Skocz do zawartości
Flik

Brother DCP-T525W-sterowniki

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Mam śmieszne pytanko. Gdzie znajdę wiarygodne sterowniki do   Brother DCP-T525W?  Nie widzę na stronie producenta, albo jakiś niekumaty jestem.? Nie widzę tego czego szukam.

https://www.brother.pl/support/dcp-t525w/downloads

Mam tę drukarkę ok 3 tygodnie. Instalowana po WIFI -ale bez wgrywania czegokolwiek (nie było płyty na wyposażeniu drukarki-trzeba chyba samemu ściągać). Swoją drogą to dziwne, że w tej cenie Brother nie daje płyty ze sterami.

Dotychczas jednak wszystko działało w zasadzie wyśmienicie bez sterów.  Wczoraj chciałem dziecku wydrukować kolorowanki i d....  Siakiś błąd drukarki pokazuje.

Dlatego moje pytanie jest jak wyżej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiedziałem, że już nikt nie daje sterowników. Ostatnią drukarkę (prócz tego Brothera) kupowałem ok 10 lat temu. Wówczas sterowniki były na płycie.

Dzięki za pomoc.? Zaraz ściągam.

Edytowane przez Flik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
2 godziny temu, Puma napisał:

Obecnie chyba nikt już płyt ze sterownikami nie daje... takie czasy.

Jeszcze dają płytę ze sterownikami.  CANON, EPSON czy nawet BROTHER nadal mają płyty ze sterownikami w pudełkach z drukarką !

Tylko akurat BROTHER nie do tego modelu drukarki.  :>

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
2 godziny temu, Flik napisał:

 Nie widzę na stronie producenta, albo jakiś niekumaty jestem.

Co za szczerość !  :hahaha:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No przecie tam gdzie podałem nie było. Nie było żadnego odnośnika do tej strony co ktoś podał. Skąd miałem wiedzieć....?

Coś mam problemy w czasie instalacji po WIFI. Drukarka  zaczęła drukować bez sterów jeszcze, ale podczas instalacji (bez kabla),  oprogramowanie nie widzi drukarki (nie znajduje).

I cała instalacja w....... nie będę wulgarny.

Klucz na pewno ok, bo wcześniej drukowało bezproblemowo. Zresztą skonfigurowałem ponownie i na wyświetlaczu był napis Połączono-powinno pójść jak po maśle, ale patrz wyżej.

Użeram się już drugą godzinę z tym ustrojstwem. Chyba po USB spróbuje po już mam ochotę to wychrzanić za okno.?

Edytowane przez Flik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poczekaj z tym za okno ;)

Odinstaluj wszystko co dotyczy Brother, sterowników (pewnie sam Windows dociągnął domyślne sterowniki), wyczyść np. programem CCleaner, restart komputera i zainstaluj pełną paczkę z linka co podałem. Nie podłączaj kabla i wybierz przy instalacji wi-fi (u mnie jest wybór).

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zaraz się pobawię tym CC Cleanerem. No i u mnie też jest wybór wifi. Stanąłem na Wybierz urządzenie, w głównym oknie pisze, że nie znaleziono.

Mam pytanko: czy wyłączyć funkcje Separator bezpieczeństwa (tak mi każe to okienko), to znaczy wyłączyć filtrowanie MAC?

U mnie jest to wyłączone w  Funboxie (nawet nie wiedziałem-myślałem, że mam włączone).

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Konfiguracja urządzenia do pracy w sieci bezprzewodowej przy użyciu Kreatora konfiguracji z komputera

  1. Wykonaj jedną z następujących czynności:

    Pobierz instalatora ze strony Pobieranie swojego modelu w witrynie support.brother.com

    i uruchom go .

  2. Postępuj zgodnie z instrukcjami wyświetlanymi na ekranie.
  3. Wybierz opcję Bezprzewodowe połączenie sieciowe (Wi-Fi), a następnie kliknij Dalej.
  4. Postępuj zgodnie z instrukcjami wyświetlanymi na ekranie.

Zakończono wprowadzanie konfiguracji sieci bezprzewodowej.

================================

Pierwszy raz konfigurujesz Wi-Fi z poziomu komputera i zainstalowanego oprogramowania.

Po co kombinować od d*py strony ???  :hmm:

Można też i tak:

Podręcznik szybkiej obsługi

...wszystko na stronie BROTHER.  :>

13 godzin temu, Flik napisał:

No i u mnie też jest wybór wifi. Stanąłem na Wybierz urządzenie, w głównym oknie pisze, że nie znaleziono.

To wpisz ręcznie nazwę twojej sieci i hasło do tej swojej sieci.  Masz z tym jakiś problem ?  :/

Skąd drukarka ma wiedzieć, która to twoja sieć Wi-Fi jak wykrywa ich kilkanaście w okolicy ? 

Chyba, że mieszkasz na kompletnym zadupiu, gdzie najbliższy sąsiad mieszka 5 km od ciebie to wtedy drukarka nie wykrywa żadnych innych sieci.  :glaszcze:

 

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szpajza: 

Ten przewodnik co zalinkowałeś mam w formie papierowej. I w sumie dałeś stronę ze sterownikami, którą podał mi Puma.

Robiłem  ręczną konfiguracje połączenia bezprzewodowego na tej drukarce. Mam napis Połączony.  Brother widzi moją sieć i chodzi bez  sterowników.  

Wczoraj znów zaczął   działać. 

Sterowniki mam jednak w dalszym ciągu niezainstalowane, bo utknąłem na wczesnym etapie instalacji, przed kopiowaniem plików.

Problem polega na tym, że instalator nie widzi drukarki i przez to nie mogę zainstalować sterowników.  Po IP też mi nie znajduje sieci.  Nie mam możliwości wpisania tego ręcznie.

Działa bez sterów, więc połączenie jest skonfigurowane poprawnie. Drukarka wykrywa moją sieć i jeszcze jakąś jedną, ale instalator żadnej.  Problem nie jest po stronie

samego urządzenia.

Ściągnąłem sobie instalator ze strony od Pumy, ale mam problem jak wyżej. Zabawa Cleanerem nić nie dała.  Nie znalazł mi nic co ma w nazwie Brother.

 

* pisząc drukarka mam na myśli urządzenie wielofunkcyjne.

Zaopatrzę się chyba w kabel USB typ A-B (też nie dali) i spróbuje tak zainstalować. Tylko mam pytanie, czy będę mógł wówczas korzystać z tego urządzenia bezprzewodowo?

Czekam na dalsze wskazówki odnośnie poradzenia sobie z problemem.?

Podkreślam: drukarka działa bezprzewodowo bez sterowników.

Edytowane przez Flik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To połączenie tylko z komputerem gdzie instalujesz sterowniki. Na komórce zainstalowałem Brother ze sklepu Play ale pewnie i bez tego  by drukowało. https://play.google.com/store/apps/details?id=com.brother.mfc.brprint&hl=pl&gl=US

Można spróbować usunąć drukarkę z Windows tzn. menu gdzie są drukarki https://www.szybkiplik.pl/xkURnF7G93 i od nowa zainstalować.

Edytowane przez Puma
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
3 godziny temu, Flik napisał:

Zaopatrzę się chyba w kabel USB typ A-B (też nie dali) i spróbuje tak zainstalować. Tylko mam pytanie, czy będę mógł wówczas korzystać z tego urządzenia bezprzewodowo?

Kabla do drukarki fabrycznie nikt nie dodaje i to sprawa znana odkąd drukarki sprzedają - nie mylić z "płyty CD ze sterownikami". Płyty dodają !  :cool3:

Oczywiście, że z KABLEM zainstaluj drukarkę a po skonfigurowaniu połączenia Wi-Fi na komputerze/w drukarce będziesz mógł drukować już tylko przez Wi-Fi - bez udziału komputera.  :goryl:

3 godziny temu, Flik napisał:

Po IP też mi nie znajduje sieci.  Nie mam możliwości wpisania tego ręcznie.

To na ekranie LCD pokazuje się tylko IP sieci znalezionych przez drukarkę ? 

A ręcznie wpisujesz w drukarce na ekranie LCD - jest taka opcja - wystarczy poczytać jak to się robi i dopiero klikać.  :>

 

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Drukarka sama znajduje moją sieć. Pisałem już o tym. Nic nie muszę pisać na tym wyświetlaczu. Pokazuje się nazwa sieci mojej, chyba jeszcze jakaś jedna. Nazwa-nie IP

SSID: nazwa sieci ja wpisuje tylko klucz WPA i wyświetlacz raźno oznajmia, że i owszem Połączono.?

W Instalatorze wpisuje nr IP by wyszukał i też nic nie znajduje.

 

1 godzinę temu, Szpajza napisał:

Kabla do drukarki fabrycznie nikt nie dodaje i to sprawa znana odkąd drukarki sprzedają - nie mylić z "płyty CD ze sterownikami". Płyty dodają !  :cool3:

Ostatnią drukarkę kupowałem 10 lat temu. Mogło mi umknąć.? Nie jestem pewien, ale moja poprzednia (siakiś HP) chyba miał kabelek. Jednak  upierał się o to nie będę.

Na wolnym czasie sprawdzę jeszcze tę drugą poradę od Pumy.

