Skocz do zawartości
aka_rock

B450 Tomahawk - jak to jest z aktualizacją BIOSu bez CPU (czy koniecznie muszę wyjąć CPU )

Rekomendowane odpowiedzi

 No to tak, zachciało mi się aktualizacji biosu (B450 tomahawk z ryżem3600 ).. Aktualizację robiłem za pomocą M-FLASH (przez bios ) zatrzymała się na 6% i tak stało kilka godzin (no to poszukałem na ten temat i w jakimś temacie było, by odłączyć kable, przytrzymać włącznik na 40s i podłączyć podstawowe kable+włączyć, ale ta metoda nie zadziałała, bo przywitał mnie czarny ekran )... a myślałem, że jedyny probem jaki istnieje podczas aktualizacji bios to wyłączenie prądu ?  

Jak wiadomo B450 Tomahawk ma możliwość zrobienia aktualizacji biosu, bez podłączonego procesora - czy można w taki sposób aktualizować, mając zamontowany CPU? Pytam, bo nie chce mi się ściągać coolera (montaż tego coolera co mam jak pamiętam był dla mnie niejako męczarnią ). W necie na ten temat nie znalazłem odpowiedzi i też siedzę starym kompie w kącie.. mało wygodnie itp. Ta metoda to chyba ostatni cień  nadziei, że może uda się odratować płytę ? Gwarancji już niestety nie mam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ładuj na pena rom z biosem i flashuj do skutku nic nie musisz wyciągać. Jak nie zagra na docelowym to leć ze wszystkimi aż do skutku. Widzę, że nie tylko u mnie na B550 MSI zabiło mflash gdzie się zawiesza na 50% ale u mnie aktualnie flashuje bios tylko w ciemno trzeba wyłączyć. Na B450 widzę zaszaleli jak na intelu od razu uceglona płyta xD   

  • Thanks 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok dzięki, zaraz będę próbował. W sumie widzę teraz, że to flashowanie MSI ma tak świetne, że na forum MSI stworzono nieoficjalne narzędzie do flashowania (MSI Forum HQ Flashing Tool )... 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
18 minut temu, aka_rock napisał:

Ok dzięki, zaraz będę próbował. W sumie widzę teraz, że to flashowanie MSI ma tak świetne, że na forum MSI stworzono nieoficjalne narzędzie do flashowania (MSI Forum HQ Flashing Tool )... 

Generalnie jak masz flashbacka to można bezpiecznie nim lub użyć amiflashera. Będzie bezpieczniej szczególnie, że na MSI nigdy nie wiesz który bios ci zbrickuje płytę u mnie M-Flasha uwaliła beta A62 i nic nie dają downgrady z nadpisywaniem wszystkich bloków. Na intelu nie dawno ludzie pouwalali płyty nawet są ostrzeżenia na ich forum xD Kurde nigdy nie sądziłem, że bezpieczniej będę się czuł flashując biosa z amiflasherem ale tak jest. 

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podziałało, ale za pierwszym razem coś nie wyszło, chyba kliknąłem dwukotnie czy coś ? Wgrałem ten sam bios co próbowałem. Z tego co wyczytałem, o ile to prawda, to czasem klawiatura mechaniczna może powodować, że aktualizacja biosu staje w miejscu.

Już myśłałem, że kolejną płytę będę brał z dual biosem, ale widzę, że flashback styka ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...