Skocz do zawartości
gaca18

Co wybrać 4400MHz, CL19 vs 3600MHz, CL16 ?

Rekomendowane odpowiedzi

17 godzin temu, Art385 napisał:

Nie u was wystarczy ustawić TRRD_S_L na 4-6 i TFAW 16 i reszta to kosmetyka. Częstotliwość ile się uda. Zrób testy będziesz wiedział   

Obniżyłem TRRD do 4-6. Różnica minimalna a musiałem podnieść napięcie do 1,5V z 1,45. Chyba nie warto? Coś można jeszcze poprawić?

5ba2564665a34d83.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, Ocho napisał:

nosz kurw... polowałem na to i znowu wyprzedane XD

Jak znalazłem je to były 3 sztuki jeszcze, po paru minutach zrobiły się dwie :P . 

To bierz radiatory z OCZ reaper X :E 20-227-566-02.jpg (1280×960) (neweggimages.com)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak uda się trafić na dostępne to wrzucę linka i oznaczę. Na razie wiem tyle że nigdzie ich nie ma, bo sam na nie kiedyś patrzyłem :P . Wiem, że jakiś forumowicz ma wrzucone patrioty pod tymi radiatorami, udzielał się w dziale bazy podkręcania, nie pamiętam niestety nicku. 

  • Thanks 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ta widziałem tego kogoś, też nie pamiętam nicku XD

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, Ocho napisał:

Ta widziałem tego kogoś, też nie pamiętam nicku XD

Ja już sobie przypomniałem @Wu70 Ma te radiatory, ale nie wiem czy będzie chciał je odstąpić lub czy ma leżeć drugi komplet w szufladzie :E 

  • Like 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
21 minut temu, novi napisał:

Jak znalazłem je to były 3 sztuki jeszcze, po paru minutach zrobiły się dwie :P . 

To bierz radiatory z OCZ reaper X :E 20-227-566-02.jpg (1280×960) (neweggimages.com)

Te nie da się upchać sztuka obok sztuki XD.

Musi być odstęp po jednym slocie wolnym.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, KonradRak napisał:

Obniżyłem TRRD do 4-6. Różnica minimalna a musiałem podnieść napięcie do 1,5V z 1,45. Chyba nie warto? Coś można jeszcze poprawić?

5ba2564665a34d83.png

Nie wstukujcie tego AddrCMDsetup na 56 bo tracicie wydajność. To są tak duże lejce, że pozwalają chodzić na 1T bez GD dual rankom a wy to na single ranki zapinacie.  

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
49 minut temu, Art385 napisał:

Nie wstukujcie tego AddrCMDsetup na 56 bo tracicie wydajność. To są tak duże lejce, że pozwalają chodzić na 1T bez GD dual rankom a wy to na single ranki zapinacie.  

To co tam wklepac? Tylko 0? Co ja jeszcze moge w tym ustawieniu poprawic? (oprocz obnizania tRFC)

Edit: Ok miales racje, niepotrzebne

ZenTimings_Screenshot.png.0f3adcfe8bfc6945d84e995478b97ccb.png

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 minut temu, Monn napisał:

To co tam wklepac? Tylko 0?

Edit: Ok miales racje, niepotrzebne

ZenTimings_Screenshot.png.0f3adcfe8bfc6945d84e995478b97ccb.png

Tak na 2x8 możesz się cieszyć czystym 1T a to daje solidnego kopa. 

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
23 minuty temu, Art385 napisał:

Tak na 2x8 możesz się cieszyć czystym 1T a to daje solidnego kopa. 

Sypie bledami bez tego 56

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
40 minut temu, Monn napisał:

Sypie bledami bez tego 56

No oczywiście bo te timingi są nie realne. Zwyczajnie jak dałeś 56 na setupie z włączonym geardownem to ganiałeś coś w stylu 3T. 

Ja wrzucam swoje 2T tak rzeźbi CPU, że proc utracił możliwość zrobienia 4.6 GHz 3xpod rząd z restartem pomiędzy testami Cb23 stability test. Raz przejdzie a drugim razem 15 minut i crash. No ale na 4575 wyciskam teraz w sumie tę samą wydajność. 1.44v pod obciążeniem. Jestem bardzo zadowolony z tych TridentówZ. 

Ps. Zluzuj to choćby do tego co mam niżej a i tak w real life będzie szybciej 

2Y4FHbml.png

Heh ostatnio wrzucałem tu link do broszurki patriota :) 

 

 

Edytowane przez Art385
  • Thanks 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
35 minut temu, Art385 napisał:

No oczywiście bo te timingi są nie realne. Zwyczajnie jak dałeś 56 na setupie z włączonym geardownem to ganiałeś coś w stylu 3T. 

Ja wrzucam swoje 2T tak rzeźbi CPU, że proc utracił możliwość zrobienia 4.6 GHz 3xpod rząd z restartem pomiędzy testami Cb23 stability test. Raz przejdzie a drugim razem 15 minut i crash. No ale na 4575 wyciskam teraz w sumie tę samą wydajność. 1.44v pod obciążeniem. Jestem bardzo zadowolony z tych TridentówZ. 

Ps. Zluzuj to choćby do tego co mam niżej a i tak w real life będzie szybciej 

Nawet jak ustawilem 16-16-16-36 i reszta na auto w biosie, co mi wygenerowale takie timingi jak na screenie to w TM5 w tescie extreme leci error nr. 4 gdy mam ustawienia 0-0-0 T1 Gdm Off. No nic, ide sie bawic. Przy 2t nie ma problemu, tylko 1t. Nie wiem czy da sie w ogole to t1 ustawic z 0-0-0.

err.png.08f237e1ae936dc77878eb0997082be9.png

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, Monn napisał:

Nawet jak ustawilem 16-16-16-36 i reszta na auto w biosie, co mi wygenerowale takie timingi jak na screenie to w TM5 w tescie extreme leci error nr. 4 gdy mam ustawienia 0-0-0 T1 Gdm Off. No nic, ide sie bawic.

err.png.08f237e1ae936dc77878eb0997082be9.png

PCB crash. Masz na ściągę. Na patkach każdych to z palca chodzi

FnSlPDRh.jpg

 

 

Edytowane przez Art385

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
8 minut temu, Art385 napisał:

PCB crash. Masz na ściągę. Na patkach każdych to z palca chodzi

FnSlPDRh.jpg

 

 

Ale to jest test 1usmus_v1 ktory mi przechodzi, to na extreme1@anta mam blad 4. Ogolnie to wlasnie przetestowalem w benchmarkach OCCT i Aida, mam o wiele gorsze wyniki na t2 + 0-0-0 niz na t1 + 56-0-0. Takze juz ci nie wierze, sry.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, Monn napisał:

Ale to jest test 1usmus_v1 ktory mi przechodzi, to na extreme1@anta mam blad 4. Ogolnie to wlasnie przetestowalem w benchmarkach OCCT i Aida, mam o wiele gorsze wyniki na t2 + 0-0-0 niz na t1 + 56-0-0. Takze juz ci nie wierze, sry.

ante też przejdzie na czillu 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
9 minut temu, Art385 napisał:

ante też przejdzie na czillu 

Nic nie przejdzie bo wlasnie wklepalem te ustawienia od ciebie i mialem blue screen za blue screenem, jak podmienilem 20-20-20-20 na 40-20-24-24 to blue-screeny zniknely ale i tak wali bledami w anta. Takze ja ide bo uja sie tu znacie na podkrecaniu pamieci.

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, Monn napisał:

Nic nie przejdzie bo wlasnie wklepalem te ustawienia od ciebie i mialem blue screen za blue screenem, jak podmienilem 20-20-20-20 na 40-20-24-24 to blue-screeny zniknely ale i tak wali bledami w anta. Takze ja ide bo uja sie tu znacie na podkrecaniu pamieci.

No to znaczy, że nie jest tak cudownie jak myślałeś. Anta powinna ci chodzić bo jej errory już przetłumaczyli na 1usmus v3 to wygląda identycznie jakbyś dał zamiast 100% w ini w v3 dał 1000%. I też masz pętle 30 minut. Zgadnij dlaczego na auto jest 0-0-0? a timingi się wklepywało na początku życia platformy aby wbić coś w stylu 3200 czy 3400 bo inaczej IMC w zenie 1 srał pod siebie na wczesnych agesach. Jak dasz wszystko 1:1 to już trzeba troszkę poustawiać. Możesz mi nie wierzyć ale trick z 56-56-56 to chińczycy ogarnęli aby można było ganiać to 1T bez GD na 4x8 albo 2x16 bo dodaje przepustowość w benchach ale zasadniczo śmiga to jak 1T GD albo 2T 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
43 minuty temu, Art385 napisał:

