Skocz do zawartości
gaca18

Co wybrać 4400MHz, CL19 vs 3600MHz, CL16 ?

Rekomendowane odpowiedzi

Gość

No to cyk cyk 2 zestawy Viperków i tak trzeba zyć, a nie jakieś bieda Gskille, przeciez to odpust. Widzieliscie jakie oni smieszne chlodzenie do ramu mają? Chinczyk płakał jak projektował

gskill1.jpg

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, Monn napisał:

No to cyk cyk 2 zestawy Viperków i tak trzeba zyć, a nie jakieś bieda Gskille, przeciez to odpust. Widzieliscie jakie oni smieszne chlodzenie do ramu mają? Chinczyk płakał jak projektował

 

Ja mam Corsair airflow gtl do ramu, ale nie używam . Fakt radiatory w neo a w old to 2 inne pary kaloszy, ale o dziwo 50* może wbije na nich na 1.55v , a to dual rank :) . Według mnie dają radę . Zawsze można zamontować oldscolowe reaper x ocz :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
2 minuty temu, novi napisał:

Ja mam Corsair airflow gtl do ramu, ale nie używam . Fakt radiatory w neo a w old to 2 inne pary kaloszy, ale o dziwo 50* może wbije na nich na 1.55v , a to dual rank :) . Według mnie dają radę . Zawsze można zamontować oldscolowe reaper x ocz :)

Dają rade bo masz bezposredni airflow pewnie na pamieci, u mnie Gskill Neo w TM5 na 1.42v przebija 50c spokojnie po kilku minutach. W grach jest spoko, ale to glownie dlatego, ze poprostu zadna gra nie wykorzysta tyle ramu, kosci siedza i sie nudzą.

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
43 minuty temu, grayman_1 napisał:

Wgraj najnowsze 1.2.0.4.

Zdarzylo mi sie ze bios sie nie ladowal mimo tego ze Winda byla w pelni stabilna ale to po OC pamieci wlasnie .... 

Jedziesz na starych biosach ktore wlasnie mialy problemy z urzadzeniami USB wiec nie ma co sie dziwic...

I nie przesadzajmy tez z tymi plytami od MSI to jest niski midle range ... Przynajmniej robia normalne chlodzenie VRM i calkie w porzadku plyty uATX a na tym mi zalezy. 

 

Robię reflash od dołu do góry to często naprawia temat. MSI nie ma mostkowych biosów więc przejadę się od góry do dołu. Powiem tak ja nie wymagam od nich zasadniczo nic więcej niż 100% stabilność na def nawet jak zechce użyć kompa na 60% a nawet 100%. Nie koniecznie zadowalają mnie możliwości jak w przypadku sławnych już zasilaczy 750W od Gigabyte ;) Może zwyczajnie MSi też trapią pandemiczne problemy z jakością produkcji w końcu płyta z 2020 

54 minuty temu, Monn napisał:

Czemu poprostu nie wgrasz najnowszego biosu tylko kombinujesz jak kon pod gore?

Jak wyżej byłem jeść został ten nieoficjalny według wallca wydany oficjalnie przez MSI dla tych którzy testują W11 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, Monn napisał:

Dają rade bo masz bezposredni airflow pewnie na pamieci, u mnie Gskill Neo w TM5 na 1.42v przebija 50c spokojnie po kilku minutach. W grach jest spoko, ale to glownie dlatego, ze poprostu zadna gra nie wykorzysta tyle ramu, kosci siedza i sie nudzą.

Sg7v i bezpośredni airflow :)? Za duża odległość . W grach to GPU podgrzewa ram, i zależnie od przypadku , mogą być niestabilności w grach, a tm5 przejdzie :) . Mialem tak kiedyś , na ryzenie 3600 w parze z 5700xt . Teraz mam lajt totalny, 6800xt na UV w apexie to jest baranek, pobór średni jak może na 1660ti, w tych samych ustawieniach , z tym, że tu mam 164fps bez dropu, a na 1660ti były by dropy spore ;)

Edytowane przez novi
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
16 minut temu, oh,shut up napisał:

Nie wiem kto to wallec ale widziałeś jaki top bin ogarnął novi? Zero problemów, minuta roboty max wydajność dual rank power.

Proszę przewinac do strony 3 i zacytować samego siebie że gskill binuje i często gęsto nie można nawet o 100mhz podkręcić a niskonapieciowe moduły to już w ogóle kaszana :)

No i że trzeba zapłacić 1500-2000 xD

Nie wiedziałem jeszcze u noviego 14-14-14 ale widziałem już że 2T puder polecieć musiał. 

Ty twierdziłeś że te kości i tak warte są 800 po czym Janusz biznesu zlotowa majster stwierdził, że opędzluje je za 1000 XD 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
16 minut temu, oh,shut up napisał:

Nie wiem kto to wallec

zdradziły Cie w zasadzie dwie rzeczy ?

1. niezmienny styl sygny

2. goły pulpit przy wrzucaniu wyników z aidy

ale spokojnie moderatorzy ostatnio śpią więc możesz się brandzlować ponadprzeciętnymi wynikami :rotfl:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
9 minut temu, novi napisał:

Sg7v i bezpośredni airflow :)? Za duża odległość . W grach to GPU podgrzewa ram, i zależnie od przypadku , mogą być niestabilności w grach, a tm5 przejdzie :) . Mialem tak kiedyś , na ryzenie 3600 . 

Ja mam na odwrot, te GSkille Neo w TM5 nagrzewaja sie do 50 i lecą do góry a potem crash, w grach jest stabilnie i max 45 (Warzone, ale nawet polowa tych 32GB nie jest uzyta)

Ja czekam az ten zestaw stanieje do 900zl https://www.morele.net/pamiec-g-skill-ripjaws-v-ddr4-16-gb-4000mhz-cl14-f4-4000c14d-16gvk-8584529/

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, Tornado3 napisał:

zdradziły Cie w zasadzie dwie rzeczy ?

Ja bym powiedział, że idealnie utożsamia się z hasłem: uderz w stół na nożyce się odezwa. 

Wystarczy jedno słowo związanego z pojazdem budowlanym.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 minut temu, Minciu napisał:

Nie wiedziałem jeszcze u noviego 14-14-14 ale widziałem już że 2T puder polecieć musiał. 

Ty twierdziłeś że te kości i tak warte są 800 po czym Janusz biznesu zlotowa majster stwierdził, że opędzluje je za 1000 XD 

2t bo imc mi nie ogarnia 2x16 przy 3733 cl15/14 . 1t gmd on nie próbowałem nawet, 1t to gdm off jedynie wchodzi w grę . Ja i tak zaoszczędziłem okolice 150zl, w dodatku mam pewny bin, co już ktoś się przejechał że ten ram się osral na miętowo przy 3800cl15 . Równe 14 będą, ale jak imc ogarnę żeby nie sralo pod siebie . 

Różnie to bywa, dużo zmiennych ma wpływ na temperatury ... Ja miałem odwrotnie kiedyś. 

Edytowane przez novi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Według kolegi nie oszczędziłeś a przepłaciłeś 200zl. 

10g Intela by się przydał na szybki test dokąd ram dojść może XD ale top bin z tego i tak nie będzie. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 minut temu, Monn napisał:

Ja mam na odwrot, te GSkille Neo w TM5 nagrzewaja sie do 50 i lecą do góry a potem crash, w grach jest stabilnie i max 45 (Warzone, ale nawet polowa tych 32GB nie jest uzyta)

Ja czekam az ten zestaw stanieje do 900zl https://www.morele.net/pamiec-g-skill-ripjaws-v-ddr4-16-gb-4000mhz-cl14-f4-4000c14d-16gvk-8584529/

O a u mnie mają wywalone na tempy 54 stopnie im nie robi problemu 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po co ? Fclk mogę rozpiąć i się nie martwić imc :) . No przepłacone o 200, ale zyskane jeszcze 150 ?

12 minut temu, Monn napisał:

800 bym nie dał. Brak czujników , radiatory aka patriot steel Viper , połowa kości odkryta . Pcb nie nadające się do hard OC 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
4 minuty temu, Art385 napisał:

O a u mnie mają wywalone na tempy 54 stopnie im nie robi problemu 

No wiem, widzialem twojego screena ze dobijało do 55-56, u mnie 51-52 to max, potem leca bledy. IMO jest cos takiego jak wytrzymalosc kosci na temperatury, dlatego np zestaw 4000 14-15-15-15 1.55v jest taki drogi, bo musza wybinowac kosci ktore wytrzymaja te 1.55v w dual ranku

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi się przynajmniej memki się trafiły tym razem. Zobaczymy czy coś lepiej się ukręcą na GB albo przynajmniej do CL14-15-15-32 zadowolą się niższym napięciem bo wtedy na PBO zejście poniżej 53ns jest w zasięgu ręki.
Dobra bios 1.2.0.4 wgrany tym razem dorzucony do puli ten z agesą 1.2.0.2 którego pominąłem przy cyklicznych updateach i mam identyczną sytuacje. Eforia wszystko działa CPU nagle przechodzi CB23 @ 4.6 GHz nie przy 1.3v czy 1.31 lub w ogóle nawet z ramem na 2133 a na 1.26v (niżej już mi się nie chce go puszczać). Super zwycięstwo, szkoda tylko, że to było wcześniej i trwało raptem kilka dni xD 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hydra zaczyna działać , muszę ją ogarnąć jeszcze . Wstępnie 

ca2ccf774177a898.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zobaczymy . Na razie męczę się z hydra, nie słucha się a tego nie lubię. Aida na xmp, widać docelowy zegar a jaki daje  

7b11f3e589b0dca7.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
57 minut temu, oh,shut up napisał:

U mnie ballistixy zostają na 3600 1.35v
Szkoda zachodu przy mocarnym rx 460 ale i tak jest petarda.
Ślicznie się prezentują takie 4 ławeczki w bieli w połączeniu ze steel legendą.
 

atakuję jeszcze to samo na 1.3v ;)

Mówiłem. Nowy komputer już ocieka zarabistościa po kontakcie z Midasem XD

2 godziny temu, oh,shut up napisał:

 

Jako ukryty bonus dodam że 3733 cl13 na nich ogarniesz ale trzeba juz 1.56v :-)

@novi jak testy? Masz już trzynastkę z przodu czy na równo ?

