Skocz do zawartości
gaca18

Co wybrać 4400MHz, CL19 vs 3600MHz, CL16 ?

Rekomendowane odpowiedzi

Napisano (edytowane)
5 minut temu, Monn napisał:

Co masz na mysli znosily? 1.5v to nie jest duzo, z tymi Gskillami 3600Cl16 co zwracalem niedawno mialem problem z przegrzewaniem, ale IMO to byl poprostu jakis felerny egzemplarz, niemozliwe ze 51c to max a potem crash.

To się tyczyło do wcześniejszego właściciela 😛 . Te egzemplarze co mam znoszą pod 60* , puściłem bench gpu , tm5 na 1.46v z biosu i 3733cl15, karta grzała ramy ostro, prawie 60* na cieplejszym module zobaczyłem ,ale błedów 0 . Testowałem czego mogę się spodziewać 😛 . 51* to na miękko u mnie leci bez żadnej anomalii, a mają na normalnym obiegu z 46* w grach, lub tm5 ;) . 

Oki, czyli to może być okolice 1.5v, jak tak chodziło, to znaczy, że g.skill je wrzucił w niższy bin, przez słabe znoszenie, wysokiego napięcia 😛 . Płyta chyba ożyła, dziś 2x flashowałem bios, z flashback i z biosu , i płyta zdaję sie "działać"

Edytowane przez novi

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)

Poki co zamowilem jeszcze jeden zestaw do testow, bo ten config 4x8gb faktycznie jest problematyczny, tzn wymaga sporo testowania. Takze zamowilem ten zestaw https://www.gigaserwer.pl/29,PODZESPO__Y/64,Pamie___RAM/t857877,c?utm_source=ceneo&utm_medium=referral Jak bedzie ok to juz wiecej nie kombinuje

Edytowane przez Monn

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

na 2x16 chcesz 3800cl14 na równo ogarnąć ? 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
2 minuty temu, novi napisał:

na 2x16 chcesz 3800cl14 na równo ogarnąć ? 

Albo 3800cl14 albo 3800cl15 GDM off 1t. Mi w testach 3800cl15 GDM off 1t wychodzilo szybsze niz 3800cl14 GDM On 1t na równo. Czujnik temperatury sie przyda. I pozostaje czekac do DDR5.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Stawiam sprawę jak kawę na ławę, że 2x16gb dr bdie nawet nie zbootujesz porządnie na 0-0-0 ;)

• Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Potwierdzę , nawet na asusie , co wybacza dużo 1t gdm off na fclk 1900 to prawie niewykonalne . Na 4x8 tym bardziej . 

Gimnastyki zejdzie z miesiąc jak ustabilizujesz , ja się poddałem po 2 dniach xd 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
1 minutę temu, oh,shut up napisał:

Stawiam sprawę jak kawę na ławę, że 2x16gb dr bdie nawet nie zbootujesz porządnie na 0-0-0 ;)

Nie potrzebuje, nie ma roznicy specjalnie miedzy 56-0-0 a 0-0-0.

btw Novi miales racje z tym heatspreaderem z Trident Neo, mialem teraz obok siebie Trident Z RGB oraz Trident Z Neo i ten Neo ma te blaszki z jakiegos innego materialu jakby, nie wiem czy lepsze czy gorsze, ale lzejsze.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)

Jak coś pisze to szczerze 😜 . A często macam xxx sprzętu, nie wspominając o tym na forum 😛 .

radiatory w neo to truchło w porównaniu do old tridentz 😛 . Ale o dziwo radzą sobie w schłodzeniu podobnie, mam teraz dualrank, ale temperatury z 4-5* tylko wyższe . ale waga to jest lekka 😛 . 

Miały u mnie wjechać po cichu radiatory z ocz reaper X , ale przemyśle temat, ram nie znosi wysokich napięć, więc idea mija się z celem ;(. oskalpować dualranki to jak spuścić majty po kolana w ubikacji :P .  Single to jest hardcore 😛   

Edytowane przez novi

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
1 minutę temu, novi napisał:

Jak coś pisze to szczerze 😜 . A często macam xxx sprzętu, nie wspominając o tym na forum 😛 .

radiatory w neo to truchło w porównaniu do old tridentz 😛 . Ale o dziwo radzą sobie w schłodzeniu podobnie, mam teraz dualrank, ale temperatury z 4-5* tylko wyższe . ale waga to jest lekka 😛 . 

