Skocz do zawartości
gaca18

Co wybrać 4400MHz, CL19 vs 3600MHz, CL16 ?

Rekomendowane odpowiedzi

Teraz, Phoenixsuple napisał:

Masz full wersje gry czy demko >? :D

fullke steam offline na koncie ziomka za browar. Heh jakbym wiedział, że jest bench w demie to bym nie musiał browca stawiać męczyć się ze steam guardem i pewnie by jeszcze nie trzeba było tyle ściągać xD  

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bench nie ma optymalizacji wiec wypluwa nizsze wyniki,  dobrze miec fulla ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cl14 nie ustabilizowanej bo imc czka, błędy typowo imc idą w tm5. Ale spokojnie, po cichu wjechał b550 unify, zdążyłem tylko kompa odpalić, i sprawdziłem sekcje, faktycznie w aidzie sekcja ćwierka jak na 6800xt bez UV :E . Ale na razie nic więcej na tej płycie nie robiłem . Za parę minut wrzucę nowy bios i się pobawię ramem . Ale dziś chyba spróbuję pociągnąć 2x16 na fclk1933 , nic więcej raczej nie ogarne ...

Ale raczej cl14 mnie nie będzie interesować , trzeba będzie cisnąć w opór napięcia, a całkiem możliwe że powyżej 1900fclk da się ustabilizować cl15, co byłoby najlepszym wynikiem . Mam teraz topowa płytkę do OC ram i cpu, więc to co wycisnę to będzie max ramu/cpu i umiejętności .

Edytowane przez novi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, oh,shut up napisał:

Twój komplet jest identyczny jak mój były.
1.38v do 160ns
1.4 albo 1.45 ( już nie pamiętam ) do 130ns
milion v a i tak nie zrobi 120ns
Gskill 4000 cl14-16-16 1.55v też odpala się z automatu na geardown mode ;)

1t gdm on to optimum do 2x16gb dr. 

Błędy przestaną lecieć jak przestaniesz myśleć o channel delay, terminacja itp. bo inżynierowie płyt głównych przetestowali setki konfiguracji i w trybie auto dobierane są prawie najkorzystniejsze opcje.

Jedyne co pomaga to odpowiednie proctodt i vsoc a reszta bez problemu ogarnie każde ustawienie stabilne dla danego zestawu ram.

Rzeźbienie w g**nie i klikanie każdej możłiwej opcji w biosie to przerost formy nad treścią a dowodem na to jest ten screeen osiągniety w 2 minuty grzebania na płycie za 150zł ;)
2e8r7ko.jpg

Innymi dowodami są wszystkie screeny na patkach 4x8gb gdzie autor leci na auto i ogarnia nieogarnywalne ustawienia

z6YLfOP.png

Pokój!

ło panie niezła padlina jak na manualne OC a wygląda na manual a jak to jest auto z overboostem to wręcz tragedia. 4 minuty w ancie i koniec xD Widzę, że nawet nie wiesz, że miałeś automatycznie włączony channel delay kurde na tym screenie z zentimings już widzę, że jest włączony xD eh i te a z resztą nie mój cyrk nie moje małpy 

Godzinę temu, Phoenixsuple napisał:

Bench nie ma optymalizacji wiec wypluwa nizsze wyniki,  dobrze miec fulla ;)

Na nowych driverach 1 fps niżej niż na poprzednich. No ale źle nie jest zaczynałem z 225 pkt teraz mam 243 a w Tomb Riderze z racji limitów na auto jesteśmy trochę jak kulawy w biegu na 100m xD ale to chyba jedyny bench gdzie aktualnie widać różnice w procentach :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, oh,shut up napisał:

Błędy przestaną lecieć jak przestaniesz myśleć o channel delay, terminacja itp. bo inżynierowie płyt głównych przetestowali setki konfiguracji i w trybie auto dobierane są prawie najkorzystniejsze opcje.

Jedyne co pomaga to odpowiednie proctodt i vsoc a reszta bez problemu ogarnie każde ustawienie stabilne dla danego zestawu ram.
 

No nie do końca się zgodzę bo jak do obecnego nastawu który mam ustawię napędy auto czyli 24-24-24-24 to już przestaje być on stabilny tak ja na 40-20-30-20 ;) 

@Minciu

AntaExtreme

Chociaż np u mnie jak 1usmus przeszedł to anta też przechodziła a jak najpierw puściłem antosie :E i wywaliło 1 error przez caly test :E to usmus też 10 cykli nie zaliczał.

@Art385

Na b550 nie mam też opcji channel delay bo szukałem, skąd mam wiedzieć czy mam ok czynie ok? :P 

Edytowane przez Send1N

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, Minciu napisał:

extreme1@anta777 szkoda czasu na inne jak chcesz coś ostrzejszego na daily. Mam tą samą topo na swojej płycie co ty w masterze i to po prawdzie samo kręci ale też przez to trudniej wykryć błędy. Oczywiście puszczasz go jak masz już timingi i chcesz je przeorać bez litości. W razie jak ci test odpadnie i masz czas to nanoś poprawki na ciepło i puszczaj drugi wtedy kości szybko łapią temperaturę i bardzo szybko rzuca błędami jak są problemy z timingami/zasilaniem lub tempami i można w godzinę sprawdzić kilkanaście konfigów. 
Swoją drogą drogą zescreenował byś bios kiedyś w masterze i wrzucił na jakiegoś hosta, bo chciałbym zobaczyć czy są jakieś ekstra opcje w porównaniu do Apro czy tylko kwestia VRM głównie chodzi mi o tweakera bo dalej to praktycznie czysty soft AMD 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

screeny biosu tam gdzieś z okolic OC pytasz?

Wiesz że one lubią się zmianiać jak co ;) Zmieniasz bios i czasem coś nowego się pojawi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, Minciu napisał:

screeny biosu tam gdzieś z okolic OC pytasz?

Wiesz że one lubią się zmianiać jak co ;) Zmieniasz bios i czasem coś nowego się pojawi.

Ważne żeby te co są nie znikały. Bios jest przekozak jak w asrocku tylko jeszcze bardziej p*opieprzony ale ma to co potrzebowałem. Błogosławiony gigabyte bios team

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Art385 jesteś chyba druga osoba łącznie ze mną , co twierdzi że Gigabyte ma najbardziej zagmatwany bios ?

Dziś wyczyszcze ciut windowsa bo mam bsody od jakiegoś sterownika na unify , ale nic nie odinstalowywałem po przesiadce na inną płytę, więc muszę to zrobić ?

ale dla Beki ustawiłem 1t gdm off, płyta startuje od kopa :o .  Na asusie miałem boot failure jak z 2x16gb próbowałem 1t gdm off ustawić . Tu normalnie z tyłka opory ustawione itp i startuje 

Edytowane przez novi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bo Unify to jest topka, swietna jest jeszcze ta na dwa banki ram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chciałem unify x, ale z fclk nie ma żadnej przewagi względem zwykłej. A tu mam ją za 900zl, x za  1150zł bym mógł mieć . 

Edytowane przez novi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
53 minuty temu, novi napisał:

 A tu mam ją za 900zl, x za  1150zł bym mógł mieć . 

Dla tego piszczy jak GPU. I dla tego brałem GB Master

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gigabyte nie chciałem, chociaż miałem opcje b550 mastera w tej samej kasie . 

Unify podobno każda piszczy w mniejszym czy większym stopniu . Na razie zweryfikowałem, że podczas ruszania myszka nie piszczy , a to już sukces ?

w obciążeniu to mi nie robi, tym bardziej w sztucznym (benchmarki) . Podczas gry to i tak siedzę w słuchawkach, i wentylatory jakieś rpm kręcą , więc nie będzie to dokuczliwe . 

Ale zobaczymy, bo może przy dłuższym użytkowaniu wyjdzie że w przeglądarce też piszczy, to nie będzie miło ?

