Skocz do zawartości
Daq77

RTX 3070 gaming + 17"

Rekomendowane odpowiedzi

Hello,

co polecacie z RTX 3070 głównie jako lap gamingowy. Matryca 17' choć może i być 15'-16'.

Ważna kultura pracy, solidne wykonanie i chłodzenie. Bateria może być nieco słabsza. Budżet do ok 8000zł (dla 17' może być ciężko - wiem)

Obecnie mam Asusa G750JH ROG z GTX 780m, i7, 16 ramu, kupiony w 2014 roku - mocno leciwy.

Szukam nowego lapka a ponieważ zupełnie się nie znam na tych wszystkich tgp i innych cudach, proszę o pomoc w wyborze dobrego, solidnego lapka do gier (tak, wiem, że do gier to tylko piecyk ale tak się składa, że nie to musi być laptop) przy założeniu:

- matryca 17 cali

- dobra karta graficzna, która posłuży ładnych parę lat (myślałem o RTX 3070)

- procek i inne podzespoły dobrane tak aby dobrze współgrały z kartą graficzną,

- dobre chłodzenie i w miarę kulturalna praca (fajnie gdyby nie był mega głośny)

- solidne wykonanie (mój obecny Asus jest na prawdę mega ok)

- budżet - jak najniższy :) Pewnie ok 8k wysupłam.

Dziękuję za podpowiedzi i ewentualne uzasadnienia wyboru podane językiem jak dla przedszkolaka :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szukaj MSI GP66/76 z RTX3070.

W razie czego masz cały wątek o nim. 

Edytowane przez seba1995x

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciężko będzie o sensowną 17-stkę z RTX'em 3070, najbliżej budżetu jest właśnie

MSI GP66 i7-11800H/16GB/512 RTX3070 144Hz 8299zł

Przede wszystkim w tym modelu RTX 3070 ma TGP 130W więc jest to jeden z mocniejszych laptopów jeżeli chodzi o zamontowane GPU. Niestety przekątna to 15,6"- więc pytanie czy byłbyś w stanie ją zaakceptować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@przemekanakurat to co ma x-kom w opisie nie bierz za pewniaka. MSI GP66 11ug ma gpu 140w. Była aktualizacja biosu gpu. 

https://pl.msi.com/Laptop/GP66-Leopard-11UX/Specification

https://pl.msi.com/product/support_sku/69262#down-bios

W tej cenie obecnie nie ma nic wydajniejszego. 

Edytowane przez seba84_2005

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
13 godzin temu, przemekan napisał:

Ciężko będzie o sensowną 17-stkę z RTX'em 3070, najbliżej budżetu jest właśnie

MSI GP66 i7-11800H/16GB/512 RTX3070 144Hz 8299zł

Przede wszystkim w tym modelu RTX 3070 ma TGP 130W więc jest to jeden z mocniejszych laptopów jeżeli chodzi o zamontowane GPU. Niestety przekątna to 15,6"- więc pytanie czy byłbyś w stanie ją zaakceptować.

Ten MSI wydaje się być bardzo sensowny. Fajna matryca 144Hz no i masz 11 gen intela i RTX który ma już mocne TGP bo 130W. Ja już polecałem kilkukrotnie na innych wątkach tego laptopa, ale widzę, że dalej osoby szukają czegoś takiego:

https://www.morele.net/laptop-dream-machines-rt3070-15pl26-5948872/

Nie jest to 17 cali, ale masz AMD Ryzen 7 8 rdzeniowy, dodatkowo 16 GB wysoko taktowanego RAMu w połączeniu z 1 TB dyskiem SSD. TGP tej 3070 to 140W, więc bardzo dobry wynik.

Jeśli chodzi o wykonanie, to mam laptopa z tej firmy i jestem zadowolony. Co prawda jest wykonany z tworzywa sztucznego, ale dla mnie akurat to plus, nie lubię aluminium. Jeśli chodzi o system chłodzenia, to jest bardzo wydajny jak na laptopa i to widziałem na kilku forach, że dobrze się ludzie wypowiadają. Sam mam i jest naprawdę przyzwoicie. No a kultura pracy, jak to w laptopach, nie jest super cichy, ale porównując go do HP Oman mojego kumpla lub Lenovo IdeaPad to są podobnie głośne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

TO jest kadłubek na bazie Clevo.

Możesz też celować w Gigabyte A7 R9-5900HX/16GB/512/Win10 RTX3070 144Hz 8699 zl
Aktualnie czasowo niedostępny, lecz konfiguracja jest warta poczekania. 8 rdzeniowy procesor AMD R9 z grafika RTX3070 z 140W TGP.

Jeżeli chodzi o 15" to klasycznie Lenovo Legion 5-15 Ryzen 7/16GB/512/Win10 RTX3060 165Hz 6899 zł
Matryca FULL HD IPS 165Hz z 100% pokryciem kolorów, stonowany design, procesor 8 rdzeniowy grafika o TGP 130W, podświetlana klawiatura i dobra kultura pracy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
14 godzin temu, przemekan napisał:

Przecież tego A7 nie ma w X-kom.

Właśnie to kolega napisał, że jest niedostępny, ale warto poczekać.  Faktycznie wydaje się być bardzo ciekawym rozwiązaniem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, adrean29 napisał:

Właśnie to kolega napisał, że jest niedostępny, ale warto poczekać.  Faktycznie wydaje się być bardzo ciekawym rozwiązaniem.

Tylko, że nie wiadomo kiedy ten laptop i czy w ogóle będzie dostępny (czasami jeżeli są opóżnienia to jest informacja że czas oczekiwania jest wydłużony).

Poza tym nie wiadomo też w jakiej cenie będzie nowa dostawa- może być zarówno taniej jak i drożej.

Oczywiście powstaje pytanie na ile możesz odłożyć zakup.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej, dzięki za sugestie. Mogę przekroczyć budżet i mogę też poczekać. Mój Asus jeszcze żyje :)

Wolę kupić raz porządnie - laptop ma służyć lata. Więc nie chcę iść na kompromisy.

Czyli MSI czy czekac na coś innego?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem warto poczekać na coś sensownego z większą matrycą, przesiadka z 17.3 na 15.6 to nic fajnego. Poczekałbym na jakieś 17.3, albo chociaż 16 z proporcjami 16:10

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dopłacasz jakieś 4k pln za 23% większą matrycę, bezsens, kupiłbyś za to 3 monitory :)

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tego MSI teraz nigdzie nie ma. Możecie polecić jakąś alternatywę? Albo najlepiej jakiegoś nowszego MSI?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak nie masz zewnętrznego monitora stracisz na wydajności nawet do 15% w grach e-sportowych z powodu braku mux switcha w asusach i przygotuj się na wymiane słabego fabrycznego ramu 1Rx16, chyba że kupisz wersję z 32GB ramu (32GB zawsze ma 2Rx8). 

Edytowane przez seba84_2005

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ASUS ROG Strix G17 R9-5900HX/32GB/960 RTX 3070 165Hz za 8999 zł z 32GB RAM bez  Win10 pro wydaje się być lepszym wyborem, bo system można dokupić a ram trudniej rozbudować. Możesz też zejść z kartą do 3060, lub wybrać laptop 15,6" plus zewnętrzny monitor. Pojawił się też Gigabyte A7, więc opcji jest wiele.. 

Edytowane przez pbesc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak już lecisz takimi modelami to polecam coś takiego:

https://www.morele.net/laptop-dream-machines-rx3070-17pl35-8723739/

Mega wydajny procesor i7 11 gen - desktopowy

Grafika RTX3070 - 140W z możliwością upgrade do 3080(16gb) w przyszłości

16 GB RAM, ale ma możliwość rozszerzenia nawet do 128 GB (4 SLOTY)

Posiada też 4 sloty na dysk SSD M.2

Matryca o odświeżaniu 300 hz oraz jasności 300 nitów.

Bardzi fajny model dla gracza. Na pewno posłuży na zdecydowanie długi okres ze względu na możliwości upgrade.

  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Daq77 napisał:

MSI cały czas niedostępny :( Czy to się kiedyś zmieni czy jednak mam szukać czegoś innego??

 

W żadnym sklepie już ich nie ma?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • No sondaże dla konfy historycznie wahały się od 2% do 15% więc i tak znacznie lepiej niż lewica która 10% to miała w peaku i to też krótko.  No ja właśnie o tym, że co pojawi się nowa partia, która nie jest zbieranką starych komuchów to jest zaraz marginalizowana, szczuta itd. Wszystkie prawdziwe środowiska prawicowe nigdy nie mogły zaistnieć. Udało się im przetrwać dopiero jako konfederacja i to tylko wtedy kiedy głosili radyklane hasła. Inni nie mają przebicia. A jeśli się jakoś przebiją delikatniej to zaraz jest wchłaniane przez resztę, np. nowoczesna, kukiz. Zobaczymy co z Hołownią, ale jak mam obstawiać to w przypadku spadku do poparcia do ok 5% będą wchłonięci przez PO. Prawdopodobnie cały ten system jest zgnity, zaczynając od góry, kończąc na zwykłych szarych ludziach dla których jest tylko PIS i PO, stąd taka sytuacja.
    • Troche źle to napisałeś. Samoobrona i LPR jako partie istnieją do dzisiaj, tylko są w zasadzie planktonem. Dodatkowo Samoobrona jakoś się łączyła i dzieliła po drodze, nawet wystawiła kandydatów w jednym okręgu w samorządowych. A LPR zdaje sie poparła Hołownię. Choć nikogo to nie obchodziło, sam musiałem wygooglować PiS wchłonął elektorat Samoobrony i LPR, a nie same partie. Choć mam w rodzinie takiego wujka o dziwnych poglądach, co był kiedyś za Samoobroną (miał też okres fascynacji Łukaszenką btw) i nie wiem na kogo głosuje teraz i boje się nawet spytać, ale wiem, że na pewno nie na PiS, bo "Kaczyński kazał zamordować Leppera". Ale weź, tak samo można napisać, że metro w Warszawie chcieli budować jeszcze przed wojną. Tylko, że to ładnie wygląda w artykule historycznym, ale tamte przedwojenne plany nie mają nic wspólnego z metrem dzisiaj. Tak samo plany z lat 70 nie mają nic wspólnego z sytuacją obecną, zmieniło się prawie wszystko, od rynku lotniczego, trendy, technologie, po uwarunkowania geopolityczne.
    • Szanowni Państwo Proszę o rabat na link Dziękuje.  
    • Witajcie, No właśnie, jak to wyłączyć ? Próbowałem tych sposobów, które znalazłem w necie, ale to nie działa. On dalej się łączy i pobiera. Windows 10 Pro, 22H2, komp 19045.4170 Jak trzeba pogrzebać w rejestrach, to pogrzebię. Pozdrawiam,
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...