Skocz do zawartości
Kamiyan

Wymiana R5 3600 na R5 5600X

Rekomendowane odpowiedzi

14 minut temu, Send1N napisał:

To fakt że raczej nikt nie gra ale chodzi o samą wydajność 1vs1 bez ograniczenia przez gpu ? 

Dokaldnie, wystarczy wsadzic taka 3080 i juz w 1440p mamy to samo co na slabszych kartach w 1080p bo ta karta to potwor.

6 minut temu, krzysiek20 napisał:

https://www.youtube.com/watch?v=AlfwXqODqp4&t=1289s

CO myślicie o testach tego Youtubera?? Też się nie nadają?

Jesli mowisz o Valhalla to niestety karty zielonych maja problem z utylizacja wiec do tej gry lepiej byloby wrzucic radeona w kwesti testu.

A sam ten test, hmm?? 5700XT w 1080p i roznice srednio w grach to 5fps miedzy R1600 a 5600X to obrazuje jaki to jest ;)

Edytowane przez Phoenixsuple

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie no żadne testy się nie nadają wszystko skopane a racja @Phoenixsuple cytując klasyka jest "najmojsza" ?

Dla mnie EOT.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Cytat
3 godziny temu, Phoenixsuple napisał:

Jak znajde jakis dobry to ci powiem :cool3:

a testy tech Jezusa(gamernexus) są ok?

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
16 minut temu, krzysiek20 napisał:

 

Są ok ale wpadki z testami zdarzają się każdemu, nawet Jezus miał wpadkę z kiedy dwa te same cpu czyt 9900k i 10700K u niego jeden był sporo szybszy i nie tylko te cpu ;) Także każdy test trzeba rozliczać z osobna. HU już dawno zeszło na psy i sprzedało się AMD. Kiedyś bardzo lubiłem ten kanał, teraz już mniej. Jezus robi super analizy ale mogły w końcu rozszerzyć portfolio gier. Mało to tez było wpadek czy to na pclab czy ppc z testami? Nie ma redakcji idealnych a czym większa tym testy lecą szablonowo i są gorszej jakości przeważnie. Dlatego jakiekolwiek testy w danej grze trzeba konfrontować z kilkoma innymi i wtedy daje to obraz, które są bliżej prawdy. 

HU cenie sobie bardzo za analizy ustawień do gier, te robią bardzo fajne. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@krzysiek20

Teraz testy to tylko KOMPUTER ŚWIAT reszta mało wiarygodna ;) 

  • Haha 3
  • Confused 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Według mnie zmiana 3600 na 5600x nie ma sensu. Mam RTX 3060Ti i zmienilem R5 2600 (a wiec slabszy procek niz 3600) na 5600x. W AC Valhala w tescie wydajnosci zyskalem ok 5fps (z 63 na 68 fps) razem w wlaczeniem opcji resizable bar - opcja ta jest niedostepna dla ryzena 2600 wiec samo to dalo dodatkowe fpsy. Jak ktos pisze o zysku 20% na wydajnosci w grach w 1440p to sorry. Testy w fhd tym bardziej na ustawieniach low nic nie pokazuja bo nikt nie gra na takich ustawieniach a im wyzsze detale i rozdsielczosc tym bardziej obciazona zostaje karta graficzna i to ona stanowi waskie gardlo. 

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Napiszę to co zwykle: siedź na tym co masz i wymień dopiero na Ryzen 6600/6800 (te nadchodzące Ryzen z dodanym 3D cache), które mają pasować w starą podstawkę. Na obecnej grafie w najnowszych grach w 2560x1440 zysku mieć specjalnie nie będziesz, ale pod kolejne GPU taki CPU będzie jak znalazł.

Edytowane przez Kyle_PL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, darek21 napisał:

 

w menu amde ,wystarczy cpu od amd i jest lepiej

 

Poczekaj faktycznie na te ''ryzeny 3d'' 8/16 co tam sobie  włożysz 1 lub 2 porządne gpu jeszcze

Cpu nie ma z tym nic wspolnego, a tym testem mozesz sobie tylek podetrzec, problem lezy gdzie indziej niz w cpu. To tylko pokazuje jaka masz wiedze, poslugujac sie takimi testami i wierzac w nie :thumb:

  • Haha 1
  • Confused 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do ww. testu CPU w valhalla - biorąc pod uwagę, że GPU jest wąskim gardłem (użycie powyżej 90%) to test można wyrzucić na śmietnik. Jak ktoś ma zbyt wolne GPU by testować CPU w 1920x1080, to niech włączy 1280x720.

  • Like 1
  • Confused 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam R5 3600 od prawie dwóch lat i ostatnio kupiłem sobie 5600X, gram w rozdzielczości 3440x1440 na 3060 Ti testowałem Tomb Raidera, RDR2, Forze 4, Control, Resident Evil Village i wiecie co? Nawet 1 fps więcej nie miałem w tych grach. Procesor spakowałem i oddałem bo R5 3600 kupiony nowy za 600 zł sprawdza się tak samo jak 5600X za 1200 zł. Tyle w temacie, jak widzę że ktoś tutaj pisze o różnicy 30 fps w 1440p to mi słabo i się zastanawiam co taki osobnik robi tutaj na forum. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zależy gdzie panie, jak lecisz na limicie gpu w grach które wymieniłeś to wiadomo że tak będzie, w csie przewaga zen3 np jest spora a tam każda klatka się liczy ;) crysis remaster testowałeś? to jest dobry przykład bez kosmicznej liczby klatek można wyłapać sporą różnicę w działaniu bez OSD i to w przedziale poniżej 100fps przeskok przykładowo z takiego 3600 na 5600x przydaje się też ludziom grającym np w multi fps'y gdzie ustawiają detale na low i liczy się tylko jak najwięcej fps i jak najmniejszy 1%low ;) 