  • Confused 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
22 godziny temu, Send1N napisał:

Na b550 nie mam też opcji channel delay bo szukałem, skąd mam wiedzieć czy mam ok czynie ok? :P 

Ponawiam pytanie ;) + interesuj mie BGS vs BGS alt teraz przy 4x8 czy 2x16 względem 2x8 która opcja daje lepszy rezultat realnie :> 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
44 minuty temu, Send1N napisał:

Ponawiam pytanie ;) + interesuj mie BGS vs BGS alt teraz przy 4x8 czy 2x16 względem 2x8 która opcja daje lepszy rezultat realnie :> 

Nie zawracaj sobie tym glowy, korzystaj tak jak to robiles dotychczas.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
59 minut temu, Send1N napisał:

Ponawiam pytanie ;) + interesuj mie BGS vs BGS alt teraz przy 4x8 czy 2x16 względem 2x8 która opcja daje lepszy rezultat realnie :> 

sam sprawdź leniuchu  :P . Ja tam teraz wyczysciłem system i cisnę 1t :E 

Edytowane przez novi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a jak ;) . To już jest top, mimo że sekcja siura wali pod obciążeniem :E . 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przy 4x8 to by bylo raczej niemożliwe 1T bez gdm czy 56-0-0 jak leci stabilnie na 3800mhz to szacun.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj dostrzegłem jeden malutki problem . Spam whea logger 18. Dziś zweryfikowałem, nie ważne czy dam xmp, 2t , 1t , procesor auto , mam ten spam . W dodatku wyniki wydajności potężnie Kuleja . Wrzucam najnowszy bios z agesa 1.2.0.4 , jeśli nie naprawi problemu to płyta na zwrot pojedzie . Pobawiłem się llc i sekcja przestała ćwierkać, a bynajmniej ćwierka tak cicho że z metra tego nie słychać . Nowy windows na innym dysku też daje to whea i słabe wyniki wydajności ? . W sotr 226fps vs 254, coś jest grubo nie hallo . Terminacje i opory klepałem już z 10-15x różne od różnych użytkowników . Napięcia od fclk też i w górę i w dół ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, novi napisał:

Wczoraj dostrzegłem jeden malutki problem . Spam whea logger 18. Dziś zweryfikowałem, nie ważne czy dam xmp, 2t , 1t , procesor auto , mam ten spam . W dodatku wyniki wydajności potężnie Kuleja . Wrzucam najnowszy bios z agesa 1.2.0.4 , jeśli nie naprawi problemu to płyta na zwrot pojedzie . Pobawiłem się llc i sekcja przestała ćwierkać, a bynajmniej ćwierka tak cicho że z metra tego nie słychać . Nowy windows na innym dysku też daje to whea i słabe wyniki wydajności ? . W sotr 226fps vs 254, coś jest grubo nie hallo . Terminacje i opory klepałem już z 10-15x różne od różnych użytkowników . Napięcia od fclk też i w górę i w dół ...

Ale jak to? Kolejna jedna z lepszych plyt w twoich rekach okazala sie bublem?? :rotfl:

Ten bios 1.2.0.4 to oficjalny czy skitrany od kogos??

Edytowane przez Phoenixsuple

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wrzuciłem 1.2.0.3c z strony msi , i na nim mam te whea id 18, na tym co przyszła biosie nie sprawdzałem tego, ale mogę się cofnąć w podglądzie zdarzeń do pierwszego uruchomienia chyba . Teraz wrzucę 1.2.0.4 i zobaczę . 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Spam WHEA - malutki problem :wiggle: Procesor masz za slaby i tyle. I tak ciul z tym wszystkim jak zaraz sie okaze ze nowe procki Intela i5-i7 robia lepsze wyniki w grach przy pamieciach DDR5 2200mhz CL38 (takie byly screeny do tej pory i wydajnosc byla kosmos) niz podkrecony Zen3 5900x + droga płyta + Gskille 4000mhz CL14

 

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 22.09.2021 o 09:47, novi napisał:

 

Ja rozumiem że ktoś nastawia ram i CPU w dwa dni i dla niego to nie problem. Ale jak ktoś te dwa dni nastawia sprzęt regularnie co 2tygodnie bo coś wymienia to zaczynam się gubić.

Ale do tego jak ktoś trzepie wszystkie dostępne biosy od starego do nowego szukając różnic byle na koniec napluć na sprzęt i za każdym biosem i sprzętem marnować te dwa dni po naście razy to już nie wiem co o tym myśleć XD

Chyba głupszego zajęcia nie można sobie znaleźć?

Wszystko po to żeby w benchu SOTR albo FORZA albo w innym zrobić kilka pkt więcej? 

 Jeszcze jakby to miało przełożenie na wyniki w grach. Ale nie ma bo nie ma czasu grać. Więc w jakim celu grzebać? 

XD 

  • Haha 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...