Skocz do zawartości
gaca18

Co wybrać 4400MHz, CL19 vs 3600MHz, CL16 ?

Rekomendowane odpowiedzi

22 minuty temu, KonradRak napisał:

 

Po waszej edukacji już wiem, że dla Patriotów 4400 nie ma konkurencji cena/szybkość. Chyba nie tylko ja miałem szczęście, bo większość robi bez problemu 4000cl16. ..

 

Patki 4400 robią 4200cl16 nawet. Tylko nieraz chyba APU może być problemem, jak w grach przywali mocniej niż TM5.

U mnie  plotting CHIA potrafił zajechać ram mocniej od TM5. Ale to 24/dobę smażenia przez wiele dób XD

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

4200cl16 to mi robiły patki 4000cl19, które okazały się średnim binem ? . 4400cl19 4300cl16 ez , 4000cl14 1.52v też :) . Ale to oldy, stara szkoła OC ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie zwykłe pamięci w kosmicznej cenie. Kupiłem 32GB GSkill 4000cl16-16-16-36 a zesraly się na 4200.  Patrioty dopiero na 4600. No i brak czujnika temperatury to już kpina w niby promocyjnej cenie 1330zł. Tandetna blaszka, która nie zakrywa nawet całego scalaka?! Piszę o RipjawsV. Szrot i tyle. Już spakowane i odsyłam do sklepu. Te 16GB musi mi wystarczyć. Jak w przyszłości zacznie brakować to już nową generację APU kupię z DDR5 64GB, pewnie to już będzie standard ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
13 minut temu, Minciu napisał:

Patki 4400 robią 4200cl16 nawet. Tylko nieraz chyba APU może być problemem, jak w grach przywali mocniej niż TM5.

U mnie  plotting CHIA potrafił zajechać ram mocniej od TM5. Ale to 24/dobę smażenia przez wiele dób XD

U mnie CP2077 na 2160p dojeżdża ram lepiej niż TM5 a AIO się kręci 200 rpm szybciej a korzysta z całych 9 GB tak więc taka sytuacja. Nie mniej te TridentyZ są zajebiste wszystkie trapiące mnie problemy od ramowe znikły. Teraz jeszcze trzeba zadziałać na problemy od procesorowe bo statecznie musiałem przywalić 1.275v na 4.6 GHz aby zrobił co chce   

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Art385 napisał:

Oj Send1n tobie ciężko będzie przetłumaczyć bo według tego co piszesz powinieneś robić CL14

Ale mi nie chodzi o ciebie :E tylko pisałem o sobie mi się płasko wywala już w tm5 o to mi chodziło a on mimo wszystko zalicza ten test więc jest spory progress i o wiele lepsza stabilność, co do temperatur w budzie to mam tego świadomość o czym ty piszesz ;) 

BTW to wlasnie przed chwilą sobie rozwaliłem system tak że wszystko działa do momentu logowania wtedy gaśnie mysz i klawiatura na pulpicie nie ma kursora i 0 reakcji :E w awaryjnym to samo stało się to bodajże po podłączeniu zewnętrznego dysku na usb, nie chciało go rozpoznać a po wypięciu już nic nie mogłem zrobić ....

Edytowane przez Send1N

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, KonradRak napisał:

Właśnie zwykłe pamięci w kosmicznej cenie. Kupiłem 32GB GSkill 4000cl16-16-16-36 a zesraly się na 4200.  Patrioty dopiero na 4600. No i brak czujnika temperatury to już kpina w niby promocyjnej cenie 1330zł. Tandetna blaszka, która nie zakrywa nawet całego scalaka?! Piszę o RipjawsV. Szrot i tyle. Już spakowane i odsyłam do sklepu. Te 16GB musi mi wystarczyć. Jak w przyszłości zacznie brakować to już nową generację APU kupię z DDR5 64GB, pewnie to już będzie standard ?

Chłopie masz apu 2x8 GB poleci ci na dowolnej prędkości na 1T bez GD a to jest duży boost bo co ty się w ogóle męczysz? Nawet mój gorszy komplet robi 16-16-16-32 1T z ciasnymi subami na 4200 z rozpiętym IF bez mrugnięcia 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja nie gram. Zrobiłem tylko kilka smarków żeby sprawdzić nowy zestaw. TM5 po 2h zero błędów. Najczęściej testowałem Forza4. iGPU podkręcone na 2400MHz. Dla 100% stabilności. Musiałem iGPU zasilić 1,4V a SOC 1,35. Temp iGPU w smarkach to ok 40"C. CPU podczas renderingu max 70"C. RAM standardowo 1,45V. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, KonradRak napisał:

Ja nie gram. Zrobiłem tylko kilka smarków żeby sprawdzić nowy zestaw. TM5 po 2h zero błędów. Najczęściej testowałem Forza4. iGPU podkręcone na 2400MHz. Dla 100% stabilności. Musiałem iGPU zasilić 1,4V a SOC 1,35. Temp iGPU w smarkach to ok 40"C. CPU podczas renderingu max 70"C. RAM standardowo 1,45V. 

Tym bardziej jak nie grasz to 1T bez gear downa daje najwięcej bo wszystko śmiga jak złe. Mogę wiele złego powiedzieć o patriotach choćby o radiatorach grubości kartki papieru ale one idę na 1T i z niskim TRFC bez lipy 

Edytowane przez Art385

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, Art385 napisał:

Chłopie masz apu 2x8 GB poleci ci na dowolnej prędkości na 1T bez GD a to jest duży boost bo co ty się w ogóle męczysz? Nawet mój gorszy komplet robi 16-16-16-32 1T z ciasnymi subami na 4200 z rozpiętym IF bez mrugnięcia 

Tylko ja testowałem 32GB i wiem, że 2x8GB byłoby łatwiej G.Skill

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
49 minut temu, Send1N napisał:

 

BTW to wlasnie przed chwilą sobie rozwaliłem system tak że wszystko działa do momentu logowania wtedy gaśnie mysz i klawiatura na pulpicie nie ma kursora i 0 reakcji :E w awaryjnym to samo stało się to bodajże po podłączeniu zewnętrznego dysku na usb, nie chciało go rozpoznać a po wypięciu już nic nie mogłem zrobić ....

Ja na Gigabyte z170 d3h i i7-6700 jak przekroczyłem 4000 na BDie  ,Corsair Vengeance LPX, DDR4, 16 GB, 3600MHz, CL16 to pożegnałem się z windowsem. Tak stabilnie było, że perma BSoD został w systemie na stałe. 

Edytowane przez Minciu
  • Haha 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, Minciu napisał:

Ja na Gigabyte z170 d3h i i7-6700 jak przekroczyłem 4000 na BDie  ,Corsair Vengeance LPX, DDR4, 16 GB, 3600MHz, CL16 to pożegnałem się z windowsem. Tak stabilnie było, że perma BSoD został w systemie na stałe. 

xD Ja tak naprawiałem windę komendą DISM i mi się przy 50% trafił BSOD bo w przypływie szczęścia, że wstała zapomniałem zmniejszyć taktowanie IF i ramu - efekty takie same winda w drzazgach. 

  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
42 minuty temu, Art385 napisał:

... Mogę wiele złego powiedzieć o patriotach choćby o radiatorach grubości kartki papieru ..

Przyklejonych na szablonie pod inne PCB gdzie kości były wyżej. Przez co Teraz taśma klejąca pokrywa ledwo 1/3 powierzchni kostek.

A po drugiej stronie dali taśmę która izoluje temperaturę a nie przewodzi nic a nic.

A no i jeszcze wersja RGB. Każdy radiator sklejony na innej wysokości po kilka milimetrów rozrzutu. A co najlepsze sam radiator jest jakiś pomięty z płaskością fal morskich i oderwany od połowy kostek bdie. 

Czy może być gorzej? Tak! Można przykleić świecący plastik zamiast metalu i udawać, że to radiator. 