Miały u mnie wjechać po cichu radiatory z ocz reaper X , ale przemyśle temat, ram nie znosi wysokich napięć, więc idea mija się z celem ;(  

A traci sie gwarancje po zdjeciu radiatora oryginalnego?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)

Jeśli ktoś to zobaczy, w dual rank szanse 0 na utrate gwarancji . Jak podgrzejesz suszarką do włosów solidnie to radiatory same schodzą. Ja nawet patrioty single rank 2x8gb oskaplowałem tak że nic nie widać, a trzeba było ciąć taśmę dwustroną. Patrząc okiem producenta tracisz gwaracje, ale trzeba Ci udowodnić, że ściągałeś radiatory . Jak złożysz wszystko p&p jak producent to w 99% nie stracisz 

Edytowane przez novi

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)

Pozostaje zalozyc wlasna firme i produkowac pamieci z porzadnymi radiatorami, konkurencje dla Wilk Elektronik :E Art by testowal stabilnosc, oh,shut up blogoslawil kazdy modul midasowa reka, KonradRak testowal performance na APU.

Edytowane przez Monn

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
47 minut temu, novi napisał:

ale powyżej 1.5v znosiły ? 

Moje znosza :D

b19rU8J.png

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Tempy na tridentach mogłyby spaść od samego zdjęcie tego plasticzku na szczycie z napisem gskill bo blokuje gorące powietrze.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

mogą jak najbardziej, tam są przepusty w radiatorach a te "grzebienie" je blokują . 

Ten ram miałem z 10sek w łapie xd. Ale mój musk ogarnia cięzkie tematy nawet, po tych pare sek wiem wszystko o tych radiatorach :P . 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ej, kręcicie bekę z mojego rx'a a to jest czadowa moderska karta!
Podstawowo nazywa się rx 460 i ma 14CU taktowanych 1212mhz.
Nie dość, że można odblokować ją z 14cu do 16cu to jeszcze można sflashować na rx 560gb podnosząc fabryczne taktowania rdzenia.

Do crash bandicoot starcza a modowanie dawało fun jak kręcenie ramu a o to chodzi!

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

A czym wylaczacie LEDy w tych Tridentach? Ja zainstalowalem jakas apke Gskilla u mnie i nie dziala, dalej swieca. Da sie poprostu wylaczyc LEDy, zdjac ten plastik z top'u i git?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Wallec tu jak najbardziej sie z Tobą zgadzam

Od dawna jesteś wielkim fanem czerwonych GPU :lol2: Tym samym znowu sie potwierdziła moja teoria

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
2 minuty temu, Tornado3 napisał:

Wallec tu jak najbardziej sie z Tobą zgadzam

Od dawna jesteś wielkim fanem czerwonych GPU :lol2: Tym samym znowu sie potwierdziła moja teoria

to ten gość? pierwszy wynik z google

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)
10 godzin temu, Monn napisał:

A czym wylaczacie LEDy w tych Tridentach? Ja zainstalowalem jakas apke Gskilla u mnie i nie dziala, dalej swieca. Da sie poprostu wylaczyc LEDy, zdjac ten plastik z top'u i git?

Nie, ledy są lutowane do pcb, ja ich nie wyłączyłem jeszcze 😛 . Grzebien to tylko rozpraszacz światła 

Edytowane przez novi

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
10 godzin temu, Monn napisał:

Skoro aplikacja G.Skill nie działa to pewnie jakiś soft od płyty głównej przejął sterowanie LED-ami.

Ja mam płytę GB i po instalacji softu od płyty ledami steruje RGBFusion.

• Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Godzinę temu, jacekcz napisał:

Ja mam płytę GB i po instalacji softu od płyty ledami steruje RGBFusion.

A na Gskillach widzi Ci RGBFusion ledy ARGB czy zwykłe RGB? Bo u mnie na Patriotach nie widzi adresowalności.

Słabo troche.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

A to masz patrioty z ledami ? :E 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
17 minut temu, Send1N napisał:

A to masz patrioty z ledami ? :E 

Ma wersję RGB 4133mhz 😛

• Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
14 godzin temu, Monn napisał:

Aplikacja g.skilla jest do dupy a przynajmniej była...ja używam aura sync.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
3 godziny temu, Minciu napisał:

A na Gskillach widzi Ci RGBFusion ledy ARGB czy zwykłe RGB? Bo u mnie na Patriotach nie widzi adresowalności.

Działa ARGB bez problemu.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi