Skocz do zawartości
Wheezyx

praca/gry ~2500+

Rekomendowane odpowiedzi

@GS01

Popatrz na ten wątek. Kolega zrobił rewelacyjne zdjęcia. Tak wyglądał u mnie MSI tylko dookoła :E. Może środek był trochę bardziej ciepły ('żółty').

Edytowane przez Rafik7

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, Rafik7 napisał:

@GS01

Popatrz na ten wątek. Kolega zrobił rewelacyjne zdjęcia. Tak wyglądał u mnie MSI tylko dookoła :E. Może środek był trochę bardziej ciepły ('żółty').

No tak, dziękujemy producentom za cienkie rameczki. Wygląd monitorów ważniejszy niż jakość obrazu. Takie czasy. A jak czytam na redditcie teksty typu, że źle spasowane, że monitor na grubość da się ścisnąć, to sobie myślę " Ja p.."  Mnie kusi mocno ten nowy AOC mini led. Czekam na testy. 

Edytowane przez GS01

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
18 godzin temu, GS01 napisał:

No tak, dziękujemy producentom za cienkie rameczki. Wygląd monitorów ważniejszy niż jakość obrazu. Takie czasy. A jak czytam na redditcie teksty typu, że źle spasowane, że monitor na grubość da się ścisnąć, to sobie myślę " Ja p.."  Mnie kusi mocno ten nowy AOC mini led. Czekam na testy. 

Nie wiem co takiego nowego w nim jest. Przecież strefowe podświetlanie jest dostępne od dawna, a 500 stref to wcale nie jest jakaś duża liczba.

Edit:

W cenie tych monitorów jest OLED od LG..

Edytowane przez Rafik7

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, Rafik7 napisał:

W cenie tych monitorów jest OLED od LG.

Który model? Bo ja nie widzę żadnych 1440p
Co do wspomnianego AOC - nie chodzi mi o te 500 stref, a raczej o lepszy kontrast i czerń - a tego jestem ciekaw w mini LEDach

Edytowane przez GS01

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
14 godzin temu, GS01 napisał:

Który model? Bo ja nie widzę żadnych 1440p

Chodzi mi o TV 48" :P
 

14 godzin temu, GS01 napisał:

Co do wspomnianego AOC - nie chodzi mi o te 500 stref, a raczej o lepszy kontrast i czerń - a tego jestem ciekaw w mini LEDach

A widziałeś kiedyś jak wygląda kursor na ciemnym tle w monitorze z local dimmingiem :P ? zobacz sobie na YT. Dla mnie to strefowe podświetlanie to pic na wodę. Potem lata Ci taka chmura po ekranie wszędzie tam gdzie kursor masz.

Tutaj masz link jak to wygląda na 32" Asusie, który ma ponad 1000 stref podświetlania. Myślisz, że ten AOC będzie lepszy ?

Oczywiście może być tak, że po wyłączeniu strefowego podświetlania ogólnie monitor będzie lepszy bo samo podświetlanie mini LED jest lepsze. To się okaże dopiero w testach.

EDIT.

Nie musisz czekać na testy tego AOC. Ten Asus, którego Ci podlinkowałem ma podświetlanie mini LED. Hardware Unboxed robił test. Nie sądzę, żeby różnica była jakaś wielka.

EDIT 2

Tutaj komentarz na temat mini LED. 16:07. Czyli im więcej stref tym trudniej uzyskać równomierne podświetlanie.

EDIT 3

Komentarz do nierównomiernego podświetlania mnie po prostu rozwala. Jeden róg niebieski, drugi róg czerwony, i przyznaje, że widać to przy przeglądaniu internetu czy w pakietach biurowych, aby chwilę później zmarginalizować problem, bo przecież to "monitor dla graczy" (za 3k$ !) i taki mamy dzisiaj klimat, więc jest ok. Ręce opadają...