Czekam na powrót dezajnu z przed 10 lat, tak jak to ma miejsce na płytach GB i ich chłodzenia na sekcji.

Teraz to nawet radiatorów nie da się kupić na ram takich jak było od groma jeszcze kilka lat temu na DDR2 i DDR3.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

A jak oceniacie, lepszy ten radiator na Viperze, czy na Ripjaws V (czy jak to sie nazywa), czy jeden pies?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, Monn napisał:

A jak oceniacie, lepszy ten radiator na Viperze, czy na Ripjaws V (czy jak to sie nazywa), czy jeden pies?

Minciu już skopał leżącego odpowiedz sobie sam :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Wy macie problemy z 4 dimmami a tu ludzie maja takie kompy

gskill-computex-384gb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

4 czy 6 czy 8 pod rząd w jednym ciurku nic nie zmienia. Środkowe się smażą. Zewnętrzne nie. 

Poza tym 3800cl14 to tam raczej nie ma. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bo jest 3800 cl12 :E czerwone radiatory oznaczają szybkość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Jakie powinny byc wartosci RTT dla tych kosci 2x16Gb dual rank? W calym tym polecaniu dual rankow zamiast 2x8gb nie napisaliscie nigdy, ze dual ranki sie o wiele bardziej nagrzewaja niz zwykle single ranki.

 

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
36 minut temu, oh,shut up napisał:

Auto

 

Tak samo te z końcówką ''Str''

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 godzin temu, Monn napisał:

A jak oceniacie, lepszy ten radiator na Viperze, czy na Ripjaws V (czy jak to sie nazywa), czy jeden pies?

Jedna suka. Żaden nie wzbudza zaufania. Tyle, że RipjawsV są dwustronne no i w teorii większa powierzchnia odprowadzania ciepła. U syna mam Cruciale, chyba 3200cl16 i wzbudzają większe zaufanie. Patriotow nie krytykuje bo cena adekwatna do budowy i osiągów. 

Tak przy okazji. Ktoś macał Crucial Balisticx MAX? Są single rank 2x16GB 4400cl19, może bym przetestował?

Gdyby poszły jak Patrioty 4400cl18 to byłaby bajka i zapas 32GB.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 godzin temu, Monn napisał:

Jakie powinny byc wartosci RTT dla tych kosci 2x16Gb dual rank? W calym tym polecaniu dual rankow zamiast 2x8gb nie napisaliscie nigdy, ze dual ranki sie o wiele bardziej nagrzewaja niz zwykle single ranki.

bo większość interesuje wydajność a nie temperatura.

Pomijam ze od tych prędkości realne znaczenie ramu jest pomijalne ,szczególnie na comecie gdzie jest 1:1 na ddr4

Godzinę temu, KonradRak napisał:

Gdyby poszły jak Patrioty 4400cl18 to byłaby bajka i zapas 32GB.

Skoro ty nie grasz to znaczenie ramu u ciebie jest nieistotne

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A skąd wiesz co robię? Akurat w moich zastosowaniach zawodowych szybkość ram oraz CPU ma kluczowe znaczenie.

  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiecie panowie , że radiatory od ddr2/ddr3 podchodzą do ddr4 ;) ? Obmierzyłem ddr2 z ddr4 bez radiatorów i wymiary idealnie takie same :P . Ja wiem kto będzie miał Patriot viper Dominator 4x8gb :E . 

Edytowane przez novi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, novi napisał:

Wiecie panowie , że radiatory od ddr2/ddr3 podchodzą do ddr4 ;) ? Obmierzyłem ddr2 z ddr4 bez radiatorów i wymiary idealnie takie same :P . Ja wiem kto będzie miał viper Dominator 4x8gb :E . 

tylko nic nie urwij ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ja, ja kupiłem TridentZ 3600mhz cl16 2x16gb i ich nie tykam :P . 

