Skocz do zawartości
damion20

Asus Rx 580 4 GB OC i Ryzen 5 1600 AF Overclocking

Rekomendowane odpowiedzi

Witam posiadam kartę graficzną Asus Rx 580 4 GB OC i Ryzen 5 1600 AF. Chciałbym się dowiedzieć czy mogę podkręcić tą kartę jeśli tak to jak, robiłem też jej  undervolting aby obniżyć temperatury. Czy to podniesienie temperature? 

Jeszcze mam pytanie o procek czy też warto go podkręcić mam standardowy chłodzenie do niego? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

A jakie masz aktualnie temperatury na CPU i GPU pod obciążeniem? Jaki zasilacz w zestawie? Po undervoltingu będzie mniejsze oc niż bez niego.

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie GPU gdy kupowałem temperatury były wysokie powyzej 80 stopni dla tego robiłem undervolting. Zasilacz SILENTIUMPC Supremo FM2 650W Gold. Czy tak karta jest już fabrycznie podkręcona? 

28 minut temu, toska78 napisał:

A jakie masz aktualnie temperatury na CPU i GPU pod obciążeniem? Jaki zasilacz w zestawie? Po undervoltingu będzie mniejsze oc niż bez niego.

Jakie temperatury są bezpieczne dla CPU i GPU ogólnie wiem że są to ciepłe karty. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
6 minut temu, damion20 napisał:

Czy tak karta jest już fabrycznie podkręcona? 

Jakie temperatury są bezpieczne dla CPU i GPU ogólnie wiem że są to ciepłe karty. 

To zależy od modelu GPU czy ma fabryczne oc. Jak masz na GPU aktualnie poniżej 80*C to spokojnie można tak uzytkować. A dla Twojego CPU to nie wiem jakie są bezpieczne temperatury. Sprawdź w sieci i porównaj ze swoimi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, toska78 napisał:

To zależy od modelu GPU czy ma fabryczne oc. Jak masz na GPU aktualnie poniżej 80*C to spokojnie można tak uzytkować. A dla Twojego CPU to nie wiem jakie są bezpieczne temperatury. Sprawdź w sieci i porównaj ze swoimi.

Mam na pudełku karty graficznej napisane OC. To jest fabrycznie podkręcona? 

2 godziny temu, toska78 napisał:

To zależy od modelu GPU czy ma fabryczne oc. Jak masz na GPU aktualnie poniżej 80*C to spokojnie można tak uzytkować. A dla Twojego CPU to nie wiem jakie są bezpieczne temperatury. Sprawdź w sieci i porównaj ze swoimi.

80 stopni mam ale powyżej bez undervoltingu. 

Edytowane przez damion20

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytanie zasadnicze jakie masz chłodzenie na procesorze i w jakiej obudowie to wszystko siedzi?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli to jest Asus Dual, to powinieneś mieć zegary 1360/1380 MHz w zależności od trybu. A Ty masz 1300 MHz, czyli masz nie tylko zrobiony undervolting, ale też underclocking. I co, teraz zrobisz "OC", czyli wrócisz do stockowych zegarów, które będą wymagały podniesienia napięcia? :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 27.08.2021 o 11:26, kibolkks napisał:

Pytanie zasadnicze jakie masz chłodzenie na procesorze i w jakiej obudowie to wszystko siedzi?

Silentium Regnum RG4T RGB Pure Black. Chłodzenie standardowe jak w pudelku bylo.

W dniu 28.08.2021 o 12:14, stark2991 napisał:

Jeśli to jest Asus Dual, to powinieneś mieć zegary 1360/1380 MHz w zależności od trybu. A Ty masz 1300 MHz, czyli masz nie tylko zrobiony undervolting, ale też underclocking. I co, teraz zrobisz "OC", czyli wrócisz do stockowych zegarów, które będą wymagały podniesienia napięcia? :D

Za temerature co odpowiada undervolting czy underclocking?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Undervolting obniża temperaturę jeśli o to chodzi.

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak masz standardowe chłodzenie to odpuść sobie OC procesora.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 28.08.2021 o 12:14, stark2991 napisał:

Jeśli to jest Asus Dual, to powinieneś mieć zegary 1360/1380 MHz w zależności od trybu. A Ty masz 1300 MHz, czyli masz nie tylko zrobiony undervolting, ale też underclocking. I co, teraz zrobisz "OC", czyli wrócisz do stockowych zegarów, które będą wymagały podniesienia napięcia? :D

 a underclocking?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 minut temu, damion20 napisał:

 a underclocking?

Zadaj pytanie pełnym zdaniem, bo nie wiem o co Ci chodzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...