Skocz do zawartości
eaeae

monitor 27" 1440p do 1500

Rekomendowane odpowiedzi

uszanowanko

Przejdę do rzeczy. Monitor 1440p najlepiej 120hz lub więcej. Karta graficzna to 3060ti. Przeważnie będę grać w fpsy typu battlefield lub cod ale i oglądanie seriali też będzie. Raczej niechciałbym zakrzywionego ekranu. Obecnie mam eizo fs2434 i prawdę mówiąc kompletnie nie wiem czego szukać. Budżet 1500 chyba że naprawdę będzie coś fajnego za ciut więcej to mogę dołożyć. NA chwile obecną mój typ to MSI Optix G273QF za 1549. Jest też promocja w proline na markę gigabyte może tam jest coś ciekawego. 

https://proline.pl/?n=tydzien-marka-gigabyte-proline

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten acer też wygląda całkiem spoko tylko czym one się tak naprawdę różnią? Porównałem oba i nie wiele mi to mówi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rożnią się matrycą przede wszystkim. IPS ma niski kontrast z reguły jest szybszą marycą, która zwykle mniej smuży.
VA to matryca z lepszą wyższym kontrastem, czyli lepszą czernią, niektóre panele smużą w znaczący sposób.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moja propozycja MSI jak i Acer kolegi to IPS 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nic więcej się nie znajdzie? Ten acer jak i msi mi sie podoba i naprawdę nie mogę się zdecydować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli będziesz na nim grac i oglądać seriale to zdecydowanie weź coś na matrycy VA. Bo oferuje o wiele lepszy kontrast, co za tym idzie, czerń będzie bardziej czarna. Tylko matryce VA w zdecydowanej większości są zakrzywione, żeby ukryć niektóre wady tej matrycy, więc oglądając na nim serial najlepszy punkt widzenia będziesz mieć centralnie przed monitorem.
Z VA brałbym Samsunga na QLEDzie, ale to opcja znacznie ponad Twój budżet. Na teraz Gigabyte G27QC
https://www.x-kom.pl/p/571752-monitor-led-27-gigabyte-g27qc-czarny-curved.html

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dodam tylko, że to powtarzane bezmyślnie smużenie VA to dla normalnego człowieka bzdura. Może to ma znaczenie jak maniaczysz w CS, poza tym ta matryca jest na tyle szybka że nic nie smuży. 

  • Like 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, Pioy napisał:

Dodam tylko, że to powtarzane bezmyślnie smużenie VA to dla normalnego człowieka bzdura.

Faktem jest, że jak mam w grze jakieś kratownice itp. regularne kształty, w ciemniejszych odcieniach, to na modelu VA 144Hz@144FPS smuży to zdecydowanie bardziej, niż na IPS 60Hz@60FPS - sprawdzone w praktyce, na gierce Dead Space (bo ta gra ma tak niskie wymagania, że moje GPU jest w stanie zapewnić stabilne jak skała 3840x2160 @ 60 FPS, jak i 2560x1440 @ 144 FPS). Co ciekawe jakbym nie ustawił overdrive na tym VA 144Hz, to nie jestem w stanie osiągnąć takiej szybkości reakcji co na tym 60 Hz IPS. Przyznam, że byłem zaskoczony.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nigdy nie miałem do czynienia z VA i zapewne nie zauważyłbym żadnego smużenia dopóki nie przeszkadzało by mi w normalnym użytkowaniu. Poza tym jak coś oglądam to często nie siedzę na wprost od monitora więc tak czy inaczej zakrzywiony ekran odpada. Co powiecie o tym? 

 

https://www.euro.com.pl/monitory-led-i-lcd/lg-monitor-lg-27-27gl850-b.bhtml

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak trafisz na przyzwoity model to świetny deal w tej cenie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...