Skocz do zawartości
aureumchaos

Amiga 500 biały ekran

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, 

Posiadam Amige 500 i chcialem ja w koncu po wielu latach podlaczyc i w cos pociac z moim 6 latkiem. Mam TV samsunga Mu7000... 

Zakupilem takie cudo SCART do HDMI:

https://allegro.pl/oferta/konwerter-euro-scart-do-hdmi-magnetowid-dvd-video-9494945075?fromVariant=9494919532

Podlaczylem na tym konwerterze Commodore C64 i obraz jest (taki sobie ale jest)

Niestety po podlaczeniu amigi jest tylko bialy ekran i buczenie z glosnikow jak ze starej wiezy jak sie paluchami czincze dotykalo... 

Amiga startuje, wlozylem dyskietke i nawet sie gra wgrala bo muzyczka sie wlacza (razem z buczeniem)... Ale ekran jest bialy... Nie pojawia sie tez raczka z dyskietka.... Ciagle bialy ekran...

Kabel ktory uzywam to taki jak z tej aukcji tylko ciut bardziej wiekowy:

https://allegro.pl/oferta/kabel-przewod-amiga-2-5m-euro-scart-video-rgb-11011883135

Co robic? Jak zyc? Czy moze kupic nowy kabel i probowac? Cos podociskac? Ktos mial podobny problem?

 

Edytowane przez aureumchaos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiem, że odkop, ale... ten konwerter to Composite do HDMI (composite/CVBS przez SCART), Amiga ma na wyjściu RGB więc to raczej nie zadziała. Potrzebujesz konwertera RGB SCART->HDMI, ewentualnie dedykowanego do Amigi rozwiązania - szukaj RGB2HDMI na Allegro. Jeśli gra się wgrała to jest duża szansa, że wszystko jest OK, a buczenie to tylko kwestia marnej jakości kabla/konwertera.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oooo dzieki za info! Rgb2hdmi to troche drogie, poszukam tego rgb scart do hdmi. Commofore c64 smiga na tym co mam :) Amiga tylko bez obrazu. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, aureumchaos napisał:

Oooo dzieki za info! Rgb2hdmi to troche drogie, poszukam tego rgb scart do hdmi. Commofore c64 smiga na tym co mam :) Amiga tylko bez obrazu. 

Tak, bo Commodore ma na wyjściu SVideo i Composite, nie ma RGB. W Amidze 500 masz z tyłu wyjście Composite (chinch), więc przejściówka Composite-Scart może rozwiązać sprawę, ale z tego co pamiętam to jest tam obraz monochromatyczny, no i ogólnie marnej jakości. Tylko nie kup przypadkiem przejściówki RGB-VGA, bo na niej nie pograsz. ;)

Edytowane przez Jenot

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...