Skocz do zawartości
zami888

Obudowa pod 2x 380 Ti

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

szukamy obudowy pod która pomiesci 2x 3080 ti rog.

Chlodzenie raczej tylko powietrzem, ewentualnie AiO pod CPU. 

Mozecie polecić coś co nie zastąpi piecyka?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, przemekpsp napisał:

Jaka cena? 

Cena nie gra roli pod warunkiem zakupu w PL sklepie. 

@edit 

no dobra do 2k.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pod podzespoły w sygnaturze + 2xRTX 3080 TI?

Możliwość umieszczenia płyty E-ATX?

Jeden czy dwa zasilacze?

Edit.

Wiesz że tylko RTX 3090 wspiera nvlink

Edytowane przez mark2468

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 minut temu, mark2468 napisał:

Pod podzespoły w sygnaturze + 2xRTX 3080 TI?

Możliwość umieszczenia płyty E-ATX?

Jeden czy dwa zasilacze?

Edit.

Wiesz że tylko RTX 3090 wspiera nvlink

 

Jesli chodzi o podzespoły to calkowicie nowa jednostka.

Póki co jest zasilacz be quiet! Pro 12 1200W i peryferia.

 

Co do nvlink, wlasnie cos tam slyszalem (na pewno zbyt mało) ale zadnych potwierdzonych opinii jak to podłączyć w SLI. Brak mostka w zestawie dyskwalifikuje calkowicie taka konfiguracje?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nvidia olała SLI w Ampere,no zostawili złącza/mostki do połączenia dwu kart (nie więcej jak dwu) w top modelu RTX 3090 dobrodzieje

bo przecież nikt nie chce w niższych modelach serii RTX 30XX robić SLI według nich.

Jak to gaming PC i zostajesz z monitorem AOC AG322QC4 144Hz 1440p to nie ma przymusu pakowania się pod gry w SLI 3090.

Jak to stacja robocza do renderingu 4K/8K video w DaVinci Resolve,Sony Vegas PRO to jest sens.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Musisz szukać obudowy, która ma na tylnym panelu min. 9 zaślepek na śledzie.

Do tego rzecz jasna przewiewny front.

Naturalnym kandydatem jest Fractal Design Meshify 2 XL.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przy tego typu zestawach dobrze spisują się obudowy z nawiewem powietrza od spodu - wentylatory dmuchają wtedy prosto na GPU. Górna karta tak czy siak będzie maiła wyższe temperatury. Spoko obudową pod taki zestaw byłby Phanteks Enthoo Pro 2.

  • Like 1
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Troszke zdezorientowany jestem. Nastawialem się raczej na dwie tansze karty rozlozone na dwa miesiące a tu takie cos. W sumie po czesci sie tego spodziewalem ale zawsze czlowiek ma nadzieje.... oczywiscie chodzi glownie o renderowanie. 

W polskim sklepie ciezko dostac sensowna wersje 3090, a co dopiero dwie...

 

Co do budy to celowałem razczej w corsair 1000D. Ale dziekuje za propozycje z ktora z pewnoscia sie zapoznam. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1000D przy zestawie na powietrzu będzie zwyczajnie puste w środku. Wielka krowa, która nic Ci nie da, bo to obudowa dedykowana pod oversized LC setup. Wydasz 2500 zł i kilkaset zł na wentylatory, a finalnie wyjdzie to samo co przy Enthoo Pro 2 i dodatkowych wentylatorach, tylko znacznie drożej. Jakość wykonania 1000D jest typowa dla tego typu obudowa - blacha jak z puszki po konserwach, cena z kosmosu.

20210527_092340nbjnz.jpg

20210527_092856e7kas.jpg

120291432_2395500747418018_5619783313558

120220343_2395501780751248_2259379306162

Edytowane przez zawisztheblack

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, zawisztheblack napisał:

1000D przy zestawie na powietrzu będzie zwyczajnie puste w środku. Wielka krowa, która nic Ci nie da, bo to obudowa dedykowana pod oversized LC setup. Wydasz 2500 zł i kilkaset zł na wentylatory, a finalnie wyjdzie to samo co przy Enthoo Pro 2 i dodatkowych wentylatorach, tylko znacznie drożej. Jakość wykonania 1000D jest typowa dla tego typu obudowa - blacha jak z puszki po konserwach, cena z kosmosu.

Dziękuję, przekonałeś mnie : )

 

Co do 3090, coś poza asusem rog godnego uwagi można dorwać w Polsce w ilości większej niż 1?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z kartami jest dramat,zarówno z dostępnością jak cenami...możesz kupić jedną RTX 3090 i pracować jak to stacja robocza potem dodać drugą sztukę.

Jak na tym pracujesz/zarabiasz to nie ma sensu odwlekać w nieskończoność tego upgrade.

RTX 3090 w zastosowaniach profesjonalnych daje potężnego kopa:

https://techgage.com/article/nvidia-geforce-rtx-3090-proviz-performance/

 

Najlepiej Asus 3090 Strix lub MSI 3090 Suprime a reszta...no reszta tańsza i nawet dostępna jest ale gdzieś z tyłu za nimi jak to w SLI pójdzie

(pomijam absolutny top jak 3090 Kingpin HC czy KFA HOF LE bo to raczej pod CLC opcje a nie chcesz CLC i kosztów z tym związanych...jak sądzę).

 

Kingpina 3090 Hybrid obadałem w Blender 4K itd,440W poboru mocy samego GPU w load przy renderowaniu więc buda typu Enthoo Pro 2 jak najbardziej wskazana

jak docelowo 2xRTX 3090 wpakujesz.

 

20210730_130046spjdf.jpg

 

Edytowane przez ELDER

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Panowie, w takim razie celuje w 3090 o ile w ogóle jakiegoś asusa uda mi się ustrzelić... Buda wizualnie nie ma dla mnie wiekszego znaczenia Phanteks Enthoo Pro 2 urodą nie grzeszy :) ale również nie jest nigdzie dostępny.... jakaś alternatywa?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, zami888 napisał:

Dzięki Panowie, w takim razie celuje w 3090 o ile w ogóle jakiegoś asusa uda mi się ustrzelić... Buda wizualnie nie ma dla mnie wiekszego znaczenia Phanteks Enthoo Pro 2 urodą nie grzeszy :) ale również nie jest nigdzie dostępny.... jakaś alternatywa?

Szukasz wersji z oknem? Bo jeśli nie to na allegro jest dostępna closed i chyba proline też ma coś na magazynie. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
29 minut temu, mark2468 napisał:

Szukasz wersji z oknem? Bo jeśli nie to na allegro jest dostępna closed i chyba proline też ma coś na magazynie. 

Dzięki, allegro mi umknęło. W takim razie buda już zamówiona, teraz tylko gpu... ? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do Enthoo Pro 2 musisz dokupić wentylatory, bo fabrycznie nie ma ani jednego. Sensowne minimum przy takim zestawie to 3x120mm na spodzie jako nawiew, 3x120mm na topie jako wyciąg, 4x120mm na froncie jako nawiew.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 9.09.2021 o 21:38, zawisztheblack napisał:

Do Enthoo Pro 2 musisz dokupić wentylatory, bo fabrycznie nie ma ani jednego. Sensowne minimum przy takim zestawie to 3x120mm na spodzie jako nawiew, 3x120mm na topie jako wyciąg, 4x120mm na froncie jako nawiew.

 

Buda dotarła, fakt. Pojemna :)

 

Wentylatory aktualnie wybieram, z poprzednich doświadczeń planuje pójść w be quiet! SilentWings 2. Nie wiem czy jest sens dopłacać do wersji 3, skoro cisza absolutna nie jest dla mnie wymogiem głównym przy zamkniętej budzie. Widzę, że wersja 3 ma nowe łożyska, ale poza tym? Jakieś sugestie i w tym przypadku?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Według testów T30 to najlepsze wentylatory dostępne na chłodnice, biją nawet NF-A12x25 PWM, bardzo dobre są tez Noiseblocker B12-PS - wszystkie przy pracy w obudowie też spisują się dobrze. Wentylatory BQ nie wypadają jakoś wybitnie pod tym względem. Zakładam, że mówisz o Shadow Wings 2, bo Silent Wings 2 bardzo ciężko już gdzieś dostać. Shadow Wings 2 są bardzo ciche, ale wydajność mają średnią.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, zawisztheblack napisał:

Według testów T30 to najlepsze wentylatory dostępne na chłodnice, biją nawet NF-A12x25 PWM, bardzo dobre są tez Noiseblocker B12-PS - wszystkie przy pracy w obudowie też spisują się dobrze. Wentylatory BQ nie wypadają jakoś wybitnie pod tym względem. Zakładam, że mówisz o Shadow Wings 2, bo Silent Wings 2 bardzo ciężko już gdzieś dostać. Shadow Wings 2 są bardzo ciche, ale wydajność mają średnią.

Dobra nie zamierzam się kłócić bo moje dotyczczasowe doświadczenia z wentylatorami to BQ oraz Corsair dlatego zapytam tylko czy znajdę coś godnego uwagi 120mm do 80zl/szt? Jeśli nie to pewnie skończy się tak jak napisałem i wentyle będą droższe niż buda.

 

Silent wing można kupić łatwiej niż T30 :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
17 minut temu, zami888 napisał:

dlatego zapytam tylko czy znajdę coś godnego uwagi 120mm do 80zl/szt?

https://www.x-kom.pl/p/600465-wentylator-do-komputera-noiseblocker-nb-eloop-fan-b12-ps-pwm-120mm.html?utm_source=ceneo&utm_medium=comparison&utm_campaign=ceneo_click

no prawie 80.. ale i tak spoko cenka

budżetowo masz jeszcze klasyczek pokroju p12 pwm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
17 godzin temu, Ocho napisał:

 

Ostatecznie zamówiłem 10 szt Noiseblocker B12-PS black. 

Co do GPU to pewnie jednak padnie na 3090 MSI Suprime bo jednak choć trochę łatwiej ją dostać niż Asusa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
25 minut temu, zami888 napisał:

Ostatecznie zamówiłem 10 szt Noiseblocker B12-PS black. 

no.. no no no ale jak to czarne.. ?

Edytowane przez Ocho

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
39 minut temu, Ocho napisał:

no.. no no no ale jak to czarne.. ?

 

W sumie też się zastanawiam po co, skoro białe są o 4zł tansze na sztuce. Szyby nie mam w obudowie więc i tak nic nie widać :D 

 

RTX'a nawet znalazłem od Asusa, cena akceptowalna tylko czy może ktoś ma blisko, lub zna firmę Tradex? 

 

https://www.olx.pl/d/oferta/karta-graficzna-asus-rog-strix-geforce-rtx-3090-24g-gaming-CID99-IDLprON.html#6dfa93a03f;promoted

 

Z tego co widzę, w ogłoszeniach maja same koparki, a firma zajmuje się raczej motoryzacją. 

Edytowane przez zami888

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...