Skocz do zawartości
tomeknowak

Jak skonfigurowac laptop (z Win10) do przekierowania polaczenia VPN przez Mobile Hotspot

Rekomendowane odpowiedzi

Napisano (edytowane)

Cześć wszystkim

Mam dwa laptopy z Windows 10. Na pierwszym mam prawa administratora i polski adres IP, a na drugim zwykłego użytkownika i polski adres IP. Chciałbym, żeby mój drugi laptop (bez praw admina) widział (jakikolwiek niemiecki) adres IP przydzielony przez VPN (np. przez LibraVPN). 

Zrobiłem na chwilę obecną w ten sposób, że na pierwszym laptopie zainstalowałem LibraVPN i udostępniłem połączenie poprzez Mobile Hotspot drugiemu laptopowi. Pierwszy laptop widzi nowy adres przydzielony przez VPN. Niestety drugi laptop nie widzi nowego adresu IP "przydzielonego" przez VPN na pierwszym laptopie. Widzi tylko stary pierwotny adres. Jak móglbym zrobić tak, żebym na drugim komputerze widział adres przydzielony przez VPN na pierwszym komputerze (bez uzywania routera z VPN)? 

Do połączenia z internetem używam na pierwszym laptopie prostego routera LTE (Huawei Mobile WiFi E5573C). 

Pozdrawiam

Edytowane przez tomeknowak

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)

19 godzin temu, rafall93123 napisał:

Bezpośrednio na laptopie bez uprawnień możesz połączyć się z VPN przez wbudowaną opcje, używając danych z LibraVPN  https://support.microsoft.com/pl-pl/windows/połączenie-sieci-vpn-w-sieci-windows-3d29aeb1-f497-f6b7-7633-115722c1009c

ok, rozumiem, że w taki sam sposób mogę się połączyć z nawet najtańszym routerem posiadającym VPN np. TP-LINK TL-MR150?

Edytowane przez tomeknowak

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
W dniu 19.09.2021 o 14:43, tomeknowak napisał:

ok, rozumiem, że w taki sam sposób mogę się połączyć z nawet najtańszym routerem posiadającym VPN np. TP-LINK TL-MR150?

Nie do końca rozumiem pytanie. Możesz połączyć się do jakiekolwiek routera normalnie (nie musi sam w sobie posiadać nawet obsługi vpn) jak po wi-fi nawet z hotspotem z telefonu. Z tym że VPN będzie wyłącznie dla użytkownika Windows dla którego go skonfigurowałeś.
Router ani inne urządzenia nie będą mogły go użyć.

Edytowane przez rafall93123
  • Thanks 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
W dniu 21.09.2021 o 10:57, rafall93123 napisał:

Nie do końca rozumiem pytanie. Możesz połączyć się do jakiekolwiek routera normalnie (nie musi sam w sobie posiadać nawet obsługi vpn) jak po wi-fi nawet z hotspotem z telefonu. Z tym że VPN będzie wyłącznie dla użytkownika Windows dla którego go skonfigurowałeś.
Router ani inne urządzenia nie będą mogły go użyć.

Chodzi mi o to, ze jezeli na komputerze mam juz inne VPN (oznaczmy go: VPN2) z ktorym musze sie laczyc, to nie za bardzo moge polaczyc sie jednoczesnie z nowo stworzonym VPN (oznaczmy go: VPN1), bo raczej trudno polaczyc sie na jednym komputerze z VPN (VPN1) (na niemiecki adres), a nastepnie na tym samym samym koncie uzytkownika polaczyc sie jednoczesnie z kolejnym VPN (VPN2). (Chodzi o to, zeby ten drugi VPN (VPN2) myslal, ze jest w innej lokalizacji. Jednoczesne polaczenie sie dwoma VPN-ami na jednym koncie uzytkownika jest raczej nie mozliwe.)

Poza tym nie chcialbym zostawiac logow na laptopie (jezeli on je zbiera) z pierwotnej lokalizacji bez VPN, dlatego zastanawialem sie na routerem z VPN. Czyli ja lacze sie z routerem, a router jest juz wczesniej polaczony z VPN (oznaczmy go: VPN3). Wtedy laptop "mysli", ze jestem w innej lokalizacji i z laptopa moge sie polaczyc zainstalowanym juz wczesniej VPN (VPN2). 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Właściwie takie matrioszki jak vpn przez vpn to żaden problem, ale który wyjdzie przez który to musisz przetestować. Jak by nie zadziałało, że jeden vpn przez aplikacje a drugi windowsowe przez rozwiązanie windowsowe. zawsze możesz postawić maszynę wirtualną i tam podpiąć drugi VPN.
Z routerem nawet wygodne rozwiązanie ponieważ podpinasz i działa.
Teraz mi się kojarzy nie wiem czy jest czysty klient - taki żeby się zalogować na swoje dane, ale na pewno są płatne zintegrowane z usługa do przeglądarek np. Firefoxa https://zenmate.com/welcome-to-zenmate. Sprawdziłem na stonkach typu pokaz moje IP pokazuje faktycznie inna lokalizacje.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi