Skocz do zawartości
Petru23

Nóż składany EDC

Rekomendowane odpowiedzi

Powitać. 

Chciałem sobie kupić nóż, gdyż mój victorinox a'la spartan zaginął. Nie biegam po lesie, nie oprawiam skóry. Potrzebuję czegoś co zastąpi mi zgubę. Głównie cięcie plastiku, kartonu, kabli ale i niekiedy płytę taka pilśniowa jak ja tył regału czy kawałek Alu profilu niedużego, czy Alu typu puszka. Jakieś drewienko zdziabac, kijek naostrzyc, plastik oskubać ale też chciałbym, żeby np fugę można było wydlubac tak tak biedronkowym multitulem (4 płytki wyskrobałem i śladu nie ma i wciąż ostry). Ogólnie nóż EDC. 

Profil noża raczej płaski, bo tnę na płaskiej powierzchni. Także takie powyginane odpadają chyba. 

Budżet mam tak 60zl, może 10-20 dołożę. Trochę tam czytałem, trochę brat maniak mi podpowiedział (ale wg niego noże poniżej 200-300zl to gówno).

Chce coś minimum ma 440C lub kitajskim odpowiedniku. Ochronę palca i blokadę. Długość głowni 7-9cm, raczej mniejszy taki w kieszeń. Fajnie, jakby miał nóż do pasów i zbijak ew konstrukcja to umożliwi bez wystającego cycka. Bardzo zastanawiam się nad tymi poniżej i tego typu kształt mi odpowiada.  Jakieś propozycje?

https://www.militaria.pl/schrade/noz_skladany_schrade_colorshift_sch401lalccp_p119645.xml?cat=345

https://cqb.pl/schrade-liner-lock-knife-sch002-p-7931.html

Coś polecicie innego w zbliżonej cenie? Są jakieś mniej znane marki z 440C ale nje wiem czy warto... 

Aha, na Ali jest sporo ciekawych noży tym przedziale ale boję się podróbek 

Edytowane przez Petru23

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Zamówiłem tekut zero za 115zl

I dwa qsp parrot d2. Jeden na G10 a drugi z micarta jeans na rękojeści 8:E

Sobie wybiorę 

Edytowane przez Petru23

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

• Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

• Tematy

• Odpowiedzi

• Tak myślałem  że te dwa pajace dadzą głos 
    • Mam tapetę pulpitu gdzie jest dużo szarych odcieni - krajobraz gór w jesieni . Po raz pierwszy zauważyłem drgania szum właśnie na tych miejscach na pulpicie w Philipsie Evni i Samsung G8, choć Evnia była bardziej widoczna . Gdy to po raz pierwszy zauważyłem to zacząłem widywać to częściej w innych momentach pracy na monitorze . To jak z rysą w samochodzie, jak pierwszy raz zauważysz to będziesz ją widział już zawsze . Kiedyś ktoś tu na forum pisał o tym, że oledy potrafią " mrowić" w niektórych kolorach i poziomie jasności . Dlatego bardzo mnie to ciekawiło czy powtórzy się to na MPG321 . Zachowałem tę samą tapetę , ten sam kabel DP - żadnego szumu . Ewidentnie to wyeliminowano .    Ramkę MSI MPG321URX ma identyczną jak Samsung G8 - malutka wąska - mówię o krańcach matrycy tuż z tyłu . Zaś plastikowa obudowa jest przymocowana do matrycy już wewnatrz zasilacza , trzeba uważąć podczas przesuwania żeby nie wyginać mocno gdyż można coś uszkodzić - matryca MSI jest bardzo wąska , dla mnie mogła być tak gruba jak w G8 ( cała obudowana  im bliżej środki tym grubsza jako jednolita obudowa ) - tutaj w MSI i Asus ROG jest niestety bardziej podatna na wygięcie i uszkodzenie .  Reasumując obraz MSI lepszy jak w G8 zdecydowanie w końcu parametry mówią same za siebie , ale obudowa wg mnie w G8 lepiej się prezentuje zwłaszcza pod względem bezpieczeństwa . Widać, ze zaczerpnięto część  cech  po G8 ( wąska ramka boczna matrycy  oraz naklejona folia na matrycy ), jednak z części zrezygnowano - obudowa i brak zewnętrznego zasilacza . Wolałbym jednak mimo to mieć zasilacz w podłodze niż z tyłu - zobaczymy jak będzie się zachowywał przez kolejne miesiące, mam nadzieje że nie odezwa się cewki przetwornic . Czas pokaże. 
    • Chłopaki się rozpisali o wentylatorach, więc odpowiem Ci na zadane pytanie. Karty, które wymieniłeś bym sobie darował, czyli Gainward, ponieważ mają jakieś felerne wentylatory które chodzą jak traktor. To samo Palit. Zotac - zależy od sztuki ale też ich wentylatory niespecjalnie chodzą w tych seriach kart (RTX4xxx). Polecam model od Gigabyte Gaming OC Co do INNO 3D nie wiem, ale jeszcze polecali tutaj karty od PNY. Osobiscie z tych wszystkich brałbym Gigabajta Gaming OC lub MSI SuprimX.
    • nie wiem czy za tyle dostaniesz dużo więcej 😉
    • Nie nie aż tak nie 4-5k max
  • Aktywni użytkownicy

• Dodaj nową pozycję...