Edytowane przez Rafik7

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odebrałem dzisiaj ASUSa PG279QM. Gdyby nie bad pixel to miałbym monitor. Nie widzę BLB. Średni IPS glow (znacznie mniejszy niż w LG 27GP850, ale troszkę większy niż w MSI MAG274QRF-QD). Czerń nie jest tak głęboka jak na MSI, ale jest bardzo równa na całym ekranie. Jeżeli chodzi o biel to najlepszy monitor jaki do tej pory miałem. Odrobinę ciemniejszy prawy róg (widoczny na białym ekranie testowym i w przeglądarce). Przy krawędziach (około 5 mm) biel jest delikatnie ciemniejsza. Po 2h użytkowania przestałem to zauważać. Zważywszy na to jak bardzo jestem wrażliwy na tym punkcie to jest bardzo dobrze.

Coś co mnie pozytywnie zaskoczyło to rewelacyjne kąty widzenia. Różnica jest ogromna w porównaniu do LG i MSI.

Bardzo stabilna podstawa.

Każda sztuka jest kalibrowana. W kartonie jest karta kalibracji z numerem seryjnym.

Ten bad pixel jest w trzeciej ćwiartce i jak nie popatrzę na niego na wprost to przy normalnym użytkowaniu go nie widzę.

Zrobiłem zdjęcie porównawcze z takimi samymi ustawieniami jak poprzednio. Oczywiście zaznaczam, że monitor nie wygląda tak na żywo ! To tylko moja próba uchwycenia BLB/IPS glow.

Odpaliłem sobie film i kontrast jest ok. Jednak te 800:1 w LG to za mało. Jeżeli ktoś chce od czasu do czasu obejrzeć film to LG odradzam.

Asus-pixel.jpg ASUS.jpg

Edytowane przez Rafik7

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No, ale swoje musiałeś zabulić. Sam się nad nim długo zastanawiałem, ale właśnie te opinie dotyczące bad pixeli na ASUSach.  Dziwne, że monitor w takiej cenie na to cierpi. 800:1 dla mnie też za mało, to jest po prostu wada nano-ips. I jak wielkościowo ten monitor? Ponoć dużo miejsca zajmuje podstawa. 
Myślę przytulić też iiyamke  GB2770QSU-B1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, GS01 napisał:

No, ale swoje musiałeś zabulić. Sam się nad nim długo zastanawiałem, ale właśnie te opinie dotyczące bad pixeli na ASUSach.  Dziwne, że monitor w takiej cenie na to cierpi. 800:1 dla mnie też za mało, to jest po prostu wada nano-ips. I jak wielkościowo ten monitor? Ponoć dużo miejsca zajmuje podstawa. 
Myślę przytulić też iiyamke  GB2770QSU-B1

Dobrze, że nie spakowałem monitora od razu do kartonu, bo to nie jest bad pixel :) Trzymaj się krzesła i czytaj :D Wczoraj wieczorem wpadłem w panikę, bo zobaczyłem jeszcze ze 20 takich 'plamek'. Jeszcze raz odpaliłem kolory testowe (RGB, biały, czarny) i ku mojej rozpaczy te plamki były wszędzie, ale coś mi nie pasowało. Przecież jak jest uwalony piksel, to widać wyraźnie, a do tego kąt pod jakim się na niego patrzy nie ma aż takiego znaczenia. A ja miałem tak, że te piksele były widoczne tylko pod określonym kątem. Wystarczyło przesunąć się by plamka znikła. Okazało się, że to kurz, który opadł na ekran xD. Włączyłem zielony w trybie full screen i ścierką z mikrofibry wycierałem bad pixele :rotfl: Gdybym się pospieszył to oddałbym zupełnie dobry monitor :boink:.

Wydaje mi się, że to może mieć coś wspólnego z rodzajem zastosowanej powierzchni antyrefleksowej. Jak się przyglądałem monitorowi z bardzo bliskiej odległości to widać, że ona jest taka 'ziarnista' (widoczne dopiero z kilku centymetrów), ale powiem szczerze, że gdybym o tym nie przeczytał tutaj, to nie zauważyłbym tego. Wygląda to tak: jak jest kurz na monitorze, to gdy wyświetlany jest biały kolor, światło ulega rozszczepieniu, więc ten punkt mieni się kolorami tęczy, a jak jest wyświetlany jeden kolor np. zielony (0 255 0) to ten punkt jest ciemniejszy i sprawia wrażenie jakby to był dead pixel. To ma znaczenie czysto użytkowe. Trzeba będzie często go czyścić. W żadnym innym monitorze czegoś takiego nie zauważyłem niezależnie od tego jak bardzo był zakurzony.

