Skocz do zawartości
Robinn

Używana karta graficzna do 1-1,5k PLN

Rekomendowane odpowiedzi

27 minut temu, JohnB napisał:

W tej cenie jak dla mnie tylko 1070 z dobrym chłodzeniem i tyle...

Gtx 1070 w tej cenie to posklejany i lutowany szrot pokoparkowy, to już lepiej wspomóc pielęgniarki tą kwotą

  • Haha 1
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przez ostatnie pół roku miałem używane GTX 1070  palit, msi i asus do kwoty  mniejszej niż 1.5k 4 sztuki chodziły bez jakiegokolwiek problemu po co takie bzdury wypisujesz ..... trzeba trochę z głową kupywać a nie czekać na okazję które okazują się ,że karta słaba itp.

Edytowane przez JohnB

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie bzdury tylko życie, karty nagminnie wykorzystywane do kopania i padające jak muchy (pamięci), i ty proponujesz jeszcze w tak niskiej cenie? Toż to dziecko wie , że w tych pieniążkach to karta przewal, chyba, że ze sprawdzonego źródła albo masz super farta

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skoro tak twierdzisz  ok twoje zdanie szanuję je ;) ja mam inne i tyle ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i słusznie, sprawdź sobie jakie karty w tym przedziale cenowym są sprzedawane i odnieś to do tych 1070tek to może zmienisz to zdanie ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masę kart używanych szczególnie starych serii to ładnie mówiąc poddezelowany sprzęcik :E szkoda że tak mało ludzików to rozumi i tu nawet nie trzeba youtubów gdzie mówią o tym jakże to zacne autorytety :E ,na taki prosty rozumek chłopski k.graficzna to sprzęt który się grzeje i to można powiedzieć nagminnie granie,kopanie,praca i siłą rzeczy następuje degradacja przez odejście :E nie trzeba być fachmanem żeby wiedzieć że elektronika pada przeważnie od temperatury długotrwałej ,nie tylko elektronika pc ale każda pomijam już inne czynniki.Wracając do meritum taka seria gtx 1xxxx ma już swoje lata 6-7 ?? jakoś tak,ktoś kto kupował gtx to nie kupował żeby wyświetlać pulpit  :E (wnioski wyciągnąć samemu :E ) seria gtx 9xxxx to już zapewne coś pod 8-9 lat ???? więc jak myślicie ile to podziała :E  a teraz najlepsze jeszcze można było kupować jak taki 1070 kosztował 600-700pln a nawet było można wyrwac za 550pln  ale żeby iść na żywioł i teraz płacić 1600-2000pln za 1070 lub 1070ti  to czysty idiotyzm. Teraz ciężko o kompromis ale za 1,5tyś to chyba jednak jedna z ciekawszych opcji to gtx 1660 i 1650super  a co jakiś czas można wyrwać za tyle  używki z długimi gwarancjami

Edytowane przez unadarek
  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
42 minuty temu, unadarek napisał:

Masę kart używanych szczególnie starych serii to ładnie mówiąc poddezelowany sprzęcik :E szkoda że tak mało ludzików to rozumi i tu nawet nie trzeba youtubów gdzie mówią o tym jakże to zacne autorytety :E ,na taki prosty rozumek chłopski k.graficzna to sprzęt który się grzeje i to można powiedzieć nagminnie granie,kopanie,praca i siłą rzeczy następuje degradacja przez odejście :E nie trzeba być fachmanem żeby wiedzieć że elektronika pada przeważnie od temperatury długotrwałej ,nie tylko elektronika pc ale każda pomijam już inne czynniki.Wracając do meritum taka seria gtx 1xxxx ma już swoje lata 6-7 ?? jakoś tak,ktoś kto kupował gtx to nie kupował żeby wyświetlać pulpit  :E (wnioski wyciągnąć samemu :E ) seria gtx 9xxxx to już zapewne coś pod 8-9 lat ???? więc jak myślicie ile to podziała :E  a teraz najlepsze jeszcze można było kupować jak taki 1070 kosztował 600-700pln a nawet było można wyrwac za 550pln  ale żeby iść na żywioł i teraz płacić 1600-2000pln za 1070 lub 1070ti  to czysty idiotyzm. Teraz ciężko o kompromis ale za 1,5tyś to chyba jednak jedna z ciekawszych opcji to gtx 1660 i 1650super  a co jakiś czas można wyrwać za tyle  używki z długimi gwarancjami

Sam się zastanawiam nad kartą graficzną do 2 tysięcy z PL sklepu na raty 0 procent i czekam właśnie na RTX 2060 / Gtx 1650/1660 Super. Mam R9 380 i ledwo już mi daje rade ale nie zdecydował bym się na używkę bez gwarancji nawet za połowę kwoty. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 minut temu, Raven325 napisał:

Sam się zastanawiam nad kartą graficzną do 2 tysięcy z PL sklepu na raty 0 procent i czekam właśnie na RTX 2060 / Gtx 1650/1660 Super. Mam R9 380 i ledwo już mi daje rade ale nie zdecydował bym się na używkę bez gwarancji nawet za połowę kwoty. 

dokładnie mając 2 tyś trza celować w 2060  i nawet iść w raty jak czegoś braknie :-P czegoś czyli tych np 400-500pln ,jeszcze niedawno były promocje ze 2060 szło kupić za 2099pln

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 minut temu, unadarek napisał:

dokładnie mając 2 tyś trza celować w 2060  i nawet iść w raty jak czegoś braknie :-P czegoś czyli tych np 400-500pln ,jeszcze niedawno były promocje ze 2060 szło kupić za 2099pln

Drobne kwoty zgubią się w budżecie domowym. Niestety nie wytłumaczę żonie, że muszę kupić kartę graficzną bo mam spadki FPS w Apex Legends ?

Problem z tymi kartami jest taki, że ciężko popaść model z dobrym chłodzeniem w tej kwocie. 

Edytowane przez Raven325

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A wystarczy olać granie, aż ceny się uspokoją lub kupić konsolę, a nie mieć parcia na gpu... W tych czasach kupowanie gpu, jest dla mnie totalnym debilizmem, ale nałóg nie wybiera...

Ktoś nawet oferował w dziale kupię, 1650 za 600 zł ?

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
17 minut temu, AndrzejTrg napisał:

A wystarczy olać granie, aż ceny się uspokoją lub kupić konsolę, a nie mieć parcia na gpu... W tych czasach kupowanie gpu, jest dla mnie totalnym debilizmem, ale nałóg nie wybiera...

Ktoś nawet oferował w dziale kupię, 1650 za 600 zł ?

Pytanie tylko czy to czekanie się kiedyś skończy. Bo czekać przykładowo rok czy dwa albo przepłacić 800 zł to już wolę to drugie. 

Konsola mi nie jest potrzebna, gram godzinę wieczorem w Apex ze znajomym i moja stara karta już nie wyrabia, muszę schodzić z rozdzielczością a to już utrudnia grę. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
39 minut temu, Doamdor napisał:

Weź kartę na raty.

Na razie nie widzę w sensownej cenie gtx 1660 Super / 2060 w dobrej wersji. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2060 to dwa rzędy wyższa półka niż 1660s, jeszcze po drodze masz 1660ti

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale co by nie mówić teraz czekać na lepszejsze ceny to według mnie mało realny scenariusz ,za chwilę mikołajki,srajki,święta  i ceny dalej we górę  a co tam bogata polandia :E  dla grajków najlepsza opcja teraz xbox s na promocjach za 999pln + gamepass na rok z tego co wiem można jakimiś mykami za 150pln dorwać i nie ma lepiej :-P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, unadarek napisał:

Masę kart używanych szczególnie starych serii to ładnie mówiąc poddezelowany sprzęcik :E szkoda że tak mało ludzików to rozumi i tu nawet nie trzeba youtubów gdzie mówią o tym jakże to zacne autorytety :E ,na taki prosty rozumek chłopski k.graficzna to sprzęt który się grzeje i to można powiedzieć nagminnie granie,kopanie,praca i siłą rzeczy następuje degradacja przez odejście :E nie trzeba być fachmanem żeby wiedzieć że elektronika pada przeważnie od temperatury długotrwałej ,nie tylko elektronika pc ale każda pomijam już inne czynniki.Wracając do meritum taka seria gtx 1xxxx ma już swoje lata 6-7 ?? jakoś tak,ktoś kto kupował gtx to nie kupował żeby wyświetlać pulpit  :E (wnioski wyciągnąć samemu :E ) seria gtx 9xxxx to już zapewne coś pod 8-9 lat ???? więc jak myślicie ile to podziała :E  a teraz najlepsze jeszcze można było kupować jak taki 1070 kosztował 600-700pln a nawet było można wyrwac za 550pln  ale żeby iść na żywioł i teraz płacić 1600-2000pln za 1070 lub 1070ti  to czysty idiotyzm. Teraz ciężko o kompromis ale za 1,5tyś to chyba jednak jedna z ciekawszych opcji to gtx 1660 i 1650super  a co jakiś czas można wyrwać za tyle  używki z długimi gwarancjami

Nie powiedziałbym, że kupowanie używek starszych kart to idiotyzm, wszystko zależy od ceny, i tego kto to wcześniej używał, do czego itd. Ja wiem że teraz jest wybitnie ciężko, ale coś nie chce mi się wierzyć, że nie da się dorwać niczego sensowniejszego (używanego), niż GTX 1650/16660. Na szybko popatrzyłem porównania na YT, te karty mają gorsze (w najlepszym przypadku: porównywalne) osiągi do podstawowego GTX 1080, a ceny ich używek są porównywalne. Jeżeli miałeś na myśli kupno nówek, to to już w ogóle by było nieporozumienie, jedynie GTX 1650 mieści się w przedziale cenowym 1.5k, a to jakaś mała 4GB wersja.

Osobiście rozejrzałbym się za używanym GTX 1080 (być może nawet Ti) za jak najmniejsze pieniądze, ew. tym 1660 w jak najlepszej wersji (i koniecznie z gwarancją) w jakiejś wiarygodnie wyglądającej ofercie. Niestety to wymaga czasu i cierpliwości, trzeba się dobrze wczytywać w opisy aukcji (czasami ludzie wrzucają zdjęcia z benchmark'ów, z temperatur, to zawsze są takie wskazówki), ew. jak coś wygląda podejrzanie, to zawsze można dopytać sprzedawcy. Ustawić sobie kilka obserwowanych filtrów, sprawdzać codziennie i czekać. Jeżeli autor nie ma czasu i chce "na już" - niestety nic nie potrafię doradzić ;)

Od siebie powiem tak: jakieś 3 lata temu kupiłem na Allegro używaną GTX 1080 za ~1.5k z resztką gwarancji. Było to w czasach, kiedy nówka nadal kosztowała sporo ponad 2k. Karta działa do dziś, nie jest "poddezelowana", ciężko znaleźć coś co nie działałoby w 60FPS@1080p (pomijając mody i jakieś oczywiste katastrofy optymalizacyjne) i nie odczuwam potrzeby wymiany (choć fakt, gram w gry zazwyczaj ~1-2 lata po premierze). Zgadzam się, po takim czasie, to może paść w każdej chwili, ale póki co nie widzę żadnych groźnych symptomów.

Strasznie dziwi mnie ten argument, że z elektroniką coś się złego musi dziać po 6-7 latach. Możesz podać jakieś źródło/testy które tego dowodzą? Ja ostatnio widziałem na jakimś kanale takie porównania GPU (co prawda na małej próbce tylko pojedynczych pokoparkowych sztukach vs. leżaku magazynowym) i ciężko się tam dopatrzyć większych różnic. Poza tym pytanie jest też takie, co Ty rozumiesz przez degradację? Tylko gorsze osiągi, czy to że karta w pewnym momencie przestanie działać? Jeśli to drugie to nie wiem, może mam szczęśćcie albo za bardzo dbam o sprzęt, mam/miałem w domu całą masę sprzętów z takim i o wiele dłuższym przebiegiem. Obecnie jestem na urlopie i właśnie reaktywuję laptop z ~2007 roku - przetrwał pierwszych 2 właścicieli, potem moje studia, drugie studia, pracę - nadal działa bez zarzutu. W ostatnim czasie oddałem w jakiejś akcji dobroczynnej 2 stare laptopy w podobnym lub starszym wieku, w dobrym stanie, nadal działające. Oddałbym jeszcze jednego (z początku tysiąclecia), gdyby nie to że jest zmaltretowany i połamany w wielu miejscach przez zbyt wielu właścicieli, do tego Intel Pentium M chyba nie pozwoliłby odpalić nic powyżej Windows XP ;)  Do retro mam jeszcze jakiegoś 486 (też laptop), niedawno potrzebowałem na chwilę odpalić, jakoś dalej działał :P Z inną elektroniką jest to samo, parę miesięcy temu kupiłem Poco F1 za niecałe 5 stów, sądząc po jego stanie pewnie przetrwa co najmniej parę lat, a potem trafi do szuflady obok moich starych telefonów, które w większości też nadal działają.

  • Like 1
  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystko jest prawdą o ile nie trafisz na felerny egzemplarz  przecież ludzie sprzedają stare karty graficzne które śmigają jak ta lala. Ostatnio miałem 970 MSI grzała się okazało się ,że pasta wyschła po wymianie śmiga nadal wiadomo wszystko co używane może się zepsuć i tyle. Przecież nawet na forum były tematy gdzie nowe grafiki padały bo coś siadło fakt masz gwarancję to wysyłasz ale potem nie raz jesteś ponad miesiąc bez niczego a i czasem więcej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
19 godzin temu, Szynek napisał:

Strasznie dziwi mnie ten argument, że z elektroniką coś się złego musi dziać po 6-7 latach.

Zakaz stosowania cyny bezołowiowej w elektronice, dyrektywa UE.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, addept napisał:

PLN 1.072,63

U mnie w tym linku nie wyświetla żadnej ceny...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, qrek1 napisał:

U mnie w tym linku nie wyświetla żadnej ceny...

nie wyświetla bo już zeszły :-P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, unadarek napisał:

nie wyświetla bo już zeszły :-P

Ta karta i tak o jakies 5stowek za dużo kosztuje porównując do starych czasow ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, Redar napisał:

Ta karta i tak o jakies 5stowek za dużo kosztuje porównując do starych czasow ?

Takie czasy.. czym droższa, lepsza karta tym więcej przepłacamy, opłacamy za krypto walutowy wymysł na świecie.. do tego dochodzą scalperzy i sklepy którym na rękę idzie sprzedawanie w zawyżonych cenach bo i tak ludzie wymęczeni czasem to kupią.

 W grudniu rtx 2060 z top chłodzeniem sprzedałem za 1400, teraz za tyle to nie wiem czy się dostanie biedę wersję 1650 w PL, w DE można jeszcze liczyć od dłuższego czasu na spokojniejsze ceny, ale trzeba liczyć pośrednika i zapewne brak gwarancji

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, psiak91 napisał:

do tego dochodzą scalperzy

Jak wystawiają 3 karty na krzyż, to co się dziwić że są "skalperzy". Poza tym to nie są sprzedaże tylko jakieś akcje reklamowe. Tu 3 karty za 1100zł a oboko reszta za 2tyś złotych już w normalnych ilościach. Jakoś na nie skalperzy nie mają ochoty, tylko na te 3 po 1000zł. To nie są żadni skalperzy tylko jak ktoś widzi cenę z akcji promocyjnej i widzi że są 3 sztuki to jak ma kasę to kupuje.

Edytowane przez qrek1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
W dniu 16.09.2021 o 16:01, Raven325 napisał:

Pytanie tylko czy to czekanie się kiedyś skończy. Bo czekać przykładowo rok czy dwa albo przepłacić 800 zł to już wolę to drugie. 

 

Skoczy się gdy pójdziesz do piachu użyźniać ziemię i karmić sobą robaczki - wtedy ci będzie wszystko jedno.:glaszcze::lol2:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...