 

PS. Czekam aż minciu wjedzie tu ze swoim starcraftem xD 

Edytowane przez Send1N

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, MrKetiw napisał:

Mam R5 3600 od prawie dwóch lat i ostatnio kupiłem sobie 5600X, gram w rozdzielczości 3440x1440 na 3060 Ti testowałem Tomb Raidera, RDR2, Forze 4, Control, Resident Evil Village i wiecie co? Nawet 1 fps więcej nie miałem w tych grach. Procesor spakowałem i oddałem bo R5 3600 kupiony nowy za 600 zł sprawdza się tak samo jak 5600X za 1200 zł. Tyle w temacie, jak widzę że ktoś tutaj pisze o różnicy 30 fps w 1440p to mi słabo i się zastanawiam co taki osobnik robi tutaj na forum. 

no ale czego się spodziewałeś ? że Ci monitor rozsadzi od fpsów ? jeżeli grasz do 60fps to R3600 nie będzie mocno odbiegał od 5600X

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zmieniłem 3700x na 5800x do 3440x1440 144hz rtx3080, fps low 1%, dopóki ktoś gra w gierki w 60fps-70fps, nie ma co zmieniać, ale przy monitorze 144hz, lepiej zejść z ultra praktycznie bez zauważenia i mieć więcej fps, gry płynniej chodzą:

r8xTm7Gfy5bsYxfBymZFmc-970-80.png.webp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 8.10.2021 o 12:46, MrKetiw napisał:

Mam R5 3600 od prawie dwóch lat i ostatnio kupiłem sobie 5600X, gram w rozdzielczości 3440x1440 na 3060 Ti testowałem Tomb Raidera, RDR2, Forze 4, Control, Resident Evil Village i wiecie co? Nawet 1 fps więcej nie miałem w tych grach. Procesor spakowałem i oddałem bo R5 3600 kupiony nowy za 600 zł sprawdza się tak samo jak 5600X za 1200 zł. Tyle w temacie, jak widzę że ktoś tutaj pisze o różnicy 30 fps w 1440p to mi słabo i się zastanawiam co taki osobnik robi tutaj na forum. 

Nie sprawdza się tak samo. Odpal sobie coś, co siedzi na 1 rdzeniu albo w OpenGL, np: Der Omnibussimulator 2 albo MaSzynę to zobaczysz ogromną różnicę w klatkach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Erik napisał:

Nie sprawdza się tak samo. Odpal sobie coś, co siedzi na 1 rdzeniu albo w OpenGL, np: Der Omnibussimulator 2 albo MaSzynę to zobaczysz ogromną różnicę w klatkach.

Nie wiem, ja gram w 3440x1440 i tutaj procesor nie ma żadnego znaczenia, pewnie w 1080p różnica będzie spora. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie testowałeś po prostu odpowiednich tytułów w których nawet w tej rozdziałce będzie różnica i tyle ;) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
19 godzin temu, Send1N napisał:

Nie testowałeś po prostu odpowiednich tytułów w których nawet w tej rozdziałce będzie różnica i tyle ;) 

Testowałem jeszcze Gears of War i Horizon Zero Dawn, jeżeli w 7 grach nie widziałem różnicy to nie przekonuje mnie Twoje zdanie że jeszcze w jakiejś innej grze będę mieć 5 fps więcej za 600 zł więcej ✌️

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W multi fps'ach dopiero byś zauważył różnicę odpowiednią ;) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, MrKetiw napisał:

Testowałem jeszcze Gears of War i Horizon Zero Dawn, jeżeli w 7 grach nie widziałem różnicy to nie przekonuje mnie Twoje zdanie że jeszcze w jakiejś innej grze będę mieć 5 fps więcej za 600 zł więcej ✌️

W single na 60-75fps różnic może zbytnio nie być widać . Ja gram tylko multiplayery, dążyłem do 240fps w apexie chociażby , ryzen 3600 miał dropy do 150fps jeśli dobrze pamiętam , 10700k do 190fps, zen3 trzyma ten FPS wyżej . Ale u mnie nic się nie marnuje, wszystko podkręcone, poza karta, bo nie widzę potrzeby :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do singlowych gierek z generatorów szkoda zachodu, w multi będzie duża różnica a w dropach przy akcji potężna - wtedy taka zmiana to must-have a jeśli chcesz odpalić assassina i liczysz że z 60 zrobi się 90fps to za 3dni przyjdziesz napisać że nie wzrosło o 3fps i ten cpu to ściema  bo grasz na limicie RTX3060 ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, Send1N napisał:

W multi fps'ach dopiero byś zauważył różnicę odpowiednią ;) 

Być może masz rację ale nie gram w tego typu gry, tylko single :)

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też zastanawiam się na wymianą na R7 5800X, ale z testów wynika, ze różnica jest niewielka i dopłata po sprzedaży obecnego Ryzena będzie nieproporcjonalna do różnicy w wydajności. Mój chodzi cały czas na 4.3GHz. Są jakieś inne różnice na plus pomiędzy tymi dwoma procesorami?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, @lek napisał:

Też zastanawiam się na wymianą na R7 5800X, ale z testów wynika, ze różnica jest niewielka 

Nie każdy test jest zrobiony jak należy a często specialnie robią w nim bzdury ;) 

To samo się pisało o ZEN+ i ZEN2 a nagle później ludzie zmienili zdanie na ten temat magicznie :E 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...