Skocz do zawartości
gaca18

Co wybrać 4400MHz, CL19 vs 3600MHz, CL16 ?

Rekomendowane odpowiedzi

FSB podbite coś tam dawało, nie wiem w sumie jak w Core2, na Bartonach to kręciłem :) BCLK nie ma sensu ;) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co ma dawać jak sie mnoznik kończy jest potrzebne albo jak memki w uja walo BCLK tak samo masz sciane t zawsze te 100 300 mozesz na BcLK zrobic

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
24 minuty temu, oh,shut up napisał:

Najlepsze jest to, że nastawy takie jak 14-8-16-14-22-36 nie działają ponieważ poprostu nie mogą no ale fajnie wygląda na cyferkach :D
W rzeczywistości to jest coś w stylu 14-14-16-14-30-36 co i tak jest z dupy kaszaniaste i wolniejsze/podobne do zwykłego 14-16-16-16-32-48, które zamiast 1.66v będzie wymagać z 1.5 -1.52  

pokaż mi różnice tych nastawów choćby w Aida lub najlepiej SuperPi bo teoria z tabelki mało kogo interesuje

Edytowane przez Tornado3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Až tak leniwi jesteście przejrzyj sobie hardwere library na hwbot w sygnaturze tam masz 5600X i 60 wyników co do Aidy to muszę zrobić nowe bo z HW bota usunęli na rzecz.glupkowatego programu pod latency Intela @Tornado3 muszę ogarnąć jakoś te testy żeby tu nie było że herezję jakieś wygaduje. 

Edytowane przez Dziarson

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@darek21Nie rozumiem co miałem oddawać? Jako myślisz ramu? Nie oddałem ani jednego bo po co  przecież to 2 najwyższy bin b die od gskila .

Edytowane przez Dziarson

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Minciu a no fakt tylko jak ja brałem swoje to ich nie było w sklepach ale napisałem że moje to 2 no teraz 3 

Ale žes mi ćwieka zajebał chyba se je kupię piknie to wygląda i jest szansa na 4000cl11

Edytowane przez Dziarson

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na tych 4000cl14 jak widziałem jakiś czas temu, to robili jakieś nierówne timingi, w stylu 14-12-14. Nie pamiętam dokładnie. Ale z TM5 ;) Na oko pewnie nisko da się zejść. 

Co do Binu, to pewnie są jeszcze inne ciekawe, ale nie pamiętam. Pewnie już raczej jako 2x8GB. DDR5 za chwilę wyjdzie to nie ma sensu i tak pchania kasy w DDR4 ;) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi to obojętne włożę swoje klientowi a sobie kupię inne żaden problem. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiedzcie mi jak to jest, że po wybudzenie kompa ze stanu uśpienia przeważnie lepsze mam odczyty w Aida i latencję, niż normalnie po uruchomieniu na czysto kompa? Wyniki Read i Latency mam lepsze jak uśpię system i po chwili wybudzę. Czy to może dlatego, że pamięć wtedy jest oczyszczana ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nastawa 14-16-14-30 fajna bo da sie zrobić t1 .

Co do FCLK2000 jeszcze miałe m innepamieci ale tego samego procka 

2508883.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko ze kolego te twoje nastawy to Cl1 tak że  4 min po Aidzie bluscreen walczę z tm5 żeby zaczął działać. O wtedy będę wiedzial dlaczego tak a nie inaczej. 

Pomijam fakt że te nastawy normalnie działają a ty twierdziłeś że to niemożliwe. 

A co  do prądu 1.75 42°C 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To dlaczego między 8a14  jest różnica 0.1sek w SPI? 1m nie patrzyłem na 32M to sám jest w Pyprime 10.400 14 10.283 8 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
14 godzin temu, oh,shut up napisał:

Jak się obudzę to przez chwilę rodzę się na nowo, jestem pełen życia i zamulam dopiero w momencie, w którym uświadomię sobie, że muszę iść do roboty. Może Twój PC ma podobnie?

Tylko że zaraz po uruchomieniu kompa na nowo, też pokazuje gorsze wyniki, dopiero uśpienie i wybudzenie powoduje że wyniki są lepsze :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, oh,shut up napisał:
W dniu 16.08.2021 o 21:00, Tornado3 napisał:

 

No i jest dokładnie tak jak pisałem.

Jeszcze zapodaj SuperPi tak zeby udowodnic tą gigantyczną różnice

Aida i jej test opóznienia to loteria

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
13 godzin temu, Dziarson napisał:

15hXITv.png

 

Fajnie masz podkoloryzowane nastawy sprzętu w sygnaturze względem real life xD

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 godzin temu, oh,shut up napisał:

 

No i jest dokładnie tak jak pisałem.

Kaszaniaste 14-8-16-14-22-36 1.66v na ramie = 56,4 ns

0VacWk5.png

Zgodne ze sztuką 14-16-16-16-36  1.56v na ramie ( na 50% wystarczy 1.52 ) ze zwiększonym trfc z 126ns do 350 ns oraz TRC z 36 do 94 oraz SCL'ami z 4 na 5 oraz tfaw z 4-6-16 na 6-11-42

57,7 ns - wystarczy zmniejszyść trfcs na 126ns/150ns i trc na 52 oraz zacieśnić pozstałe timingi i normalny, zgodny z tabelkami nastaw na 50% będzie szybszy a na 100%% nie będzie wymagał tyle prądu.

Można się rozejść ale najpierw trzeba zacytować dziarsona, który sam się zaorał "Naprawde to jest forum bajko pisarzy :D "

UNMD8QX.png

Eeee ale to przeca nie tajemnica, że równo na trcd/trp/tras to lepiej in real life, benche bechami a włączasz grę i możesz zobaczyć w niektórych parkinsona. Testowałem to i działa ale tylko w benchach robi wrażenie. Oczywiście wolałbym nie marnować czasu a doczytać, że do daily to niby można tylko po co xD dużo papu trzeba a zyski dyskusyjne.
Nikt normalny tego nie używa do daily bo jest to nie opłacalne no i to nie koniec tricków. Masz jeszcze tfaw poniżej x4 trrd bo się da czy bandwidth trick z TRDRD i TRWWR na 1 który też się nie przekłada na nic w sumie w grach. W benchach efekty są przy normalnym użytkowaniu no nie koniecznie.  Tak więc wnioski jak najbardziej słuszne. Na tych ustawieniach zobaczysz tylko dość znaczy spadek wydajności CPU pod timespy który też się przełoży na utratę wydajności w grach no ale ram ci się nie wywali nawet jak będzie miał i 80 stopni.
Swoją drogą to co masz będzie wolniejsze niż 3600 CL14-15-15-30 z trfc na 160-170ns dodatkowa przepustowość raczej nie przełoży się na dodatkową wydajność bo coś dziwnie wyglądają czasy oczekiwania kaszy. Nie mniej wszystko się zgadza.  

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 godzin temu, MarioDee napisał:

Tylko że zaraz po uruchomieniu kompa na nowo, też pokazuje gorsze wyniki, dopiero uśpienie i wybudzenie powoduje że wyniki są lepsze :D

może jakiś proces podczas hibernacji przestaje działać i nie uruchamia się już po wybudzeniu :> :E (taka teoria z palca ?)

3 minuty temu, Art385 napisał:

Eeee ale to przeca nie tajemnica, że równo na trcd/trp/tras to lepiej in real life, benche bechami a włączasz grę i możesz zobaczyć w niektórych parkinsona

 

 a tras jak osiągnąć równo z dwoma wymienionymi wcześniej timingami ? chyba ze chodzi o ta zasadę tCL + tRCD :>

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...