Skocz do zawartości
gaca18

Co wybrać 4400MHz, CL19 vs 3600MHz, CL16 ?

Rekomendowane odpowiedzi

MSI wydalo nowy albo inaczej inna wersje biosa ktory sie pojawil nieoficjalnie 2 tygodnie temu.

Z TPM pod Windowsa 11 , numerek ten sam .... (bez pytan) ale AGESA 1.2.0.3C wht ??? .Mniejsza uz z AGESA ale co wazne czas dostepu do pamieci tez lepszy .... Wydaje mi sie ze efekt nie tak dobry jak w przypadku 1.2.0.4 ale przynajmniej nie ma problemow z zawieszaniem sie dostepu do biosa ... (to bylo u mnie).

Nie wiem co dokladnie zmienili ale wyniki APU tez poszly do gory (okolo 1-2%) wiec to sa realne wzrosty znowu.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chce ktoś b550 unify po kosztach ? 920zl chyba mnie wyszedł . Płyta działa , ale nie spełnia moich wysokich oczekiwań. 

Ogólnie myślałem że padła ta płyta, a się okazało że ... Monitor złapał zwieche i nie wyświetlał obrazu . Przełożyłem z powrotem Asusa , przełożyłem kupę części, że miałem podejrzenie tylko awarii procka lub zasilacza. Na asusie pokazało kod 02 i zielona kontrolka boot się paliła . Więc jak komuś takiego psikusa komp odwali, że po resecie zniknie obraz , to warto odłączyć monitor z gniazdka na jakieś 30 minut, tym bardziej jak tym monitorem jest Dell . Przypadkiem na redicie trafiłem na taką podpowiedź , a już chciałem zamawiać zasilacz i jeśli byłoby to samo to miałem procka na gwarancję wysyłać ... Jeśli ktoś chce unify to pisać , 30 wieczorem jak coś zgłaszam zwrot . 

Edytowane przez novi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widziałem właśnie dzisiaj na stronie, siedzę na 1.2.0.4 tym nieoficjalnym a na stronę dali 1.2.0.3 :E 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 28.09.2021 o 18:05, jurekk napisał:

kaman godzine po założeniu konta i 3 postach wiedzieliśmy?

A ja se zmieniam 3080 na 6900xt.Troszku ciekawsze jak ram

6900xt w wersji z blokiem wodnym ? Ogólnie wodne 6900xt mają lepszy rdzeń od innych , jest jedynie jeszcze na powietrzu Red devil ultimate z lepsza wersja rdzenia . Karta bardzo blisko 3090tki jest wydajnością . 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 minut temu, novi napisał:

6900xt w wersji z blokiem wodnym ?

Co?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

6900xt z binowanymi rdzeniami wychodzą w wersjach z chłodzeniem cieczą lub pod clc , i ew w tym devilu.  Sam będę się przesiadał na 6900xt , i akurat zagłębiłem się w temat binowanych wersji. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mówisz ?to moze przy dobrych wiatrach bede miał 6900 od msi trix to porównamy czy to nie ściema

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, novi napisał:

t już mam ukrecone ponad 22tys

radeon wyskoczył wyzej w 3dmarku ale w grach czasem tak rożowo nie jest

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Uśredniając 6800xt=3080 , 6900xt=3080ti, 6900xt(x)= 3090 , oczywiście +- , zależnie od doboru gier i oczywiście bez rt . 

Ja dziś ustawie ram lub pójdę pograć, parę dni bez kompa byłem, trochę dziwnie się czuję ?

3800cl14 będę stabilizował na 1t . 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
21 minut temu, novi napisał:

6900xt z binowanymi rdzeniami wychodzą w wersjach z chłodzeniem cieczą lub pod clc , i ew w tym devilu.  Sam będę się przesiadał na 6900xt , i akurat zagłębiłem się w temat binowanych wersji. 

O to chyba ta co spalił buildzoid xD a zanim spalił to bluzgał na pcb i filtrowanie napięcia xD 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Novi

Nie gadaj że na 6800xt ci brakuje wydajności w apexie :E jak te karty dzieli 5-10% w zależności od gry zmiana dla sportu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do apexa na low detalach szczególnie :E to już choroba w dodatku agresywny się robi jak alkoholik bez butelki :D xD parcie na każdą klatkę z pianą w ustach.

Edytowane przez Send1N
  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W tym temacie co drugi ma tą chorobę i nic z tym nie zrobisz

Spróbuj sam nic nie zmieniac przez dluzszy czas ;) To jest silniejsze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W sumie chce kartę z blokiem wodnym, więc jak mam zmieniać to na 6900xt . Ale 0 parcia mam.  

Takiego kompa mam bo tak wyszło, do tych 165fps by wystarczył ryzen 3600, 2x8gb crucial + 6700xt ewentualnie 6600xt . Do tego Fortis 3 i by w zupełności wystarczył . Gram na nisko-srednio-wysokich i karta ma jeszcze spory zapas na nawet bardzo mocnym UV. Procesor ma średnio poniżej 45* więc też się nudzi w tym pasjansie ?

  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, Tornado3 napisał:

W tym temacie co drugi ma tą chorobę i nic z tym nie zrobisz

Spróbuj sam nic nie zmieniac przez dluzszy czas ;) To jest silniejsze

Ja zmieniam raz na rok ostatnio w swoim pc a nie co miesiąc ? a był czas że siedziałem 4 lata na fx 8350 i r9 290 :E 

Edytowane przez Send1N

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teraz patrze na te radeony z woda i jakaś lipa.Co znalazłem to same na 120 mm chłodnicy.I ze niby to ma być dobre dla grafy 300 wat plus ?

Wole 3 slotowe 320 mm powietrze,bedzie ciszej

Edytowane przez jurekk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, novi napisał:

Chce ktoś b550 unify po kosztach ? 920zl chyba mnie wyszedł . Płyta działa , ale nie spełnia moich wysokich oczekiwań. 

Ogólnie myślałem że padła ta płyta, a się okazało że ... Monitor złapał zwieche i nie wyświetlał obrazu . Przełożyłem z powrotem Asusa , przełożyłem kupę części, że miałem podejrzenie tylko awarii procka lub zasilacza. Na asusie pokazało kod 02 i zielona kontrolka boot się paliła . Więc jak komuś takiego psikusa komp odwali, że po resecie zniknie obraz , to warto odłączyć monitor z gniazdka na jakieś 30 minut, tym bardziej jak tym monitorem jest Dell . Przypadkiem na redicie trafiłem na taką podpowiedź , a już chciałem zamawiać zasilacz i jeśli byłoby to samo to miałem procka na gwarancję wysyłać ... Jeśli ktoś chce unify to pisać , 31 wieczorem jak coś zgłaszam zwrot . 

Z ciekawości, co jest nie tak z unify?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
3 godziny temu, jurekk napisał:

Teraz patrze na te radeony z woda i jakaś lipa.Co znalazłem to same na 120 mm chłodnicy.I ze niby to ma być dobre dla grafy 300 wat plus ?

Wole 3 slotowe 320 mm powietrze,bedzie ciszej

Ja nie wiem jak to dziala, ale IMO woda w przypadku GPU dziala cuda. Na CPU ktore ciagnie w grach pewnie z 80-100w max mam AIO 280mm i temperatury sa wieksze na nim niz na GPU 320w z AIO 240mm i mniejszych obrotach. W moim przypadku AIO 240mm z obrotami 900-1000rpm zbija temperatury na GPU do ponizej 60c, srednio jest chyba 57c przy 310-315w. Chlodzenie 3 slotowe powietrzem napewno nie osiagnie tego na takich obrotach, musialbys chyba zbic pobor mocy ze 120w conajmniej.

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, _rdk_ napisał:

Z ciekawości, co jest nie tak z unify?

OC procesora jest słabsze niż na asusie , mimo niższych temperatur i mniejszego poboru niż na asusie . Więc bardzo to nie logiczne, w vdropu prawie ta płyta nie ma .  Więc według mnie jakiś babol w biosie jest. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bez różnicy miałęm gpu 300 wat na aio i chłodnica 120 mm to tak sobie radzi.I nie chodzi o powierzchnie a brak IHS

W sumie 3 wentylatorowe tez sa  ale to koszt 3000 plus od rx 6900xt powietrza

Edytowane przez jurekk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, jurekk napisał:

Bez różnicy miałęm gpu 300 wat na aio i chłodnica 120 mm to tak sobie radzi.I nie chodzi o powierzchnie a brak IHS

W sumie 3 wentylatorowe tez sa  ale to koszt 3000 plus od rx 6900xt powietrza

Pompa ddc okolice 250zl (będę miał niebawem taka na sell ) , chłodnica 360(nawet używka z pl, do 150 lekko dostaniesz ) 7 złączek około 70zl(China) , wąż Angela i płyn około 70zl, 3 wentylatory może masz . Do tego bierzesz aorusa wb extreme z xkom za 6999zl, i masz za okolice 7500zl kartę bardzo cicha i wydajna :) . Mozna dodatkowo dokupić blok cpu i mieć całość pod clc, wtedy druga chłodnica i ogień :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...