Skocz do zawartości
Mariusz2021

Laptop do 3k mix wokalu

Rekomendowane odpowiedzi

32 GB RAM to wywalenie kasy w błoto, nie użyjesz tego moim zdaniem. Popadamy ze skrajności w skrajność. Niskonapięciowe procesory są złym wyborem w tym przypadku ale żeby od razu lecieć w 32GB RAM , to już lepiej te pieniądze (bo znowu wychodzisz poza założony budżet) wydać na lepsza konstrukcję zamiast na RAM którego nie wykorzystasz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli zostawiamy https://www.x-kom.pl/p/664195-notebook-laptop-156-msi-gf63-i5-10300h-16gb-512-win10-gtx1650.html

I ten https://www.x-kom.pl/p/653056-notebook-laptop-156-lenovo-ideapad-gaming-3-15-r7-16gb-2561tb-gtx1650.html

Nie wiedziałem czy tych 32GB to nie inwestycja w przyszłość ale, jeśli nie to nie ma tematu. Hp ktoś tam pisze, że strasznie się grzeje, a tego wolałbym uniknąć.
 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale kombinujesz. Po co ci ten dysk HDD w laptopie, to proszenie się o kłopoty, pomijając fakt opłacalności. Za tą samą kwotę masz laptop z większym, 512 GB SSD i dodatkowo matrycą 120Hz:

Lenovo IdeaPad Gaming 3-15 R7/16GB/512 GTX1650 120Hz - 3449 zł

Jeśli uważasz że to za mało to zawsze można kupić ten najtańszy z 256GB i wymienić na większy ale nie HDD! :)

Edytowane przez manuelos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Biorę tego MSi z 16gb. Jest tam dysk 512+sanki sata. Xkom w razie czego zamontuje mi dodatkowy dysk sata? Podrzucisz link do jakiegoś dobrego ssd?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Mariusz2021 napisał:

 Podrzucisz link do jakiegoś dobrego ssd?

Crucial 500GB 2,5" SATA SSD MX500 - 255 zł. Jak chcesz większy to też ten sam model, możesz zmienić na górze strony pojemność. Jak kupisz razem z laptotem i napiszesz w uwagach to powinni ci zamontować. Możesz ew. zadzwonić przed zakupem zapytać o tą dostępność żeby się nie okazało że jakoś długo trzeba czekać.

  • Thanks 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki :) Daj znać jak tam z tą dostępnością laptopa będzie i czy spełni twoje oczekiwania

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jednak do mixu wokalu więcej rdzeni może sie przydać, nie wiem dokładnie co używasz, aczkolwiek wszystkich których znałem zawsze mieli zdecydowanie najmocniejsze sprzętu do tego typu pracy.

Już nie wspominając, że najpierw manuelos pisze, że nie wykorzystasz tych rdzeni, potem zmienia zdanie podaje Ci ten sam model tylko w innej konfiguracji.

Edytowane przez Czekoladka2
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, Czekoladka2 napisał:

Jednak do mixu wokalu więcej rdzeni może sie przydać, nie wiem dokładnie co używasz, aczkolwiek wszystkich których znałem zawsze mieli zdecydowanie najmocniejsze sprzętu do tego typu pracy.

Tym bardziej że GF to seria smukłych laptopów (Thin) więc z tym chłodzeniem w tym modelu też jest różnie (szczególnie jeżeli chodzi o głośność w idle).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
22 minuty temu, Czekoladka2 napisał:

Już nie wspominając, że najpierw manuelos pisze, że nie wykorzystasz tych rdzeni, potem zmienia zdanie podaje Ci ten sam model tylko w innej konfiguracji.

Najpierw to manuelos pisał przez pół tematu, żeby nie brać procesorów niskonapięciowych, później pisał żeby nie brać na wyrost zarówno w przypadku rdzeni jak i niepotrzebnego RAM czy dysku HDD. To, że kupujący zmienia dynamicznie budżet i próbuje go wydać na zbędne elementy sprawia, że na bieżąco optymalizuję propozycje. Widać że nie zależy ci na dobrym dobraniu laptopa tylko na doklejeniu reflinka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
33 minuty temu, Czekoladka2 napisał:

Już nie wspominając, że najpierw manuelos pisze, że nie wykorzystasz tych rdzeni, potem zmienia zdanie podaje Ci ten sam model tylko w innej konfiguracji.

A wisienką na torcie jest zarzucenie innym że "doklejają reflinki"?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, przemekan napisał:

Tym bardziej że GF to seria smukłych laptopów (Thin) więc z tym chłodzeniem w tym modelu też jest różnie (szczególnie jeżeli chodzi o głośność w idle).

Po tym to już zgłupiałem, szczególnie, że zależy mi na cichej pracy i dobrym chłodzeniu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
50 minut temu, Mariusz2021 napisał:

Po tym to już zgłupiałem, szczególnie, że zależy mi na cichej pracy i dobrym chłodzeniu.

Taki był ich cel, tak wygląda to forum niestety. Licytacja reflinków i zero chęci pomocy czy dobrania faktycznie laptopa pod czyjeś potrzeby. Każdy link zdołają uargumentować byle tylko mieć szansę załapać się na prowizję.

Laptop jest całkiem cichy, potwierdzają to testy: LINK

A tutaj masz porównanie do Ideapad Gaming ( co prawda z innym procesorem ale odpowiednikiem, nie znalazłem tu dokładnie tego samego):

Widać, że jest nieco głośniejszy bez obciążenia, ale już pod obciążeniem jest cichszy od Ideapad Gaming. 
ps. obydwa laptopy polecałem i obydwa są dobre, pamiętaj że dysponujesz konkretnym budżetem w którym wybieramy najlepsze opcje. Od razu uprzedzam że nie będę dalej brnął w dyskusję bo nie chcę mi się kopać z tymi końmi bo to walka z wiatrakami.

UNFuUBu.jpeg

Edytowane przez manuelos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 godzin temu, manuelos napisał:

Laptop jest całkiem cichy, potwierdzają to testy

No tak cichy w trakcie gier, gdy obciążone jest CPU i GPU, a w spoczynku/przy mniejszym obciążeniu nie jest już tak różowo.

Do autora kup sobie tego MSI, masz 14 dni na zwrot jakby Ci coś nie pasowało- w razie czego po prostu go zwrócisz i weźmiesz coś innego. Pamiętaj że poziom głośności, czy też że komfortu termicznego jest inny dla każdej osoby- coś co dla jednego będzie głośne dla innej jest akceptowalne, podobnie jest z temperaturami - jednego klawiatura parzy, a drugi napisze że jest OK, bo ciągle zimno mu  w palce.

Edytowane przez przemekan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

 

W dniu 30.08.2021 o 10:04, Mariusz2021 napisał:

Problemem tutaj jest brak systemu. (Zapomniałem dopisać, że jest potrzebny)

Programy będziesz miał PIRACKIE - dl studio, reaper, cubase, OBS Studio - za darmo ich nie dają - to i system też taki sobie zainstalujesz - PIRACKI .

Te programy kosztują chyba więcej jak ten laptop.  :>

Piracki Windows 10 działa tak samo jak te pirackie programy, które wymieniłeś to po co ci legalny system ?  :glaszcze:

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • A tak się zastanawiam. Pokazują różne reklamy i promocje. Np. w Lidlu 1kg piersi z kurczaka 8-9zł. Udka z kurczaka z kością 5zł. Czemu to takie tanie. Powietrzem karmione?
    • Najchętniej wszystko z Komputronik. Rozdzielczość 1440p. Płyta fajnie jakby miała WiFi ale najwyżej dokupię kartę WiFi jeśli będzie można dzięki temu złożyć coś fajniejszego 
    • I nawet nie wiesz jaki model  Jeśli chodzi o test Liptona to był tam M-H, a nie HDV. ZUPEŁNIE inne płyty. Asrock b650MH oraz hdv, ale na A620 to lipa, natomiast ta B650m-HDV już jest sprawdzona przez min. hardware unboxed. Nieruszany bios, który ucina 3% wydajności takiemu 7950x pozwala utrzymać 70 stopni, zmieniając jedną opcję w biosie na stadardowy limit temperatur, rośnie to do 79 stopni. Każde kolejne 4 rdzenie to około 50-60w, więc taki 7900x, pewnie będzie miał 65-70 stopni, a 7800x3d ~60 stopni na sekcji zasilania. Ale tak, lepiej kupować płyty za 900 zł, niż douczyć się nazw płyt i spojrzeć w angielskiego youtuba + zestawienie specyfikacji sekcji.
    • Ale nawet jak nie znajdziesz kosztów, prawdziwych czy lewych, to i tak podatek od sprzedaży nieruchomości wynosi tyle samo co podatek Belki, a stopa zwrotu dużo większa, więc nic tylko flipować. Mają rozmach ...
    • W sumie to są mody i są mody. Z jednej strony jest taki np. M&B: Bannerlord, gdzie podstawowa gra jest bardzo dobra, a mody to czasami taki Eagle Rising, czyli kompletna przeróbka. Na drugim końcu spektrum mamy np. gry Paradoxu, gdzie na czoło wysuwa się Cities: Skylines 2,  gdzie gra jest goła i Paradox wprost wręcz oczekuje, że community naprawi grę modami, bo sama gra jest goła. Bethesda wpada w tę drugą kategorię.   W takim razie wychodzi na to że nie każde modowanie to frajerstwo, jak samo studio swoją grę wspiera, poprawia i rozszerza, to OK - ale w przypadku Bethesdy, która wydała bubel bo przecież moderzy naprawią, to już jak najbardziej frajerstwo.
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...