Skocz do zawartości
jsfighter

Problem z nowym PC (hardware)

Rekomendowane odpowiedzi

4 minuty temu, Flik napisał:

W sensie nie było piku przy starcie kompa? Poprawnie podłączyłeś (tu biegunowość chyba ma znaczenie)?   Nie rozumiem co głośnik ma wyjaśnić w Twojej sprawie.

Wyjmij cały RAM i uruchom kompa (na wpiętym tym głośniku). Zobaczymy czy zapipka.

Sprawdziłbym procesor i płytę (przez podmiankę). Bardziej stawiałbym na uszkodzoną płytę.

He, na szczęście podpinałem kolejno dwa różne głośniki i to obiema stronami i także gdy nie było RAMu w środku - nie było nic słychać. Ani razu, żadnego piknięcia - nic.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To może padła płyta. Ja jednak zdecydowałbym się na podmiankę, zamiast tak na ślepo i naokoło przy pomocy głośnika systemowego diagnozować.

Nie pamiętam-RAM sprawdzałeś?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jesli nie bylo pikniecia czyli procedura testowa p.glownej nie przeszla, czyli uwalona plyta glowna a nie procek moim zdaniem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 godzin temu, Flik napisał:

To może padła płyta. Ja jednak zdecydowałbym się na podmiankę, zamiast tak na ślepo i naokoło przy pomocy głośnika systemowego diagnozować.

Nie pamiętam-RAM sprawdzałeś?

Co do RAMu pewności nie mamy, bo nie mam żadnego PC gdzie jest DDR4. Jednak jeśli płyta nie przepuszcza nic, tak jak napisał @xede , to od niej zacznę i wyślę na gwarancję.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

imo jedna rzecz leci na gwarancje, wyslalbym reszte, a czy ten serwis co dal Ci glosnik, nie lepiej do nich podrzucic, zaplacic za usluge diagnostyki i odeslac niesprawna rzecz na zwrot/rekojmie zebys nie musial czekac na gwarancje skoro to problem od nowosci?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio pewna osoba powiedziała mi że to może być problem przez to że karta (GTX960) jest na PCI-E 3.0, a płyta ma slot PCI-E 4.0 i trzeba byłoby to zmienić w BIOS-ie. Co o tym sądzicie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

PCI-E jest wstecznie kompatybilne i komp powinien wstawać (płyta powinna tez sama wykryć z jaką wersją PCI-E ma do czynienia).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć, właśnie dowiedziałem się, że serwis ASUSa, który trzymał u siebie płytę główną 3 tygodnie nie wykrył żadnej usterki. Zatem co tu jest nie tak? Zostaje procesor lub RAMy... Jednak dlaczego nawet skoro płyta była żywa, to nie dostawałem żadnych dźwięków z głośniczka, tak jakby wszystko było okej...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj wróciła płyta i niestety wszystko identycznie tak jak wcześniej, czyli podłączyłem wszystko jak należy, z grafiki kabel HDMI do monitora, głośnik też prawidłowo podłączony ani razu nie wydał z siebie dźwięku. Wygląda na to, że to jednak procesor skoro komputer jest martwy mimo tego że inne podzespoły są działające? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Byłem wreszcie u kogoś kto ma płytę z odpowiednim socketem i okazało się że to procesor jest martwy. Jako iż był on jedyną używaną rzeczą w tym zestawie, od początku instynktownie pomyślałem że to on. Prawdopodobnie dlatego nie było słychać głośnika diagnostycznego. Na płycie głównej gdzie był sprawdzany proc była za to dioda, która ewidentnie wskazała go za winowajcę (POST zatrzymał się na pierwszym kroku czyli CPU). 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...