Skocz do zawartości
Passt

Humankind

Rekomendowane odpowiedzi

Cicho tu czyli lipa? Czy tak wciąga, że na forum nie ma już czasu?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ja na razie zrobiłem sobie przerwę. Jeszcze nie jestem przekonany.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Zastanawiam się czy kupić, w civ 3/4/5/6 grałem godzinami, więc jeśli podchodzi w 50% pod Cywilizację to mnie wciągnie

Czyli bugów itp nie ma też jak cicho

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
18 minut temu, wrobel_krk napisał:

Zastanawiam się czy kupić, w civ 3/4/5/6 grałem godzinami, więc jeśli podchodzi w 50% pod Cywilizację to mnie wciągnie

Podobno pod koniec coś jest, ale ja jeszcze tam nie doszedłem.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
W dniu 10.12.2021 o 13:13, wrobel_krk napisał:

Jak kocham civ tak od tego się odbiłem :) 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)

No w końcu pograłem trochę w gampasie, nie zachwyciło mnie, ale ze 40h pograłem, wróciłem znów do europa universalis 4

Edytowane przez wrobel_krk
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
1 godzinę temu, wrobel_krk napisał:

No w końcu pograłem trochę w gampasie, nie zachwyciło mnie, ale ze 40h pograłem, wróciłem znów do europa universalis 4

Ja zrobiłem sobie miesiąc detoks od gier, możliwe że po kupnie tego dodatku wrócę do gry.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
W dniu 13.01.2022 o 10:50, Stjepan666 napisał:

No i mam ten dotek, jest lepiej, jakoś lepiej się gra, wybudowałem Stone Age w swojej stolicy na razie. :E Ale jeszcze pogram i ogarnę dalej.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Gracie??

Gierka wydaje mi się, że jest trudniejsza niż civilization VI. 

W pierwszej partii poległem poprzez brak stabilizacji i rewolucje.

W drugiej atakuje mnie szybko inna cywilizacja, nie wiem, czy przetrwam :szczerbaty:

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Nie, pomimo iz jestem fanem strategii a Civke wrecz kocham to ta gierka kompletnie mi nie podeszla. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ja mam znowu odmienną opinie do @joloxx9, gra się całkiem przyjemnie, cześć mechanik jest ciekawa.

Ogólnie uważam, że gra to miła odskocznia od Civ VI które maltretowałem namiętnie od premiery, w mojej opinii uprzyjemni oczekiwanie na Civ VII

• Thanks 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
3 godziny temu, Dagedy napisał:

Ja mam znowu odmienną opinie do @joloxx9, gra się całkiem przyjemnie, cześć mechanik jest ciekawa.

Ogólnie uważam, że gra to miła odskocznia od Civ VI które maltretowałem namiętnie od premiery, w mojej opinii uprzyjemni oczekiwanie na Civ VII

Ja mam jeszcze po drodze Songs of Conquest, gra jest już dobra, ale niech poprawią AI bo oszukuje na potęgę, w Humankind aż tak tego nie widać.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)

Całkiem przyjemnie się w to gra.

Gram drugą partię i ciągle się uczę gry.

Jeszcze nie rozkminiłem handlu towarami strategicznymi i luksusowymi. Nie ma tam wyrażania żadnej zgody na handel konkretnym towarem, tylko jest ogólne wyrażenie zgody na handel w panelu dyplomacji. Trochę dziwnie to działa.

Fajna odskocznia od serii Civ.

Edytowane przez Passt
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

A ktoś z zgromadzonych ogrywał Dune: Spice Wars? Warto kupić? 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
2 godziny temu, Dagedy napisał:

A ktoś z zgromadzonych ogrywał Dune: Spice Wars? Warto kupić? 

Tak - dobra gierka, ciagle rozwijana.

• Like 1
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Kurcze. Zaczynam ogarniać coraz większą liczbę mechanik i gra coraz bardziej mi się podoba.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Powiem szczerze, że gra jest bardzo dobra, jeśli nie znakomita. Dorównuje albo przewyższa Civilization VI z dodatkami. 

Ma pewne mankamenty ale jest to zdecydowanie do przeżycia.

Pierwsza partie przegrałem na niskim poziomie bo dalej uczę się gry.

Zdecydowanie polecam fanom Cywilizacji.

• Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

A czymze przewyzsza civ z dodatkami jesli mozna wiedziec? :) 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)
W dniu 6.07.2022 o 13:14, joloxx9 napisał:

A czymze przewyzsza civ z dodatkami jesli mozna wiedziec? :) 

Na szybko, bo zacząłem dopiero drugą partię i dalej uczę się gry.

Lepsza jest dyplomacja, np. zawieranie pokoju, trzeba zbić nastroje wojenne przeciwnika do zera ,żeby wymusić kapitulację, dwa razy zdarzyło mi się ,że to mi narzucono kapitulację z tego powodu, że moje nastroje wojenne spadły do zera szybciej niż przeciwnikowi, pomimo podbicia przeze mnie już kilku miast przeciwnika

nie można miasta zrównać z ziemią podczas jego podbicia, (co w sumie jest logiczne)- do broni atomowej jeszcze nie doszedłem,

Podczas podpisywania pokoju, tez nie możemy przejąć wszystkich podbitych miast ,jak w  civce, tylko możemy zatrzymać te miasta, które zmieszczą się w punktach zwycięstwa, które posiadamy. Podbój jest trudniejszy przez to,

możliwość utworzenia protektoratu z podbitego kraju,

stabilność miast- bardzo fajna sprawa, nie można spamować miast w nieskończoność jak w civce, bo jest limit miast, powyżej którego wzrasta niezadowolenie, 

ogólnie mniej miast niż w civce  , co też jest plusem, bo zawiadywać 30 miastami, a np. 12 jest różnica, więc  nie nudzi to aż tak bardzo

Możliwość przyłączania terytoriów, bez przymusu wybudowania tam miasta, kiedy chcemy zająć obszar z jakimś surowcem, choć zwiększa to niestabilność danego  miasta,

więcej budynków do wybudowania, które wydają się być bardziej zróżnicowane niż w civce.

Inne zapotrzebowanie na surowce niż w civce, np. jazda potrzebuje podwójnego surowca koni, śmigłowiec potrzebuje trzech surowców aluminium, niektóre budynki potrzebują surowców do wybudowania, a tych surowców na mapie jest niewiele, trzeba wtedy podbijać obce miasta, co z kolei zwiększa niezadowolenie w imperium,

To tak na szybko ,co mi przychodzi do głowy,.

Edytowane przez Passt

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Hmm

Na temat dyplomacji sie nie wypowiem bo zbyt malo w humandkind gralem.

W cywilizacji tez sie nie rowna miasta z ziemia podczas podbijania go, aczkolwiek jest taka mozliwosc wedle uznania. Czyli rozumiem ze w humankind jak juz ktos miasto zalozy to nie da sie go zniszczyc? Slabe.

W civce na wyzszych poziomach trudnosci/grze multi ez nie mozemy zatrzymac miast, o ile nie cisniemy kogos kto dostaje ogromne lanie i zwyczajnie nie ma innej opcji. Do tego podbicie miasta nie oznacza, ze sie ono nie zbuntuje. Jesli tutaj posiadanie miasta opiera sie na punktach zwyciestwa to tak srednio bym powiedzial.

Protektorat? Nie wiem jak tutaj to dziala, aczkolwiek w civce tez masz mozliwosc sojuszow z innymi graczami, panstwami miastami itd. 

W civ tez masz odpowiednik "stabilnosci", nie da sie w nieskonczonosc zakladac miast blisko granic przeciwnika, nacisk religii i wplywu innych nacji.

To jest imo bezsensowny argument, ja tam lubie miec duzo miast i nie wyobrazam sobie grac i podbijac po to zeby miec raptem kilka miasteczek, co to za panstwo zajmujace kontynent co ma 12 miast? :E

Nie rozumiem jak dziala to przylaczanie terytoriow wiec ciezko cos powiedziec.

A to w civce nie trzeba surowcow do produkcji wymienionych? Zawsze mozesz ustawic na mapie zeby bylo ich mniej, strasznie na sile to wymyslone. Ile to ja mialem gier, ze musialem na dyplomacji polegac, zeby miec wegiel, a co dopiero uran... 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi