Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Chce kupić monitor do grania i czasami oglądania szukam czegoś 27 cali i 1440p będzie to chodzić na rx 6900xt. Ogólnie chciałbym kupić coś do 2 tys ale jak jest coś warte dopłaty to dorzucę te 500zl. W gry gram różne raczej nie interesują mnie tytuły esportowe np cs, często gram w jakieś MMO i RPG. Myślałem o g7 ale ta krzywizna mnie bardzo martwi, i nie wiem czy nie będzie przeszkadzać jakby coś się oglądało z napisami. Chwilowo siedzę na 1080p Samsung 27 calowy z lekkim zakrzywieniem i te lekkie nie przeszkadza dodam że gram w różnych porach przez pracę.I musi mieć możliwość montażu vesa ale teraz to raczej większość ma

Edytowane przez Dariks

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ma ktoś odyssey g7 27 cali z matrycą va i może powiedzieć jak się sprawuje planuje kupić monitor na kilka lat więc chcę brać coś lepszego 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To świetny monitor na QLEDowej matrycy. Bardzo dobre czernie, ale niestety zakrzywienie może płatać figle. Żeby komfortowo oglądać na nim treści, powinieneś siedzieć centralnie przed monitorem. Z większych kątów zakrzywienie będzie po prostu zasłaniać Ci część ekranu.


https://www.x-kom.pl/p/635235-monitor-led-27-samsung-odyssey-c27g75tqsrx-curved-quantum-dot-hdr.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
23 godziny temu, Dariks napisał:

Witam. Chce kupić monitor do grania i czasami oglądania szukam czegoś 27 cali i 1440p będzie to chodzić na rx 6900xt. Ogólnie chciałbym kupić coś do 2 tys ale jak jest coś warte dopłaty to dorzucę te 500zl. W gry gram różne raczej nie interesują mnie tytuły esportowe np cs, często gram w jakieś MMO i RPG. Myślałem o g7 ale ta krzywizna mnie bardzo martwi, i nie wiem czy nie będzie przeszkadzać jakby coś się oglądało z napisami. Chwilowo siedzę na 1080p Samsung 27 calowy z lekkim zakrzywieniem i te lekkie nie przeszkadza dodam że gram w różnych porach przez pracę.I musi mieć możliwość montażu vesa ale teraz to raczej większość ma

Cześć. Naszą propozycją dla Ciebie jest ten monitor od Gigabyte -> Aorus FI27Q

Masz tu bardzo dobrą matrycę IPS 10-bit wraz z wysokim pokryciem przestrzeni barwnej DCI-P3 dzięki czemu możesz liczyć na bardzo dobre kolory. Dodatkowo ma matrycę z wysokim odświeżaniem 165HZ oraz  FreeSync 2.0. Dzięki Twojej karcie graficznej będziesz mógł wykorzystać technologię FreeSync, którą znajdziesz w monitorze. 
Oczywiście jest również możliwość montażu monitora na uchwycie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fi27Q posiada fatalną czerń, sam szukam monitora o znośnej czerni. Dell s2721dgfa odpada, M27q odpada (bo opinie że fatalna jakość i dead pixele). Jak na razie zostaje mi HP Omen 27i - wszystko git, tylko słaby kontrast i 10 bit do 120 Hz. Jak dla mnie w monitorze liczą się bardzo dwie cechy - dobry kontrast, niski punkt czerni - tego bardzo brakuje, bo szybki monitor musi się wyrabiać, a wiadomo, że najwolniejsze są przejścia ciemnych pikseli. Więc mam wrażenie, że celowo przycinają tą czerń. I śmieszne jest, że wszędzie polecają DELLa S2721dgfa - jako monitor kompletny. Od kiedy kompletnym jest ekran, który nie wyświetla czarnego koloru, tylko szary...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi dużo osób mówi że Samsung oddysey g7 jest spoko aby tylko zakrzywienie nie przeszkadzało i zauważyłem że jeszcze staniał da się wyrwać do 2300 na promocję pewnie i za 2 tys. O delu słyszałem i też się nad nim zastanawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, Dariks napisał:

Mi dużo osób mówi że Samsung oddysey g7 jest spoko aby tylko zakrzywienie nie przeszkadzało i zauważyłem że jeszcze staniał da się wyrwać do 2300 na promocję pewnie i za 2 tys. O delu słyszałem i też się nad nim zastanawiam

Obejrzyj sobie materiał Ziemniaka na a YouTubie o Samsungu G7. Jak gościa nie trawię, tak dobrze pokazał, że jeśli ktoś nie jest przyzwyczajony, to zakrzywienie 1000R może bardzo przeszkadzać, bo wszystko jest krzywe. Monitor tylko do rozgrywki. 

