Skocz do zawartości
Expray1

Pc do ok. 15000 zł

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Planuje właśnie w sklepie alternate ( niemieckim) złożyć pc do około 3500 euro (jeśli będzie warto to dołoże) i mam nadzieje, że mi ktoś w tym pomoże.

Gry w jakie gram to call of duty warzone i w drodze jest do mnie monitor 1440p 240hz.

Zależy mi na i9, 32 gb ram minimum 3600 mhz prędkość oraz karcie 3080 ti. Bez windowsa. 

 

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, Expray1 napisał:

Zależy mi na i9

 

7 minut temu, Expray1 napisał:

w drodze jest do mnie monitor 1440p 240hz

Nie ma potrzeby inwestowania do samego grania w i9 przy 1440p. Różnic względem i5 czy Ryzen 5 nie uświadczysz. Samo granie czy też jakiś stream, nagrywanie, obrabianie? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I9 musi być bo możliwe, że zejde czasami do 1080p i zapas mocy się przyda. Nie wykluczam streama. Ogólnie nie znam się czy przy streamowaniu nie lepszy wydajnościowo byłby ryzen ale przy amatorskim strumyku chyba nie ma sensu się na tym skupiać. 

Pc tylko do gier. Najważniejsze fpsy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
24 minuty temu, Expray1 napisał:

Ogólnie nie znam się czy przy streamowaniu nie lepszy wydajnościowo byłby ryzen ale przy amatorskim strumyku chyba nie ma sensu się na tym skupiać. 

Ogólnie stream to i tak raczej warto puszczać po GPU niż po CPU. Nowe i9 nie wiem czy bym brał 8/16 w niezbyt atrakcyjnej cenie. Jak już to raczej 5800X a na bogato to i 5900X jak chcesz więcej wątków i rdzeni. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie bardzo widzę sens i9 do grania i okazjonalnego streama i7 bądź Ryzen r7

Widziałbym to tak:

Ryzen 5800x

Bq pb500x

Nh-d15

2x 2x8gb crucial ballistix 3600cl16

WD sn750 1tb

Gigabyte B550 Elite

Rm850x 

MSI 3080ti suprim

Edytowane przez Bobson89

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wyżej Bobson podesłał spoko zestaw, aczkolwiek wprowadziłbym pewne zmiany:

- płyta na B550 Tomahawk, zauważalnie lepsza sekcja i wyposażenie

- w cenie NH-D15 dostanie lepsze rozwiązanie w postaci Navisa 360 EVO, ew Celsiusa S36 nieco drożej

- do tego zmieniłbym obudowę na Signuma SG7V, który w/w chłodzenia pomieści na topie, a do tego będzie cichszą skrzynką

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
43 minuty temu, Qxi napisał:

w cenie NH-D15 dostanie lepsze rozwiązanie w postaci Navisa 360 EVO

Kompletnie pozbawiona sensu zmiana. Głośne AiO na którym i tak trzeba skręcać obroty żeby jakkolwiek dało się obok tego wysiedzieć. Co to zmieni względem NH D15? 

 

44 minuty temu, Qxi napisał:

do tego zmieniłbym obudowę na Signuma SG7V, który w/w chłodzenia pomieści na topie, a do tego będzie cichszą skrzynką

?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, Caps napisał:

Kompletnie pozbawiona sensu zmiana. Głośne AiO na którym i tak trzeba skręcać obroty żeby jakkolwiek dało się obok tego wysiedzieć. Co to zmieni względem NH D15? 

Przy normalizacji do 39dB jest wydajniejsze. Bez normalizacji - również jest wydajniejsze, a kultura pracy stoi na podobnym poziomie, a z tego by wynikało, że NH-D15 jest... głośne.

4 minuty temu, Caps napisał:

?

RG6V ma taki sam komplet wentylatorów co SG7V i jak widać, PB500DX jest na 1000 RPM głośniejsza o parę dB - słowem, dużo głośniejsza. Nawet przy ustawieniu 800 RPM nadal jest głośniejsza. No i oczywiście SG7V ma grubszą blachę oraz jest pojemniejsza i lepiej wyposażona.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
19 minut temu, Qxi napisał:

Przy normalizacji do 39dB jest wydajniejsze. Bez normalizacji - również jest wydajniejsze, a kultura pracy stoi na podobnym poziomie, a z tego by wynikało, że NH-D15 jest... głośne.

Dla Ciebie już NH-D15 jest głośne. Łamiesz kolejne bariery z SPC. Co zmieni ta wymiana chłodzenia? 

Edytowane przez Caps

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 minut temu, Caps napisał:
Dla Ciebie już NH-D15 jest głośne. Łamiesz kolejne bariery z SPC. Co zmieni ta wymiana chłodzenia? 

Dla mnie? Sam powiedziałeś, że Navis jest głośny, a wypada pod tym względem bardzo podobnie do NH-D15 :) Typowy Caps, pokażesz mu, że nie ma racji, to zacznie zmieniać temat i obracać kota ogonem.

Zastanówmy się, co może zmienić wymiana chłodzenia na wydajniejsze przy tym samym poziomie ciśnienia akustycznego... nie wiem, może pozwoli chociażby zrobić lepszą kulturę pracy przy zachowaniu tych samych temperatur? Ew nie zmieniając krzywej mamy chłodzenie zapewniające niższe temperatury, więc pozwalające wyżej boostować procesorowi. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W kwestii obudowy i chłodzenia alternatywnie można dać Corsair 4000d airflow + Arctic liquid freezer 280mm (w tym sklepie nie ma 360mm (teoretycznie buda przyjmuje 280, ale Arctic to grubas więc fajnie jakby ktoś potwierdził że się miejscu) tyle że pasowało by dodatkowo dokupić 1-2 wentyle na przod

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, Bobson89 napisał:

W kwestii obudowy i chłodzenia alternatywnie można dać Corsair 4000d airflow + Arctic liquid freezer 280mm (w tym sklepie nie ma 360mm (teoretycznie buda przyjmuje 280, ale Arctic to grubas więc fajnie jakby ktoś potwierdził że się miejscu) tyle że pasowało by dodatkowo dokupić 1-2 wentyle na przod

Gruba chłodnica do 4000D z tego co mi wiadomo nie wejdzie. Corsair zaznacza, że przy użyciu standardowej chłodnicy 280 trzeba dać nisko-profilowe RAM-y. 
EDIT: oczywiście mowa o montażu na górze obudowy

Edytowane przez Qxi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 minut temu, Qxi napisał:

Gruba chłodnica do 4000D z tego co mi wiadomo nie wejdzie. Corsair zaznacza, że przy użyciu standardowej chłodnicy 280 trzeba dać nisko-profilowe RAM-y. 
EDIT: oczywiście mowa o montażu na górze obudowy

Możliwe, ale ballistixy w zasadzie jakość super wysokie nie są (niskie też) i jak nie Arctic to może Corsair h115i Elite capelix 

W sklepie w którym autor chce kupić jest nawet pakiet tego chłodzenia z 5800x gdzie parę euro zostanie, a jest sporo szansa że to wejdzie (do 4000d airflow)

Gdzieś czytałem że max dla aio 280mm w tej budzie to ram wysokości 44mm ballistixy mają chyba 42mm

Edytowane przez Bobson89

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

LPX-y mają 33,5mm, a skoro w manualu Corsair zawarł je, to raczej nie ryzykowałbym z czymś wyższym. Kingston Beast mają około 33mm, więc powinny wejść i są w wersji 3600 MHz CL17 - wtedy można nad Capelixem pomyśleć w 4000D Ariflow. 

Aczkolwiek nadal byłbym za SG7V + Navisem 360 EVO / LFII 360mm (z ew wymianą wentów na Fluctusy dla poprawy wydajności i kultury pracy) / H150i 360mm, każde z nich wejdzie na top, o ile ta promocja, o której mówisz nie jest powalająca.

Edytowane przez Qxi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Proc 400e h115 142e w pakiecie 519e więc 23e w kieszeni (dużo nie dużo zawsze coś)

Edytowane przez Bobson89
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
53 minuty temu, Qxi napisał:

RG6V ma taki sam komplet wentylatorów co SG7V i jak widać, PB500DX jest na 1000 RPM głośniejsza o parę dB - słowem, dużo głośniejsza. Nawet przy ustawieniu 800 RPM nadal jest głośniejsza. No i oczywiście SG7V ma grubszą blachę oraz jest pojemniejsza i lepiej wyposażona.

Pomyśl nad tym co wrzucasz.
Po pierwsze, porównywanie głośności wentylatorów 140 i 120 na tych samych obrotach nie ma żadnego sensu - mniejsze zawsze będą cichsze, tylko co z tego jak będą mniej wydajne, co oczywiście widać również na tym filmiku. i to pomimo tego iż w SPC są 4 wentylatory, a w BQ - 3...
Po drugie, jak już pomyślisz nad tym co tam jest, to zobaczysz iż BQ na 800rpm jest minimalnie wydajniejsze niż SPC na 1000 i minimalnie głośniejsze.
Po trzecie, założenie że ten sam komplet wentylatorów w innej obudowie będzie miał tą samą głośność jest tak ułomne iż nawet nie wiem jak to z skomentować. Oczywiście iż tak nie jest, GN w testach obudów ma w procedurze sprawdzanie wszystkich z tym samym zestawem wentyli i za cholerę nie chce im wychodzić to samo ;)

IMHO jedna i druga skrzynka to słaby wybór do konfigu i9 + 3080Ti, za 3500 euro nie ma co się szczypać: 5000D airflow, Meshify 2, BQ 802, Lancool II Mesh, Eclipse P600S - to jest odpowiednia półka i jakość. I dokupić brakujące wentylatory w zależności od potrzeby

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Jest 4000d airflow + h115 jakieś g skille (raczej nie najniższe weszły nie mam teraz czasu ogarnąć dokładnie edytuje najwyżej później tego posta)

Edit: te ramy to na 99% tridentz o wysokości 44mm więc ballistixy wejda

Edytowane przez Bobson89

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie to może być za 3750-3800 euro jeśli warto dołożyć do np. chłodzenia bo zrobił się troche bajzel i gubie się :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, _rdk_ napisał:

Pomyśl nad tym co wrzucasz.
Po pierwsze, porównywanie głośności wentylatorów 140 i 120 na tych samych obrotach nie ma żadnego sensu - mniejsze zawsze będą cichsze, tylko co z tego jak będą mniej wydajne, co oczywiście widać również na tym filmiku. i to pomimo tego iż w SPC są 4 wentylatory, a w BQ - 3...
Po drugie, jak już pomyślisz nad tym co tam jest, to zobaczysz iż BQ na 800rpm jest minimalnie wydajniejsze niż SPC na 1000 i minimalnie głośniejsze.
Po trzecie, założenie że ten sam komplet wentylatorów w innej obudowie będzie miał tą samą głośność jest tak ułomne iż nawet nie wiem jak to z skomentować. Oczywiście iż tak nie jest, GN w testach obudów ma w procedurze sprawdzanie wszystkich z tym samym zestawem wentyli i za cholerę nie chce im wychodzić to samo ;)

IMHO jedna i druga skrzynka to słaby wybór do konfigu i9 + 3080Ti, za 3500 euro nie ma co się szczypać: 5000D airflow, Meshify 2, BQ 802, Lancool II Mesh, Eclipse P600S - to jest odpowiednia półka i jakość. I dokupić brakujące wentylatory w zależności od potrzeby

Ustawiając 800 RPM na 500DX masz 0,8dB głośniej (odczuwalne) i 0,2*C chłodniej - serio chcesz się kłócić, że 0,2*C to wartość, która ma znaczenie i która mówi, że 500DX wentyluje się w takim scenariuszu minimalne lepiej, a różnica prawie 1dB też jest minimalna?

Przy 1000 RPM natomiast 500DX jest AŻ 3dB głośniejsza, to jest naprawdę duża różnica, przy czym różnice temperaturowe zamykają się w ~2*C na CPU oraz 1*C na GPU. 

Osobiście miałem przyjemność mieć obydwie obudowy i sprawdzić to, o czym Ty mówisz "niemożliwe"  ;)

Obejrzyj JESZCZE RAZ ten test i wyciągnij poprawne wnioski, bo zrobiłeś to błędnie i to w opór.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
19 minut temu, Expray1 napisał:

Ogólnie to może być za 3750-3800 euro jeśli warto dołożyć do np. chłodzenia bo zrobił się troche bajzel i gubie się :/

Nie chodzi nawet o dokładanie (nie czaje do końca tej strony cena podsumowania ta gruba jest z VAT a niżej jest tylko informacja czy poniższa kwotę VAT trzeba doliczyć) jak jest z VAT to jeszcze trochę zapasu powinno być. Ponadto uważam że nie ma sensu na chama wydawania pełnej kwoty, a nawet jak już to lepiej wg mnie dorzucić kolejny dysk.

Ponadto nie uważam że nh-d15 jest głośne. To cichy i wydajny cooler.

Idąc dalej obudowa fakt SB802 czy p600s są lepsze i spokojnie można tam wrzucić aio 360 np. h150 (alf II 360 niedostępny w tym sklepie), można to podbić ale nie trzeba względem 500dx + nh czy 4000d air + h115

Podsumowując podtrzymuje swoją propozycję, a wybór budy i coolera zostawiam tobie (albo wybierz budę która ci się podoba i dobierzemy cooler)

Edytowane przez Bobson89
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
20 minut temu, Qxi napisał:

Ustawiając 800 RPM na 500DX masz 0,8dB głośniej (odczuwalne) i 0,2*C chłodniej - serio chcesz się kłócić, że 0,2*C to wartość, która ma znaczenie i która mówi, że 500DX wentyluje się w takim scenariuszu minimalne lepiej, a różnica prawie 1dB też jest minimalna?

Przy 1000 RPM natomiast 500DX jest AŻ 3dB głośniejsza, to jest naprawdę duża różnica, przy czym różnice temperaturowe zamykają się w ~2*C na CPU oraz 1*C na GPU. 

Osobiście miałem przyjemność mieć obydwie obudowy i sprawdzić to, o czym Ty mówisz "niemożliwe"  ;)

Obejrzyj JESZCZE RAZ ten test i wyciągnij poprawne wnioski, bo zrobiłeś to błędnie i to w opór.

Chłopie, po co masz ustawiać w BQ 1000RPM jak przy 800 jest wydajniej niż w spc?? ?
Nie, ani 0,2 st, ani 0,8 db w tym przypadku nie ma żadnego znaczenia - zwłaszcza iż jak napisałem, w BQ są tylko 3 wentylatory, możesz bez problemu dołożyć 4 - skręcić obroty jeszcze niżej i będziesz nadal miał wydajniej i zapewne także ciszej.
Wskaż mi jeden błędny wniosek w tym co napisałem, zamiast klepać te nonsensy.

Pomyśl choć trochę nad tym co piszesz

Edytowane przez _rdk_

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, _rdk_ napisał:

Chłopie, po co masz ustawiać w BQ 1000RPM jak przy 800 jest wydajniej niż w spc?? ?
Nie, ani 0,2 st, ani 0,8 db w tym przypadku nie ma żadnego znaczenia - zwłaszcza iż jak napisałem, w BQ są tylko 3 wentylatory, możesz bez problemu dołożyć 4 - skręcić obroty jeszcze niżej i będziesz nadal miał wydajniej i zapewne także ciszej.
Wskaż mi jeden błędny wniosek w tym co napisałem, zamiast klepać te nonsensy.

Pomyśl choć trochę nad tym co piszesz

No to skoro 0,2 st nie ma znaczenia, to przy 800 RPM jest co najwyżej tak samo, idąc Twoim tokiem myślenia, a nie wydajniej. Tak, dokładajmy kolejny wentylator, podnosząc cenę obudowy, ale do SPC oczywiście nie można, bo by wyszło znowu to samo, co przy stockowej konfiguracji (a tak powinno się oceniać te budy), czyli:
- 500DX @800RPM podobnie do RG6V 1000RPM
- 500DX @1000RPM nieco wydajniej i dużo głośniej od RG6V 1000RPM

No właśnie taki, że przy 800 RPM 500DX wypada lepiej. To jest wniosek bardzo błędny, przestudiuj raz jeszcze ten materiał...

Mógłbym to samo napisać w Twoim kierunku, bo piszesz rzeczy niezgodne z testem, który podesłałem, a którym również się podpierasz.

TL;DR
Serio obejrzyj raz jeszcze dokładnie ten test, to dojdziesz do prostych wniosków, czyli:
- na 800 RPM obudowa bequiet-a wypada podobnie wydajnościowo i nieco gorzej w kwestii kultury pracy
- na 1000 RPM obudowa bequiet-a wypada nieco lepiej wydajnościowo, ale za to dużo (bo o 3dB) głośniej

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
19 minut temu, Qxi napisał:

No to skoro 0,2 st nie ma znaczenia, to przy 800 RPM jest co najwyżej tak samo, idąc Twoim tokiem myślenia, a nie wydajniej. Tak, dokładajmy kolejny wentylator, podnosząc cenę obudowy, ale do SPC oczywiście nie można, bo by wyszło znowu to samo, co przy stockowej konfiguracji (a tak powinno się oceniać te budy), czyli:
- 500DX @800RPM podobnie do RG6V 1000RPM
- 500DX @1000RPM nieco wydajniej i dużo głośniej od RG6V 1000RPM

No właśnie taki, że przy 800 RPM 500DX wypada lepiej. To jest wniosek bardzo błędny, przestudiuj raz jeszcze ten materiał...

Mógłbym to samo napisać w Twoim kierunku, bo piszesz rzeczy niezgodne z testem, który podesłałem, a którym również się podpierasz.

TL;DR
Serio obejrzyj raz jeszcze dokładnie ten test, to dojdziesz do prostych wniosków, czyli:
- na 800 RPM obudowa bequiet-a wypada podobnie wydajnościowo i nieco gorzej w kwestii kultury pracy
- na 1000 RPM obudowa bequiet-a wypada nieco lepiej wydajnościowo, ale za to dużo (bo o 3dB) głośniej

 

Chłopie, masz jakieś urojenia?? Gdzie ja napisałem iż przy 800rpm BQ wypada lepiej?? Wymyślasz coś sobie i mi wmawiasz że to mój błędny wniosek?? No spoko... ?

Napisałem dokładnie to:

Cytat

BQ na 800rpm jest minimalnie wydajniejsze niż SPC na 1000 i minimalnie głośniejsze

Suche FAKTY z tego testu. Beż żadnego wniosku ani wskazywania co jest lepsze. To jest argument za tym co napisałem o testowaniu wentyli różnej wielkości na tym samym rpm, a nie która obudowa lepsza. Jakbym miał cokolwiek wnioskować, to tylko to co już napisałem - nie ma żadnych podstaw by twierdzić że SG7V (o której mowa w tym temacie) będzie miała takie same osiągi jak RG6V, to są twoje założenia, całkiem z dupy.

Dlaczego piszę o dołożeniu wentylatora do BQ, a do SPC już nie? Aby wytłumaczyć ci, z czego wynika różnica bo widać tego nie kumasz - spc ma 1 wiecej. I powtórzę, to wszystko cały czas w porównaniu do RG6V która w twojej głowie roi się identyczna wynikami z SG7V
I dalej, dla BQ 1000 rpm to koniec skali - głośniej już nie będzie. Natomiast wentyle w SPC kręcą się do ponad 1200 rpm - znajdź test gdzie obie są przetestowane na max ustawieniach to wrócimy do rozmowy. Testowanie wentyli 140 i 120 przy tym samym rpm JEST POZBAWIONE SENSU.

Edytowane przez _rdk_

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
33 minuty temu, _rdk_ napisał:

Chłopie, po co masz ustawiać w BQ 1000RPM jak przy 800 jest wydajniej niż w spc?? ?

O tutaj

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na tej stronie jak sie wejdzie do pc --> pc konfigurator --> i mozna wybierac poszczególne rzeczy i pokazuje czy są dostępne. Na końcu jak się kliknie abschließen to można zobaczyć calą liste. 

Przy zestawia bobsona nie byłem pewien mobo czy dobre wybrałem, inne ramy ( możliwe że tamtych nie ma i inny zasilacz bo na rm850x od corsaira jest 16 dni oczekiwania.

 

GIGABYTE B550 AORUS ELITE V2, Mainboard
€ 124,90
Noctua NH-D15 chromax.black, CPU-Kühler
€ 109,90
MSI GeForce RTX 3080 Ti SUPRIM X LHR, Grafikkarte
€ 1.979,00
2x Crucial DIMM 16 GB DDR4-3600 Kit, Arbeitsspeicher
€ 88,90
be quiet! PURE BASE 500DX Window, Tower-Gehäuse
€ 87,90
WD Black SN750 1 TB, SSD
€ 119,90
be quiet! STRAIGHT POWER 11 CM 850W, PC-Netzteil
€ 149,90
AMD Ryzen 9 5900X, Prozessor
€ 509,00
 
Summe
€ 3.258,30

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...