Skocz do zawartości
Kamiyan

Wymiana R5 3600 na R5 5600X

Rekomendowane odpowiedzi

Róznica jest zawsze na nowszym sprzęcie pytanie czy ktoś jest gotowy wydac +50% ceny do 5-15% wydajnosci, bo z tego co widzę o to sie rozchodzi

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W sumie zle to ująłem bo od ZEN2 gry już normalnie działają, porównałem to nieprofesjonalnie xD 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 godzin temu, Tornado3 napisał:

Róznica jest zawsze na nowszym sprzęcie pytanie czy ktoś jest gotowy wydac +50% ceny do 5-15% wydajnosci, bo z tego co widzę o to sie rozchodzi

Jakbym chciał sprzedać swojego Ryzena, to na ile wycenilibyście taką sztukę 4.3GHz@1.25V? Dodam, ze to nie koniec jego możliwości, ale dla mnie starcza. Oczywiście na gwarancji jeszcze jakieś półtorej roku ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tutaj test i ladnie widac jak 5600X zostawia w tyle 3600. Jak wyjdzie kolejna gen gpu to taki 3600 bedzie ograniczal juz RTX 4060 ;)  Czy wdg mnie warto wymieniac?? Kwestia osobistych preferecnji bo na Zen2 spokojnie mozna grac plynnie.

https://ithardware.pl/testyirecenzje/intel_core_i5_11600k_vs_amd_ryzen_5_5600x_premierowy_test_rocket_lake-15460.html

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 14.10.2021 o 15:01, Phoenixsuple napisał:

Tutaj test i ladnie widac jak 5600X zostawia w tyle 3600. Jak wyjdzie kolejna gen gpu to taki 3600 bedzie ograniczal juz RTX 4060 ;)  Czy wdg mnie warto wymieniac?? Kwestia osobistych preferecnji bo na Zen2 spokojnie mozna grac plynnie.

https://ithardware.pl/testyirecenzje/intel_core_i5_11600k_vs_amd_ryzen_5_5600x_premierowy_test_rocket_lake-15460.html

 

Tylko zwróć uwagę że to są testy w 1080p, rozdzielczość w której żaden szanujący się gracz posiadający RTX 3xxx nie dotyka :E Chyba że gra w esportowe gry. Ktoś chce zobaczyć ładna, ostrą grafikę gra w 1440p lub co coraz bardziej popularne UltraWide monitory. A wtedy różnica między 3600 a 5600X jest marginalna. 

Edytowane przez MrKetiw

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem R5 3600 w momencie zakupu RTX 3080 w październiku zeszłego roku i zmieniłem na 10700K gdyż proc nie dotrzymywał kroku karcie w 1440p i w wielu tytułach był hamulcowym trzymając GPU czasami nawet na poziomie 75% użycia. Zatem nawet przy 1440p różnica po przesiadce będzie co najmniej odczuwalna, ja osobiście mając kartę na poziomie 3080 i wyżej nawet bym się nie zastanawiał i brał 5600x. Na pewno uzysk fps'ow i płynność rozgrywki będzie spory. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
31 minut temu, MrKetiw napisał:

Tylko zwróć uwagę że to są testy w 1080p, rozdzielczość w której żaden szanujący się gracz posiadający RTX 3xxx nie dotyka :E Chyba że gra w esportowe gry. Ktoś chce zobaczyć ładna, ostrą grafikę gra w 1440p lub co coraz bardziej popularne UltraWide monitory. A wtedy różnica między 3600 a 5600X jest marginalna. 

Skoncz z ta rozdzielczoscia, takiego 3080 zaden Zen2 nie wykarmi w pelni w 1440p, a kary beda coraz mocnieszje. Zatrzymales sie na gpu sprzed kulku lat , ze pwotarzasz te bajki o 1440p jakby proc nie mial znaczenia ?? W tescie masz tez 2080ti wiec nie jest to juz karta o topowej wydajnosci ;) W takim Tombr Raider przy 3080 w 1440p i miejscu procesorowym potrafi byc roznica ponad 30fps miedzy R3600 a takim 10900K. Oczywiscie moiwe o grach gdzie procesor realnie da korzysci bo nie kazda siedzi tak mocno na cpu i beda tez gry gdzie roznice sa male.Teraz gdzie mamy coraz mocniejsze karty 1440p robi sienowym "1080p" jesli chodzi o testy cpu.

18 minut temu, Fenrir_14 napisał:

Miałem R5 3600 w momencie zakupu RTX 3080 w październiku zeszłego roku i zmieniłem na 10700K gdyż proc nie dotrzymywał kroku karcie w 1440p i w wielu tytułach był hamulcowym trzymając GPU czasami nawet na poziomie 75% użycia. Zatem nawet przy 1440p różnica po przesiadce będzie co najmniej odczuwalna, ja osobiście mając kartę na poziomie 3080 i wyżej nawet bym się nie zastanawiał i brał 5600x. Na pewno uzysk fps'ow i płynność rozgrywki będzie spory. 

Ludzie dalej beda powtarzac te bajeczki o 1440p, w dodatku jak wyjda nowe gpu, ktore maja byc do 2x mocniejsze to dopiero bedzie placz w 1440p, ze cpu ogranicza.

