Skocz do zawartości
Element Wojny

Disco Elysium (obecnie kosztuje 22zł na Epicu !!!)

Rekomendowane odpowiedzi

Disco Elysium The Final Cut jest aktualnie dostępny wyłącznie w cyfrowej dystrybucji, ale już 9 listopada tytuł trafi do Polski w fizycznym wydaniu. Gracze otrzymają możliwość kupienia pudełka na PS4, ale gra zadziała również na PS5 – zainteresowani pobiorą bezpłatną aktualizację.

17.11.2021 - Pełna polska lokalizacja potwierdzona !

 

 

 

 

 

Edytowane przez Element Wojny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o dodatkowe języki to twórcy tej gry totalnie ucichli.

Zrobili tłumaczenia dla najpopularniejszych języków. A reszta z głosowania od wielu miesięcy wisi bez zmian i deklaracji.

Polski jest na 3 miejscu, Tureckiego czy arabskiego które znacznie wygrały w głosowaniu do dziś nie ruszyli, więc mimo, że kibicuje polskim napisom, to jednak wątpię, aby się ukazały.

https://internationale.zaumstudio.com/

XJRfPAO.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, lukadd napisał:

Jeśli chodzi o dodatkowe języki to twórcy tej gry totalnie ucichli.

Zrobili tłumaczenia dla najpopularniejszych języków. A reszta z głosowania od wielu miesięcy wisi bez zmian i deklaracji.

Polski jest na 3 miejscu, Tureckiego czy arabskiego które znacznie wygrały w głosowaniu do dziś nie ruszyli, więc mimo, że kibicuje polskim napisom, to jednak wątpię, aby się ukazały.

https://internationale.zaumstudio.com/

XJRfPAO.png

Za tłumaczenie odpowiada Koch Media, a jeden kolo który u nich pracuje (poprzednio CDPR) powiedział że wszyscy Polacy będą bardzo zadowoleni bo Koch dba o lokalizacje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No chyba, że takie buty i oni zewnętrznie wzięli na siebie jako dystrybutor tłumaczenie.

Ja przyznam się bez bicia, kupiłem tą grę jakoś zaraz po premierze i tylko zacząłem ~3h.

Wiem, że jest świetna, ale jakoś nie miałem weny, a grami jestem zawalony dosłownie po uszy do ogrania. I tak dalej Disco czeka w kolejce mimo, że angielski u mnie nie jest żadnym problemem i nieraz nawet jak mam do wyboru polski to ogrywam gry po angielsku to może jeszcze doczekam polskiej wersji zanim ją przejdę :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie angielski też nie jest problemem ale wiele osób które go znają pisało mi że ta gra przegina po całości ze względu na jakieś totalnie odjechane motywy. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No na pewno można się dodatkowo podszkolić w angielskim. Więc raczej i tak warto grać w tym języku jeśli się go zna na jakimś w miarę przyzwoitym poziomie.

Czytania są tony i to dość często zdania/zwroty są budowane z mniej znanych słów tworzących powichrowane historie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma duzo dziwnego slownictwa, bez problemu da sie rade tak jak z innymi grami. A naprawde warto, gra jest totalnie odjechana pod wzgledem "stanu" naszego bohatera.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oj nie z ta gra nawet nativy maja problemy,tam sa takie filozoficzne nazwy i same zwroty ze głowa mała,mam mega ochote za to sie zabrac ale tylko w rodzimym jezyku.

a jak bedzie wersja PL od tworców,to w niedziele daje wiecej na tacę.

Edytowane przez Kubaś_30
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co pamietam to tez problemy stwarzaja wymyslone slowa, ktore moga zaskoczyc. Juz troche minelo od kiedy w to gralem i nie pamietam dokladnie co tam bylo.

Ciekawe czy oni sami robili wersje angielska czy tez ktos to dla nich tlumaczyl.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 8.09.2021 o 18:00, lukadd napisał:

No chyba, że takie buty i oni zewnętrznie wzięli na siebie jako dystrybutor tłumaczenie.

Ja przyznam się bez bicia, kupiłem tą grę jakoś zaraz po premierze i tylko zacząłem ~3h.

Wiem, że jest świetna, ale jakoś nie miałem weny, a grami jestem zawalony dosłownie po uszy do ogrania. I tak dalej Disco czeka w kolejce mimo, że angielski u mnie nie jest żadnym problemem i nieraz nawet jak mam do wyboru polski to ogrywam gry po angielsku to może jeszcze doczekam polskiej wersji zanim ją przejdę :E

Wszystko na to wskazuje, zobacz ten komentarz z PPE pod tym newsem gościa Kisielsky. Podobno kiedyś pracował w CD Projekt, teraz w Koch Media Poland i napisał tak:

CAVRwuI.jpg

https://www.ppe.pl/news/161196/disco-elysium-the-final-cut-trafi-do-polski-w-wypasionym-wydaniu-fizycznym-znamy-cene-i-szczegoly.html

Osobiście się cieszę jak to się potwierdzi, bo zawsze wolę w takie cRPG grać z napisami, a Disco Elysium mam na liście zaległości. Szkoda tylko, że Pathfinder nie wyszedł z napisami, ale może kiedyś.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Angielski tutaj jest bardzo specyficzny, nazwijmy go "literacki". Czasem masz wrażenie, że jesteś zalewany archaizmami i jakimiś wymyślonymi wyrażeniami. Plus sposób prowadzenia dialogów i fabuły. Też ogarniam ten język, a jednak czasami czułem się zmęczony główkowaniem co autor miał na myśli :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po ukończeniu Divinity trzeba będzie odpuścić ME:LE na korzyść Disco. Będzie czytane w świetle neonów :)

Edytowane przez DeIntegroo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Już porzuciłem nadzieję, ale nagle ktoś odpalił zapałkę w ciemnym tunelu. GITara :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym wszystkim przypomnieć, że jutro jest premiera Polskiej wersji gry. Jeśli ktoś nie grał, bądź odbił się wczesniej przez bardzo trudny i zagmatwany język gry to serdecznie polecam spróbować po patchu. 

Gra jest rewelacyjna i na prawdę warto w nią zagrać. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
18 minut temu, Stjepan666 napisał:

Zagram jak trochę stanieje.

Faktycznie jak na ponad 2 letnią grę to cena trochę z kosmosu. Też poczekam, może wpadnie w jakąś dobrą promocję świąteczną. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No OK, 71,49 to jeszcze nie jest jakiś kosmos. Wrzucam, skończę DoSII (moje odkrycie roku, czy też raczej wykopalisko roku) i czekając na BG3 zagram w Disco. Przypomnę sobie studenckie czasy, gdy w stanie takim, jak bohater gry bywało się dość często... :E

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tez czekam ,ale mam tez pewne obawy zeby to nie byl filozoficzny bełkot jak widze pierwsze screnny  PL , jak w Torment Tides od Numenera,gra ktora nieudolnie próbowała dogonic pierowzór ale odpadła juz na starcie,oby ta gra tez nie probowała równac co pierwszego Tormenta bo i tak nie da rady,ale probuje byc  poprostu sobą.

Edytowane przez Kubaś_30

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy w tej grze jest jakaś walka? Czy cały czas tylko czytanie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, Userkamil napisał:

Czy w tej grze jest jakaś walka? Czy cały czas tylko czytanie?

Wiesz to nawet nie jest RPG tak po prawdzie, bardziej coś jakby point and click ;) 

Tu masz walkę ?

 

Edytowane przez Element Wojny
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
21 minut temu, Userkamil napisał:

Czy w tej grze jest jakaś walka? Czy cały czas tylko czytanie?

Czytanie praktycznie, rozwiazywanie zagadek. Tak jak wyzej to point and click.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...