Skocz do zawartości
gaca18

Co wybrać 4400MHz, CL19 vs 3600MHz, CL16 ?

Rekomendowane odpowiedzi

1 godzinę temu, Dziarson napisał:

Naprawde to jest forum bajko pisarzy :D 

obrázek_2021-08-16_164115.png

Nastaw w sygnaturze masz inny wpisany niż pokazuje ZT :E 4950mhz w booscie tez ustabilizowałeś czy po prostu winda się odpala i pulpit chodzi :> 

Edytowane przez Send1N
  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
1 minutę temu, Send1N napisał:

Nastaw w sygnaturze masz inny wpisany niz pokazuje ZT :E 

Możliwe, że płyta sama mu zmieniła bo nie startowała z tym co sobie wpisał. 

Nie wiem jeszcze czy nie zasmucić kolegę faktem, że róznica między B550 a X570 i zmniejszona wydajność, to nie efekt zmiany chipsetu a raczej producenta płyty. Asrock vs MSI :) Z Novim na ryśku 3600 też tak miałem, że MSI x570 zawsze było te 100MHz w dupę względem jego Asusa x570 i Asrocka x370. Bo Dziarson zachwala jeszcze x570 ponad B550..  a tak na prawdę to x570 jest lekko niedorobione, np zaniża wydajność dysków albo za chiny nie chce przyjąć adaptera M.2-USB 3.1gen2 10gbps. Przynajmniej moja MSI nie chciała się zaprzyjaźnić z adapterem. 

• Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Co do tego 1t z sygnatury było juz nie ma nie wymysliłem jeszcze dlaczego .w sumie juz 6 bios, co do 4950PBO tak działa normalnie nie nie prubowałem whea chociaz hwinfo działą caly czas u mnie ale erorów nie widze,  gram robie benchmarki i to dość sporo X570 w prostych benchach 1 lub wielo wątkowwych jest szybsze (asrock phantom gaming 4)to co wy myslicie o mojich wynikach jest mi zupełnie obojetne pochodze jeszcze ze starej szkoły i jakies testy stabilności to dla mnie głupota poniewarz nie wykonuje obliczen dla nasa tylkko gram i napierdzielam wyniki .Co daje stabilność w TM5 nic ale moje nastawy daja mi wyzsze wyniki i to mnie obchodzi tak samo jak mało kto robi 5Ghz na 5600x na aio .

A no i nikt w Polsce czy Czechach nie pobił mnie w FSB czekam juz kilak lat .

Edytowane przez Dziarson

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
33 minuty temu, Dziarson napisał:

A no i nikt w Polsce czy Czechach nie pobił mnie w FSB czekam juz kilak lat .

I pewnie się nie doczekasz. To już dawno umarło. Teraz jest BCLK - BaseClock. FrontSideBus odeszło do lamusa ;) 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

FSB podbite coś tam dawało, nie wiem w sumie jak w Core2, na Bartonach to kręciłem :) BCLK nie ma sensu ;) 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

A co ma dawać jak sie mnoznik kończy jest potrzebne albo jak memki w uja walo BCLK tak samo masz sciane t zawsze te 100 300 mozesz na BcLK zrobic

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Najlepsze jest to, że nastawy takie jak 14-8-16-14-22-36 nie działają ponieważ poprostu nie mogą no ale fajnie wygląda na cyferkach :D
W rzeczywistości to jest coś w stylu 14-14-16-14-30-36 co i tak jest z dupy kaszaniaste i wolniejsze/podobne do zwykłego 14-16-16-16-32-48, które zamiast 1.66v będzie wymagać z 1.5 -1.52  :D

tRAS

Edytowane przez oh,shut up

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
24 minuty temu, oh,shut up napisał:

Najlepsze jest to, że nastawy takie jak 14-8-16-14-22-36 nie działają ponieważ poprostu nie mogą no ale fajnie wygląda na cyferkach :D
W rzeczywistości to jest coś w stylu 14-14-16-14-30-36 co i tak jest z dupy kaszaniaste i wolniejsze/podobne do zwykłego 14-16-16-16-32-48, które zamiast 1.66v będzie wymagać z 1.5 -1.52  

pokaż mi różnice tych nastawów choćby w Aida lub najlepiej SuperPi bo teoria z tabelki mało kogo interesuje

Edytowane przez Tornado3

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Až tak leniwi jesteście przejrzyj sobie hardwere library na hwbot w sygnaturze tam masz 5600X i 60 wyników co do Aidy to muszę zrobić nowe bo z HW bota usunęli na rzecz.glupkowatego programu pod latency Intela @Tornado3 muszę ogarnąć jakoś te testy żeby tu nie było że herezję jakieś wygaduje. 

Edytowane przez Dziarson

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
16 godzin temu, Dziarson napisał:

że herezję jakieś wygaduje.

to powiedz jeszcze ile kompletów oddałeś xd

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@darek21Nie rozumiem co miałem oddawać? Jako myślisz ramu? Nie oddałem ani jednego bo po co  przecież to 2 najwyższy bin b die od gskila .

Edytowane przez Dziarson

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@Minciu a no fakt tylko jak ja brałem swoje to ich nie było w sklepach ale napisałem że moje to 2 no teraz 3 

Ale žes mi ćwieka zajebał chyba se je kupię piknie to wygląda i jest szansa na 4000cl11

Edytowane przez Dziarson

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Na tych 4000cl14 jak widziałem jakiś czas temu, to robili jakieś nierówne timingi, w stylu 14-12-14. Nie pamiętam dokładnie. Ale z TM5 ;) Na oko pewnie nisko da się zejść. 

Co do Binu, to pewnie są jeszcze inne ciekawe, ale nie pamiętam. Pewnie już raczej jako 2x8GB. DDR5 za chwilę wyjdzie to nie ma sensu i tak pchania kasy w DDR4 ;) 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Mi to obojętne włożę swoje klientowi a sobie kupię inne żaden problem. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Powiedzcie mi jak to jest, że po wybudzenie kompa ze stanu uśpienia przeważnie lepsze mam odczyty w Aida i latencję, niż normalnie po uruchomieniu na czysto kompa? Wyniki Read i Latency mam lepsze jak uśpię system i po chwili wybudzę. Czy to może dlatego, że pamięć wtedy jest oczyszczana ?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jak się obudzę to przez chwilę rodzę się na nowo, jestem pełen życia i zamulam dopiero w momencie, w którym uświadomię sobie, że muszę iść do roboty. Może Twój PC ma podobnie?

• Haha 2

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

nastawa 14-16-14-30 fajna bo da sie zrobić t1 .

Co do FCLK2000 jeszcze miałe m innepamieci ale tego samego procka 

2508883.jpg

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi