Skocz do zawartości
gaca18

Co wybrać 4400MHz, CL19 vs 3600MHz, CL16 ?

Rekomendowane odpowiedzi

Dodatkowo daj vsoc 1.15-1.18v, vddg iod 1.05 vddp cldo zwykłe 0.91v , i wtedy rozpoczynaj atak na wysokie fclk :P 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na takich ustawieniach właśnie testuje i niestety nic się nie udało ugrać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 godzin temu, Send1N napisał:

Ale BGS czy BGS alt? bo ja zawsze mam ALT włączone :> 

BGS wlaczone alt u mnie wylaczone.

Jak wylacze BGS to wydajnosc pamieci leci na pysk ... to samo iGPU ale to APU. Moze sie to inaczej zachowywac.

Pamietam ze zgodnie z kalkulatorem przy SR sie to wylaczalo. 

Po wlaczeniu na luznych timingach jest ponad 60.5GB/s na read i write. Jak wylacze to spada do 55.

 

 

Edytowane przez grayman_1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
26 minut temu, oh,shut up napisał:

Zobacz 3933mhz i 4000mhz, może zadziała. 

Wygląda to tak:
3866 MHz - brak błędów WHEA podczas startu systemu, błędy WHEA sekundę/dwie po odpaleniu testu OCCT Large
3933 MHz / 4000 MHz - mnóstwo błędów WHEA podczas startu systemu, pierwsze błędy WHEA po odpaleniu testu OCCT Large pojawiają się dopiero po około 20-40 sekundach.

Włączenie / wyłączenie CLKREQ i manipulacja VDDP nic nie zmienia pod kątem zachowania się procesora, wygląda to zawsze identycznie jak powyżej.

W zasadzie też to nie wiadomo czy te kontrolki na tym zmodyfikowanym BIOS-ie w ogóle coś zmieniają.

Edytowane przez KamileN7

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
32 minuty temu, KamileN7 napisał:

Wygląda to tak:
3866 MHz - brak błędów WHEA podczas startu systemu, błędy WHEA sekundę/dwie po odpaleniu testu OCCT Large
3933 MHz / 4000 MHz - mnóstwo błędów WHEA podczas startu systemu, pierwsze błędy WHEA po odpaleniu testu OCCT Large pojawiają się dopiero po około 20-40 sekundach.

Włączenie / wyłączenie CLKREQ i manipulacja VDDP nic nie zmienia pod kątem zachowania się procesora, wygląda to zawsze identycznie jak powyżej.

W zasadzie też to nie wiadomo czy te kontrolki na tym zmodyfikowanym BIOS-ie w ogóle coś zmieniają.

U mnie TM5 robi 2 błedy WHEA po kilknastu sekundach. A po minucie dochodzi na 102 WHEA Chyba w 58sekundzie dokładnie wpada mi 100błedów  :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja z tych ciasnych 3800cl15 zrezygnowałem . Coś mi blokowało wydajność tego nastawu, u osoby od której podglądałem ten nastaw , opóźnienie w aidzie wynosiło poniżej 52ns, u mnie max to było 52.6ns w trybie awaryjnym . Prawie 1ns różnicy względem tej osoby. Ale co mi nie dało spokoju, w grach przyrostów nie widać było. Wrzuciłem nastaw art385 z wczoraj, Aida to samo wypluwa co na tym bardzo ciasnym moim nastawie, ale już w forzie rendery cpu idą w górę (1440p testowałem, ale widać spory przyrost).

Karta oc a niżej stock, stąd różnica na końcu w FPS

Jutro wrzucę 720p na słabiej ustawionym ramie, ale stawiam że z 410fps będzie :)

b1318fd8e5802a8c.jpg

3025ff29530522df.jpg

e79c99fb6dfa3cdb.jpg

Edytowane przez novi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dolny, gdzie rendery cpu poszły do góry 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Ja zmienilem jakies ustawienie "SPD extended on" w biosie i przez caly weekend grania w Assassins Creed Odyssey nie zauwazylem, ze mam RAM ustawiony na 3200mhz CL22 :E Takze ten, niezla sciema z tym przeplacaniem za b-die RAM.

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ale tutaj dalej będą sie bić wszyscy i rozwalać sprzęt dla w sumie niczego jakiś bechmark forzy w którą i tak nikt nie gra puszczają :D 

  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

U mnie ta Forza nawet z 3200mhz CL22 w 1440p wszystko max wyciaga ~220fps, nie wydaje mi sie ta gra jakos zalezna od szybkosci RAM.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Send1N napisał:

No ale tutaj dalej będą sie bić wszyscy i rozwalać sprzęt dla w sumie niczego jakiś bechmark forzy w którą i tak nikt nie gra puszczają :D 

to nie jest problemem ze nikt nie gra a ze gra dx12.Dawajcie asasin origins ,odyseya to sie zobaczy miejsce w szeregu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakie kupić ramy pod 5900x i asus x570 gaming plus? Teraz mam 2x 16gb viper steel 3600 i na docp nie chca mi pojsc na 3600mhz, komputer nie odpala, a na 3200 tak. Na liscie wspieranych ramow są PVS432G360C8K, a nie smiga - Memory_QVL_for_AMD_Ryzen_5000_Series_Processors_X570_0423.pdf (asus.com) , jakie kupic by byly dobre pod ten zestaw ?

 

Edytowane przez massas

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do sotr.w dx11 mam 250 fps ale w cpu game i 250 w cpu render vs 230 vs 420 fps w dx12.Nie ma sie zamiaru podniecać takim benchmarkiem czy tym z forzy.Co innego dx11

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Testował ktoś Vipery Blackout 4000cl19-21-21 co na XMP mają 19-19-19 4000 1.35v i ponoć normalny radiator?

Tak wiem Patriot XD

Edytowane przez Minciu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 19.09.2021 o 14:35, novi napisał:

130gb do benchmarku to trochę za dużo :P . 

Są jeszcze sztuczki na wyjście z fclk powyżej 1900mhz. 

Otóż na niektórych płytach w amd cbs/pbs jest opcja clkreq , włączenie jej podnosi stabilność fclk . Dodatkowo CPU VDDP (nie cldo!) , zejście z tym napięciem na okolice 0.88v, podbija stabilność FCLK ! 

Na asusie, ani jedna ani druga opcja nie jest dostępna, ale jest modowany bios wrzucony na hwboot forum, jak ktoś się nie boi wrzucać takiego biosu to może na asusie sobie odblokować wysokie fclk! 

B550 unify podobno ma clkreq odblokowany, ale za to nie ma cpu vddp, zaś x570 tomahawk podobno ma obie opcje odkryte... 

Jak ktoś się chce grubiej pobawić to biosy pod msi modowane są tu : Bios Mods – Dysk Google

Podmianki biosu robicie na swoją odpowiedzialność, szansa na uwalenie płyty jest spora. Żeby nie było, że ktoś ucegli płytę i będzie miał do mnie prestensje, że wrzuciłem linka :E

Dobra, kto benchmarkuje forze ? 720p niskie ?

 

Ja już mam bencha, ale jeszcze hpet wyłączę przez cmd i zobaczę :P 

3d876058839562c0.jpg

To cię pocieszę CPU VDDP robi tyle, że masz 1 error do momentu jak testowany jest w aidzie czas oczekiwania dla L3 wtedy dostajesz dodatkowe 102. Powiedzmy, że ogarnąłem na tyle, że whea 19 jest test czasu oczekiwania L3 w benchu AIDA nie zawsze zwraca pakietu 102 błędów na raz. Sporadycznie przy testach zapisu lub kopii 1 sztuka ale po pierwszym przelocie już nie zawsze co któryś test ( to w którym teście wyrzuca zależy od nastawów IF i SOC) oprócz błędów wydajność elegancka i póki nie zmolestujesz proca AIDA benchem to nie wali błędami. Klasaka gatunku jest taka, że IF 2000 jest najbardziej stabilne ze wszystkich ponad 1900 MHz. Można zmniejszyć liczbę błędów dając SOC na 1.2v bez llc w połączeniu z konkretnymi ustawieniami cldo ale wtedy wydajność leci w dół pod benchem. Poza AIDĄ błędów brak. Mam takie przeczucie, że to mogłoby chodzić  na e-die bo generalnie da się przez zmianę ustawień transferować pakiet błędów z L3 w np. test zapisu lub kopii ale w sumie bawiłem się tylko 30 minut bo i tak nie widzę większego sensu powyżej 3800 CL16 

4 godziny temu, Send1N napisał:

No ale tutaj dalej będą sie bić wszyscy i rozwalać sprzęt dla w sumie niczego jakiś bechmark forzy w którą i tak nikt nie gra puszczają :D 

Grają wszyscy ale tam 60 fps w 4k to 1070ti wyciska więc tak ten tego walka o fpsy jest raczej daremna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak to jest z bgs  na 4 modułach czy 2x16 dr? nadal lepiej mieć alt on a bgs off czy bgs on a alt off ? :E 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też mam pytanie.Gdzie to moge znaleźć w biosie msi??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

e8e0942c1963f2ab.jpg

 

8997a34797b7b3fd.jpg

 

Zmieniłem szynę z 100 na 133 mhz dla  cpu i ram i mały boost na cpu render

Cpu 4921 ,ram 4079MHZ

Edytowane przez jurekk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, jurekk napisał:

Też mam pytanie.Gdzie to moge znaleźć w biosie msi??

Tego na intelu bodajże nie ma ;) 

A nie czasem na 103 :> 

Edytowane przez Send1N

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No nie, 133 ?

nie ruszałem pcie i innych?

 

7a1e71059dda7e94.jpg

problem w tym ze msi afterburner pokazuje 3.7 ghz czyli z bazowego a do tego w grze dx11 zero bosta

Edytowane przez jurekk
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra na razie mam dość dojechały do 1h czasu i wypluły error 4 tak więc kolejny bump na clockdrvstr i powinno się udać ustabilizować na 1.548v przy zachowaniu tych pięknych temperatur. Dobry patent jak się wykonuje test po teście i kostki startują poniżej 40 stopni to jak mamy trochę do stabilności to pierwszego errora możemy spodziewać się najwcześniej po 25 minutach a jak startujemy z zimnych gdzie mają 33-35 to można dojechać do kolejnej pętli. Ruszasz od 40 i najczęściej w pierwszych 10 minutach walnie błędem a często 5 styka. Jednak do testowania pod daily to bez anty pewnie trzeba by ganiać hci memtesta ze 24h.  

2qF1i1Uh.png 

Edytowane przez Art385

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najgorszy wallcu to 3200c14 to 1.

A 2, to to co odsprzedałeś nie dotarło jeszcze tak daleko. A coś i o c13 wspominałeś XD

3, jeszcze Art nie ogarnął tego stabilnie XD

Edytowane przez Minciu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, oh,shut up napisał:

To jest niemożliwe że najgorszy sort gskill 3600 cl16 1.35 robi 3800 cl14 na płasko! Przecież gskill binuje ram i musisz kupić co najmniej 4000cl14-16-16 1.55v żeby myśleć o dobrych wynikach!

Ładnie, gratki i to w dodatku na 1t.

Nie to geardown mode. Jak atakujesz na płasko i masz w miarę policzone pary w timingach oraz wspomagasz się biosem aby zapiął channel delay na trdwr to GD w sumie nie ma co robić, a SOC ma wyraźnie lżej niż na 2T. Co do binowania binuje. Mój komplet aby przejść ante extreme na 160ns trfc nie zależnie od timingów w sumie potrzebuje 1.38v zawsze wszędzie nie mniej nie więcej. Co gorsze wykrywa to tylko anta oraz życie gdy dociśniesz jednocześnie proca grafę i dyski nvme więc całą resztę wolnych linii i boom bsod memory management xD Za to na tym konkretnym komplecie wszystkie errory da się rozwiązać napięciem. Choćby nic się nie spinało siekniesz voltami i już gra. Jednak warto trochę ogarnąć te kwestie bo magicznie moduły się chłodniejsze robią. No i mobas ma też wpływ pomimo, że bios jest jeszcze na SMU 56.53.0 to w sumie ustalasz minimalne napięcie na którym można powalczyć i jazda. Na 1usmus v3 na tym mobasie można się załadować na minę bo jak timingi w miarę grają i jesteś blisko z napięciem, to po ptakach błędów nie zobaczysz chyba, że ustawisz czas trwania poszczególnych testów na 500%. Trzeba antą katować i też najlepiej co najmniej 1 pętle + z 15 minut z drugiej aby ogarnąłem simple memory test i blocka ale 1 pętla w anta extreme to jest 99% stabilnie bo 10 pętli 1usmus i 100% hci jak coś jest nie tak wysadza max na drugim teście 4 ;) 
No nic zainstalowałem nowe drivery do grafy ide puszczę bench tomb ridera może mi się na 3080 uda dogonić w fpsach @Phoenixsuple na 6600xt 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...