Skocz do zawartości
Wheezyx

praca/gry ~2500+

Rekomendowane odpowiedzi

1 godzinę temu, GS01 napisał:

Tak samo mam, ciągle o nim czytam, czy warto. Na razie spotkałem się z opinią, że jak przeglądasz neta, to widzisz w rogach ciemniejsze obszary, tam gdzie powinna być biel.

No to moim zdaniem zdecydowanie lepiej niż żółte plamy przy wyświetlaniu bieli na LG 27GP850-B.

Godzinę temu, wompierz napisał:

Ja bym pomyślał o 32 calach.

W tym filmiku podaje 3 ciekawe propozycje IPSów 32 cale. ? Gigabyte M32Q  Iiyama GB3271QSU  LG 32GP850

Daj spokój. 32" przy 1440p to jak powrót do 1080p. Nigdy w życiu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podpiąłem się pod wątek, bo również szukam w podobnym budżecie i do takich samych zastosowań. Podsumowując:
u mnie na razie wstępnie liderem jest MSI Optix MAG274QRF-QD. Ale poszukiwania ciągle trwają. Zastanawiam się czy warto dopłacać do wersji Quantum Dot i czy ma to jakieś wady w stosunku do "gołego" IPSa, w tym przypadku modelu MAG274QRF . Mam ochotę zamówić już w tym tygodniu.
Wykreślone przeze mnie modele:
Dell S2721DGFA
LG 27GL850-B
HP Omen 27i
Gigabyte M27Q
Gigabyte Aorus FI27Q-X
ASUS ROG Strix XG27AQ

Nie akceptuję: zakrzywionego ekranu, systemu BGR, niskiego kontrastu, zbyt dużej głębokości monitora z podstawką, słabej czerni, przesadnego IPS Glow i BLB (wiadomo, że jakieś zawsze będzie). Wolę lekkie smużenie, ale za to dobrą czerń (i boję się VA). 

Edytowane przez GS01

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
22 minuty temu, GS01 napisał:

Podpiąłem się pod wątek, bo również szukam w podobnym budżecie i do takich samych zastosowań. Podsumowując:
u mnie na razie wstępnie liderem jest MSI Optix MAG274QRF-QD. Ale poszukiwania ciągle trwają. Zastanawiam się czy warto dopłacać do wersji Quantum Dot i czy ma to jakieś wady w stosunku do "gołego" IPSa, w tym przypadku modelu MAG274QRF . Mam ochotę zamówić już w tym tygodniu.
Wykreślone przeze mnie modele:
Dell S2721DGFA
LG 27GL850-B
HP Omen 27i
Gigabyte M27Q
Gigabyte Aorus FI27Q-X
ASUS ROG Strix XG27AQ

Nie akceptuję: zakrzywionego ekranu, systemu BGR, niskiego kontrastu, zbyt dużej głębokości monitora z podstawką, słabej czerni, przesadnego IPS Glow i BLB (wiadomo, że jakieś zawsze będzie). Wolę lekkie smużenie, ale za to dobrą czerń (i boję się VA). 

Ja się obawiam, że może się skończyć na ASUS ROG SWIFT PG279QM ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, Rafik7 napisał:

Ja się obawiam, że może się skończyć na ASUS ROG SWIFT PG279QM ?

akurat jego testów nie widziałem, ale cena na dzień dobry odstrasza ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, GS01 napisał:

akurat jego testów nie widziałem, ale cena na dzień dobry odstrasza ;)

Najlepszy monitor 27", 1440p, HRR na rynku.

Ja w tej chwili poważanie się nad nim zastanawiam. Jakbym trafił dobrą sztukę to mam spokój z monitorem póki nie padnie. Nie widzę powodu dla czego miałbym go zmieniać.

Edytowane przez Rafik7
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no bolą te 4 tysie (cena za natywny GSync i 240 Hz), ale kurde, prawdziwe sRGB, dobrze skalibrowany, nawet gammę można zmienić w OSD. Jednym słowem - nie namawiaj 8:E

Edytowane przez GS01

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, GS01 napisał:

no bolą te 4 tysie, ale kurde, prawdziwe sRGB, dobrze skalibrowany, nawet gammę można zmienić w OSD. Jednym słowem - nie namawiaj 8:E

Ja mam takie podejście, że wolę raz, ale dobrze. Jak mam wydać 2,5k i być niezadowolonym to wolę dołożyć te 1,5k i mieć wszystko cacy.  Tylko pytanie jak z loterią panelową u Asusa. Poprzednie monitory z serii 279 miały kiepską renomę. Jak ktoś trafił dobrą sztukę to był bardzo zadowolony, ale trafić tą jedyną ponoć było trudno.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, Rafik7 napisał:

Ja mam takie podejście, że wolę raz, ale dobrze. Jak mam wydać 2,5k i być niezadowolonym to wolę dołożyć te 1,5k i mieć wszystko cacy.  Tylko pytanie jak z loterią panelową u Asusa. Poprzednie monitory z serii 279 miały kiepską renomę. Jak ktoś trafił dobrą sztukę to był bardzo zadowolony, ale trafić tą jedyną ponoć było trudno.

no właśnie. Aż ogarnę temat. Bo pytanie, czy faktycznie jest rewelka, czy tylko to co napisałem (240 Hz + GSync)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zamawiał ktoś z was w Media Expret monitor ? Jak u nich ze zwrotami ?

Mają MSI Optix MAG274QRF-QD w dobrej cenie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja myślę brać z Komputronika albo innego. Na pewno nie xkom i morele, bo większa szansa, że dostanę monitor ze zwrotu.
Patrzę tutaj na filmik i niezbyt podobają mi się te mocne odbicia w ekranie. Tak jakby powłoka nie była matowa:

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zamówiłem już, jutro ma być do odbioru. Dam znać jaka sztuka.

Edit.

Takie rzeczy trzeba sprawdzić samemu. Każdy ma inne warunki oświetlenia w pomieszczeniu.

Edytowane przez Rafik7
  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Rafik7 napisał:

Zamówiłem już, jutro ma być do odbioru. Dam znać jaka sztuka.

Edit.

Takie rzeczy trzeba sprawdzić samemu. Każdy ma inne warunki oświetlenia w pomieszczeniu.

Elegancko. Czekam :thumbup: Ja w tym tygodniu zamówię

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
23 minuty temu, GS01 napisał:

Elegancko. Czekam :thumbup: Ja w tym tygodniu zamówię

Jeszcze trochę o nim poczytałem i mam obawy o stuck/bad pixele. Sporo postów i komentarzy znalazłem. Zobaczymy, jak znajdę chociaż jeden to zwracam.

Edytowane przez Rafik7

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
39 minut temu, Rafik7 napisał:

Jeszcze trochę o nim poczytałem i mam obawy o stuck/bad pixele. Sporo postów i komentarzy znalazłem. Zobaczymy, jak znajdę chociaż jeden to zwracam.

Ja nawet czytałem o bad pixelach na tym Asusie za 4 tys. zł. Zwykła loteria. Niestety monitory dla graczy to szrot. Ktoś o tym MSI napisał, że BLB idzie zmniejszyć ściskając ramkę - to dowodzi "fantastycznej" jakości tych monitorów. No ale, jak na razie, ten MSI to wg mnie najmniejsze zło. Kiedy dowiedziałem się jeszcze, że update firmware'u przynosi tryb sRGB, to tym bardziej mam ochotę go przetestować. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@GS01 Mam już monitor i właśnie testuję. Brak wad typu dead/stuck pixel. Prosto z pudełka kolory okropnie przesycone (spodziewałem się tego). Blb jest nieduży, głównie po lewej stronie górnej krawędzi. Zauważalny dopiero po odpaleniu ekranu testowego. Monitor jest słabo wyważony. Mam wrażenie, że podstawa jest zbyt płytka. W porównaniu do LG 27GP850-B i mojego starego Della U2515H ten jest znacznie mniej stabilny. No i dla mnie najistotniejsza kwestia, czyli jednorodność wyświetlania białego koloru: padaka. Środek ekranu jest w miarę jednorodny. Brzegi  (2 do 3 cm od krawędzi ekranu) mają inną temperaturę barwową (są zimniejsze). Efekt ? Jak jest dużo białego na ekranie to masz taką niebieską 'ramkę' dookoła ekranu. Chyba przeproszę się z LG i zamówię kolejną sztukę...

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurde, nieciekawie to brzmi :/ I znowu jestem w kropce. Chyba się skończy na LG albo DELLu, którego wykreśliłem. Jednak to prawda, że MSI ma fatalną kontrolę jakości. Co za czasy, że takie buble robią. Dzięki za opinie.
Tylko jest jedna kwestia - monitor musi się "wygrzać" przynajmniej 100 godzin - widziałem to na każdym swoim monitorze. Na początku jest kicha, tak właśnie jak opisujesz, nierównomierność, brudna biel, itp. Najlepiej zostaw włączony monitor na max jasności na całą noc i zobacz rano jak to wygląda, ja bym tak zrobił. Jeśli trochę się wyrówna, znaczy, że potrzebuje wygrzania... Jakbym Ci pokazał na 3 moich Eizo jak wyglądał obraz na starcie, a jak wygląda teraz, to byś nie uwierzył. 
I pytanie - jak wygląda czerń? Lepiej niż w LG? Kontrast zauważalnie lepszy? 

Edytowane przez GS01

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tym kontrastem to powiem Ci tak. Do tej pory miałem Della z fabryczną kalibracją (każda sztuka kalibrowana z certyfikatem kalibracji w pudełku) i on miał z fabryki kontrast 1200:1. W codziennym użytkowaniu (internet, YT, praca) nie widziałem różnicy. Dopiero jak odpaliłem na nim film to była wyraźna różnica, a że do filmów mam TV OLED, to mam na to wywalone.

Ze wszystkich wad jakie może mieć matryca (pomijam uszkodzone piksele) najbardziej mi przeszkadza ta nierównomierna biel. To widać po prostu bez przerwy. Przeglądanie internetu, praca w MS Officie, inne programy, których używam codziennie. To wręcz bije po oczach. Nie jestem w stanie tego zaakceptować.

Dzisiaj w pracy z ciekawości testowałem 4 typowo biurowe monitory Della. Dwie stare, 6 letnie sztuki i dwie nowe kupione w grudniu ubiegłego roku. Te 6 letnie są prawie idealne. Nowe nie są złe, ale wyraźnie gorsze (trochę blb, odrobinę nierównomierna biel, widoczna 'siatka' pikseli). W porównaniu do wszystkich monitorów, które ostatnio kupiłem te stare są idealne. Nie wiem jakim cudem ten MSI kosztuje 2300, albo ten LG 2100, jak budżetowy, 6 letni monitor bije je na głowę jakością obrazu...
 

Co do wygrzewania. Ostatniego LG miałem równo 14 dni (tyle ile jest na zwrot). Z komputera korzystam w domu przynajmniej 7 godzin dziennie. Zapomniałem sprawdzić ile miał godzin (ma licznik), ale do tych 100 myślę, że dobiłem. Ta biel się odrobinę poprawiła, ale to nie była jakaś wyraźna zmiana. W tym MSI jest gorzej niż w LG, więc nie widzę szansy na poprawę.

Czerń jest wyraźnie lepsza niż na LG. Podejrzewam, że to zasługa wyraźnie mniejszego blb i IPS glow. Pod tym względem MSI jest wyraźnie lepszy.

Edytowane przez Rafik7

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bo to jest niestety tak jak mówiłem. Obecnie, tylko i wyłącznie monitory dla profesjonalistów i wszystkie ekrany marek Eizo i NEC oraz starsze modele DELLa, itp - są ok. Monitory dla graczy to syf, tam marketing krzyczy o ilości Hz, nano srano ipsy z jakimś proszkiem na matrycy. Ja temu nie wierzę. Ucinają poziomy czerni, żeby monitor nie smużył i się jeszcze tym chwalą. A później się okazuje, że czarnego nie ma, tylko jest szaro-niebieski. Rynek jest zalany monitorami dla graczy, jeden producent prześciguje się z drugim, jakości w tym nie ma. Najgorsze jest to, że klienci karmieni takim gównem już nie znają prawdziwej jakości, bo nie widzieli jak ekran może być naprawdę równy, a monitor wykonany solidnie. 
 I serio, już totalnie nie wiem co robić. Chyba kupię 27 calowego Eizo, ale znów bardzo chciałbym mieć G-Sync, większe odświeżanie i szerszy gamut na szybkim monitorze, bo jednak gram sporo.
Pracuję jako grafik i fotograf, najsłabszy monitor jaki mam to Eizo 2450 - wyobraź sobie, że jak podpiąłem kalibrator, żeby go zmierzyć, to nie było co poprawiać za bardzo... Bo biel miała idealne 6500K. Tam kontrola jakości i dbanie o produkt jest na najwyższym poziomie, tak żeby klient wiedział co dostaje i był pewny, że syfu nie będzie. A w monitorach dla graczy nawet ponad 7000, kalibrują na Rtings, oceniają wysoko, a tu się okazuje, że uzyskali 6400 albo podobnie. Kpina i sponsoring. Dobry ekran pod treści internetowe, mulimedialne ma 6500K, gammę 2.2 i równomierność - to musi być idealne i koniec.

Edytowane przez GS01
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, GS01 napisał:

Pracuję jako grafik i fotograf

To jakbyś zobaczył tą konkretną sztukę MSI, którą mam, to byś chyba zbladł. Dla białego koloru kontrast między brzegiem monitora, a środkiem jest jak dzień i noc. Środek jest ok, a brzegi 'niebieskie' i tak dookoła...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to są jakieś jaja, w życiu bym się nie spodziewał. Dałbyś radę cyknąć fotę np tego forum w trybie pełnoekranowym przeglądarki? A na Twoim LG jak to wygląda?

Edytowane przez GS01

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurde nie umiem nastawić aparatu w telefonie tak, żeby było to widać.

Edytowane przez Rafik7

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 minut temu, Rafik7 napisał:

Kurde nie umiem nastawić aparatu w telefonie tak, żeby było to widać.

daj tryb ręczny, wyłącz światło w pomieszczeniu, ISO na ok 100-400 - będziesz widział które ISO najbardziej odzwierciedla.
Powiem Ci, że po tym co napisałeś, zastanawiam się, czy by nie zamówić HP Omen 27i - matryca ta sama co w LG, ale ma dobre opinie 
Dla przykładu test na BLB i IPS Glow u mnie, ciemno w pokoju, tylko słaba listwa led za biurkiem (słaby aparat w telefonie, ale niskim ISO udało się mniej więcej odwzorować to, co widziało ludzkie oko - księżyc na zdjęciu nie jest prześwietlony, tylko taki jaki był w odbiorze). W rzeczywistości jest bardzo leciutki BLB w jednym rogu, ale nawet telefon go nie łapie:
35X01FC.jpg

Edytowane przez GS01

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zrobiłem jeszcze coś innego. Mam zdjęcie jednego LG. Ustawienia:

ISO 1200

EV -2

S 1/10

f /1.8

Jest tylko inny balans bieli tbo tego nie widzę w szczegółach.

Zrobiłem z tymi ustawieniami zdjęcie MSI (oprócz balansu bieli).

MSI:

MSI-1.jpg

LG:

LG.jpg

Wiem, że to nie jest dobrze zrobione zdjęcie, ale do celów porównawczych wydaje mi się, że jest ok. Masz te same ustawienia i te same warunki. Celowo nie wyłączyłem podświetlania klawiatury teraz bo na tamtym zdjęciu jest włączona.

Żeby nie było nieporozumień. Na żywo to tak nie wygląda ! To tylko moje nieudolne próby wykonania zdjęcia blb/ips glow.

Edytowane przez Rafik7

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm, na oko mi wygląda jakby czerń była dużo lepsza na MSI

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@GS01 a może AOC Agon AG273QXP albo Samsung Odyssey G5 (nowa wersja na IPS)?

Poważnie jest aż tak źle z tymi monitorami 1440p? Nie ma czegoś co byłoby w miarę dobre pod każdym aspektem? Bo jeśli nie to tak to jaki jest sens wychodzić poza FHD, wydać dużo więcej i być niezadowolonym? :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...