  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • To już druga osoba bodajże w tym temacie z tym samym modelem i po własnej aplikacji pasty taka duża różnica, gwarancji nie trzeba żegnać jak przyrosty są tak fajne to warto to zrobić, jak jest plomba na którejś śrubie to można zamówić i nakleić jeżeli np suszarka + żyletka nie dały rady lub w ogóle ktoś robi dziurę w plombie od razu  Chwile temu zamawiałem z alledrogo do xfx https://allegro.pl/oferta/5x-naklejki-gwarancyjne-asus-msi-palit-xfx-evga-gigabyte-zotac-15362612792
    • Dane CFM z opakowań producentów nie można porównywać między nimi, a najlepiej kompletnie na te dane nie patrzeć. Nie dość, że nie ma żadnego ogólne standardu względem którego dokonywane są te pomiary, więc każdy producent mierzy jak uważa, to dodatkowo zarówno te dotyczące przepływu jak i ciśnienia są dokonywane przy skrajnych i nierealnych sytuacjach. Na przykład w przypadku ilości przepchniętego powietrza mogą być stosowane kilkudziesięciocentymetrowe tunele z "prostownikami przepływu" na końcu którego znajduje sie wentylator i po przeciwnej stronie przyrząd do pomiaru, czyli coś czego nikt w domowym komputerze nie zastosuje przez co taki wynik jest niestosowalny w praktyce dla wentylatora zamontowanego bezpośrednio na radiatorze (czy to od wieży chłodzenia czy układu cieczą) lub kratce obudowy. Zostają tylko praktyczne testy jak np. TechPowerUP czy HWCooling.net lub takie przy stałej metodologii dla wszystkich śmigieł jak np. Cybenetics. W takim przypadku będziesz miał miarodajne wyniki. Nie potrzebujesz takiej przejściówki dopóki gniazdo do którego wpinasz 4 pinową wtyczkę nie jest blokowane plastikiem z boku w którym wtyczka by wystawała (a jeżeli blokuje to możesz próbować tę blokadę usunąć). Rozstaw pinów w wentylatorze 2, 3 i 4 pinowym jest teoretycznie identyczny, bo dwa pierwsze piny to kolejno uziemienie i napięcie, kolejny to pomiar obrotów i ostatni czwarty to pin do sterowania PWM. Wentylator 2 i 3 pin można sterować tylko poprzez zmianę napięcia pracy, a dla wentylatora PWM nie ma teoretycznie znaczenia czy steruje się go sygnałem czy napięciem, tak długo jak jego sama konstrukcja nie przeszkadza w sterowaniu jego obrotami poprzez zmianę napięcia zamiast sygnałem modulacyjnym (jak np. nie powinno się robić w przypadku łożysk magnetycznych jak w wentylatorach Phanteks T30 lub Corsair ML120 czy konstrukcjach Sunona MagLev).
    • Świetny ruch, ale mimo wszystko wk*****m się niemiłosiernie, że występują takie egzemplarze. Sam polecam/poleciłem ten model nie jednemu znajomemu i wszystko jest ok. Super, że pomogło, przykro, że Asus wypuszcza takie buble w postaci Asus Dual, które człowiek musi sobie poprawiać sam. Wiadomo, że mógłbyś to próbować zrobić w inny sposób i szkoda, że tak fajny model jakim jest Asus Dual, potrafi wypuścić takie gówno.
    • Jak laptop działa stabilnie po mimo whea w dzienniku zdarzeń to możesz olać (myślałem że miałeś co innego na myśli pisząc "sypie błędami") albo spróbuj zrobić te rzeczy o których piszą w tym temacie z reddita no może oprócz wymiany dysku na gen 3   
    • Gniesz pałkę znowu. Znajdź mi kraj gdzie każdy dobrowolnie chce iść zginąć.  Jak można się dziwić, że ktoś nie chce iśc na wojnę i jak można się dziwić, że ludzie przed nią uciekają.   Z rosji wyjechał tak samo ogrom ludzi przed wojną. Z każdego kraju kto będzie mógł to będzie kombinował jak uniknąć wysłania na front, jest to oczywiste. 
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...