Skocz do zawartości
Element Wojny

Tales Of Arise

Rekomendowane odpowiedzi

29 minut temu, lukadd napisał:

Dobrze wiedzieć bo powoli się tam zbliżam. Trzeba będzie się dobrze przygotować. Jaki masz lvl jak do niego dotarłeś?

16, za chwilę spróbuję z nim jeszcze raz.

Udało się :)

Edytowane przez Isharoth

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to ja na 14, nie będę się śpieszył.

Edytowane przez lukadd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Staram się walczyć z każdą grupką mobków przy okazji eksploracji, no chyba że z jakiegoś powodu się potem wracam - wtedy pomijam. Nie czułem jeszcze żeby brakowało mi levela. Zwykle jeśli pojawiają się jakieś trudności to trzeba więcej skupienia i taktyki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Combosy combosy i jeszcze raz combosy

Parę raz uratowały mi życie gdy miałem zero CP a przeciwnik w ch mocny :) 

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobranie odpowiednich akcesoriów do postaci i wzmacnianie skilli też się przyda na bosów odpowiednie strategie też aby nie stracić za dużo CP i itemów. Ja na pierwszego bosa szedłem goły i wesoły.

Za drugim podejściem tak się wypompowałem z CP, że jedną postacią biłem go przez kilka minut i padłem w ogniu jak miał z już 500hp :E Za następnym podejściem rozkminiłem, że jak wali ognie i stanie mu się za plecami to one nic nam nie robią i nawet nie musimy ich unikać, a w bossa możemy dalej nawalać :E

Edytowane przez lukadd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciuch chyba z gry. Białe i czarne skrzydła chyba są z preorderowej wersji gry. Sowy też dają fajne bajerki. Jeszcze inne skrzydła z tego co gdzieś widziałem można dostać.

Edytowane przez lukadd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Stare chłopy grające anime dziewczynkami, a tfu! :E 

  • Like 2
  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
54 minuty temu, caleb59 napisał:

Stare chłopy grające anime dziewczynkami, a tfu! :E 

I tak jest lipa :P bo widziałem gameplaye, że main'em jest chłop?  drużyna pokazana jest tylko w bitwie i w przerywnikach. Chyba dobrze zauważyłem.

Ja ostatnio sporo siedzę w Kingmakerze @Element Wojny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak główa postać to facet, ale można sobie zmieniać na dowolną postać z drużyny, wię jak ktoś chce to i laskami można biegać. 

Edytowane przez lukadd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie o bieganie w tej grze chodzi a o fabułę. Jest naprawdę dobra. 

A walka nie jest w żaden sposób chaotyczna jak się zaczęło ją ogarniać od podstaw. Póki co mam 3 osoby w teamie i walka jest naprawdę dynamiczna, ale nie czuję żadnego chaosu i mam pełną kontrolę - zdecydowanie jednak polecam ustawić FOV na 90 wtedy widzi się o wiele więcej. 

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi zmiana fov rozwalała mapę. Znaczy ta się robiła maluśka. Ale ja i tak podbijałem tylko delikatnie fov na 75.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
30 minut temu, lukadd napisał:

Mi zmiana fov rozwalała mapę. Znaczy ta się robiła maluśka. 

Właśnie sprawdziłem i mam to samo, ale mapę możesz powiększyć podnosząc gałkę na padzie do góry :) 

Pewnie dlatego nawet nie zwróciłem na to uwagi.

70.jpg

 

90.jpg

Tu masz moje ustawienie 90 vs. oryginał. 

Weź jeszcze wrzuć sobie ten plik Releases · emoose/Arise-SDK · GitHub bardzo fajnie zwiększy zasięg rysowania postaci i obiektów nie będzie doczytywania w locie. 

Edytowane przez Element Wojny
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tyle, że przynajmniej u mnie niewiele to daje bo z modem jest to tak malutkie okienko na środku ekranu gdzie nawet po powiększeniu jest lipa. 

Może na 1080p nie rozwala, aż tak bardzo, ale na 4k jest tragedia. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, lukadd napisał:

Tyle, że przynajmniej u mnie niewiele to daje bo z modem jest to tak malutkie okienko na środku ekranu gdzie nawet po powiększeniu jest lipa. 

Może na 1080p nie rozwala, aż tak bardzo, ale na 4k jest tragedia. 

A takie buty ja gram na 1080p. No to szkoda bo naprawdę z FOV 90 gra się lepiej, a walki to w ogóle cud miód malina. 

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znaczy mi jakoś fov bardzo nie przeszkadza. I tak jak gralem z modem to ustawiłem na 75 czyli tylko trochę więcej niż stock. Bo jakoś pasowało mi jak postać jest bliżej. 

W sumie to grałem z 5h z modem na fov, ale czym dalej w las to przydają się widoczne oznaczenia na mapie. A moda na NPC sprawdzę bo tego nie mogłem zmienić i podrasować w ini

Edytowane przez lukadd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

2 minuty temu, lukadd napisał:

A moda na NPC sprawdzę bo tego nie mogłem zmienić i podrasować w ini

Ja włączyłem na chwilę by samemu sprawdzić i wygląda elegancko - postacie są już widoczne z daleka i nie doczytują się na 3 metry przed Tobą jak to często bywało. Dla mnie duży plus za taką modyfikację. 

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W końcu 6 różnych krain - pierwsza to pustynia, druga to niekończąca się zima, trzecia zapewne lasy i piękne widoki, ciekawe co w kolejnych... bankowo będzie jakaś zniszczona i wypalona kraina :) 

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba trafiłem na pierwszy większy bug. Niedawno miałem swoją pierwszą rozmowę przy ognisku z Shionne (przed pójściem spać) i było fajnie, na końcu info że się zbliżyliśmy do siebie. Rano nawet Rinwell mnie zagadała o czym rozmawiałem z Shionne wieczorem.

Kolejnym razem wybrałem do rozmowy Rinwell ale nic się nie wydarzyło - pokazywało przez chwilę jakbyśmy gadali ale żadnego dialogu, tekstu, animacji, nic - zrobiłem load jeszcze raz próbowałem i znowu nic, jakby rozmowy w ogóle nie było. 

Miał ktoś coś podobnego ? 

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Element Wojny To nie bug, po prostu jak wyczerpałeś wszystkie rozmowy to dostajesz taką zwykłą scenkę. Jeśli pojawi się nowa rozmowa to będziesz miał przy wyborze postaci do rozmowy ikonkę dymka.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, Isharoth napisał:

@Element Wojny To nie bug, po prostu jak wyczerpałeś wszystkie rozmowy to dostajesz taką zwykłą scenkę. Jeśli pojawi się nowa rozmowa to będziesz miał przy wyborze postaci do rozmowy ikonkę dymka.

Ale to była moja pierwsza rozmowa z Rinwell. Może wpierw muszę pobić bossa w jej krainie zanim zacznie ze mną gadać ? 

Edytowane przez Element Wojny
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • FuryGPU - pojedynczy użytkownik opracował od podstaw własną kartę graficzną. Zaskakująco dobrze radzi sobie z grą Quake Ja mam wielki szacunek dla takich napaleńców, co ja umiem sam zrobić, ratuję stare komputery/laptopy/tablety/smartfony ze śmietnika i przywracam je do życia. Te które się nadają oczywiście  
    • Obie konstrukcje mają swoje zady i walety. Najlepiej przeanalizuj jakie masz potrzeby, popatrz testy i wybierz konstrukcje Ci odpowiadającą. Tutaj istotny jest indywidualizm. Podpowiem, że karta zielonych będzie lepsza do tytułów z RT.
    • Akurat panowie gram głównie na słuchawkach albo na głośnych głośnikach więc i tak nie słyszę chłodzenia więc raczej i tak jesli chodzi o chłodzenia to zostanę przy czymś za 200-300 zł max
    • U nas było powszechne oburzenie kiedy notorycznego oszusta z OLX skazano na 20 lat więzienia... takie kary powinny być za oszustwa/przestępstwa finansowe(w zależności od skali od kilku lat do nawet do dożywocia, jak w USA w przypadku piramid finansowych). Można się tylko domyślać ile tragedii życiowych spowodował taki bandzior(w białych rękawiczkach). Taki Marcin P. i jego małżonka nigdy nie powinni opuścić zakładu karnego.
    • No i to jest smutne, bo rozłożenie na lata pozwala myśleć, że pewnie pojawi się jakaś technologia, tanie magazyny ttd, Bo przy obecnych ja tego "net zero" nie bardzo widzę. Te jebnie, a jedyna dobra rzecz w tym, że pewnie nie dożyję najgorszego. Np. peerelowskie budownictwo (choć to z lat 90 nie lepsze). Wiadomo, można dokładać styropianu na ściany i lepsze okna, ale z wentylacją grawitacyjną czy układem pewnych rzeczy nie przeskoczysz bez wyburzenia i zbudowania na nowo. A tak mieszkają miliony ludzi. I nawet jak im pomontujesz pompy ciepła i sieć elektryczna tu uciągnie, to one będą ciągnąć gigawaty i z czegoś trzeba te gigawaty wygenerować, najwięcej w chłodnie i długie zimowe noce.
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...