Skocz do zawartości
Wheezyx

praca/gry ~2500+

Rekomendowane odpowiedzi

Hej,

rozglądam się za monitorem od jakiegoś czasu, przejrzałem wiele recenzji i ciężko mi wybrać ostateczny model - dlatego piszę tutaj temacik z prośbę o radę :)

Monitor będzie moim głównym monitorem i będzie służył do pracy przez większość część dnia - programowanie oraz do grania na PC (mam GTX 3070).

Jeżeli chodzi o pracę to wiadomo - sporo tekstu, fajnie jakby się oczy bardzo nie męczyły.

Co do grania - grywam w FPSy jak i singleplayer - nie uważam się za pro FPS master, więc monitora 240Hz+ raczej nie potrzebuje.

Najbardziej optymalna kombinacja parametrów wydaje się 1440p, 27 cali, 144hz+ . Czytając opinie, razem z matrycą IPS. Nie potrzebuję dodatkowych złączy USB w monitorze, sam monitor będzie zamontowany na ramieniu 100x100. Korzystam w wielu monitorów jednocześnie, więc fajnie jakby miał wąskie ramki.

Budżet 2500zł, choć jeżeli warto jestem w stanie dorzucić do droższego modelu.

Modele nad którymi się zastanawiam:

  1. ASUS ROG Strix XG27AQ
  2. Dell S2721DGFA
  3. LG 27GP850-B
  4. Monitor Gigabyte M27Q KVM
  5. Gigabyte Aorus FI27Q
  6. MSI Optix MAG274QRF-QD

Który model z podanej na liście możecie z czystym sumieniem polecić? Jakie inne modele warto wziąć pod uwagę?

Edytowane przez Wheezyx

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, Wheezyx napisał:

Modele nad którymi się zastanawiam:

  1. ASUS ROG Strix XG27AQ
  2. Dell S2721DGFA
  3. LG 27GP850-B
  4. Monitor Gigabyte M27Q KVM
  5. Gigabyte Aorus FI27Q
  6. MSI Optix MAG274QRF-QD

Który model z podanej na liście możecie z czystym sumieniem polecić? Jakie inne modele warto wziąć pod uwagę?

Szukam monitora do podobnych zastosowań. Wybór jest bardzo ciężki. Trzeba wybierać mniejsze zło. Zastanawiałem się nawet nad matrycą VA, ale raz, nie akceptuję zakrzywionego ekranu, a dwa nie wiem jak ze smużeniem, a gram dużo w gry z ciemnymi lokacjami.

  • Sad 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, BTPOTW napisał:

Zawęziłbym wybór do numerów 3/5/7 i dorzuciłbym jeszcze do listy Predatora (7 ;) );

------->  IPS, 165Hz, pokrycie DCI-P3 na poziomie 90%, certyfikat HDR400, obsługuje Nvidia G-Sync Compatible oraz Adaptive Sync, wystarczająca ilość portów, duże możliwości regulacji;

Acer Predator XB273UGSBMIIPRZX czarny HDR

Dzięki za sugestię. Dlaczego konkretnie 3/5/7? Co je wyróżnia Twoim zdaniem na tle pozostałych monitorów?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 12.09.2021 o 16:10, Wheezyx napisał:

Dzięki za sugestię. Dlaczego konkretnie 3/5/7? Co je wyróżnia Twoim zdaniem na tle pozostałych monitorów?