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A może prawie nowy  Eizo ColorEdge CS 2731 na 5 letniej gwarancji z przebiegem 163 godziny/niecałe 7 dni. Nowy 4800, mój dla Ciebie 3500.

Edytowane przez Iri

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
57 minut temu, Iri napisał:

A może prawie nowy  Eizo ColorEdge CS 2731 na 5 letniej gwarancji z przebiegem 163 godziny/niecałe 7 dni. Nowy 4800, mój dla Ciebie 3500.

on do gier potrzebuję, Eizo pierwsza liga ale ostatnia jeśli chodzi o gry. Ja obecnie jestem zainteresowany ASUS ROG STRIX XG27AQ - dobra czerń, dobry kontrast.

Edytowane przez GS01

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widzę takie rozwody odnośnie kolorów to aż prosi się o zaproponowanie bo Eizo ma bajeczne kolory i głęboką czerń, długą gwarancję i najmniejszą szansę na wystąpienie bad pixeli dodatkowo z gwarancją na pixele 1rok. Według mnie 60Hz daje rade ale jak ktoś się przyzwyczaił to może być to problem... chociaż nie sądzę patrząc na różnice gdzie żeby ją zauważyć trzeba nagrać i odpalić w slow mo. 

Edytowane przez Iri

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, Iri napisał:

Widzę takie rozwody odnośnie kolorów to aż prosi się o zaproponowanie bo Eizo ma bajeczne kolory i głęboką czerń, długą gwarancję i najmniejszą szansę na wystąpienie bad pixeli dodatkowo z gwarancją na pixele 1rok. Według mnie 60Hz daje rade ale jak ktoś się przyzwyczaił to może być to problem. 

Sam bym się nawet nie zastanawiał, posiadam w domu dwa tańsze monitory Eizo. Problemu z nimi nie ma. Ale wiem, że seria Color Edge i wyższe, do obróbki mają koszmarne opóźnienia z tego względu, że są nastawione na odwzorowanie kolorów, jakość obrazu, itp.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 godzin temu, GS01 napisał:

on do gier potrzebuję, Eizo pierwsza liga ale ostatnia jeśli chodzi o gry. Ja obecnie jestem zainteresowany ASUS ROG STRIX XG27AQ - dobra czerń, dobry kontrast.

Tylko asusach mało filmików jest też się zastanawiałem, Asus zazwyczaj robi dobre rzeczy .

 

10 godzin temu, Repljaer napisał:

Ten Odyssey wypada naprawdę fajnie, ale zakrzywienie ma dosyć duże -> https://www.komputronik.pl/product/714646/samsung-odyssey-g7-c27g75tqsrx.html
I jesteś pewien, że 27 cali Ci wystarczy? Za 2500zł znajdziesz na matrycy VA monitor 32-34 calowy w większej rozdzielczości i z odświeżaniem 144hz.

Mam teraz 27 cali niestety większej matrycy nie ogarnę z takiej odległości co siedzę od monitora (85cm) tylko że te 27 cali to fullhd i słaba matrycą.

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 12.09.2021 o 17:50, Dariks napisał:

Witam. Chce kupić monitor do grania i czasami oglądania szukam czegoś 27 cali i 1440p będzie to chodzić na rx 6900xt. Ogólnie chciałbym kupić coś do 2 tys ale jak jest coś warte dopłaty to dorzucę te 500zl. W gry gram różne raczej nie interesują mnie tytuły esportowe np cs, często gram w jakieś MMO i RPG. Myślałem o g7 ale ta krzywizna mnie bardzo martwi, i nie wiem czy nie będzie przeszkadzać jakby coś się oglądało z napisami. Chwilowo siedzę na 1080p Samsung 27 calowy z lekkim zakrzywieniem i te lekkie nie przeszkadza dodam że gram w różnych porach przez pracę.I musi mieć możliwość montażu vesa ale teraz to raczej większość ma

Nic nie jest warte doplaty. Placisz zazwyczaj jedynie za troche lepsza kontrole jakosci.

W praktyce nie ma wielkiego przeskoku miedzy monitorem "dla graczy" WQHD 144 27' za 1.6k a takim za 2.6k, oczywiscie na forach dla "entuzjastow" beda cie przekonywac o wielkich zmianach ktore wplywaja na 1k doplaty ale od strony praktycznej nie ma wiekszych roznic. Sam rozpoznawalem temat i taka jest konkluzja. Wszystkie panele sa bardzo zblizone

Samsung oddysey G7 ma sporo problemow z kontrola jakosci, min. dlatego samsung go wycofuje i zastapi go nowa linia na 2021 z IPSami. Mialem i Oddysey G7 27' i della S2721DGF.

Jesli tylko do gier do krzywizna ujdzie, jesli bedzie to do pracy czy do filmow to tak duza krzywizna jest irytujaca.

Podsumowujac w wiekszosci przypadkow "monitory dla graczy" sa dosyc podobne i przecietne, jakbys chcial cos lepszego to musialbys zrezygnowac z hercow albo doplacic astronomiczna roznice

 

Edytowane przez pox88

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, pox88 napisał:

Nic nie jest warte doplaty. Placisz zazwyczaj jedynie za troche lepsza kontrole jakosci.

W praktyce nie ma wielkiego przeskoku miedzy monitorem "dla graczy" WQHD 144 27' za 1.6k a takim za 2.6k, oczywiscie na forach dla "entuzjastow" beda cie przekonywac o wielkich zmianach ktore wplywaja na 1k doplaty ale od strony praktycznej nie ma wiekszych roznic. Sam rozpoznawalem temat i taka jest konkluzja. Wszystkie panele sa bardzo zblizone

Samsung oddysey G7 ma sporo problemow z kontrola jakosci, min. dlatego samsung go wycofuje i zastapi go nowa linia na 2021 z IPSami. Mialem i G7 27' i della S2721DGF.

Jesli tylko do gier do krzywizna ujdzie, jesli bedzie to do pracy czy do filmow to tak duza krzywizna jest irytujaca.

 

Aa jakieś były różnice w kolorach między tymi dwoma monitorami. Głównie chodzi aby monitor był na lata.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 minut temu, Dariks napisał:

Aa jakieś były różnice w kolorach między tymi dwoma monitorami. Głównie chodzi aby monitor był na lata.

Della ma przesycone kolory. Samsung tez ma troche przesycone ma lepsze czernie, ale za to ma ta nieszczesna krzywizne. Nie ma zlotego idealnego monitora, zwlaszcza w sferze "gaming". Kazdy ma jakies wady. Musisz ocenic sam, zamowic i ew zwrocic. 

Jesli ma byc to monitor na lata to nie bralbym samsunga, balbym sie tego uzywac bez pelnoprawnej gwarancji. A sa chyba tylko 2 lata, a w dellu 3.

Mozesz jeszcze zerknac na czesto polecana alternatywe dla della - lg 27gl850 (na ten rok chyba wyszedl tez nowy model - 27GP850)

Generalnie jesli szuka sie czegos na bardzo dlugo, to szuka sie produktow z serii biznesowych/dla profesjonalistow. Niestety nie ma tam monitorow gamingowych. Przyklad to Dell u2720Q.

Gdy nie ma idealnego rozwiazania, bierzesz sredniaka w najnizszej cenie. 

Edytowane przez pox88

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 minut temu, Dariks napisał:

Właśnie patrzyłem tego nowego LG poczekam na testy i jakieś opinie o nim https://www.x-kom.pl/p/657027-monitor-led-27-lg-27gp850-b-nanoips-hdr.html#Opis

No bedziesz musial poczekac, bo jak widac monitor jest w miare nowy a swiadomosc konsumentow i marketing jest pompowana jeszcze w stary model. 

Tak jak napisales najrówniejsze rzeczy w calej sferze IT, jesli chodzi o wszystko co sprzedają -  robi Asus. Do tego rowniez Dell. Ciezko kupic gniota od tych firm, trzeba miec pecha. 

Edytowane przez pox88
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do LG :

Masz dwa "pierwsze z brzegu" zestawienia i podsumowania - nie jest zły ale jak zawsze dla IPS - cierpi kontrast no i wchodzi loteria panelowa ( bleeding , glow, nierównomierność ....)

https://www.rtings.com/monitor/reviews/lg/27gp850-b

 

 

Jeśli kasa nie jest aż takim wyznacznikiem to jest jeszcze jeden monitor nie wskazywany powyżej a warty zainteresowania 

MSI MAG 274QRF-QD z lepszymi parametrami kontrastu i ogólnie "mocniejszy" niż ten LG - ale też droższy niż wszystkie inne 27" , 1440p... 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, Pro8lem napisał:

Co do LG :

Masz dwa "pierwsze z brzegu" zestawienia i podsumowania - nie jest zły ale jak zawsze dla IPS - cierpi kontrast no i wchodzi loteria panelowa ( bleeding , glow, nierównomierność ....)

https://www.rtings.com/monitor/reviews/lg/27gp850-b

 

 

Jeśli kasa nie jest aż takim wyznacznikiem to jest jeszcze jeden monitor nie wskazywany powyżej a warty zainteresowania 

MSI MAG 274QRF-QD z lepszymi parametrami kontrastu i ogólnie "mocniejszy" niż ten LG - ale też droższy niż wszystkie inne 27" , 1440p... 

Wole kupić coś nawet lekko powyżej 2500 a być z tego zadowolony ciekawi mnie ten model jeszcze asusa ASUS ROG STRIX XG27AQ  który był wcześniej wspomniany bo ips zazwyczaj mają problem z czarnym kolorem mój np pokazuje taki szary bardziej niż czarny.

Trochę poczytałem i mam 3 modele na oku ten asus, msi który podałeś MSI Optix MAG274QRF-QD i lg ten nowy  LG 27GP850-B.

Problem tego msi z tego co wyczytałem że za bardzo niektóre kolory pokazuje na czerwono. Ale pewnie dobra kalibracja załatwiła by sprawę. Ma ktoś tego msi i mógłby się wypowiedzieć ?

Edytowane przez Dariks

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten MSI Optix MAG274QRF-QD ostatnio (jakoś tak w zeszłym lub poprzednim tygodniu) dostał nowy pakiet firmware który uruchamia natywne sRGB - czyli przekłamanie kolorystyczne wynikające z szerokiego gamutu już nie będzie problematyczne przy korzystaniu w takich standardowych elementach jak YT czy inne platformy ...

Jest to jedna z opcji - pewnie równie dobra jak pozostałe modele wymienione powyżej, ale i tak jak z każdym innym "obecnie" sprzętem - zawsze to loteria PANELOWA i co dostaniesz to będziesz miał ...

Generalnie zebrał pozytywne recenzje -w tym na Morelach u Stilgara  (jeszcze wtedy nie miał tego sRGB ...)...

Daj znać na co się zdecydowałeś - przynajmniej ktoś jeszcze skorzysta :-)

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, Pro8lem napisał:

Ten MSI Optix MAG274QRF-QD ostatnio (jakoś tak w zeszłym lub poprzednim tygodniu) dostał nowy pakiet firmware który uruchamia natywne sRGB - czyli przekłamanie kolorystyczne wynikające z szerokiego gamutu już nie będzie problematyczne przy korzystaniu w takich standardowych elementach jak YT czy inne platformy ...

Jest to jedna z opcji - pewnie równie dobra jak pozostałe modele wymienione powyżej, ale i tak jak z każdym innym "obecnie" sprzętem - zawsze to loteria PANELOWA i co dostaniesz to będziesz miał ...

Generalnie zebrał pozytywne recenzje -w tym na Morelach u Stilgara  (jeszcze wtedy nie miał tego sRGB ...)...

Daj znać na co się zdecydowałeś - przynajmniej ktoś jeszcze skorzysta :-)

 

Chwilowo myślę że wybiorę tego msi ale jeszcze muszę poczytać i myślę aby wziąć od morele z usługą Test monitora na obecność 'bad pixel ciekawe czy jest coś warta podobno sprawdzają jeszcze Test na obecność sun spotów i Test podświetlenia matrycy a patrząc na opinie myśle że warto zapłacić te 120 zł więcej i nie bawić się tyle czasu w szukanie monitora

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...