Skocz do zawartości
gaca18

Co wybrać 4400MHz, CL19 vs 3600MHz, CL16 ?

Rekomendowane odpowiedzi

Gość

Ja sobie takie pamieci kupilem, ide testowac

Snipaste_2021-09-16_19-14-40.png.31d7a5b91ca552b7276a8c190bcafe30.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

masz asaisn origins?To dawaj na ring.Ultra pamięci vs średnie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
54 minuty temu, Monn napisał:

Ja sobie takie pamieci kupilem, ide testowac

 

Chciałem atakować je z proshopu, jakbym nie trafił tych 3600cl16 z forum :p. Daj znać co tam wystrugasz na nich, bo sam jestem ciekawy ?

Edytowane przez novi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
40 minut temu, novi napisał:

Chciałem atakować je z proshopu, jakbym nie trafił tych 3600cl16 z forum :p. Daj znać co tam wystrugasz na nich, bo sam jestem ciekawy ?

Chcesz jakies konkretne ustawienie zebym przetestowal? 3800 16-16-16 robia na 1.36v

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wystruga tyle że wroci do patriotów :E "bo ujowy bin" xD

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, Monn napisał:

Chcesz jakies konkretne ustawienie zebym przetestowal? 3800 16-16-16 robia na 1.36v

Nie wiem w co celujesz 3800 14 14 14, 1 5v?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przetestowałem wczoraj tego Tomahawka jak żadnemu serwisowi by się nie chciało i tak dokładka agesy 1.2.0.0 zamiast bety na 1.2.0.1 z forum msi i flashowanie od góry do dołu i do agesy 1.2.0.4 rozwiązało problem krzaków i bootowania na xmp tridentów. No spoko potem skatowałem cb23 z aio ze zrobionym push-pullem i odkręconym na pełną pizde i no i płyta rzezi i do momentu się trzyma ale wielokrotnego panawiania już nie, globalny limit częstotliwości leci na pysk i cb23 się składa. Za to PBO na limitach AMD dla 5800x jak najbardziej chodzi na full opcji nawet z auto oc. No git wyłaczyłem dwa jajka zrobiłem symulowany 5600x i manual i oj działa podbiłem memki na CL15 3800 cieplej mu ale działa. Myślę ja tu chyba dobijam do jakieś limitu i jak potrącę go parę razy to mobas mówi dość kończymy zabawę i nie pomoże tu nawiew z AIO na VRM 


Dziś odebrałem Aurosa Pro AC rev 1.0. Wyjąłem tego mesaja oblukałem, obmacałem z każdej strony nic mu nie dolega no może warto go wyczyścić bo okolice socketu uwalone pastą. Wyciągnąłem Aurosa Pro z pudełka i zrobiłem tylko aha. Zbudowana jak czołg. Z kondami za CPU to chyba kogoś poniosło patrzę na tomahawka tu wygląda jakby 3 razy oglądali każdy czy aby nie na dużo. Socket wewnątrz też dozbrojony. VRM + chłodzenie AHA krótko mówiąc jak za te pieniądze. Nie wiem bo co są zbrojone sloty ram itd. ale ma masę ciekawych pierdzielników xD Layout ok a jak na gigabyte to nawet bardzo ok. Wziąłem ponownie w łapy tomahawka i zdałem sobie sprawę, że mam w łapach w sumie b450 z troszkę dozbrojoną sekcją z podbitą częstotliwością przełączania aby sobie jakoś radziła ze wszystkimi sku zen3 i dodatkowymi warstwami PCB aby nie robiła wrażenia, że ją w rękach można połamać. A ja ją rżne B-die dogniecionymi do podłogi i męczę 5800x na aio360 na manualnym OC czyżbym za dużo wymagał? Hur dur super płyta u mnie działa xD 

