Skocz do zawartości
gaca18

Co wybrać 4400MHz, CL19 vs 3600MHz, CL16 ?

Rekomendowane odpowiedzi

Gość
1 minutę temu, novi napisał:

Jak coś pisze to szczerze ? . A często macam xxx sprzętu, nie wspominając o tym na forum ? .

radiatory w neo to truchło w porównaniu do old tridentz ? . Ale o dziwo radzą sobie w schłodzeniu podobnie, mam teraz dualrank, ale temperatury z 4-5* tylko wyższe . ale waga to jest lekka ? . 

Miały u mnie wjechać po cichu radiatory z ocz reaper X , ale przemyśle temat, ram nie znosi wysokich napięć, więc idea mija się z celem ;(  

A traci sie gwarancje po zdjeciu radiatora oryginalnego?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli ktoś to zobaczy, w dual rank szanse 0 na utrate gwarancji . Jak podgrzejesz suszarką do włosów solidnie to radiatory same schodzą. Ja nawet patrioty single rank 2x8gb oskaplowałem tak że nic nie widać, a trzeba było ciąć taśmę dwustroną. Patrząc okiem producenta tracisz gwaracje, ale trzeba Ci udowodnić, że ściągałeś radiatory . Jak złożysz wszystko p&p jak producent to w 99% nie stracisz 

 

Edytowane przez novi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Pozostaje zalozyc wlasna firme i produkowac pamieci z porzadnymi radiatorami, konkurencje dla Wilk Elektronik :E Art by testowal stabilnosc, oh,shut up blogoslawil kazdy modul midasowa reka, KonradRak testowal performance na APU.

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
47 minut temu, novi napisał:

ale powyżej 1.5v znosiły ? 

Moje znosza :D

b19rU8J.png

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mogą jak najbardziej, tam są przepusty w radiatorach a te "grzebienie" je blokują . 

Ten ram miałem z 10sek w łapie xd. Ale mój musk ogarnia cięzkie tematy nawet, po tych pare sek wiem wszystko o tych radiatorach :P . 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

A czym wylaczacie LEDy w tych Tridentach? Ja zainstalowalem jakas apke Gskilla u mnie i nie dziala, dalej swieca. Da sie poprostu wylaczyc LEDy, zdjac ten plastik z top'u i git?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wallec tu jak najbardziej sie z Tobą zgadzam

Od dawna jesteś wielkim fanem czerwonych GPU :lol2: Tym samym znowu sie potwierdziła moja teoria

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 godzin temu, Monn napisał:

A czym wylaczacie LEDy w tych Tridentach? Ja zainstalowalem jakas apke Gskilla u mnie i nie dziala, dalej swieca. Da sie poprostu wylaczyc LEDy, zdjac ten plastik z top'u i git?

Nie, ledy są lutowane do pcb, ja ich nie wyłączyłem jeszcze ? . Grzebien to tylko rozpraszacz światła 

 

Edytowane przez novi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 godzin temu, Monn napisał:

A czym wylaczacie LEDy w tych Tridentach? Ja zainstalowalem jakas apke Gskilla u mnie i nie dziala, dalej swieca. Da sie poprostu wylaczyc LEDy, zdjac ten plastik z top'u i git?

Skoro aplikacja G.Skill nie działa to pewnie jakiś soft od płyty głównej przejął sterowanie LED-ami.

Ja mam płytę GB i po instalacji softu od płyty ledami steruje RGBFusion.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, jacekcz napisał:

 

Ja mam płytę GB i po instalacji softu od płyty ledami steruje RGBFusion.

A na Gskillach widzi Ci RGBFusion ledy ARGB czy zwykłe RGB? Bo u mnie na Patriotach nie widzi adresowalności.

Słabo troche.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
17 minut temu, Send1N napisał:

A to masz patrioty z ledami ? :E 

Ma wersję RGB 4133mhz ?

  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
14 godzin temu, Monn napisał:

A czym wylaczacie LEDy w tych Tridentach? Ja zainstalowalem jakas apke Gskilla u mnie i nie dziala, dalej swieca. Da sie poprostu wylaczyc LEDy, zdjac ten plastik z top'u i git?

Aplikacja g.skilla jest do dupy a przynajmniej była...ja używam aura sync.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, Minciu napisał:

A na Gskillach widzi Ci RGBFusion ledy ARGB czy zwykłe RGB? Bo u mnie na Patriotach nie widzi adresowalności.

Działa ARGB bez problemu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
18 minut temu, jacekcz napisał:

Działa ARGB bez problemu.

To ciekawe co patriot tam skopał że u mnie nie działa. Na default jest ARGB a w sofcie GB już RGB XD

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety, 3800cl14 nierealne, tyle fikołków co narobiłem a imc pluło błędami ... Ostatecznie powróciłem do cl15, ale na 3800mhz 1.48v spod biosu, stabilne ale do poprawy mam opory , zostawiłem takie z ataku na cl14, a te były najbliższe stabilności dla tego cl . Płyta ma problemy z coold startami ... Ale siedząc na oc uk forum, koleś miał te same kody - problem z współpracą z danym modelem ramu, zmiana na ram z innym xmp z listy qvl załatwił sprawę definitywnie ... No cóż, trzeba zmienić płytę, bo ramu nie zamierzam :E . Sotr benchmark , 3733cl14 do podłogi - 252fps, 3800mhz cl15 na lajcie - 254fps, ale w tabelkach, minimalny fps 10 wyższy od fclk niższego, dodatkowo max fps o 50fps wyższy w środkowej tabeli. Procek zyskał według mnie sporo, niby tylko 2fps, ale jednak jest to sporo więcej. b550 unify kliknięte, szukam jeszcze unify X w dobrej kasie, zostawie fajniejszą :P 

e9a9151855e4f31d.jpg

405ea9fa8f90500d.jpg

Edytowane przez novi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Ja nie mam zamiaru instalowac tego szajsu Aura Sync czy jak to sie teraz nazywa od Asusa bo to jest rak. Wczesniej sterowalem wszystkim przez OpenRGB, ale cos nie dziala z tymi GSkillami. Najpewniej sciagne ten rozpraszacz swiatla i zakleje tasmą ledy, tak robilem w karcie MSI Trio :E

Pytanie offtop bonus: Wie ktos z was czy da sie sciagnac z plyty Asus b550-f tą plastikową obudowe w okolicach IO ze swiecacym logiem Strix? Bo mi to zawadza o radiator na topie, a cos mi smierdzi z kompa palonym plastikiem pod obciazeniem i nie wiem czy poprostu to sie nie topi :E Nawet nie wiem jak ta czesc sie nazywa zeby to wygooglac.

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na 2x16 1t ,? Gdm on nawet nie próbowałem, gdm off nie wstaje . W tym stanie co jestem , nie chce mi się tego sprawdzac . Płyta po wejściu do biosu potrafi nie wstać z 50x pod rząd , dziękuję postoje :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, oh,shut up napisał:

Procek zyskał według mnie sporo, niby tylko 2fps, ale jednak jest to sporo więcej.

całe jeden procent :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, Tornado3 napisał:

całe jeden procent :D

spokojnie, cady poprawie, i będzie 2% :E . To dużo , patrząc , że każda nextgen dawała +10% wydajności :E . 

na 11gen wycisnąłem max 202fps w sotr na koniec bencha, wymaksowanym, tu mam w tym samym benchu 254fps, a jutro będzie to pod 260fps :E. Ale zmienie płytę i będzie dopiero w pytę :P .  Płyta ma mnie się słuchać, a nie ja jej, jeśli ona nie widzi moich potrzeb to wypierda*a na bruk :P . 

Edytowane przez novi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 minut temu, novi napisał:

na 11gen wycisnąłem max 202fps w sotr na koniec bencha, wymaksowanym, tu mam w tym samym benchu 254fps

hmm w takim razie nic z tego nie rozumie :-) z tego co kojarzę miałeś 11700k a tu różnice w zasadzie zamykają się w 2%

a2wtSFv.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
34 minuty temu, novi napisał:

na 11gen wycisnąłem max 202fps w sotr na koniec bencha,

a ja na 10 i to nie maksowanej 226

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
27 minut temu, Tornado3 napisał:

hmm w takim razie nic z tego nie rozumie :-) z tego co kojarzę miałeś 11700k a tu różnice w zasadzie zamykają się w 2%

Miałem , i w różnych grach i tak zen3 jest wydajniejszy. Pod 11gen miałem z490 aqua , i słyszałem , że z490 blokuje te proce , więc olałem na zimno te procki :) . Nie będę sprzedawał top z490 dla 11gen, bo księżniczka ma jakieś wymagania , niech trafi na niego , może frajera co to zrobi . Kupiłem zen3 , zapialem b550 wszystko Bangla, do czasu aż właściciel nie ma mocniejszych wymagań :). 

8 minut temu, jurekk napisał:

a ja na 10 i to nie maksowanej 226

 

Ale demo wersja ? Bez demo 300fps bym wyciskał w benchu :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

normalna

 

e8e0942c1963f2ab.jpg

 

właściwie to 229 bo tez cos pogrzebałem jak wy tu tyle grzebiecie.Tylko ze tak na 5 sekund grzebania.

I9 4.9 GHz /ram 4000 cl 18/21/21/28/540/2T

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...