Skocz do zawartości
Crypt

Awaria - szybko potrzebne nowe urządzenie

Rekomendowane odpowiedzi

Powitać,

Zatem napiszę, w czym problem. Dzisiaj, po 3 latach ciężkiego żywota (15-18h/doba), umarł mój tablet, który służył głównie do nawigacji (+3,5t, mapy iGo). W zasadzie dość spektakularnie, bo wybuchła bateria :E uszkadzając również ekran. Był to tani model od Huawei, model KOB-L09. Nic specjalnego, ale do nawigacji i YT się nadawał.

Zatem, potrzebuje kupić coś nowego. Głównym zadaniem nowego urządzenia ma być nawigacja. I tutaj mam dylemat, co kupić, bo opcje są dwie:

- kupić tablet (skoro stary umarł)

- kupić smartfona (obecnie wydłużony S7)

Jeśli ma to być tablet - ekran min. 7-8" w górę, dobry GPS, najlepiej IPS 720/1080.

Ale może wartaloby zamiast tablet kupić jakiś nowy telefon, powiedzmy z ekranem powyżej 6,5", coś 3/4gb ramu i min 32-64gb pamięci, ale warunkiem aparat min jakościowo jak w S7 (mi wystarcza).

Kwotowo do 1,5kzł, bo powyżej tego zostanę z S7 i kupię TomTom'a 6250.

Co doradzicie w temacie? W która stronę pójść?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tablet : lenovo p11 -> wsparcie do A-GPS, GLONASS, BDS
lub Samsung S6 lite -> wsparcie do  A-GPS, GLONASS, BDS, GALILEO

smartfon : Oppo Reno 5Z - wsparcie do A-GPS, Galileo, Glonass i BDS

 

wybór należy do ciebie. Według mnie S7 to dość stary smartfon który może z dnia na dzień paść, potem będziesz pluł w twarz, że kupiłeś tablet i trzeba będzie w smartfona inwestować - chyba, że to nie problem dla Ciebie 

Edytowane przez fliperpl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tabletow mam na uwadze lenovo m10 plus, bo w zasadzie ma komunikację gps jak oba powyższe, dobry wyświetlacz i kosztuje ok 800zl. Tu wersja 4/64 w zupełności wystarczy.

Co do telefonów, to obecnie S7 jest najbardziej pancernym telefonem, jaki miałem. Zaliczył glebę kilkadziesiąt razy, sam nim kilka ścian zaliczyłem, i dalej żyje :E nawet zadrapania nie ma - zasługa futerału od Spigen, szkoło całe z obu stron, jednak, jak to amoled, zaczyna się już wypalac, stąd pomysł o zmianie. Oppo mi jakoś nie leży :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 28.08.2021 o 13:55, Crypt napisał:

Z tabletow mam na uwadze lenovo m10 plus, bo w zasadzie ma komunikację gps jak oba powyższe, dobry wyświetlacz i kosztuje ok 800zl. Tu wersja 4/64 w zupełności wystarczy.

Co do telefonów, to obecnie S7 jest najbardziej pancernym telefonem, jaki miałem. Zaliczył glebę kilkadziesiąt razy, sam nim kilka ścian zaliczyłem, i dalej żyje :E nawet zadrapania nie ma - zasługa futerału od Spigen, szkoło całe z obu stron, jednak, jak to amoled, zaczyna się już wypalac, stąd pomysł o zmianie. Oppo mi jakoś nie leży :E

jak chcesz "czuć feeling" flagowca to Samsung S20 Fe jest dobrym wstępem, ale nie licz na taką samą jakość wykonania 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, fliperpl napisał:

jak chcesz "czuć feeling" flagowca to Samsung S20 Fe jest dobrym wstępem, ale nie licz na taką samą jakość wykonania 

Sprzęt nie wart kasy, jaką za niego chcą, ale to moja opinia.

Ostatecznie stanęło na tym, że znalazłem w domu starego Galaxy Tab 3, 8" i 16GB. Generalnie muł straszny na androidzie, na którym go zostawił producent. Poszedł szybki root, do tego android 7.1.2, nano paczka standardowych aplikacji - czyli z google jest tylko apka google i sklep play :E (resztę normalnie zassałem ze sklepu, czyli to co JA chcę a nie cały syf producenta). Normalnie tablet zaczyna drugie życie... Nie jest to top, ale do navi wystarczy na te 2-3 miesiące, bo:

Ostatecznie zdecydowałem, że poczekam, aż ŁASKAWIE tomtom wyda nową wersję GO 7 Expert z wbudowaną kartą sim (czyli następcę 6250 - który już od dawna powinien być). Mają to zrobić w Q4 tego roku, co potwierdzili na twiterze. Nie zaszkodzi poczekać te 2-3mc. Jeśli nie wydadzą tego do świąt, kupię Garmina LGV1000, z uwagi przede wszystkim na jego rozmiar, oraz kilka fajnych udogodnień dla kierowców zawodowych, które mnie interesują.

A co do telefonu - cóż, dopóki S7 nie padnie - nie zmieniam :E

Temat można zamknąć, dzięki wszystkim za pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...