Edytowane przez Phoenixsuple

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Phoenixsuple napisał:

Skoncz z ta rozdzielczoscia, takiego 3080 zaden Zen2 nie wykarmi w pelni w 1440p, a kary beda coraz mocnieszje. Zatrzymales sie na gpu sprzed kulku lat , ze pwotarzasz te bajki o 1440p jakby proc nie mial znaczenia ?? W tescie masz tez 2080ti wiec nie jest to juz karta o topowej wydajnosci ;) W takim Tombr Raider przy 3080 w 1440p i miejscu procesorowym potrafi byc roznica ponad 30fps miedzy R3600 a takim 10900K. Oczywiscie moiwe o grach gdzie procesor realnie da korzysci bo nie kazda siedzi tak mocno na cpu i beda tez gry gdzie roznice sa male.Teraz gdzie mamy coraz mocniejsze karty 1440p robi sienowym "1080p" jesli chodzi o testy cpu.

Ludzie dalej beda powtarzac te bajeczki o 1440p, w dodatku jak wyjda nowe gpu, ktore maja byc do 2x mocniejsze to dopiero bedzie placz w 1440p, ze cpu ogranicza.

Dalej twierdzę że w rozdzielczości 1440p lub 3440x1440 procesor nie odgrywa większej roli, testowane na intelach i AMD 5600X w porównaniu do 3600. Ja testowałem ty pewnie oglądałeś testy na YouTube w rozdzielczości 1080p i wyciągasz inne wnioski. 

Porównujesz 3600 do intela 10900k gdzie w jakimś jednym miejscu będzie mieć przewage no jasne że bedzie mieć sporo kosztuje 3 razy więcej :E

Edytowane przez MrKetiw

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 minut temu, MrKetiw napisał:

Dalej twierdzę że w rozdzielczości 1440p lub 3440x1440 procesor nie odgrywa większej roli

 

Dlatego szkoda mi czasu na dyskusje z toba ;) EOT,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 minut temu, MrKetiw napisał:

Dalej twierdzę że w rozdzielczości 1440p lub 3440x1440 procesor nie odgrywa większej roli,

O ile w 4K po między R5 3600 a R5 5600X na RTX3080 będzie znikoma różnica  tak w 1440p na RTX3080 różnica po między tym procesorami potrafi przekraczać nawet 20%. 

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, DjXbeat napisał:

O ile w 4K po między R5 3600 a R5 5600X na RTX3080 będzie znikoma różnica  tak w 1440p na RTX3080 różnica po między tym procesorami potrafi przekraczać nawet 20%. 

Szkoda czasu na ignoranta, jak ktos wypisuje takie kocopoly to omijac z daleka delikwenta ;)

  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Phoenixsuple napisał:

Szkoda czasu na ignoranta, jak ktos wypisuje takie kocopoly to omijac z daleka delikwenta ;)

Jakbyś miał 3440x1440 i te procesory to byś inaczej pisał ;) R5 3600 za 600 zł a 5600X za 1200 zł a różnic brak, dobra niech będzie te 20% więcej fps w miejscach procesorowych, jest sens? No nie. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakby nie odgrywał większej roli to w takich tytułach jak far cry 5, warzone, bf1/bf5 multi użycie Strixa OC 3080 nie spadałoby mi do 75% na 1440p all ultra ? 

A czy jest sens to musi sobie odpowiedzieć osoba zainteresowana zmianą, dla Ciebie sensu nie ma a ja po przesiadce na 10700k, który po OC jest na poziomie 5600x jestem mega zadowolony. Tym bardziej, że kartę też zmieniłem na mocniejszą więc ten 3600 jeszcze bardziej by mnie ograniczał. W tej cenie w której można teraz chapnac nowego 5600x to IMO nic tylko podmieniać. 

 

Edytowane przez Fenrir_14
  • Confused 1
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak sobie szukam informacji o cenach R5 5600X i nieźle podnieśli cenę tego procesora w ciągu 3 miesięcy.

18_amd_ryzen_5_5600x_jest_teraz_do_kupie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak to jest niezle podniesiona to "tanio" po ile był? :E bo ja kupiłem drożej używany swego czasu ? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, @lek napisał:

Tak sobie szukam informacji o cenach R5 5600X i nieźle podnieśli cenę tego procesora w ciągu 3 miesięcy.

Skąd wziąłeś tą cenę,już takiej nie ma jest za 1399 a za boxa 1500 zł takiej drożyzny nigdy nie było a muszę wymienić mojego dinozaura.Taniej nie ma nigdzie w Polsce.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, CzerwonyJohn napisał:

Skąd wziąłeś tą cenę,już takiej nie ma jest za 1399 a za boxa 1500 zł takiej drożyzny nigdy nie było a muszę wymienić mojego dinozaura.Taniej nie ma nigdzie w Polsce.

To jest cena z końca czerwca tego roku. Trzeba będzie szukać za granicą, u nas nic już sie nie opłaca kupowac.

Na pepperze nawet nizej stały, trzeba będzie polować
https://www.pepper.pl/grupa/amd-ryzen-5-5600x

Edytowane przez @lek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może po premierze Aldera obniżą cenę pomażyć można.

Edytowane przez CzerwonyJohn
  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...