Skocz do zawartości
gaca18

Co wybrać 4400MHz, CL19 vs 3600MHz, CL16 ?

Rekomendowane odpowiedzi

14 minut temu, Monn napisał:

Ja swoje subtimingi docisnalem chyba na max i rozpoczynam testy typu "hotbox" :E Tylko dosyc chlodno jest narazie, jeszcze upaly maja przyjsc.

ZenTimings_Screenshot_2.png

Gear Down masz włączony z opóźnieniem adresowania na IF to jest coś w stylu CR 3T będzie chodzić ;)  Masz już dla mobasa 1.2.0.3c wgraj to i skorzystaj z rezystencji jak u mnie na tym biosie działa to idealnie. Startuj z 2T potem ewentualnie sobie przestawisz na 1T bez GD z adresowaniem na 56 dojedzie ci kilkaset mega na odczycie.   

7JJxKwsl.png

Edytowane przez Art385

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cmd2T jest wydajniejsze na T2 niż T1 nawet jak nie widać tego po odczytach z AIDY?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, kibolkks napisał:

Cmd2T jest wydajniejsze na T2 niż T1 nawet jak nie widać tego po odczytach z AIDY?

Tak jak dobrze ustawisz będzie szybsze ale będziesz miał tylko niższą odrobinę przepustowość. Po ustabilizowaniu można wyłączyć gear down i włączyć 1T z timingami cad i wciągniesz nosem 1T GD. Jak coś to AIDA to syntetyk i nie przekłada się zbytnio na rzeczywistą wydajność. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W takim razie czas na nowy bios i zabawa od nowa ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, kibolkks napisał:

W takim razie czas na nowy bios i zabawa od nowa ?

Tylko się nie zdziw jak się nagle zacznie sypać ram po wyłączeniu GD ;) bo wtedy timingi i reszta musi grać. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
10 minut temu, Art385 napisał:

Tylko się nie zdziw jak się nagle zacznie sypać ram po wyłączeniu GD ;) bo wtedy timingi i reszta musi grać. 

Tzn u mnie T2 GDM Off startuje bez problemu, ale nie widzialem zadnej roznicy w testach, T2 GDM off lekko gorzej w benchmarkach wychodzil. Potestuje jeszcze w grach.

Za to T1 GDM off to jest masakra przy 4 kosciach na mojej plycie, ostatnio jak probowalem to musialem reinstall systemu robic bo ubilem jakies wazne pliki na amen.

EDIT:

Btw to MEM VTT 0.715 to ustawiasz z palca czy takie ci automatycznie bios dobiera?

EDIT 2:

A sorki nie widzialem ze masz CL14, dobra ide testowac twoje ustawienia :E

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, Monn napisał:

Tzn u mnie T2 GDM Off startuje bez problemu, ale nie widzialem zadnej roznicy w testach, T2 GDM off lekko gorzej w benchmarkach wychodzil. Potestuje jeszcze w grach.

Za to T1 GDM off to jest masakra przy 4 kosciach na mojej plycie, ostatnio jak probowalem to musialem reinstall systemu robic bo ubilem jakies wazne pliki na amen.

1T bez GD bez timinigów CAD chodzi do 3200 MHz później kaplica. Te timingi co tam masz to nie zapowiadają na 2T wydajności. Dziwię się że SCL2 chodzi na pcb A2 przy 3800 nie powodując problemów z wydajnością. 

Ps. To normlane generowanie błędów było tak szybkie, że uwaliłeś windę od korupcji danych. Mi jak się kości przegrzewały to powoli mixowało ukryte partycje na systemowym to dobrze że się zorientowałem w końcu co się dzieje i zdążyłem zapodać SFC i DISM a potem szybciutko chkdsk /f /r i pacjent poobijany ale żyje xD

Edytowane przez Art385

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
36 minut temu, Art385 napisał:

1T bez GD bez timinigów CAD chodzi do 3200 MHz później kaplica. Te timingi co tam masz to nie zapowiadają na 2T wydajności. Dziwię się że SCL2 chodzi na pcb A2 przy 3800 nie powodując problemów z wydajnością. 

Czym by sie takie problemy objawialy?

EDIT: Wychodzi na to, ze GDM OFF 2T faktycznie daje mi lekko lepsze latency w AIDA64, ale spadek READ/WRITE w innych benchmarkach. Potestuje w grach z ciekawosci i juz nie zasmiecam watku.

https://imgur.com/a/FeCXGbs

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 godzin temu, oh,shut up napisał:

Po drugie to cena za jaką kupiłem więc potwierdza ze się da

Po pierwsze to jeden z lepszych binow 2x16 dual rank 16-16-16-16 1.35v. Na purepc zrobili 4200 16-16-16-36 na 1.4v co jest ciężkie nawet na patkach 4400...

A tu masz przykład jak dużo pracy wymagają te pamięci do maksa ryzenow 3-5 gen.

"one click OC" tylko zmieniasz taktowanie na 3800 1.35v i copy wystrzelone w kosmos z automatu

5b3529b7ec1c4e6ba0fede6227cc9a81.png

Wklej 3800cl14-14-14 z TM5. Albo coś mocniejszego z 13 i 12. Bo jak twierdzisz że to lepszy bin to poniżej 14 siądzie.

XMP z przestawione na 3800cl16 to żaden wyczyn.

To że ty Tobie udało się kupić za 800zl nie zmienia ceny regularnej tych gskili. Zaraz po Tobie kolejni płacili już 1000zl. A i tak już się wszystko rozeszło.

Ja kupiłem rtx3080 SuprimX za 3999zl i co? Mam Ci udowodnić że można? Wbijasz na Xcum, kupujesz i masz. Czyli można?

Równie dobrze mogę Ci powiedzieć , że kumpel dostał od brata za darmo komputer i jak to wpływa na sytuację na rynku?

10 godzin temu, oh,shut up napisał:

. Na purepc zrobili ...

8600k na 5.2GHz a mój ze sklepu dobijał do ściany na 4.7 1.4v

Edytowane przez Minciu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
54 minuty temu, Monn napisał:

Czym by sie takie problemy objawialy?

EDIT: Wychodzi na to, ze GDM OFF 2T faktycznie daje mi lekko lepsze latency w AIDA64, ale spadek READ/WRITE w innych benchmarkach. Potestuje w grach z ciekawosci i juz nie zasmiecam watku.

https://imgur.com/a/FeCXGbs

stuttery w grach i spada przepustowość w porównaniu do SCL 4. Szkoda tylko że aida nie jest zbyt powtarzalana. 

Testuj tam gdzie siedzi na memkach apka ale mnie nie pytaj jakie to bo w 4k to u mnie nie ma żadnych różnic a będzie lepiej. Tam gdzie soft nie siedzi na memkach możesz mieć problem z zobaczeniem różnic między czystym 1T 1T GD czy 2T i nawet między luźnymi timingami a ciasnymi 

Edytowane przez Art385

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, oh,shut up napisał:

Ale ty jesteś  cwaniak. Wklej mi najpierw 3800cl13 na patriotach. Najlepiej na threadriperze haha

To Ty twierdzisz, że to jeden z lepszych binów Gskill, po czym wrzucasz nic nie wartego screena na 3800cl16 z luźnymi gaciami na wszystkim po XMP bez potwierdzenia stabilności. 

I do tego twierdzisz że można ją kupić po 800zl bo TOBIE SIE UDAŁO wytrwać dwupak po kij wie ilu miesiącach polowania. Miałeś farta z cena i to już Twoje. Ale pewnie nikt tego nie powtórzy.  

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
12 godzin temu, oh,shut up napisał:

Po drugie to cena za jaką kupiłem więc potwierdza ze się da

Po pierwsze to jeden z lepszych binow 2x16 dual rank 16-16-16-16 1.35v. Na purepc zrobili 4200 16-16-16-36 na 1.4v co jest ciężkie nawet na patkach 4400...