Mam poprzednią wersję tego LG, czyli LG 27GL850-B i jestem z niego zadowolony, ale ma swoje mankamenty, które tyczą się każdego IPS. Pracuje na tekście i nie widzę żadnych postrzępionych krawędzi, czy innych tego typu historii. Problemem może być BLB, (tutaj wszystko zależy od sztuki) kolejny problem to niski kontrast. Co za tym idzie kiepskie czernie.
Wersja "po lifcie" różni zastosowaniem portów HDMI 2.0 i cieńszymi ramkami, więc został przystosowany trochę bardziej do pracy z wieloma ekranami. Stopa, która i tak Ci nie interesuje, jest dokładnie taka sama.
Powtórzę się, ale dla mnie panel praktycznie idealny. Bardzo dobrze mi się na nim pracuje, a po pracy granie na nim to czysta przyjemność. Zero jakiekolwiek smużenia, więc jeśli jesteś uczulony na tę kwestię, to tutaj tego nie zobaczysz.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 12.09.2021 o 15:12, GS01 napisał:

Szukam monitora do podobnych zastosowań. Wybór jest bardzo ciężki. Trzeba wybierać mniejsze zło. Zastanawiałem się nawet nad matrycą VA, ale raz, nie akceptuję zakrzywionego ekranu, a dwa nie wiem jak ze smużeniem, a gram dużo w gry z ciemnymi lokacjami.

Daj znać jak coś wybierzesz :D Odwzajemnię się tym samym.

1 godzinę temu, Skorek95 napisał:

Mam poprzednią wersję tego LG, czyli LG 27GL850-B i jestem z niego zadowolony, ale ma swoje mankamenty, które tyczą się każdego IPS. Pracuje na tekście i nie widzę żadnych postrzępionych krawędzi, czy innych tego typu historii. Problemem może być BLB, (tutaj wszystko zależy od sztuki) kolejny problem to niski kontrast. Co za tym idzie kiepskie czernie.
Wersja "po lifcie" różni zastosowaniem portów HDMI 2.0 i cieńszymi ramkami, więc został przystosowany trochę bardziej do pracy z wieloma ekranami. Stopa, która i tak Ci nie interesuje, jest dokładnie taka sama.
Powtórzę się, ale dla mnie panel praktycznie idealny. Bardzo dobrze mi się na nim pracuje, a po pracy granie na nim to czysta przyjemność. Zero jakiekolwiek smużenia, więc jeśli jesteś uczulony na tę kwestię, to tutaj tego nie zobaczysz.

Dzięki za opinię, zanotowałem. Mankamenty IPS to dla mnie sprawa drugorzędna, jestem ich świadomy. Dlatego staram się wybrać model mający innych wad jak najmniej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
29 minut temu, Wheezyx napisał:

Daj znać jak coś wybierzesz :D Odwzajemnię się tym samym.

Mam na razie na celowniku 3 monitory, w kolejności od tego, którym jestem najbardziej zainteresowany, do tego najmniej:
- HP Omen 27i - wszystko git, tylko kontrast słaby, z tego co wyczytałem bardzo solidny monitor, z umiarkowanie dobrą czernią i niedużym BLB. Najbardziej podoba mi się wizualnie.
Gigabyte Aorus FI27Q - na plus: RGB zamiast BGR jak w innych monitorach od Gigabyte, kontrast powyżej 1100:1. Na minus - fatalna czerń :/
-
Dell S2721DGF - gówniany wygląd podstawki, gówniana czerń (w zasadzie na tym monitorze nie ma czerni), cuda na kiju na ciemnym ekranie - potężny BLB, IPS glow, słaby kontrast, cała gamma minusów taniego nano-ips. Jak widzę te zdjęcia gdzie rogi do połowy ekranu nie dość, że świecą, to jeszcze mienią się kolorowo, to się odechciewa od razu, zwłaszcza, że to monitor za prawie 2000 zł.

Rozważam jeszcze oszczędność - Gigabyte M27Q - ale opinie nie pocieszają, jak i system BGR. 
No i jestem w kropce. Na początku długo myślałem nad DELLem, ale nie wiem już totalnie. Ma najmocniejsze negatywne opinie. Ludzie mówią, że to sam marketing, że oczy bolą, że ten BLB i IPS Glow to prawdziwa tragedia. 
U mnie jest taki problem i nie mogę się dowiedzieć jak jest naprawdę: posiadam kalibrator, którym "prostuję" każdy swój ekran. Monitora używam na niskiej jasności - dokładnie 120 cd. Tak mam wzrok przyzwyczajony i dla mnie to wygodnie. I teraz  pytanie: jak te współczesne monitory zachowują się przy takim poziomie jasności..?  Czy kontrast leci w dół, czy czerń się poprawia, itp. Nie mogę znaleźć takich informacji. Gdybym nie był graczem, wybór byłby bardzo prosty: EIZO albo NEC i nic innego... 7 lat korzystam z 3 różnych monitorów Eizo, w domu i w pracy i przez te 9 lat nie zaznałem uczucia zmęczenia wzroku, nawet pracując 8h, a później grając do nocy...

Edytowane przez GS01

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
18 minut temu, GS01 napisał:

Mam na razie na celowniku 3 monitory, w kolejności od tego, którym jestem najbardziej zainteresowany, do tego najmniej:
- HP Omen 27i - wszystko git, tylko kontrast słaby, z tego co wyczytałem bardzo solidny monitor, z umiarkowanie dobrą czernią i niedużym BLB. Najbardziej podoba mi się wizualnie.
Gigabyte Aorus FI27Q - na plus: RGB zamiast BGR jak w innych monitorach od Gigabyte, kontrast powyżej 1100:1. Na minus - fatalna czerń :/
-
Dell S2721DGF - gówniany wygląd podstawki, gówniana czerń (w zasadzie na tym monitorze nie ma czerni), cuda na kiju na ciemnym ekranie - potężny BLB, IPS glow, słaby kontrast, cała gamma minusów taniego nano-ips. Jak widzę te zdjęcia gdzie rogi do połowy ekranu nie dość, że świecą, to jeszcze mienią się kolorowo, to się odechciewa od razu, zwłaszcza, że to monitor za prawie 2000 zł.

Rozważam jeszcze oszczędność - Gigabyte M27Q - ale opinie nie pocieszają, jak i system BGR. 
No i jestem w kropce. Na początku długo myślałem nad DELLem, ale nie wiem już totalnie. Ma najmocniejsze negatywne opinie. Ludzie mówią, że to sam marketing, że oczy bolą, że ten BLB i IPS Glow to prawdziwa tragedia. 
U mnie jest taki problem i nie mogę się dowiedzieć jak jest naprawdę: posiadam kalibrator, którym "prostuję" każdy swój ekran. Monitora używam na niskiej jasności - dokładnie 120 cd. Tak mam wzrok przyzwyczajony i dla mnie to wygodnie. I teraz  pytanie: jak te współczesne monitory zachowują się przy takim poziomie jasności..?  Czy kontrast leci w dół, czy czerń się poprawia, itp. Nie mogę znaleźć takich informacji. Gdybym nie był graczem, wybór byłby bardzo prosty: EIZO albo NEC i nic innego... 7 lat korzystam z 3 różnych monitorów Eizo, w domu i w pracy i przez te 9 lat nie zaznałem uczucia zmęczenia wzroku, nawet pracując 8h, a później grając do nocy...

Dzięki za opis. Osobiście nie miałem HP na liście, ale go sobie dorzucę. Rozważałeś inne modele z listy, którą podałem w pierwszym poście? Ten LG brzmi bardzo ciekawe, ale słyszałem, że dużo osób narzeka na sztuczny marketing i recenzentów - przedstawiają monitor w jak najlepszym, podobno zakłamanym świetle. 

Edytowane przez Wheezyx

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Wheezyx napisał:

Dzięki za opis. Osobiście nie miałem HP na liście, ale go sobie dorzucę. Rozważałeś inne modele z listy, którą podałem w pierwszym poście? Ten LG brzmi bardzo ciekawe, ale słyszałem, że dużo osób narzeka na sztuczny marketing i recenzentów - przedstawiają monitor w jak najlepszym, podobno zakłamanym świetle. 

właśnie tego zakłamania należy unikać. Tak, rozważałem LG - ale dowiedziałem się, że gorszy od DELLa i że słaba jakość wykonania. Co do ASUSa i MSI - muszę jeszcze to obczaić.

