Skocz do zawartości
gaca18

Co wybrać 4400MHz, CL19 vs 3600MHz, CL16 ?

Rekomendowane odpowiedzi

1 minutę temu, Minciu napisał:

I nie było 32GB DR XD

 

Jeśli mowa o 32gb to nie złapałem wątku ... Ale te sztuki 2x8 co miał to 3800cl14 na równo bez problemu uwijały chyba 1.52v . 4133cl15 jeśli się nie mylę też ogarniały :). 

a Ty dziś przed kompa wbijasz ? Bo ja kutasze przed tv jakby coś ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, novi napisał:

a Ty dziś przed kompa wbijasz ? Bo ja kutasze przed tv jakby coś ?

Mozemy coś ,zabic dzisiaj.

Edytowane przez Minciu
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, novi napisał:

10700k moim . 11gen to dla mnie ... Kał xd. Kijem tego nie tknę. 3733mhz to byłby sukces , 3466mhz na moim 11700k było oki dopiero :)

No raczej że kał ale na 10th gen ze względu na to jak lata IMC możesz też gonić pamięci w górę ;) Generalnie prawda taka, że nawet te kible pod wodą albo bez radiatorów dałbym radę przegonić na 3800 CL14 pod warunkiem, że się IMC nie zesra przy 4 modułach a się zesra na 100% Znowu stary bin na 2 modułach da radę pogonić na 3800 CL14 na płasko bo robiłem to na 3800x ale trzeba to grubo woltować bo IMC jest bardzo zbulwersowany próbą ganiania TRDRD na 14 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, oh,shut up napisał:

Chłopie to 3600 1.35.v też poleci 4000 cl14 1.55v skoro leci 4200 cl16 1.35v czego nie rozumiesz dalej? 3600 cl16 1.35v 2x16gb dual rank to jest masarycznie dobry bin. 
Ja prdle brak słów.

A skąd ja mam wiedzieć że się skalują ta kości z napięciem albo że dobrze przyjmują wyższy zegar?

 

Miałem Gskilla 2x8 3600cl15 i to była zwykła lipa i przebrane kości na styk. Ani z napięciem się nie skalowalny. Ani timingi ciaśniejsze nie chciały. Tyle co zegar kręciły powyżej 4000 ale już na cl17.  Więc czekam na screeny z TM5 a do tego czasu Shut UP.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
12 minut temu, oh,shut up napisał:

Chłopie to 3600 1.35.v też poleci 4000 cl14 1.55v skoro leci 4200 cl16 1.35v czego nie rozumiesz dalej? 3600 cl16 1.35v 2x16gb dual rank to jest masarycznie dobry bin. 
Ja prdle brak słów.

Niekoniecznie z tym się zgodzę. Moje 4000cl19 mimo że ganiały 4200cl16 na 1.5v nie tolerują cl14 powyżej 3600mhz :E . Zaś moduły co robiły na 1.5v 4300cl16 ganiały 3900cl14 na równo i 4000cl14 z 15 na środku :) . Dodatkowo te moduły 4000 nie bootują powyżej 4266mhz, a te 4400 , wstawały bez oporów na 4500mhz ;) . Mowa o intelu oczywiście. Potencjał ramu zależy od samych kostek lutowanych i rozwiązania PCB na płytce. Patrioty puszczali w różnym pcb, w dodatku z różną selekcją kości, nie bez powodu wziąłem od Ciebie moduły, bo to były jedne z pierwszych sztuk, a takie mają najlepszy bin w patriotach ;) 

4000cl19 pierwsze egzemplarze > 4400cl19 nówki ze sklepu na dziś dzień, tak to wygląda ;) 

Edytowane przez novi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bo nie ma gwarancji że niski zegar, niskie cl i niskie napięcie zagwarantuje dobre skalowanie wyżej. 

Często jakby tak było to kości nie sprzedaliby jako 3600cl16 1.35v a jako 4000cl14 1.5v za +1000pln. Czyż nie? Ale nie każdy to ogarnia i wkręca sobie bajki śmiejąc się z innych. Cóż.... Brak słów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Według mnie, jak ktoś szuka najlepszych kości to albo pierwsze egzemplarze danego producenta z produkcji wysoko binowanych modeli, ewentualnie gskill 4000cl14 chyba z pudełka wychodzą, reszta to jest loteria.  I chyba jeszcze 4400cl16 są, bo chciałem kupić :E . 

A to wszystko przez to, że bdie już nie produkują, i resztki co mają zaczeli już selektywnie binować, więc można się mocno rozczarować. A g.skill już zaczął solidną selekcję na przełomie 2018/19r , dlatego jak tridentz to poniżej 2k17tego można szarpać w wersji nawet 3200cl14, one na ogół ukręcają solidne wyniki. 

Edytowane przez novi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie jak Patriot wypuścił vipery to ram był tak drogi że ja pier****** te kości nie miał rgb ani bajerów więc były wykoksowane. Potem ten sam komplet można było kupić za 40% to nie dziwne że bin się pogorszył. Znaczy on się nie tyle pogorszył co jest bardzo wrażliwy na temperatury tak to aktualnie wstaje na niższych napięciach niż ten poprzedni ale jak mu zapodasz napięcia to się sypie. Podejrzewam, że zwodowane nowsze potrafiły by nieźle zaorać bo PCB jest pancerne 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiem o tym idealnie, ale te pierwsze 44c19 lepiej skalują się z napięciem , nie ważne czy walczysz o 4600cl16 czy 4000cl14 :) . Te nowe jajecznicę w rajtuzach mają i nawet schłodzenie ich cieczą sporo nie da :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, novi napisał:

Wiem o tym idealnie, ale te pierwsze 44c19 lepiej skalują się z napięciem , nie ważne czy walczysz o 4600cl16 czy 4000cl14 :) . Te nowe jajecznicę w rajtuzach mają i nawet schłodzenie ich cieczą sporo nie da :)

Musiałbym spróbować je pobinować per moduł ale jakby je schłodzić to 3733 CL15 to one robią na 1.38v. Stare z resztą też xD a tamte wiem że się skalują w zasadzie zaczynają się rozpędzać powyżej 1.45v. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1.38v i schłodzenie ? ? Wiem że niektóre timingi Cisna temp w górę , ale nie na 1.38v 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, oh,shut up napisał:

Oby nie bo czekam na nie już długo a dopiero w poniedzialek wyślą a wtedy zrobie shut up Minciowi tak jak Panu od dziwnych timingów ;)

A może i nie. Widzę, że ziomuś ma też nowe Vipery za 600zł gdzie w sklepach są po ~800zł. 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Monn napisał:

Jak juz sie temat tak rozkrecil to mam pytanie offtop, jak mi sie TM5 czasem "zawiesza", tzn tak jakby zaden test sie nie wykonuje, zaden z kwadracikow nie jest podswietlony na niebiesko, ale licznik czasu idzie w nieskonczonosc. To jest jakis bug tego programu czy niestabilnosc pamieci?

Tak to typowa niestabilnosc. Dowoltuj gdzie trzeba ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 minut temu, novi napisał:

1.38v i schłodzenie ? ? Wiem że niektóre timingi Cisna temp w górę , ale nie na 1.38v 

Same chodzą godzinami. Jednak jak 3080 zacznie pompować ciepło do budy to zaczynają rzucać błędami oczywiście wszystko śmiga tylko event log puchnie jakimś ostrzeżeniami z dupy. Dlatego zszedłem na 3600 MHz suby są od 3733 tylko zmieniłem z 15-15-15-30 na 14-15-15-30 i tu już nie przeszkadza aż do 1.42v z biosa (1.43v pod windą) ale to zakłądając że clk drv jest na 20 bo przy 24 składają się znacznie szybciej. Co prawda jest to 60c+ w budzie i jednoczesne testowanie całych 32 GB więc w normalnym użytkowaniu taki warunków ciężkich nigdy nie będzie ale nie chce mi się więcej łatać systemu. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja do 1.5v nigdy nie miałem problemów na OEM radiatorach :) . Powyzej to się cuda na kiju potrafiły dziać ... Nawet 5700xt który pompował wedle hwinfo 220w , a wedle mnie 300w dawały rade, ale to 2 ławki . Z 4rema do 1.5v na Intelu i 6800xt też nie było problemów :) . Ale ja robię huragan w budzie podczas grania np . 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, oh,shut up napisał:

Oby nie bo czekam na nie już długo a dopiero w poniedzialek wyślą a wtedy zrobie shut up Minciowi tak jak Panu od dziwnych timingów ;)

Po uja czekasz na nie długo, skoro tak bez problemu można kupić je za 800zl ? 

A to co wkleiles to rozumiem że tak z dupy bo nawet tych kości nie masz w ręku a już wiesz jak się kręcą. ... Zaraz czy Ty pisałeś, że to ja ZNOWU BLAZNUJE tylko to zedytowales?  A później wklejasz screeny z dupy jak to Twoje nowe kości się kreca chociaż jeszcze ich nawet na ci nie  wysłali?  I jeszcze pierdolisz za przeproszeniem że można je kupić za 800zl chociaż linka wciąż nie wyaslales? I to JA QWA Blaznujęl?

 

19 minut temu, oh,shut up napisał:

Najgorsze jest to, że kupiłem to https://www.ceneo.pl/90639759 za 800zł a 
:E

Zły link dałeś. Miały być po 800 a nie ma. Mówiłeś że mozna je kupić po 800 a wklejasz 1200 śmiejąc się ze mnie? Czy Ty jesteś normalny?

Edytowane przez Minciu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak te neo mają c na końcu to jest patologia a nie oc :E . CJR , więc można się rozejść , polerowanie berła bdie na kolankach jedynie ;) .

Z corsairami jest gorsza loteria niż trafić 6 w dużego lotka, taka mieszanka modułów, że głowa tego nie pojmuje :E 

Edytowane przez novi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i przez takich debili poznej ludzi banują bo jak to się nie wwrwic ? Idita w dupie był i gówno widział ale screeny już wysłał urojone i wie jaki bin mu się trafił. Wie jak się kręcą i jeszcze cenę z dupy na farcie trafioną wrzuca jako standardowa, chociaż linkuje +50%...  głąb w ciul. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
14 minut temu, novi napisał:

Ja do 1.5v nigdy nie miałem problemów na OEM radiatorach :) . Powyzej to się cuda na kiju potrafiły dziać ... Nawet 5700xt który pompował wedle hwinfo 220w , a wedle mnie 300w dawały rade, ale to 2 ławki . Z 4rema do 1.5v na Intelu i 6800xt też nie było problemów :) . Ale ja robię huragan w budzie podczas grania np . 

Nie no 4 ławki a 2 to całkiem inna para butów tak się grzeją jedne od drugich. Ja znowu podczas grania mam 1k rpm na wlocie chłodnica i topem wylot. Przy około 300W z gpu i słabym przewiewie memki się destabilizują po 7 minutach na 3733 CL15. Wyżej niestety już IMC nie chce współpracować bez Gear Downa a pierdziele geardowna bo mi gry stutterują. Na dwóch modułach znacznie łatwiej to ustawić. Z drugiej strony uciąłem w sumie 40 mv na CPU przy 4.6 GHz na occt lds avx 2 extreme na tych nastawach więc generalnie full wypas 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

F4-3600C16D-32GTZN , więc bardzo spoko, ale 3800cl14 nie jest powiedziane że zrobią. Sam się czaiłem na takie biny, zostałem szybko zrzucony na ziemię, że to nie będzie to czego szukam :P . 

1 minutę temu, Art385 napisał:

Nie no 4 ławki a 2 to całkiem inna para butów tak się grzeją jedne od drugich. Ja znowu podczas grania mam 1k rpm na wlocie chłodnica i topem wylot. Przy około 300W z gpu i słabym przewiewie memki się destabilizują po 7 minutach na 3733 CL15. Wyżej niestety już IMC nie chce współpracować bez Gear Downa a pierdziele geardowna bo mi gry stutterują. Na dwóch modułach znacznie łatwiej to ustawić. Z drugiej strony uciąłem w sumie 40 mv na CPU przy 4.6 GHz na occt lds avx 2 extreme na tych nastawach więc generalnie full wypas 

Ale 1.4v nawet dla patriotów to pestka z gpu 300w tdp, więc to jest dla mnie mega dziwne 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, oh,shut up napisał:

Nie wiem o co chodzi ale nie pij już więcej.
Masz jak byk w aukcji dostawa 11 dni roboczych bo chłop jest na wakacjach
 

 

Daj pajacu linka na 800 a nie 1200 to się dowiesz o coś chodzi. I screena z OC i TM5 a nie fotkę z neta i się podniecasz jak Ci się kości kręcą. W uja robisz ludzi po całości widzę.

Edytowane przez Minciu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, novi napisał:

F4-3600C16D-32GTZN , więc bardzo spoko, ale 3800cl14 nie jest powiedziane że zrobią. Sam się czaiłem na takie biny, zostałem szybko zrzucony na ziemię, że to nie będzie to czego szukam :P . 

Ale 1.4v nawet dla patriotów to pestka z gpu 300w tdp, więc to jest dla mnie mega dziwne 

No nie jest mój drugi komplet tak ma jak lecisz na 2T lub 1T to z zaciągniętymi timingami to tak jest. Stary nie ma problemu z 1.5v i więcej. Na drugim musze popuszczaś trrd i tfaw aby aktualnie były stabilne nie zależnie od warunków i wyższych napięciach  

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I screena to w sobie nie dawaj a zdjęcia z aparatu z powodu dopisemm Shout UP bo jesteś bajkopisarz po całości  !

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, oh,shut up napisał:

Nie chcę robić cl14 bo na apu to mało daje, chcę wysokie taktowanie cl16 na niskim napięciu ale dla Mincia zrobię takie same ustawienia jak tutaj https://www.gskill.com/product/165/326/1620976207/F4-4000C14D-32GTZN bo to są identyczne kości tylko dovoltowane idiotycznie na 1.55v :)

Kości mają niższy bin, tym bardziej u G.skill, miałem z 20 różnych parek, i szczerze g.skill robi najbardziej wyselekcjonowane sztuki, jak są dobre 3600cl16, to się nie ździw jak nie wstaną na 4000mhz cl18 1.6v ;) . Przerobiłem temat z g.skillem i to jest najbardziej skąpa firma na biny, od 2k18 :/ 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, oh,shut up napisał:

Nie chcę robić cl14 bo na apu to mało daje, chcę wysokie taktowanie cl16 na niskim napięciu ale dla Mincia zrobię takie same ustawienia jak tutaj https://www.gskill.com/product/165/326/1620976207/F4-4000C14D-32GTZN bo to są identyczne kości tylko dovoltowane idiotycznie na 1.55v :)

Wklejaj ściemniaro 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...