Skocz do zawartości
gaca18

Co wybrać 4400MHz, CL19 vs 3600MHz, CL16 ?

Rekomendowane odpowiedzi

Napisano (edytowane)
8 minut temu, jurekk napisał:

To jest wiedza znana przynajmneij od poł roku na polskich forach it

225 i płasko vs 270

A ciepłym moczem mozna oleć bo to nie poziom dx11 i radeona gdzie np ludzie kupowali vege za 3.5k i ryzena 1700 za 1.5 i mieli w asasin origins alexandira o 50 procent mniej fps ale od 40 fps

Jedynie mozna to zanotować ze takie zjawisko istnieje i problemu przynajmniej na razie nie ma

Fajnie, ze z braku argumentow wyciagasz inna gre niz ta o, ktorej pisal Novi czyli TR :szczerbaty: Nie bardzo chyba zrozumiales co napisal. Napisal ci wyraznie, ze testowal na tej samej karcie cpu wiec nie ma tu znaczenia czy RTX czy Navi bo robil testy na obu :thumb:

Edytowane przez Phoenixsuple

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

jak brak.Pokazłałem narzut  dx12 geforce vs radeon i zrozumiałem tylko ze to jest bzdura co napisał

rtx 3070 nigdy nie będzie miał takiego fps przy niepełnym gpu load w dx12.

A jak chcesz sobie znaleźć sotr to sobie poszukaj.Ja nie bede przeszukiwał 720p najnizsze w necie

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)
12 minut temu, jurekk napisał:

jak brak.Pokazłałem narzut  dx12 geforce vs radeon i zrozumiałem tylko ze to jest bzdura co napisał

Nie nie jest bzdrua to co napisal, bzdura jest to co piszesz nie rozumiejac tego co on napisal. Nie mieszaj do tego innych gier i narzutu bo to nie ma znaczenia w kontekscie tego co napisal wiec nie wiem po co sie produkujesz z czyms co nie ma znaczenia :szczerbaty:

"Do póki nie zmieniłem procka to nic się nie zmieniło, miałem 3070tke i też benchmarkowałem, więc nie wyjeżdżaj , że amd daje wyższe fps, bo osikam zimnym moczem" Ty naprawd nie rozumiesz tego, ze majac nvidie/amd nic sie nie zmienilo w fps na tym samym procku? Dopiero zmiana na mocniejsze cpu dala lepsze wyniki niezaleznie od posiadanego gpu? Co ma do tego inna gra i twoj narzut??

:boink:

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)
Godzinę temu, Phoenixsuple napisał:

Aczkolwiek robiles w 1280 wiec te kilka linijek duzo wyniku zmienic nie powinno bo maszz i tak mocniejsze gpu wiec limituje i tak cpu, zrob i wrzuc.

Wrzucam wynik z rozdzialka, zeby bylo klarownie ;)

No zauważyłem wynik podskoczył o całe 3 FPS :E  do 223 nie zrobiłem screnna :E  zresztą u  mnie różnica między 1080p a 720p  to też jakieś 3-4FPS  :]

Wdzie pewien potencjał w OC GPU  bo robiłem na stock...

Ogólnie wyniki w tym benchu mało powtarzalne jak robiłem w 1080p  bardziej były powtarzalne.

Coś jest ewidentnie u Ciebie przekłamane  no chyba, że kręciłeś proca na ciekłym azocie :E

edit

Już widzę masz pełną wersje gry ja mam DEMO stąd te różnice

Edytowane przez Roberto78

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)
8 minut temu, Roberto78 napisał:

No zauważyłem wynik podskoczył o całe 3 FPS :E  do 223 nie zrobiłem screnna :E  zresztą u  mnie różnica między 1080p a 720p  to też jakieś 3-4FPS  :]

Wdzie pewien potencjał w OC GPU  bo robiłem na stock...

Ogólnie wyniki w tym benchu mało powtarzalne jak robiłem w 1080p  bardziej były powtarzalne.