Edytowane przez Flik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
3 godziny temu, Flik napisał:

Ostatnią drukarkę kupowałem 10 lat temu. Mogło mi umknąć.? Nie jestem pewien, ale moja poprzednia (siakiś HP) chyba miał kabelek. 

Nie miał ! Nawet 20 lat temu. Kabelek USB czasami dołączał...sklep jaki sprzedawał drukarkę, ale to tylko samowola/dobra wola sklepu a nie ogólna zasada/tradycja producentów drukarek. :balon:

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
20 godzin temu, Flik napisał:

Sterowniki mam jednak w dalszym ciągu niezainstalowane, bo utknąłem na wczesnym etapie instalacji, przed kopiowaniem plików.

 Jak nie podłączyłeś kablem USB to jak instalator oprogramowania Brother ma wykryć drukarkę ???  :glaszcze:

 

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

obraz.png.08b3c03d1ce22e51557d391198fb97ff.png

To sugeruje, że można bez kabla. Nigdzie podczas instalacji (wstępny etap) nie ma komunikatu, że należy podłączyć kabel.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pewnie że kabla można nie podłączyć jak jest wi-fi. U mnie jak mam kabel przy instalacji przy wi-fi to tylko są problemy, uparcie o ile dobrze pamiętam chcę kablem drukować.

Na routerze klikam przycisk WPS bo nie chcę mi się pisać nazwy sieci itd ;)

Na drukarce przycisk wi-fi się świeci ?

Edytowane przez Puma
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
3 godziny temu, Flik napisał:

To sugeruje, że można bez kabla. 

Można...ale jak sam widzisz - nie dajesz rady.  :glaszcze:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie świeci mi żaden klawisz. Mam wrażenie, że w tym modelu klawisze są nie podświetlane. Jedynym świecącym elementem jest czerwony wykrzyknik na wyświetlaczu, ale on nie pali się podczas instalacji (świeci się podczas np braku papieru, tuszu itd..

WPS próbowałem i też nic. Dziś  spróbuje na spokojnie jeszcze raz i tę Twoją poradę z poprzedniego posta. Dam znać czy wyszło. Po USB pewnie by się udało.

Jak nie wyjdzie to nie certolę się z tym więcej i instaluje po kablu (już zamówiony).  Urządzenie drukuje baz sterów (znaczy może jakieś ma windowsowe).  Może w ogóle je sobie podaruje.

34 minuty temu, Szpajza napisał:

Można...ale jak sam widzisz - nie dajesz rady.  :glaszcze:

No nie daje rady...ale jak jest możliwość instalacji bez kabla w urządzeniu za prawie 1000 zł, to to ma działać.?

 

Edytowane przez Flik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aha, nie wiem czy u Ciebie też tak jest, nie połączę się z wi-fi przez 5GHz i musi być 2.4GHz.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

obraz.png.cffe3b32d69c2facd0036c77dc62fe71.png

Też instalator mi nie znajduje mojej sieci. Po kablu spróbuje jak mi dojdzie, bo już mi witki opadają. Żeby za urządzenie w kwocie jak wyżej takie rzeczy...

W dniu 13.09.2021 o 10:35, Puma napisał:

....Można spróbować usunąć drukarkę z Windows tzn. menu gdzie są drukarki https://www.szybkiplik.pl/xkURnF7G93 i od nowa zainstalować.

Też nie zadziałało.   Czy włączona funkcja AUTO-Protect w Nortonie może mieć w powyższym problemie jakiekolwiek znaczenie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wi-fi masz dobrze, powinno być dobrze. No, Nortona najlepiej wyłączyć bo może blokować połączenie.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wyłączenie Nortona nic nie zmieniło.

To ustawienie o którym pisałeś zmieniłem dopiero jak zobaczyłem Twojego posta. Wcześniej miałem zaznaczone Wspólna konfiguracja...Tak i zaptaszkowane obie częstotliwości. Działało bez sterowników.

Czekam na kabel. Nie chce mi się już z tym kopać. Tym bardziej, że w sumie urządzenie działa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie kiedyś były podobne cyrki z T500W. Pomogła zmiana acces pointa z Mikrotika na Ubiquiti

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Eeee.... Nie będę zmieniał modemu by zainstalować drukarkę.? Mam jakiegoś TP linka chyba schowanego w szafie, i mam już kabel USB A-B.

Poza tym mam VOIPA i nie wiem, czy jakikolwiek inny modem poza Funboxem u mnie zadziała. Nie chce mi się teraz sprawdzać.?

Siakoś nie mam motywacji by instalować te stery, gdy urządzenie działa.  Jutro dam znać jak się sprawa skończyła.

W każdym razie dzięki wszystkim za chęć pomocy i porady.?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...