Skocz do zawartości
assire

Przypalony pin Corsair RM550x

Rekomendowane odpowiedzi

Jak w tytule, przypalił mi się pin od PCIe po stronie zasilacza. Pin w zasilaczu po potraktowaniu contact cleanerem wygląda ok, blaszki we wtyczce do zasilacza też na oko nie wyglądają źle, jedynie plastik jest odrobinę nadtopiony. 

Obstawiam że wtyczki sie nieco wysunęły przy przeprowadzce jak przenosiłem kompa i iskrzyło, bo na tym zasilaczu działam od ponad pół roku i nie było żadnych problemów, a dzisiaj podczas grania karta mi się wywaliła dwa razy. Myślałem że na początku to coś przy karcie, wyjalem, przedmuchałem, działało dobre 2h i potem znowu crash. 

Pytanie, co z tym teraz zrobić? Nowy zasilacz? Nowy kabel gpu pcie? Zamienić miejscami, do tego nieco upalonego gniazdka dać 8pin eps cpu a gpu pcie obok? 

Nie chciałbym żeby mi to kartę uszkodziło - RTX3070

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na ślepo Ci nikt nie wywróży, załącz fotki gniazd i wtyczek, to się pomyśli, ale zapewne będzie potrzebny nowy kabel i UV na karcie żeby kolejnego nie przypalić.

Edytowane przez DisconnecT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zasilacz:

https://i.imgur.com/YYTJCpy.jpg

Lewy dolny pin w tym dolnym 8pinowym złączu. 

Kabel:

https://i.imgur.com/VbjgkKe.jpg

Ten gdzie plastik jest lekko ułamany - przyjarał się, skruszał i się wyłamał przy wyciąganiu. 

Karta jest po UV, obstawiam właśnie ze mi się kabelki poluzowały. 

Tu z tych zdjęć pin w zasilaczu wygląda ok, tylko lekko podgrzany, a kabel to nie wiem

 

EDIT: poczyściłem to porządnie, puściłem 20minut Superposition 8k, karta max oc 270W i kabel w dotyku zimny, ale i tak go profilaktycznie wymienię 

Edytowane przez assire

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widać że coś było, ale zniszczeń jakiś dużych nie ma.  Nie sądzę aby wtyczka się "poluzowała" ma zatrzask który to uniemożliwia, raczej bądź przygotowany na to że wtyczka sobie nie poradziła z przekazaniem tak dużego prądu i zaczęła się grzać.

Corsair wiedział co robi, jest spora różnica w cenie między RMx550 a RMx650, niby 100W a jednak ten mocniejszy ma już dwa osobne przewody do GPU.

Edytowane przez DisconnecT
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rob UV wydajności nie stracisz jak zrobisz to umiejętnie a zejdziesz 100W, wtedy jeźdzj i obserwuj 8:E kabel tez odetchnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tego RTX3070 zasilacz jedną wiązką czy dwoma? Wiązki PCI-E mają najczęściej dwie wtyczki na końcu, ale karty tego typu powinno się już zasilać dwoma niezależnymi wiązkami idącymi do zasilacza, bo inaczej mogą się pojawić takie problemy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

550 ma 1 przewód wiec autor zapewne tak uzywa;)

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fakt. To koniecznie jest drugi przewód od ogarnięcia, bo takie problemy mogą się powtarzać. Pobór 3070 dla jednej wiązki to już trochę dużo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
36 minut temu, zawisztheblack napisał:

Fakt. To koniecznie jest drugi przewód od ogarnięcia, bo takie problemy mogą się powtarzać. Pobór 3070 dla jednej wiązki to już trochę dużo.

Co prawda mam swoją na dwóch niezależnych przewodach. Ale widzę, że ona max 245w bierze bez żadnego UV na stock ustawieniach z czego około 40-50W leci przez slot PCI-E a kablami łącznie 190-200w. Serio jeden przewód sobie z tym nie poradzi jak jest dobrze dociśnięty? 

Mój CPU potrafi w wygrzewaniu wziąć 210w a zawsze się pisze, że jeden kabel 8pin starczy bez OC choć u siebie mam podłączone 8+4 pin bo miałem dwa kable to niech sobie będzie. 

Wiem, ze CPU w grach bierze dużo mniej ale z tego by wynikało, że jakby tak procek jechał na max (200w) tyle czasu ile karta w grach to też 8 pin nawet na takim zablokowanym i7 10700 by poległ? 

Wiem też że jeszcze się liczy jakie AWG mają kable choć mój Seasonic ma chyba to samo na kablach CPU i GPU.

Edytowane przez Mark1991

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

250W dla pojedynczej wiązki to sensowne maksimum. Karty są różne, nie wiadomo jaki dokładnie model ma autor Może leci bez UV i karta bierze zwyczajnie więcej. Do tego trzeba wziąć pod uwagę, że pin w wiązce mógł nie mieć idealnego kontaktu z pinem we wtyczce.

Dodatkowo 8-pin EPS ma jeden przewód 12V więcej jak 8-pin PCI-E, więc EPS wytrzyma więcej jak PCI-E. Przypalony pin to właśnie 12V.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam na jednym kablu bo raz że RM550x ma tylko jeden kabel PCIe, dwa że w samym zasilaczu nie ma jak podpiąć czegoś jeszcze. 

Już zamówiłem kabel od Duńka, który używa wszystkich 4 pinów 12v w zasilaczu. 

Karta od dawna po UV ale takim żeby zachować możliwie wysoki boost, wyszło chyba 900mv I 1980mhz, podczas grania bierze około 200W. 

Superposition testowałem na max OC gdzie cały czas idzie 270W, ale tylko po to żeby sprawdzić czy po czyszczeniu tego pina jest dobry kontakt i nic nie iskrzy i sie nie grzeje. Po tym grałem parę godzin i było stabilnie. 

Plan taki że jak będę miał ten nowy kabel to podepnę go tam gdzie teraz jest EPS, a EPSa przypnę do tego ciut przypalonego złącza. Na Ryzena 3600 powinno wystarczyć 

Edytowane przez assire

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...