A tu masz przykład jak dużo pracy wymagają te pamięci do maksa ryzenow 3-5 gen.

"one click OC" tylko zmieniasz taktowanie na 3800 1.35v i copy wystrzelone w kosmos z automatu

5b3529b7ec1c4e6ba0fede6227cc9a81.png

To b-die jest? xD heh zen2 nie ma problemu z podbitym czasem oczekiwania na ostatnich buildach windy. Kurde obskakiwałem cię na niestabilnym CPU na e-die xD i to 225 MHz niżej co daje dodatkowo ponad 1ns i sporo przepustowości. 

VwQdzBJl.png

Nie mam co prawda screena z zen2 3800 ale znalazłem zbliżony z CL16 3733 a zaznaczam, że na 3800x można było ganiać 4x8GB te co mam wyżej i ciaśniej niż na zen3 bo CPU i IMC nie miał takiego potencjału 

5EHHegRl.png

No i generalnie zastanawiam się o co się żrecie? 2x16GB znacznie łatwiej ganiać i to jest fakt nawet gorszy bin pogonisz wyżej na nowych płytach bo nie trzeba się użerać z 4 modułami na daisy a co za tym idzie z zasilaniem na slotach slave. 

Edytowane przez Art385

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, Monn napisał:

EDIT: Wychodzi na to, ze GDM OFF 2T faktycznie daje mi lekko lepsze latency w AIDA64, ale spadek READ/WRITE w innych benchmarkach. Potestuje w grach z ciekawosci i juz nie zasmiecam watku.

Ja mam u siebie takie coś bez gdm z 1T + latencją 56-0-0 od miesiąca na 4 ławkach jeszcze przy b450, trcdrd równo nie szło nawet na 2x8 wcześniej bez gdm nawet przy 2T tak samo jak nie ustabilizowałem 3800mhz na 2x8. niedługo będę skrobał na b550a pro która mi już sporo czasu leży w pudle :E może coś poprawie jeszcze

23aa9725b365e.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ty sam ręcznie ustawiasz TRFC2 i TRFC4 w hexach w amd ovecrlocking? Czy na B450 mobas pozwala na ustawienie z pod nakładki? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 minut temu, oh,shut up napisał:

O nic, ja tylko kręcę bekę z Pana co wkleja ramy, które na xmp mają 1.55v i świata po za tym nie widzi ( takich ramów też na oczy nie widział ) ;)

Wcześniej kręciłem z Pana co wrzucił 3800 cl14-8-14-sra-la-la na 1.66v i miał wyniki gorsze niż na 3800 cl14-16-16-16-32 1.52v  no ale nie przegadasz:E

Bo to było niestabilne albo już bardzo mocno sobie IMC nie radził i jakbyś to przeorał pod czymś co siądzie na pamięci jak y-cruncher to byś zobaczył jakie to jest stabilne. Dodatkowo L3 się zachowuje jakby chodziło na 4.2 GHz. Tu jest wszystko coś nie tak xD 

2 minuty temu, oh,shut up napisał:

Nie ustawiam tego, ustawiam tylko główne trfc.

To do @Send1N było u ciebie powinno zamykać wszystko na poziomie głównego TRFC co wcale nie jest aż takie dobre wiem bo mi b550 robi to samo. Można sobie zmienić pod nakładką w hexach ale się potem nakładka krzaczy i hexy chce xD

Edytowane przez Art385

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, oh,shut up napisał:

O nic, ja tylko kręcę bekę z Pana co wkleja ramy, które na xmp mają 1.55v i świata po za tym nie widzi ( takich ramów też na oczy nie widział ) ;)

Wcześniej kręciłem z Pana co wrzucił 3800 cl14-8-14-sra-la-la na 1.66v i miał wyniki gorsze niż gdy ustawił 3800 cl14-16-16-16-32 1.52v  no ale nie przegadasz:E

Wklej screeny w końcu że swoich kości a nie bekę kręcisz i nasmiewwasz się z innych. A sam gówno pokazałeś. I jeszcze raz daj mi link do tych kości za 800zl czekam.