  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Porownalem sobie na szybko moje Viperki do roznych drogich binow Gskilla, z tym ze u mnie subtimingi docisniete na prawie max:

3600 14-14-14 1.45v - u mnie Viper robi to samo na 1.42v

3800 14-16-16 1.50v - u mnie Viper robi to samo na 1.50v

4000 16-16-16 1.40v - u mnie Viper robi to samo na 1.39v

4000 14-15-15 1.55v - u mnie viper wali bledami na 1.55v, nie ma szans ustabilizowac

Takze juz wiadomo czemu to takie drogie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Drogie to pojęcie względne u gskilla ;) Jak kupiłeś 3800cl14 to są dopiero dość drogawe. A drogie to 4000cl14 XD 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
1 minutę temu, Minciu napisał:

Drogie to pojęcie względne u gskilla ;) Jak kupiłeś 3800cl14 to są dopiero dość drogawe. A drogie to 4000cl14 XD 

No ja wlasnie mowie o tych 4000 14-15-15 1.55v ze sa drogie, prawie 2x drozsze niz te wszystkie inne

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli XMP miałeś pod korek? Nic ponad to? :)  

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

4000 14-15-15 po rozluznieniu subtimingow jako tako dziala na 1.58v. Co masz na mysli o XMP? 4400 CL19 ma sie nijak do kazdego z tych profili.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
13 godzin temu, Monn napisał:

gskill1.jpg

Wygląda jak zegarek silikonowy dla dzieci :E 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
13 godzin temu, Art385 napisał:

Eforia wszystko działa CPU nagle przechodzi CB23 @ 4.6 GHz nie przy 1.3v czy 1.31 lub w ogóle nawet z ramem na 2133 a na 1.26v (niżej już mi się nie chce go puszczać). Super zwycięstwo, szkoda tylko, że to było wcześniej i trwało raptem kilka dni xD 

nie chce nic mówić ale to samo zauważyłem 2 dni temu u siebie, mój 5600x nagle zaliczył 10minutowy pełny test cbr23 na wlasnie 1.26v i 4.6ghz i sobie myślę płyta zrobiła robotę względem b450 tomahawk :E ale po odczekaniu 5 minut i restarcie pc już wywalało błąd i potrzebował 1.3v jak kiedyś, może po prostu na zimnej wodzie przechodzi a na rozgrzanej juz nie i potrzebuje więcej papu ;) o tym nie pomyślałeś :> 

Zostawilem 4575mhz 1.26v jak wcześniej bo bez sensu sie szarpać o 25mhz.

Edytowane przez Send1N
  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • Ja naprawdę nie bardzo wiem jak do ciebie pisać, może zacznę ci rysować. Co ma to co ja napisałem do tych twoich pseudo-intelektualnych wysrywów i osobistych wycieczek. Nie potrafisz dyskutować idz do piaskownicy, zero argumentów jakieś pierdololo o znaniu się lepiej od emerytowanych generałów dorabiających jako eksperci, godzinie W i bieganiu z karbinem, uwielbiam takie głodne kawałki internetowych napinaczy, co to się napinają na forach jak to oni będą bronić kraju a wszyscy inni będą uciekać, a w rzeczywistości siedzą z obsraną zbroją w domku i czytają jak to już za chwilę padnie Ukraina i oni będą walczyć z Putinem. Ale jeżeli to ciebie jakoś pocieszy, to jeżeli faktycznie kiedyś wybuchnie ta wojna, to ja nie ucieknę bo przez wzgląd na nieszczęsny przydział mobilizacyny który od lat leży i czeka to by była dezercja, ale niestety raczej się nie spotkamy w okopach, bo będe miał w tym momencie ważniejsze zadania niż bieganie z karabinem po lini frontu, ale ty baw się dobrze. To się kolego sympatyczny nazywa projekcja
    • Jak chcesz to oddaj rządzącym swoje całe zarobki. Kolejny podatek i pieniądze do przepalenia. 
    • https://videocardz.com/driver/nvidia-geforce-game-ready-552-22
    • Ten plik , który zaimplementowałem w CRU dla swojego monitora zmniejsza maksymalną częstotliwość monitora z 240 na 230 Hz, a ja dodatkowo ustawiłem blokadę FPS w sterowniku Nvidii na 220 fpsów. I to o dziwo wyeliminowało całkowicie migotanie w moim monitorze przy włączonym G-SYNC.
    • @Badalaman przez przegraną rozumiemy z pewnością: - warunki pokojowe na bardzo złych zasadach np oddanie większej ilości ziem - przegrana militarna i zajęcie przez rosję całej Ukrainy Okupacja i walka partyzancka to już zupełnie co innego... Na tej zasadzie to Polacy nigdy nie przegrali bo robili powstania w czasie zaborów, a w czasie PRL była Solidarność... Ale to już kwestia semantyki...
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...