Skocz do zawartości
zami888

Obudowa pod 2x 380 Ti

Rekomendowane odpowiedzi

5 godzin temu, zami888 napisał:

 

W sumie też się zastanawiam po co, skoro białe są o 4zł tansze na sztuce. Szyby nie mam w obudowie więc i tak nic nie widać :D 

 

RTX'a nawet znalazłem od Asusa, cena akceptowalna tylko czy może ktoś ma blisko, lub zna firmę Tradex? 

 

https://www.olx.pl/d/oferta/karta-graficzna-asus-rog-strix-geforce-rtx-3090-24g-gaming-CID99-IDLprON.html#6dfa93a03f;promoted

 

Z tego co widzę, w ogłoszeniach maja same koparki, a firma zajmuje się raczej motoryzacją. 

Nie ryzykowalbym. Raczej warto polowac na karty w duzych i/lub sprawdzonych sklepach. Szkoda potencjalnych nerwow ;) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, amsztel napisał:

Nie ryzykowalbym. Raczej warto polowac na karty w duzych i/lub sprawdzonych sklepach. Szkoda potencjalnych nerwow ;) 

Tez tak sobie pomyślałem, ale z drugiej strony przy takiej inwestycji(2x 3090) mogę podjechać te 400 czy 500km sprawdzić "wszystko" na miejscu bo poza pudełkiem i stanem fizycznym chyba wiele nie sprawdzę ale conajważniejsze dostanę FV od razu, a nie ukrywam, że na tym mi zależy. Tu za Asusa mam 12k, w proline za msi mam 13k. Teraz pytanie czy warto, realna i ewentualna oszczędność to jakieś 500zl, ale jesli asus wydajnościowe wypada lepiej to kolejna wartosc dodana do tego rozwiązania... 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tym wydajnosciowo to bym sie tak nie zapedzal. Chyba, ze preferujesz +100W na karte w celu podniesienia wydajnosci o 3-5% :E 3090 to okrutne power hogi. Zalecane jest znalezienie odpowiedniego balansu (UV + OC) a nie czyste OC :) 

Na pytanie czy warto ryzykowac kupujac od tego sprzedawcy musisz odpowiedziec sobie sam. Ja wyrazilem jedynie swoja opinie ;) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, amsztel napisał:

Z tym wydajnosciowo to bym sie tak nie zapedzal. Chyba, ze preferujesz +100W na karte w celu podniesienia wydajnosci o 3-5% :E 3090 to okrutne power hogi. Zalecane jest znalezienie odpowiedniego balansu (UV + OC) a nie czyste OC :) 

Na pytanie czy warto ryzykowac kupujac od tego sprzedawcy musisz odpowiedziec sobie sam. Ja wyrazilem jedynie swoja opinie ;) 

Nie ukrywam, że troszkę zmieniłeś mój punkt widzenia. Jakby nie patrzeć ma to sens, jednostka pewnie przez 10h na dobę będzie słuzyła do typowej pracy z grafiką, pozostała wiekszą cześć soby też musi być zagospodarowana więc pewnie coś pokopię. Czyli w OC kosztem większego poboru bawić się nie zamierzam. A więc zabawa od nowa, tylko że proline nie sprzeda mi dwóch sztuk na jedną firmę... ehh i weż tu człowieku zbuduj sensową jednostkę bez kombinowania, 

  • Sad 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, zami888 napisał:

Nie ukrywam, że troszkę zmieniłeś mój punkt widzenia. Jakby nie patrzeć ma to sens, jednostka pewnie przez 10h na dobę będzie słuzyła do typowej pracy z grafiką, pozostała wiekszą cześć soby też musi być zagospodarowana więc pewnie coś pokopię. Czyli w OC kosztem większego poboru bawić się nie zamierzam. A więc zabawa od nowa, tylko że proline nie sprzeda mi dwóch sztuk na jedną firmę... ehh i weż tu człowieku zbuduj sensową jednostkę bez kombinowania, 

Nie lepie Ci kupic karty np w caseking ? Sa Strixy, sa Evgi FTW3 jesli chodzi o topke. Sa tez iChille (sporo tansze).

Edytowane przez amsztel
literowki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, amsztel napisał:

Nie lepie Ci kupic karty np w caseking ? Sa Strixy, sa Evgi FTW3 jesli chodzi o topke. Sa tez iChille (sporo tansze).

 

Problem w tym, że księgowa nosem kręci na wszystko co EU. 

Teoretycznie może warto ogarnąc nip EU dla takiego zakupu, tylko że oni też mają limit 1 szt na fv, poza tym nie wiem jak z VATem u nich wychodzi. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, zami888 napisał:

 

Problem w tym, że księgowa nosem kręci na wszystko co EU. 

Teoretycznie może warto ogarnąc nip EU dla takiego zakupu, tylko że oni też mają limit 1 szt na fv, poza tym nie wiem jak z VATem u nich wychodzi. 

Hmm :hmm: kiedys nie mieli, dzieki za info. No coz takie czasy... ciezkie jesli chodzi o skladanie maszyn do renderowania :/ Niestety poki co nie zanosi sie na to, ze bedzie lepiej w najblizszym czasie. Musisz kombinowac - i tak - wiem, ze to chore kiedy czlowiek ma do wydania $$$ i chce po prostu kupic sprzet no ale niestety. Tak to wyglada na te chwile. Zdaje sobie sprawe, ze to nie jest odpowiedz, ktora chciales uslyszec :E 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 minut temu, amsztel napisał:

Hmm :hmm: kiedys nie mieli, dzieki za info. No coz takie czasy... ciezkie jesli chodzi o skladanie maszyn do renderowania :/ Niestety poki co nie zanosi sie na to, ze bedzie lepiej w najblizszym czasie. Musisz kombinowac - i tak - wiem, ze to chore kiedy czlowiek ma do wydania $$$ i chce po prostu kupic sprzet no ale niestety. Tak to wyglada na te chwile. Zdaje sobie sprawe, ze to nie jest odpowiedz, ktora chciales uslyszec :E 

Chyba z tym nic nie zrobimy, a patrząc na to co się dzieję i to co nas czeka na po nowym roku to w ogóle szkoda słów. Pomijając kwestie podatkowe i polityczne, myślisz, że różnicy wydajnościowej między asusem a msi nie odczuję? 

EVGA to tylko zakup z EU, pomijając widmo z olx. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

EVGA 3090 FTW3 była tydzień i dostała kopa ze wzgl na problemy techniczne z winy producenta,na forum EVGA masz info dlaczego.

 

20210116_143922jekgy.jpg

 

Bierz Strixa 3090 i musisz mieć możliwość zwrotu do sklepu bo nie wiesz co trafisz... tu są raporty o nie akceptowalnych wyjących cewkach,

w sumie tak mocne karty mają czasem takie kaprysy i tu trudno o werdykt skąd takie cyrki...3090 Kingpin który zastąpił FTW3 ma akceptowalne cewki ale też nie jest pod tym względem bezgłośny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Panowie,

nawet udało się ustrzelić strixa w xkamie. Alerty dostępności są g*wno warte w takich sytuacjach. Zupełnie przypadkowo przeglądałem czy może coś maja i akurat, albo mieli jedną sztukę albo ktoś zgarną pozostałe zaraz po mnie bo aktualnie brak. Towar czeka na odbiór także nawet realizacja turbo ekspresowa. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po testach GPU napisz info jak cewki wypadły,jak akceptowalne to Strix zostaje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...