A jak nie to po prostu weź przykład że swojego nicka i Shut UP!

Edytowane przez Minciu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, Minciu napisał:

Wklej screeny w końcu że swoich kości a nie bekę kręcisz i nasmiewwasz się z innych. A sam gówno pokazałeś. I jeszcze raz daj mi link do tych kości za 800zl czekam.

A jak nie to po prostu weź przykład że swojego nicka i Shut UP!

Ja mam od tego Pana 4133 cl19 o których mowa, jedne z pierwszych sztuk ?

1 godzinę temu, Send1N napisał:

Ja mam u siebie takie coś bez gdm z 1T + latencją 56-0-0 od miesiąca na 4 ławkach jeszcze przy b450, trcdrd równo nie szło nawet na 2x8 wcześniej bez gdm nawet przy 2T tak samo jak nie ustabilizowałem 3800mhz na 2x8. niedługo będę skrobał na b550a pro która mi już sporo czasu leży w pudle :E może coś poprawie jeszcze

Pakuj ta b550 bo zardzewieje w kartonie :E

Edytowane przez novi
  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, oh,shut up napisał:

To ty twierdzisz że za dobry bin G.Skill trzeba zapłacić 1500-2000zl a ja ci tylko pokazałem ze masakrycznie dobry bin 3600cl16 1.35v i 4200cl16 1.4v można kupić za 800zl czyli taniej niż 4x8gb viperow które później chodzą na 3600cl14 l:-)

Masakrycznie dobry bin Gskilla schodzi poniżej 14 na 3800 czegoś nie rozumiesz dalej? 4000cl14 to jest masakrycznie dobry bin. Nie 3600cl16.

Ja prdle brak słów. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

4000cl14 1.55v robiły moje ex 4400cl19 na Intelu ?

Ale 14.15.14... równe nie poszły. Sztuki 08xxx :)

Edytowane przez novi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, novi napisał:

4000cl14 1.55v robiły moje ex 4400cl19 na Intelu ?

Ale 14.15.14... równe nie poszły 

ale na 10th gen czy 11th gen? Bo na gear 1 z 1T na 11th gen jak się nie zesra na rzadko IMC już przy 3733 to będzie dobrze ;) i to bardzo dobrze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 20.08.2021 o 19:51, oh,shut up napisał:

Można też trochę taniej niż 1500zl

Błąd na aukcji to było 2x8GB.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, novi napisał:

4000cl14 1.55v robiły moje ex 4400cl19 na Intelu ?

Ale 14.15.14... równe nie poszły. Sztuki 08xxx :)

I nie było 32GB DR XD

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Jak juz sie temat tak rozkrecil to mam pytanie offtop, jak mi sie TM5 czasem "zawiesza", tzn tak jakby zaden test sie nie wykonuje, zaden z kwadracikow nie jest podswietlony na niebiesko, ale licznik czasu idzie w nieskonczonosc. To jest jakis bug tego programu czy niestabilnosc pamieci?

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, Art385 napisał:

ale na 10th gen czy 11th gen? Bo na gear 1 z 1T na 11th gen jak się nie zesra na rzadko IMC już przy 3733 to będzie dobrze ;) i to bardzo dobrze

10700k moim . 11gen to dla mnie ... Kał xd. Kijem tego nie tknę. 3733mhz to byłby sukces , 3466mhz na moim 11700k było oki dopiero :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, Monn napisał:

Jak juz sie temat tak rozkrecil to mam pytanie offtop, jak mi sie TM5 czasem "zawiesza", tzn tak jakby zaden test sie nie wykonuje, zaden z kwadracikow nie jest podswietlony na niebiesko, ale licznik czasu idzie w nieskonczonosc. To jest jakas wada tego programu czy niestabilnosc pamieci?

Rezystencje przez co masz niestabilny IMC lub niestabilny CPU i odpada któryś wątek. Najczęściej jeśli jest to po kilku pętlach to się krzaczy IMC a licznik na SSE zatrzymuje się na czymś w stylu 723 mS/Gb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...