EDIT: Poczytałem o ASUS ROG Strix XG27AQ - dobry kontrast, dobra czerń. Coś za ładnie, szkoda że przez głęboką nogę nie zmieści się u mnie na biurku

Edytowane przez GS01

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 13.09.2021 o 19:16, GS01 napisał:

właśnie tego zakłamania należy unikać. Tak, rozważałem LG - ale dowiedziałem się, że gorszy od DELLa i że słaba jakość wykonania. Co do ASUSa i MSI - muszę jeszcze to obczaić.

EDIT: Poczytałem o ASUS ROG Strix XG27AQ - dobry kontrast, dobra czerń. Coś za ładnie, szkoda że przez głęboką nogę nie zmieści się u mnie na biurku

Zawsze możesz powiesić ;) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 13.09.2021 o 18:55, GS01 napisał:

Mam na razie na celowniku 3 monitory, w kolejności od tego, którym jestem najbardziej zainteresowany, do tego najmniej:
- HP Omen 27i - wszystko git, tylko kontrast słaby, z tego co wyczytałem bardzo solidny monitor, z umiarkowanie dobrą czernią i niedużym BLB. Najbardziej podoba mi się wizualnie.
Gigabyte Aorus FI27Q - na plus: RGB zamiast BGR jak w innych monitorach od Gigabyte, kontrast powyżej 1100:1. Na minus - fatalna czerń :/
-
Dell S2721DGF - gówniany wygląd podstawki, gówniana czerń (w zasadzie na tym monitorze nie ma czerni), cuda na kiju na ciemnym ekranie - potężny BLB, IPS glow, słaby kontrast, cała gamma minusów taniego nano-ips. Jak widzę te zdjęcia gdzie rogi do połowy ekranu nie dość, że świecą, to jeszcze mienią się kolorowo, to się odechciewa od razu, zwłaszcza, że to monitor za prawie 2000 zł.

Rozważam jeszcze oszczędność - Gigabyte M27Q - ale opinie nie pocieszają, jak i system BGR. 
No i jestem w kropce. Na początku długo myślałem nad DELLem, ale nie wiem już totalnie. Ma najmocniejsze negatywne opinie. Ludzie mówią, że to sam marketing, że oczy bolą, że ten BLB i IPS Glow to prawdziwa tragedia. 
U mnie jest taki problem i nie mogę się dowiedzieć jak jest naprawdę: posiadam kalibrator, którym "prostuję" każdy swój ekran. Monitora używam na niskiej jasności - dokładnie 120 cd. Tak mam wzrok przyzwyczajony i dla mnie to wygodnie. I teraz  pytanie: jak te współczesne monitory zachowują się przy takim poziomie jasności..?  Czy kontrast leci w dół, czy czerń się poprawia, itp. Nie mogę znaleźć takich informacji. Gdybym nie był graczem, wybór byłby bardzo prosty: EIZO albo NEC i nic innego... 7 lat korzystam z 3 różnych monitorów Eizo, w domu i w pracy i przez te 9 lat nie zaznałem uczucia zmęczenia wzroku, nawet pracując 8h, a później grając do nocy...

Dlaczego uważasz, że w aorusie jest fatalna czerń? Może wina ustawień? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 13.09.2021 o 18:55, GS01 napisał:

pytanie: jak te współczesne monitory zachowują się przy takim poziomie jasności..?  Czy kontrast leci w dół, czy czerń się poprawia, itp.

Współczesne, poprawnie zrobione modele, które regulują jasność siłą podświetlenia, mają kontrast stały, niezależnie od ustawionej jasności. Tym samym im niżej ustawiona jasność, tym lepsza czerń. Inny wynik kalkulacji kontrastu przy np. bardzo niskiej jasności, wynika z błędów kolorymetru (niższa precyzja przy pomiarze ciemniejszej czerni).

