Skocz do zawartości
Hero586

RX 6700 XT Red Devil problem z wykryciem

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

w weekend wziałem się za czyszczenie drugiego kompa i niestety po ponownym zamonotowaniu karty pojawił się problem z jej wykryciem. W zestawie w którym jest zamontowana wszystko wygląda ok palą się ledy na karcie wentylatory normalnie startują, ale niestety karta nie daje obrazu a przełączając się na intergrę w systemie w ogóle nie jest wykrywana. Czy to w menaderże urządzeń czy w GPU-Z. Jako, że mam dwa kompy to zrobiłem podmianę kart graficznych w zestawach i tutaj z RedDevilem zero problemów. Tak samo z RTX 3080 w drugim kompie gdzie nie wykrywa Red Devila. Nie mam pomysłu co jest nie tak testowałem jescze innego RX 6700XT w kompie w którym jest problem wersja XFX Speedster 319 i działa bez problemów. Odistnalowywałem stery przez DDU, ale też nie pomogło. Przeinstalowałem Windowsa i niestety dalej ten sam problem. Głównym podejrzanym był zasilacz, ale dziwne, że inne karty działają na nim bezproblemowo. Jedyne co mi przychodzi jescze do głowy to jakieś ustawienie w BIOS, ale tutaj przywracałem kopie ustawień z okresu, gdzie wszystko działało i problem daleje występuje. Ktoś ma pomysł o co może chodzić?

Zestawm na którym jest problem z Red Devilem:
Intel i5 11600K
MSI Z490 Gaming Edge Wifi
Crucial Ballistix RGB 2x8GB DDR4-3200 CL16
Kingston A2000 500GB
Supremo FM2 Gold 750W
bq Pure Base 500

Drugi zestaw jest w sygnaturce.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przywracałeś jakiś zapisany profil biosu z np. pendrive'a? Zresetuj go za pomocą zworki.

Możesz w sterować wersją PCI-E w biosie? Ustawić 3.0 lub 4.0? Z tym prockiem płyta teoretycznie powinna wspierać nowszy standard.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@smilehunter Bios resetowałem za pomocą zworki. Testowałem ustawienia na domyślnych i na tych przywróconych z Pena. Wydaje mi się, że rzezcywiście ze zmianą PCI-E w biosie jeszcze nie kombinowałem na 99% jest dalej na auto ustawione. Po pracy przetestuję jeszcze na Gen 3 mam nadzieję, że ruszy bo tak dziwnego przypadku to jescze nie miałem :E.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I właśnie tu może leżeć problem :-)  na tym msi z490 + i5 11600k ciekawe jak z tym działaniem tego pcie 4.0

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dalsze testy i niestety dalej lipa. Przestawianie w Biosie PCI-e nic nie daje. Co ciekawe w drugim gnieździe karta normalnie zadziałała :E. Jak podepnę kartę przez riser przez gniado w którym działa już nie daje obrazu. Nwm o co chodzi czy to wina płyty czy GPU czy po prostu jakiś pech i problem z kompatyblinością. Dziwne tylko, że nagle przestała się dogadywać z resztą podzespołów, bo przez 4 miesiące nie było żadnych problemów. ...

@dbcooper na XFX normalnie działa PCI-E 4.0 x16

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pierwszy slot obsługuje kontroler PCI-E w procesorze, drugi leci z chipsetu. Czyli jakby coś z prockiem, ale znowu inne GPU działają. 

Można od biedy cepa wyciągnąć, rzucić okiem na piny w gnieździe. Może coś tam się upala, kontroler zrobił się wybredny, uczulony na czerwone :E 

Edytowane przez smilehunter
  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...