W podanym linku opisują takie coś jak “star lighting effect”. Ja na swoim tego w ogóle nie mam. Przyglądałem się bardzo dokładnie.

Co do samego ekranu to nie mam czego się przyczepić. Może delikatnie widać różnicę w beli przy krawędziach, ale tak jak pisałem poprzednio, obszar jest niewielki i sam gradient nie jest duży. W sumie jestem zaskoczony, że moja pierwsza sztuka jest tak dobra.

Podstawa zajmuje sporo miejsca. Wielkością i rozstawem jest podobna do LG 27GP850 z tą różnicą, że ASUS ma trzecią małą nogę skierowaną do tyłu i przez to monitor zajmuje więcej miejsca na głębokość. Właśnie zajrzałem do specyfikacji. Podstawa w ASUSie jest mniejsza niż w LG :P Chyba wielkość tej podstawy jest wyolbrzymiana. Całość jest bardzo stabilna. Dla to bez znaczenia. Mam zamiar kupić uchwyt.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ponoć ten ASUS ma kontrast poniżej 1000:1, , może to kwestia tego, że  na niższych poziomach jasności kontrast nie spada drastycznie, tak jak to ma miejsce na nano-ipsach

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 5.11.2021 o 11:40, GS01 napisał:

No, ale swoje musiałeś zabulić. Sam się nad nim długo zastanawiałem, ale właśnie te opinie dotyczące bad pixeli na ASUSach.  Dziwne, że monitor w takiej cenie na to cierpi. 800:1 dla mnie też za mało, to jest po prostu wada nano-ips. I jak wielkościowo ten monitor? Ponoć dużo miejsca zajmuje podstawa. 
Myślę przytulić też iiyamke  GB2770QSU-B1

Też szukam monitora w tej kwocie.Ta iiyama ma freesync a masz rtx-a ,nie lepiej jakiś z g-sync ? Ja się zastanawiam nad G7 Oddysey

Edytowane przez dan254

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, dan254 napisał:

Też szukam monitora w tej kwocie.Ta iiyama ma freesync a masz rtx-a ,nie lepiej jakiś z g-sync ? Ja się zastanawiam nad G7 Oddysey

Na iiyamie działa g-sync, ale bez oficjalnego wsparcia.

W dniu 5.11.2021 o 16:15, GS01 napisał:

Ponoć ten ASUS ma kontrast poniżej 1000:1

Zgadza się. Jeżeli kontrast jest dla Ciebie ważny to może spróbuj jednak MSI ? 1200:1, update dodał tryb sRGB (bez pełnej regulacji, ale zawsze jest). Może trafisz dobrą sztukę po kilku próbach.

W dniu 5.11.2021 o 11:40, GS01 napisał:

Myślę przytulić też iiyamke  GB2770QSU-B1

Kup coś wreszcie bo mnie ciekawi co Ci się trafi :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To mogliby gdzieś to napisać bo wszędzie gdzie czytałem opis to był tylko freesync.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
36 minut temu, dan254 napisał:

To mogliby gdzieś to napisać bo wszędzie gdzie czytałem opis to był tylko freesync.

No właśnie nie jest to nigdzie napisane, bo by monitor otrzymał certyfikat G-Sync Compatible, musi przejść testy u NVIDIA (które na pewno coś tam kosztują). Widocznie iiyama nie chciała za to płacić, więc nie ma certyfikatu. Funkcja mimo to działa, bo G-Sync Compatible to nic innego jak Adaptive Sync, które jest częścią standardu DisplayPort. Brak certyfikatu oznacza tylko tyle, że monitor nie jest sprawdzony i w przypadku problemów (artefakty, miganie ekrau), NVIDIA nic z tym nie zrobi. Każdy monitor, który ma certyfikat zostaje dopisany do sterownika.