  • Thanks 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 13.09.2021 o 19:16, GS01 napisał:

EDIT: Poczytałem o ASUS ROG Strix XG27AQ - dobry kontrast, dobra czerń. Coś za ładnie, szkoda że przez głęboką nogę nie zmieści się u mnie na biurku

Zobacz sobie jeszcze MSI Optix MAG274QRF-QD, sam bym wybierał chyba właśnie pomiędzy tymi dwoma.

W dniu 15.09.2021 o 21:38, Repljaer napisał:

Zawsze możesz powiesić ;) 

Widzę metody posła Brauna wciąż popularne :E

  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czemu nie VA? G27QC albo coś w tym rodzaju? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 17.09.2021 o 18:15, Pioy napisał:

Czemu nie VA? G27QC albo coś w tym rodzaju? 

IPS wydał mi się naturalnym wyborem z uwagi na smużenie na matrycach VA. Chociaż słyszałem, że nowsze modele trochę lepiej sobie z tym radzą (ile w tym prawdy, nie wiem)

 

W dniu 17.09.2021 o 18:11, parcu napisał:

Zobacz sobie jeszcze MSI Optix MAG274QRF-QD, sam bym wybierał chyba właśnie pomiędzy tymi dwoma.

 

MSI Optix MAG274QRF-QD - czy ten monitor nie ma problemów z tym przesyconym czerwonym kolorem? Wygląda bardzo fajnie, na rtings też ma dobrą ocenę.

 

W dniu 13.09.2021 o 19:16, GS01 napisał:

EDIT: Poczytałem o ASUS ROG Strix XG27AQ - dobry kontrast, dobra czerń. Coś za ładnie, szkoda że przez głęboką nogę nie zmieści się u mnie na biurku

I jak, udało Ci się coś wybrać? Ja chyba stoję przed wyborem LG 27GP850-B, ASUS ROG Strix XG27AQ albo tego MSI wyżej. ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, Wheezyx napisał:

MSI Optix MAG274QRF-QD - czy ten monitor nie ma problemów z tym przesyconym czerwonym kolorem? Wygląda bardzo fajnie, na rtings też ma dobrą ocenę.

Ma na ustawieniach standardowych po wyjęciu z pudełka, po kalibracji jest już ponoć ok, przynajmniej takie opinie czytałem.

Ponadto ktoś pisał ostatnio gdzieś że pod koniec sierpnia wyszedł jakiś nowy soft do tego modelu (do pobrania na stronie MSI) i na nim podobno już to poprawili, nie wiem na ile to prawda.

W dniu 17.09.2021 o 18:15, Pioy napisał:

Czemu nie VA? G27QC albo coś w tym rodzaju? 

Zdecydowana większość VA jest zakrzywiona, głównie dlatego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej, 

Ja pisałem o tym MSI MAG274QRF-QD i w odniesieniu do tego nowego firmware z końcówki sierpnia

"It adds sRGB and Display P3 modes (+ Adobe RGB on the -QD), no idea what else changed"
https://www.msi.com/Monitor/support/Optix-MAG274QRF-QD#down-firmware

Niektórzy mają problemy z załadowaniem tego nowego firmware (niektórzy użytkownicy to raportują - ale jak zwykle połowa problemów to "użytkowniki" a druga połowa konflikt z systemami antywirusowymi ... :-) ) ,

Dodatkowo trzeba brać pod uwagę, że po załączeniu clampa sRGB nie wszystkie sterowania są dostępne - chyba coś na zasadzie " albo sRGB" albo reszta ustawień ...

Nadal to jest loteria panelowa - nawet dla tak drogiego monitora 27" jakim jest MSI - co dostaniesz to będziesz miał.

Edytowane przez Pro8lem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja kupiłem MSI MAG274QRF bez QD bardzo fajny monitor mało testów jest tego monitora. A to ciekawa opcja jak ktoś nie lubi tak nasyconych barw jak w LG gl850-b 

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 29.09.2021 o 23:18, Rafik7 napisał:

@Wheezyx@GS01

I jak, kupiliście coś ? Podzielicie się wrażeniami ?

Hej, ja jeszcze nic nie kupiłem, za trudny wybór. Przeglądam w wolnym czasie recenzje, ale raczej do połowy października coś zamówię, wtedy dam znać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, Wheezyx napisał:

Hej, ja jeszcze nic nie kupiłem, za trudny wybór. Przeglądam w wolnym czasie recenzje, ale raczej do połowy października coś zamówię, wtedy dam znać.

BTW

Przejrzałem recenzję ASUS ROG Strix XG27AQ i ma koszmarny input lag przy niskich odświeżaniach. W lekkich grach typu cs:go bez znaczenia, ale jak odpalisz jakąś grę AAA to kicha.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 1.10.2021 o 18:35, Wheezyx napisał:

Hej, ja jeszcze nic nie kupiłem, za trudny wybór. Przeglądam w wolnym czasie recenzje, ale raczej do połowy października coś zamówię, wtedy dam znać.

Ja to samo. Masakra, sam szrot za 2 tys zł. A potrzebuję mieć nowy monitor do max 3 tygodni.

  

W dniu 1.10.2021 o 23:13, Rafik7 napisał:

Przejrzałem recenzję ASUS ROG Strix XG27AQ i ma koszmarny input lag przy niskich odświeżaniach. W lekkich grach typu cs:go bez znaczenia, ale jak odpalisz jakąś grę AAA to kicha.

Faktycznie, ja pitole, ponad 30 ms :kupa:. Czyli odpada zupełnie dla mnie. 

Edytowane przez GS01

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 1.10.2021 o 23:13, Rafik7 napisał:

BTW

Przejrzałem recenzję ASUS ROG Strix XG27AQ i ma koszmarny input lag przy niskich odświeżaniach. W lekkich grach typu cs:go bez znaczenia, ale jak odpalisz jakąś grę AAA to kicha.

Kurde, a to był mój potencjalny faworyt. Czyli tak na prawdę zostaje MSI Optix MAG274QRF-QD (z wymaganą kalibracją) albo coś droższego :hmm: 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
30 minut temu, Wheezyx napisał:

Kurde, a to był mój potencjalny faworyt. Czyli tak na prawdę zostaje MSI Optix MAG274QRF-QD (z wymaganą kalibracją) albo coś droższego :hmm: 

Tak samo mam, ciągle o nim czytam, czy warto. Na razie spotkałem się z opinią, że jak przeglądasz neta, to widzisz w rogach ciemniejsze obszary, tam gdzie powinna być biel. Tak czy siak, jeśli chodzi o IPS, to mamy: albo Nano -IPS od LG, albo Quantum-dot od Samsunga. W przypadku tego drugiego, lepsza czerń i kontrast, co może wpływać na smużenie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Ja bym pomyślał o 32 calach.

W tym filmiku podaje 3 ciekawe propozycje IPSów 32 cale. ? Gigabyte M32Q  Iiyama GB3271QSU  LG 32GP850

Niedługo ma być test Iiyamy.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 minut temu, wompierz napisał:

Ja bym pomyślał o 32 calach.

W tym filmiku podaje 3 ciekawe propozycje IPSów 32 cale. ? Gigabyte M32Q  Iiyama GB3271QSU  LG 32GP850

Niedługo ma być test Iiyamy.

 

dla mnie 32 to za duże. Poza tym siedzę blisko monitora i mam tylko 3070, więc muszę się ograniczać do 1440p, a i tak martwię się o wydajność. Dlatego potrzebuję monitora, która ma: dobry kontrast i czerń, szybkość przy 60 Hz, dobre kolory (będę kalibrował) i takiego, który będzie się nadawał w 100% nie tylko do gier, ale też do pracy, arkuszów, czytania i ogólnie do przeglądania neta - czyli bez wad, z którymi przegrywałby z monitorami biurowymi typu Eizo EV2460. Monitor ma być oczywiście przynajmniej na 5 lat.

Edytowane przez GS01
  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...