Wsadziłem mobasa poskładałem do kupy odpalam zwis na logu aorus wtf? Wchodzę do biosa a tam bios F2 pod serie 3000XT aha to fajnie że się chociaż włączył. Sflashowałem biosa najnowszego odpaliłem xmp zabootował tym razem xmp ma tylko trc podbite do 85 reszta się zgadza. SoC na auto wstał na 1.2v no myślę kij puszczamy CB20 potem będziemy poprawiać trzeba zobaczyć jak to wygląda. No i tu zaczyna się robić ciekawie i oświecająco. Opcja w opcje z tomahawkiem z tym że auorus z SOC na 1.2v a tomahawk na 1.1v vddp i vddg tak samo i wygląda to tak, że tomahawk wali w limit 142W na PPT mając trochę poniżej 4450 MHz a Apro w tym momencie wciąga sobie tak ze 128-129W i ma 4475 MHz oczywiście AIO ma 1350rpm bez push pulla a nie 1750 rpm a przy tym mniej stopni xD No faktycznie MSI się postarało wybitny projekt i pomysł zasilania CPU walnie w hardcapa przy 85 stopniach i zrzuci szybko zegary i pobory - działa? działa i to dobrze w końcu przeżyło moje testy a sztuka ma nie najlepsza więc miała cienko bo ludzie przy tych napięciach to 4850 benchują. Marketingowiec płakał jak rozdawał prezenty :) nie no żartuje not.

Teraz zrobiłem kilka razy test najgorszych jajek które na tomahawku przy CO per core robiły 3-4 negatyw niżej i crashowały ale działało też allcore negatyw -4. Tak siedzę i przepuściłem 3 razy CC na tych dwóch jajkach na allcore -10 a jeden przelot to 12 minut na rdzeń to 12 minut więc trochę to trwało... Oj działa jak to możliwe - nie wiem choć się domyślam :E

Tak więc powiem krótko bios ogarnięty a ta płyta nie jest zepsuta mechanicznie ona jest po prostu ch*jowa xD Znaczy MSI zrobiło makijaż b450 aby lepiej się prezentował dodatkowo jakimś cudem przeszło z b450 i zen2 i tańszych buildów, że to prawie godlike xD A ja debil przechodząc z taichi myślałem, że vrm będzie nawet lepszy... 

Daje ofertę oddaje ten cudowny produkt marketingowy od ręki za 300 stówki + dostawa aby się z siebie i swojej wiary w opinie ludzi nie śmiać xD Oczywiście mobas na gwarancji w xkom pewnie jeszcze 2 lata jak nie więcej więc niczym nie ryzykujecie. Jak coś PW
Tier tej płyty pod max OC na manualu to 5600x i ewentualnie kozackie próbki 5800x tam powinno się udać zmieścić w 200A ciągłego poboru bez lipy do myślę 4.7 bo zrobią to przy 1.18-1.2v.  


 

  • Haha 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
40 minut temu, Send1N napisał:

wystruga tyle że wroci do patriotów :E "bo ujowy bin" xD

Jak narazie to są o niebo lepsze od tamtych 3600cl16. W kombinacji 4x8GB srodkowe w TM5 max temperature lapia 52.2c poki co, nic nie crashuje. Napewno lepszy bin niz Patrioty tez.

Z tego co pamietam na tamtych dual rankach mialem 45c w idle na pulpicie, na tych wewnetrzne mają 40c, zewnetrze 36-38. Art ile twoje mają w idle bez nawiewu?

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
27 minut temu, Art385 napisał:

Przetestowałem wczoraj tego Tomahawka jak żadnemu serwisowi by się nie chciało i tak dokładka agesy 1.2.0.0 zamiast bety na 1.2.0.1 z forum msi i flashowanie od góry do dołu i do agesy 1.2.0.4 rozwiązało problem krzaków i bootowania na xmp tridentów. No spoko potem skatowałem cb23 z aio ze zrobionym push-pullem i odkręconym na pełną pizde i no i płyta rzezi i do momentu się trzyma ale wielokrotnego panawiania już nie, globalny limit częstotliwości leci na pysk i cb23 się składa. Za to PBO na limitach AMD dla 5800x jak najbardziej chodzi na full opcji nawet z auto oc. No git wyłaczyłem dwa jajka zrobiłem symulowany 5600x i manual i oj działa podbiłem memki na CL15 3800 cieplej mu ale działa. Myślę ja tu chyba dobijam do jakieś limitu i jak potrącę go parę razy to mobas mówi dość kończymy zabawę i nie pomoże tu nawiew z AIO na VRM 


Dziś odebrałem Aurosa Pro AC rev 1.0. Wyjąłem tego mesaja oblukałem, obmacałem z każdej strony nic mu nie dolega no może warto go wyczyścić bo okolice socketu uwalone pastą. Wyciągnąłem Aurosa Pro z pudełka i zrobiłem tylko aha. Zbudowana jak czołg. Z kondami za CPU to chyba kogoś poniosło patrzę na tomahawka tu wygląda jakby 3 razy oglądali każdy czy aby nie na dużo. Socket wewnątrz też dozbrojony. VRM + chłodzenie AHA krótko mówiąc jak za te pieniądze. Nie wiem bo co są zbrojone sloty ram itd. ale ma masę ciekawych pierdzielników xD Layout ok a jak na gigabyte to nawet bardzo ok. Wziąłem ponownie w łapy tomahawka i zdałem sobie sprawę, że mam w łapach w sumie b450 z troszkę dozbrojoną sekcją z podbitą częstotliwością przełączania aby sobie jakoś radziła ze wszystkimi sku zen3 i dodatkowymi warstwami PCB aby nie robiła wrażenia, że ją w rękach można połamać. A ja ją rżne B-die dogniecionymi do podłogi i męczę 5800x na aio360 na manualnym OC czyżbym za dużo wymagał? Hur dur super płyta u mnie działa xD 

Wsadziłem mobasa poskładałem do kupy odpalam zwis na logu aorus wtf? Wchodzę do biosa a tam bios F2 pod serie 3000XT aha to fajnie że się chociaż włączył. Sflashowałem biosa najnowszego odpaliłem xmp zabootował tym razem xmp ma tylko trc podbite do 85 reszta się zgadza. SoC na auto wstał na 1.2v no myślę kij puszczamy CB20 potem będziemy poprawiać trzeba zobaczyć jak to wygląda. No i tu zaczyna się robić ciekawie i oświecająco. Opcja w opcje z tomahawkiem z tym że auorus z SOC na 1.2v a tomahawk na 1.1v vddp i vddg tak samo i wygląda to tak, że tomahawk wali w limit 142W na PPT mając trochę poniżej 4450 MHz a Apro w tym momencie wciąga sobie tak ze 128-129W i ma 4475 MHz oczywiście AIO ma 1350rpm bez push pulla a nie 1750 rpm a przy tym mniej stopni xD No faktycznie MSI się postarało wybitny projekt i pomysł zasilania CPU walnie w hardcapa przy 85 stopniach i zrzuci szybko zegary i pobory - działa? działa i to dobrze w końcu przeżyło moje testy a sztuka ma nie najlepsza więc miała cienko bo ludzie przy tych napięciach to 4850 benchują. Marketingowiec płakał jak rozdawał prezenty :) nie no żartuje not.

Teraz zrobiłem kilka razy test najgorszych jajek które na tomahawku przy CO per core robiły 3-4 negatyw niżej i crashowały ale działało też allcore negatyw -4. Tak siedzę i przepuściłem 3 razy CC na tych dwóch jajkach na allcore -10 a jeden przelot to 12 minut na rdzeń to 12 minut więc trochę to trwało... Oj działa jak to możliwe - nie wiem choć się domyślam :E

Tak więc powiem krótko bios ogarnięty a ta płyta nie jest zepsuta mechanicznie ona jest po prostu ch*jowa xD Znaczy MSI zrobiło makijaż b450 aby lepiej się prezentował dodatkowo jakimś cudem przeszło z b450 i zen2 i tańszych buildów, że to prawie godlike xD A ja debil przechodząc z taichi myślałem, że vrm będzie nawet lepszy... 

Daje ofertę oddaje ten cudowny produkt marketingowy od ręki za 300 stówki + dostawa aby się z siebie i swojej wiary w opinie ludzi nie śmiać xD Oczywiście mobas na gwarancji w xkom pewnie jeszcze 2 lata jak nie więcej więc niczym nie ryzykujecie. Jak coś PW
Tier tej płyty pod max OC na manualu to 5600x i ewentualnie kozackie próbki 5800x tam powinno się udać zmieścić w 200A ciągłego poboru bez lipy do myślę 4.7 bo zrobią to przy 1.18-1.2v.  


 

To jesteś hardcorem xd. Mi się nie udało 5800x dobić b550-a , dopiero 5900x jednym strzałem nokautował tą płytę :p. Asus trzymał w ryzach 5900x nawet, ale .. dziś dziękuję, dobranoc płyta powiedziała :E . Muszę bios na nowo wrzucić , bo go wywaliło z butów . Ale prawdopodobnie to projekt hydra coś odwalił, wczoraj juz jakieś fochy program strzelał, i się nie słuchał wyliczonego profilu (np 5200mhz 1 core i zwis kompa). Wywaliłem ja z dysku , ale ramu ruszyć nie mogę bo nie działa, tylko na spd komp bootuje. Inaczej wyskakuje pomarańczowa dioda od problemu z ramem . Ale to nic, wrzucę bios na świeżo, i dogram profile, wrzucę 3733cl15 i na jakiś czas zapominam o oc ?

Edytowane przez novi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Art385

Fajna książka :E czekamy teraz ile czasu minie za nim GB będzie bee i będziesz ładował asusa ? tak naprawdę to to losowanie binow i płyt g*wno daje do wydajności pałowanie się o 25-50mhz itp to jest właśnie ta magia forum i nakręcania ludzi :D 

A co do makijażu msi to na to wygląda :D bo w moim odczuciu 550A-pro jest gorsze od mojej poprzedniej plytki (b450) tylko lepiej wygląda i ma radiator m2 w zestawie wszystko inne jest na minus :P Myślę że dopiero taki tomahawk by się z nią zrównał jeśli chodzi o funkcjonalność a nie wygląd :E

A tak żeby było śmiesznie i utrzymał się silny hype na msi to dzisiaj trafił do mnie laptop zgadnij jakiej firmy xD z uszkodzonym KBC ?

Edytowane przez Send1N

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Ktos tu musi robic TL:DR bo nie ogarniam co teraz Art robi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
7 godzin temu, novi napisał:

Nie wiem w co celujesz 3800 14 14 14, 1 5v?

Tyle to moje Patrioty robia, dokładnie 3800 14-14-14 1.48v, licze na cos w stylu 3800 14-14-14 1.45v od tych Gskilli

Edit: Leciutko lepszy bin niz moje Vipery, latają 3800 14-14-14 1.47v ale nic lepiej

Edit2: Nie no errorują na 1.47v, musi byc 1.48v czyli identyczny bin co moje Vipery

Edit3: Za to tRFC schodzi o wieeeele nizej niz w Viperach (na nich ponizej 300 ciezko zejsc, 288 sypie bledami). Da sie tu jeszcze cos obnizyc?

Snipaste_2021-09-17_04-27-35.png.20bbcb407ee5aec97fca23a73cc319c5.png

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale się zmulilem, teraz dopiero widzę że to 2x8gb , myślałem że 2x16 . Ale co nie zmienia faktu że bin dobry trafiłeś. Mi wyskakuje error 11 w tm5 w ilości 2 sztuk, albo trfc albo cadbus problem, stawiam to drugie , bo wcześniej właśnie miałem błędy od imć, po korekcie tylko 11 została . Ale nie wiem kiedy to sprawdzę, bo na razie Asus fochy strzela 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, Monn napisał:

 

Snipaste_2021-09-17_04-27-35.png.20bbcb407ee5aec97fca23a73cc319c5.png

Takie "fikuśne" timingi wcale nie są lepsze, lepiej dać to równo niż tak mieszać czyli np 14-14-14-14-28-42-252

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
13 godzin temu, oh,shut up napisał:

Przecież wszyscy wiemy, że jak te ramy nie zrobią 3800 cl13 to pójdą do zwrotu bo co mogą więcej zaoferować na "nędznej" platformie am4 gdzie maks to 3800mhz?
Jakbyś to parował z i9 10900k to jeszcze zrozumiem taka zamianę bo można polecieć 4400mhz cl16 a tak?
ładuj 1.65v cl13 3800mhz a reszta jest bez znaczenia

2x8gb za 1000zł w 2021 roku :D przecież to ofera jak  z  cennika Mincia.

Wybacz ale nie rozumiem co do mnie sapiesz? Szczerze nawet nie wiem o czym piszesz. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Waracajac do nowego bios-u MSI i Agesa 1.2.0.4 jednak nie radze narazie tego instalowac chyba ze naprawde sie chce zostac beta testerem ... Chyba wrocily problemy z USB albo po prostu jest cos innego skopane bo co jakis czas nie da sie poprostu wejsc do biosa ... Tzn seryjnie raz kilka razy pod rzad wita nas czarny ekran a innym razem mozna kilka razy bez problemu wejsc ... Nawet jak komputer nie jest podkercony ... No coz ten bios MSI nawet sie nie odwazylo umiescic na stronie ... a jest to pierwszy z wlaczonym TPM ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam 1.2.0.4 od 3 dni u siebie i jeszcze problemów nie doświadczyłem ? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

A gdzie bios 1.2.0.4 dla mnie kurna, Asus se leci w kulki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
32 minuty temu, Monn napisał:

A gdzie bios 1.2.0.4 dla mnie kurna, Asus se leci w kulki

Ten bios to nawet nie beta. To wersja do wewnetrznych testow. Asus tez zapewne juz u siebie ja testuje.

Po wgraniu oficjalnej wersji z AGESA 1.2.0.3 zadnych problemow juz nie uswiadczylem ...TPM nie jest mi do nieczego teraz potrzebny a wzrost wydajnosci nie jest az tak duzy zebym sie tym biosem przejmowal.

Wracajac do ustawien w biosie to jeszcze dalem 18-18-20-18-40-60 z tRFC 295ns (590) na 4000MHz. 1T GDM-ON  reszta na auto plus 1.4V i w Forza 0.5fps mniej niz przy wyzylowanym ramie przy 1.43V gdzie wszystko ustawialem z palucha ... 

Totalnie bez sensu sie tak pultac z pamieciami bylo. Roznica 0.5fps .... 54.5fps vs 55fps ... To samo w smarkach raptem 1% caly procent na iGPU ....

Wiecej by mi teraz dalo przy tych pamieciach jedno dodatkowe CU tak jak w 4750G czy 5700G .... Bo wiecej niz 2250MHz. na iGPU przy sensownym napieciu czyli 1.22V nie wyciagne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
13 godzin temu, oh,shut up napisał:

3600 mhz cl16 4x8gb ogarnięte na 1.3v

Ja ciagle trzymam swoje Sporty Ballistixy, IMO najładniejsze/najlepiej wykonane pamieci ever

https://imgur.com/a/5rjfabp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to trzeba było sobie laptopa kupić jak chcesz mało wat wcinać ;) 

10-11k z firestrike to ledwo FHD wykarmia i to najlepiej 60Hz max. Te 6-7k jest tak zacne, że lepiej kupić PSa alb Xa. 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

A teraz chyba ma jakos wyjsc APU o takiej mocy co Ps5, nie? Czy mi sie snilo moze

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wallec zawsze budował niskonapięciowe potFory wydajnościowe :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
1 minutę temu, oh,shut up napisał:

Nie wiem kto to wallec ale chyba bym go polubił skoro wszyscy go wspominacie.

Ej no 70fps w forzie 1080p high jest spoko.

Całość zapakowana w piękną, solidną, małą krux naos gwarantuje wspaniałe doświadczenia pc w 2021roku

70 fps w Forza w 1080p to Playstation 2 wyciagnie

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
13 minut temu, oh,shut up napisał:

Nie wiem kto to wallec ale chyba bym go polubił skoro wszyscy go wspominacie.

Ej no 70fps w forzie 1080p high jest spoko.

Całość zapakowana w piękną, solidną, małą krux naos gwarantuje wspaniałe doświadczenia pc w 2021roku

vnyYJUU.jpg

U mnie komp zapakowany jest w małą i zgrabną o11 mini bez żadnych kompromisów. Mogę pyrkać w Apex Legends w 4K 120FPS, gdzie wspomniane 10-11k pkt z firestrike nie miało szans ogarnąć nawet FHD. 6-7k to może 720p jakoś by przeszło, ale żeby nazywać to wspaniałymi doświadczeniami w 2021 roku, jak tak na prawdę nie ogarnie ten szajs gry z 2019 roku XD

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...