No to znaczy, że nie jest tak cudownie jak myślałeś. Anta powinna ci chodzić bo jej errory już przetłumaczyli na 1usmus v3 to wygląda identycznie jakbyś dał zamiast 100% w ini w v3 dał 1000%. I też masz pętle 30 minut. Zgadnij dlaczego na auto jest 0-0-0? a timingi się wklepywało na początku życia platformy aby wbić coś w stylu 3200 czy 3400 bo inaczej IMC w zenie 1 srał pod siebie na wczesnych agesach. Jak dasz wszystko 1:1 to już trzeba troszkę poustawiać. Możesz mi nie wierzyć ale trick z 56-56-56 to chińczycy ogarnęli aby można było ganiać to 1T bez GD na 4x8 albo 2x16 bo dodaje przepustowość w benchach ale zasadniczo śmiga to jak 1T GD albo 2T 

Jedyne co mi sie udaje ogarnac na T1 0-0-0 bez bledow to takie cos, ale to jest do dupy. Czyli to nie jest kwestia timingow, tylko chyba procesor poprostu nie wyrabia na 3800, albo SOC potrzebuje wiecej mocy.

ZenTimings_Screenshottytyy.png.c067cf60291f9ebbed09bcf4e46f46da.png

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
23 minuty temu, Monn napisał:

Jedyne co mi sie udaje ogarnac na T1 0-0-0 bez bledow to takie cos, ale to jest do dupy. Chyba procesor poprostu nie wyrabia na 3800.

Nie wyrabia . 2x8gb na moim 5900x mogę ganiać na 3867mhz cl16 z fclk 1:1 i 1t gdm off , 0-0-0 , na 3800mhz mam tzw dziurę fclk , nie ma mowy o najmniejszej stabilności , jedynie 3733mhz zostaje do rzeźby , żeby nie cisnąć napięć od fclk w kosmos . 3733cl15 lata bez problemu nawet na 4x8gb, ale już o 1t bez gdm można marzyć :P . 

Edytowane przez novi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Art385 napisał:

No oczywiście bo te timingi są nie realne. Zwyczajnie jak dałeś 56 na setupie z włączonym geardownem to ganiałeś coś w stylu 3T. 

Ja wrzucam swoje 2T tak rzeźbi CPU, że proc utracił możliwość zrobienia 4.6 GHz 3xpod rząd z restartem pomiędzy testami Cb23 stability test. Raz przejdzie a drugim razem 15 minut i crash. No ale na 4575 wyciskam teraz w sumie tę samą wydajność. 1.44v pod obciążeniem. Jestem bardzo zadowolony z tych TridentówZ. 

Ps. Zluzuj to choćby do tego co mam niżej a i tak w real life będzie szybciej 

2Y4FHbml.png

Heh ostatnio wrzucałem tu link do broszurki patriota :) 

 

 

Art385 Dzięki za nastawy ? Jakbyś coś fajnego wyrzeźbił to wrzucaj, chętnie skorzystam.

f6813e82d5bf1de7.png

I taka ciekawostka. Czekając na test tm5 pomyślałem przeczyszcze filtr na przodzie i po ściągnięciu tempy na ramię spadły o 10 stopni. Słyszałem że PW 2 słabo zaciągają za filtrem ale nie spodziewałem się takiej różnicy. Trzeba będzie zmienić na coś lepszego.

4d15edbb7ebc0a47.jpg

Edytowane przez Pablloo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Godzinę temu, novi napisał:

Nie wyrabia . 2x8gb na moim 5900x mogę ganiać na 3867mhz cl16 z fclk 1:1 i 1t gdm off , 0-0-0 , na 3800mhz mam tzw dziurę fclk , nie ma mowy o najmniejszej stabilności , jedynie 3733mhz zostaje do rzeźby , żeby nie cisnąć napięć od fclk w kosmos . 3733cl15 lata bez problemu nawet na 4x8gb, ale już o 1t bez gdm można marzyć :P . 

Wszyscy sie myliliscie, chodzilo tylko o za niskie napiecie. Podbilem do 1.53v i wszystko dziala bez bledow jak narazie.

Snipaste_2021-09-11_21-06-54-min.thumb.png.43b6063163c7d70292fb17ab3b5655f3.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, novi napisał:

Ja już sobie przypomniałem @Wu70 Ma te radiatory, ale nie wiem czy będzie chciał je odstąpić lub czy ma leżeć drugi komplet w szufladzie :E 

Zgadza się. Nie wiem co za napięcie może je zagiąć :D i w sumie fajnie wyglądają w oknie.

Pewnie na ddr5 będę je przekładał chyba że macie już coś fajniejszego? Bo dawno nie byłem w temacie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...