Musisz poczytać sobie jaka jest różnica między FreeSync, G-Sync i G-Sync Compatible. Na Wiki jest dużo info

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, Rafik7 napisał:

Kup coś wreszcie bo mnie ciekawi co Ci się trafi :P

Kupię, kupię, nie bój nic, tylko na razie mam remonty i mnie z kasą przycisło. Ale znając siebie samego, co bym nie kupił, to będę niezadowolony :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 godzin temu, Rafik7 napisał:

Musisz poczytać sobie jaka jest różnica między FreeSync, G-Sync i G-Sync Compatible. Na Wiki jest dużo info

Wiem i znam różnice ,nie znalazłem tylko info że info że monitor jest kompatybilny z g sync.Dzieki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, dan254 napisał:

Wiem i znam różnice ,nie znalazłem tylko info że info że monitor jest kompatybilny z g sync.Dzieki

To słabo szukałeś :P

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z początku też myślałem, że to to samo, tylko różnica certyfikatu na papierze, ale jednak jest inaczej:
https://www.displayninja.com/g-sync-compatible-vs-native-g-sync/

Właśnie to jest jeden z powodów, dla którego rozważam zakup HP Omen 27i - ma on dedykowany moduł GSync. Sporo lepszy, ale i droższy ekran z natywnym GSync to właśnie wspomniany ASUS PG279QM.

Edytowane przez GS01

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, GS01 napisał:

Właśnie to jest jeden z powodów, dla którego rozważam zakup HP Omen 27i - ma on dedykowany moduł GSync.

Pomyliłeś monitory. Model bez 'i' ma moduł G-Sync, ale jest na panelu TN. Model 27i ma G-SYNC Compatible.

Tutaj masz oficjanlą listę NVIDII.

Edytowane przez Rafik7

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli najlepiej z g sync ultimate np Dell AW2721D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, dan254 napisał:

Czyli najlepiej z g sync ultimate np Dell AW2721D

Nie popadajmy ze skrajności w skrajność. G-Sync Compatible jest w zupełności wystarczające. Oczywiście nie neguję korzyści wynikających z pełnego G-Sync, czy G-Sync Ultimate, ale cena takich monitorów jest znacznie wyższa. Owszem kupiłem Asusa PG279QM, ale nie ze względu na pełny G-Sync.

Ten Dell też dobra opcja. Porównywalny do Asusa i sporo tańszy.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dlatego napisałem najlepiej a nie że to jedyne rozsądne wyjście ??.Podglądałem trochę testów i tak do 3 tys to właśnie polecają tego Della i Samsunga Odyssey G7.Tylko różnica 1000 zł jest dosyć spora więc ja chyba się jednak zdecyduje na Samsunga.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wziąłem jeszcze raz tego MSI, druga sztuka bardzo fajna się trafiła. Oczywiście kolory z pudełka mocno idące w czerwień, Backlight Bleed zadziwiająco mały, 0 dead pixeli, brak tej niebieskiej poświaty. Zobaczymy jak się będzie sprawował. Nie aktualizowałem jeszcze firmware'u, więc nie wiem jak wygląda sprawa sRGB.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 29.10.2021 o 19:49, GS01 napisał:

Mnie kusi mocno ten nowy AOC mini led. Czekam na testy. 

Jak za te pieniądze (ponad 5k) to dla mnie kaszana. Kontrast ~850:1 :E

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 5.11.2021 o 16:15, GS01 napisał:

Ponoć ten ASUS ma kontrast poniżej 1000:1, , może to kwestia tego, że  na niższych poziomach jasności kontrast nie spada drastycznie, tak jak to ma miejsce na nano-ipsach

Na każdym typie matrycy LCD (IPS - wszelkie odmiany, VA, TN), jeśli regulacja jasności jest realizowana przez sterowanie jasnością lamp, to kontrast niezależnie od ustawionej jasności jest stały. Tym sposobem, im niższa wybrana jasność, tym nie tylko biel ciemniejsza, ale też czerń.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, parcu napisał:

Jak za te pieniądze (ponad 5k) to dla mnie kaszana. Kontrast ~850:1 :E

MiniLED i kontrast ~850:1 to nie kaszana, tylko tragedia światowa gorsza od Covid.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...