Coś jest ewidentnie u Ciebie przekłamane  no chyba, że kręciłeś proca na ciekłym azocie :E

Patrzac na to co piszesz to widze, ze nie bardzo wiesz co jest botelneckiem tego testu ale tlumaczyc nie bede bo nie warto ;) A jak nie wiesz z czego roznica wynika 3-4fps miedzy rozdzielczosciami to masz zdanie domowe do odrobienia :D

Wyniki sa prawidlowe i nic nie jest przeklamane, oraz sa powtarzalne.Napisalem ci skad wynika roznica i co moz ewplynac na zmiane wyniku ale najwyrazniej do ciebie to nie dociera i latwiej napisac, ze przeklamane :lol2: Novi tez ma przeklamane razem ze mna ;)

To jest wlasnie ta subtlena roznica, ze pomimo posiadania tego samego sprzetu wyniki wydajnosciowe moga byc rozne ale takich porownan w necie ze swieczka szukac. Dlatego jestesmy tu gdzie jestesmy i mozemy sie dzielci takimi wynikami oraz je porownywac.

Czekam teraz na @novi i wyniki na pelnej wersji gry :cool:

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)
48 minut temu, jurekk napisał:

rtx 3070 nigdy nie będzie miał takiego fps przy niepełnym gpu load w dx12.

A jak chcesz sobie znaleźć sotr to sobie poszukaj.Ja nie bede przeszukiwał 720p najnizsze w necie

Zrób test w  wersji DEMO tak jak ja  będzie  geforce vs geforce  :E 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
1 minutę temu, Roberto78 napisał:

Zrób test w  wersji DEMO tak jak ja  będzie  geforce vs geforce  :E 

Wersja demo ma nizszy wynik, na pelnej bedziesz mial wyzszy fps bo jest lepiej zoptymalizowana.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
4 minuty temu, Phoenixsuple napisał:

Patrzac na to co piszesz to widze, ze nie bardzo wiesz co jest botelneckiem tego testu ale tlumaczyc nie bede bo nie warto ;) A jak nie wiesz z czego roznica wynika 3-4fps miedzy rozdzielczosciami to masz zdanie domowe do odrobienia :D

Wyniki sa prawidlowe i nic nie jest przeklamane, oraz sa powtarzalne.Napisalem ci skad wynika roznica i co moz ewplynac na zmiane wyniku ale najwyrazniej do ciebie to nie dociera i latwiej napisac, ze przeklamane :lol2: Novi tez ma przeklamane razem ze mna ;)

W edytowałem posta

Różnice wynikają z wersji gry pełna wersja vs Demo

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dlatego te porównania można o kant d... rozbić

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
21 minut temu, Roberto78 napisał:

W edytowałem posta

Różnice wynikają z wersji gry pełna wersja vs Demo

Zrobilem w demowce, zeby nie bylo kontrowersji ;) 

cxzetC2.png

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
17 minut temu, Phoenixsuple napisał:

Zrobilem w demowce, zeby nie bylo kontrowersji ;) 

cxzetC2.png

heheh

To w czym  jest problem?

Bez urazy ale Twój  wynik  jest z du***  :]

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)

Pisalem, ze stawiam na roznice w nastawach pamieci, kiedy limitem jest cpu to predkosc pamieci ma tu kluczowe znaczenie ile klatek cpu wypluje przy tak niksiej rozdzielczosci. Pozniej ktos pyta po co podkrecac? Owszem jak wynik jakiegos testu leci na limicie gpu to sie wyniki splaszczaja ale jak karta nie ogranicza to roznice wychodza. Moze nie byc roznice dzis ale np wyjda nowe gpu i wtedy ta moc bedzie spozytkowana.

Magia :cool3:

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)
3 minuty temu, Phoenixsuple napisał:

Pisalem, ze stawiam na roznice w nastawach pamieci, kiedy limitem jest cpu to predkosc pamieci ma tu kluczowe znaczenie ile klatek cpu wypluje przy tak niksiej rozdzielczosci.

Magia :cool3:

yhy

ZenTimings_Screenshot.png

edit

Jeszcze sprawdzę 2T GDM off

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)
6 minut temu, Roberto78 napisał:

yhy

Ty jestes Panem swojego komputera, ja nie wiem na ile te wyniki sa stabilne u ciebie itp. Pomimo 1 rzedu podobnego wiele rzeczy mam ustawione inaczej ;)

Pozno juz, czas spac. Dobranoc!

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
2 minuty temu, Phoenixsuple napisał:

Ty jestes Panem swojego komputera, ja nie wiem na ile te wyniki sa stabilne u ciebie itp. Pomimo 1 rzedu podobnego wiele rzeczy mam ustawione inaczej ;)

Pozno juz, czas spac. Dobranoc!

Faktem jest, że wyniki CPU w tabelce masz lepsze :]

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)
8 godzin temu, jurekk napisał:

To jest wiedza znana przynajmneij od poł roku na polskich forach it

225 i płasko vs 270

A ciepłym moczem mozna oleć bo to nie poziom dx11 i radeona gdzie np ludzie kupowali vege za 3.5k i ryzena 1700 za 1.5 i mieli w asasin origins alexandira o 50 procent mniej fps ale od 40 fps

Jedynie mozna to zanotować ze takie zjawisko istnieje i problemu przynajmniej na razie nie ma

Tylko my robimy test cpu a nie GPU,  zaraz wrzucę z 3070 i Radeona test na 10700k, tylko muszę w backupie znaleźć ss.

Jak widać na załączonych obrazkach, karta amd nie daje nagle boosta fps w tym benchmarku, fps jest taki na jaki procesor pozwala w danych ustawieniach ;) . 

1b4c241a512e5ba3gen.jpg

635b70c13c4fbff8.jpg

2ae938f075388693.jpg

1927f610a0fb58d9.jpg

Edytowane przez novi

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)

Faktem jest, że  nastawy ramu dają boosta 😋

Grzebałem w ramie  i przesadziłem  po resecie z ciekawości odpaliłem na takich nastawach wsio na auto  tylko ustawiłem 3800MHz

c624ba8e99a3.png

Najlepszy wynik jaki udało mi się zrobić :E  CPU 4.825GHz

Nie wiem jak    Phoenixsuple   miał ustawionego proca i jakie chachmęty w sterownikach zrobił ( zmiana pewnej opcji też daje kopa 😜)

Ale jego wynik dla mnie jest chyba nieosiągalny :E

a2f667b29add.png

ZenTimings_Screenshot.png

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)

Wpływ też ma optymalizacja + czystość systemu . U mnie optymalizacja jest zerowa, wgrany windows i wszystkie te jego usługi działają w tle itp, jedynie hpet wyłączyłem w menadzerze urządzeń. Ram mam tak ustawiony, pozostaje jeszcze doszlifować cady. Płyta ożyła po reflashach , zaczynając od biosu z przed prawie roku, kończąc na najnowszym. Wstaje od strzała , więc teraz mogę zoptymalizować opory itp, wcześniej nie było wiadome czy po wejściu do biosu, płyta wstanie ... Nastaw z forum ocuk , okolice 52-51.8ns powinienem na nim ukręcać jak wszystko jest optymalnie ustawione. 

d320e507a5e8506b.jpg

35a17adf9dc9d244gen.jpg

Edytowane przez novi

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
24 minuty temu, Roberto78 napisał:

Grzebałem w ramie  i przesadziłem  po resecie z ciekawości odpaliłem na takich nastawach wsio na auto  tylko ustawiłem 3800MHz

Nie wiem jak    Phoenixsuple   miał ustawionego proca i jakie chachmęty w sterownikach zrobił ( zmiana pewnej opcji też daje kopa 😜)

249fps na 5800x wypluwalem w fullhd najniższe, ale z ramem 3933mhz cl16 :E . Z fclk1900 osiągnąłem max chyba 240fps, ale to może świadczyć o tym, że mój system nie jest zoptymalizowany :). 4.8ghz albo 4.85ghz miałem na procku ustawione robiąc powyżej 240fps 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)
33 minuty temu, Roberto78 napisał:

Nie ma tu zadnych magicznych optymalizacji, pierwszy test na pelnej wersji zrobilem na 4.7gHz, drugi test na demo 4.75Ghz, byc moze wlaczenie SAM ma tu jakies znaczenie bo mam go wlaczonego, Ty masz za to Resize Bar czyli odpowiednik na vidia, ktore tez mozesz wlaczyc lub masz juz wlaczone.

Pamieci ustawione standardowo jak zawsze, a jesli mowisz o jakis sztuczkach w sterach toi nic takiego miejsca nie ma bo ja wgrywam czysty sterownik bez panelu no i nigdy sie w jakies oszustwa bym nie bawil.

6 minut temu, novi napisał:

249fps na 5800x wypluwalem w fullhd najniższe, ale z ramem 3933mhz cl16 :E . Z fclk1900 osiągnąłem max chyba 240fps, ale to może świadczyć o tym, że mój system nie jest zoptymalizowany :). 4.8ghz albo 4.85ghz miałem na procku ustawione robiąc powyżej 240fps 

Mam wlaczony SAM wiec moze to dawac kilka fps. Co do systemu mam zwykly czysty system, kilka gier i progrmow testowych. Zadnych cudow :D

Windows aktualizowany codziennie.

@novi jesli juz chcemy porownywac to wrzuc test 1280x720 rozdzialki, zeby bylo adekwatne porownanie bo ja mam za wolne gpu zeby dawac 1080p.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jest dostępna jakąś gra z fajnym benchmarkiem na ea Play ? Bo mam abonament , więc mogę coś pobrać . 

Co do sotra, mogę wrzucać w 720p benchmarki, ale niestety z innych prockow niż 5900x i 5800x to nie będę miał takich benchmarków. Cr1 gdm off daje ciut więcej fps niż 2t , ale niestety , ustabilizowanie 2x16 czy tam 4x8gb na 1t gdm off to jest hardcorowo ciężki temat . 

Wczoraj zamówiłem b550 unify i teraz nie wiem czy zmieniać Asusa na unify ... Która płyta jest ogólnie lepsza według was ? 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Oczywiscie, ze Unify!

Co do wynikow w TR to spoko wystarczy na obecnym AMD, skoro kazdy z nas ma tu Zen3 to bedzie co porownywac.

Ea gry nie przypominam sobie jakiegos benchmarka.

gdybys kupil np na 7dni game pass lub za 4zl jest chyba na 1-3msc dla nowych uzytkownikow jak nie mialem to mielibysmy Forze Horizon 4, Gears 5. Tam sa ideolo benchmarki, szczegolnie Forza.

https://lowcygier.pl/subskrypcje/xbox-game-pass-ultimate-na-4-miesiace-za-1823-zl-dla-nowych-uzytkownikow/

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Forze Horizon 4 jest demko  z działającym    benchem 👍  w Microsoft Store

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

W promocji ten unify wyjdzie mnie na czysto 900zł (zwrot kasy ze sklepu + cena zakupu była niższa niż 1300zł) . Po ożenieniu Asusa wyjdzie mnie dopłaty 0zl, bo za asusa jeszcze mam cashbacka w drodze na konto bankowe 😛 . Chciałem unify X , ale by mnie wyszła 1150zł około, a dopłacać 250zł, żeby mieć mniej o 2 sloty ramu, to trochę głupio :E . Ooo, Game passa zaraz kupię, bo w sumie ostatnio miałem chęć pograć w forze :P . 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)
7 minut temu, Roberto78 napisał:

Forze Horizon 4 jest demko  z działającym    benchem 👍  w Microsoft Store

Jest ale bardzo stary build i nie ma sensu na nim testowac kiedy mozna gejpasa kupic za 4zl :D Ten build wyszedl jeszcze przed pelna wersja czyli ponad 3lata temu.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi