Skocz do zawartości
error1969

ASUS Z590 PLUS WiFi + SSD SAMSUNG 512GB NVMe M.2

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, mam pytanie odnośnie współpracy dysku SSD M.2 z płytą główną i pewnymi zależnościami. Mianowicie złożono mi komputer na płycie ASUS Z590 PLUS WiFi, umieszczono dysk SAMSUNG V-NAND SSD 970 PRO NVMe M.2 w miejscu zaraz nad kartą graficzną o oznaczeniu M.2 PCIe 4.0. Niestety po odbiorze komputera ani bios, ani system nie widziały dysku. Zacząłem przeglądać manuala i jest parę informacji na ten temat. Rozumiem, że ten dysk nie nadaje się do tego gniazda, bo musiałby mieć dopisek PCIe? Jak to z tym jest? 

Poniżej karty graficznej są dodatkowo dwa miejsca na dyski NVMe o oznaczeniu M.2_2& M.2_3, już nie pamiętam w które gniazdo, ale umieściłem tam dysk M.2 i w końcu zaczął być widoczny i mogłem postawić system. 

Tu pojawiają się kolejne schody, których to nie rozumiem, dlatego liczę na wyjaśnienia z Waszej strony. 

Płyta ma zwykłych portów SATA6G 6 sztuk. 4 na froncie (wszystkie 4 działają) i 2 na wysokości karty graficznej, inaczej zorientowane niż tamte. Tutaj, jeśli wepnę jakikolwiek dysk nie jest on widoczny. Manual zdradza sekret i rozumiem, że tak ma być? Jest to normalne?

Czyli wychodzi na to, że mam zwykłe M.2, a nie M.2 PCIe, dlatego nie wepnę go do gniazda nad kartą?

 

https://ibb.co/7p2wP7Y

https://ibb.co/y0pv5mR

Edytowane przez marec.film@gmail.com

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do portu M2 nad kartą graficzną jest on obsługiwany tylko przez procesory 11 gen

Te dwa dodatkowe SATA pewnie wymagają podzału lini PCI E  przypisanych karcie graficznej

Edit

Jesli są używane sloty M2 to te dwa gniazda są wyłączone.

Co masz zresztą napisane w instrukcji

Edytowane przez Roberto78

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...