Skocz do zawartości
milosh

Mysz Logitech G703 do gier warto?

Rekomendowane odpowiedzi

Nie ma sensu, za tyle kasy znajdziesz nowe myszki, które będą lepsze pod praktycznie każdym względem (tak, będą też bezprzewodowe). Powiedz tylko, jakiego chwytu używasz i jak dużą masz dłoń, to coś zaproponuję.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

standardowa mysz, uchwyt zwyczajny taka jak ta wyżej, jak dla mnie 300zł za mysz która jest wychwalana w pod niebiosa nie jest dużo, lubię mieć dobre rzeczy więc cena mnie nie przeraża

Edytowane przez milosh

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, milosh napisał:

standardowa mysz, uchwyt zwyczajny taka jak ta wyżej, jak dla mnie 300zł za mysz która jest wychwalana w pod niebiosa nie jest dużo, lubię mieć dobre rzeczy więc cena mnie nie przeraża

Nie wiem przez kogo jest wychwalana. To mająca swoje lata świetności za sobą konstrukcja z kiepskim sensorem, przełącznikami, czy ergonomią i ślizgaczami. 

Spójrz na DM6 Holey Duo, Krux Galacta Pro, może  Vipera Ultimate wyrwiesz za tyle, z używanych Deathadder V2 Pro, Ninjutso Origin One X, czy Basilisk Ultimate będą ciekawymi wyborami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

recenzje, testy czy to yt czy na necie 

z tych używanych co wymieniłeś to praktycznie nie ma a jak są zajechane nówki ponad 500 to już przesada (jak dla mnie 300 to max) stąd pomysł na tego g703

Edytowane przez milosh

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, milosh napisał:

recenzje na yt, testy smilos h

z tych używanych co wymieniłeś to praktycznie nie ma a jak sa to zajechane nówki oponad 500 to już przesada (jak dla mnie 300 to max)

Recenzje sprzed 3 lat, kiedy faktycznie coś sobą reprezentowała. 

Co do tego, co wymieniłem jako używane - trzeba polować, na licytacjach poniżej 300 złotych można dostać kompletne egzemplarze, które jedynie co, to mogą być nieco przybrudzone (wystarczy wyczyścić) oraz mieć uszkodzone opakowanie).

Co do nowych, można jeszcze dorzucić tutaj G305 Lightpseed, czy Orochi V2. Wszystko z w/w będzie lepsze od tego Logitecha.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zapytam wprost - skoro lepiej wiesz, to po co ten temat?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Twoja wypowiedź jest jest niemiarodajna a po drugie zapytałem czy myszka warta swojej ceny :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odpowiadam - nie jest warta swojej ceny, ponieważ w tej cenie dostaniesz myszki z lepszym, precyzyjniejszym sensorem, lepszymi ślizgaczami, lepszym coatingiem, scrollem itd.

Jak chcesz, to kupuj, IMO strata kasy, ale kasa nie moja :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
13 minut temu, Qxi napisał:

Odpowiadam - nie jest warta swojej ceny, ponieważ w tej cenie dostaniesz myszki z lepszym, precyzyjniejszym sensorem, lepszymi ślizgaczami, lepszym coatingiem, scrollem itd.

Jak chcesz, to kupuj, IMO strata kasy, ale kasa nie moja :)

Pierwsze zdanie jest nieprawdziwe, po pierwsze sensor HERO to topka a po drugie wiekszosc nowych sensorow jest tak precyzyjna, ze nie ma sensu zawracac sobie glowy jaki to sensor. Tak twierdzi RocketJumpNinja i wielu progamerow np. w Starcrafta2.

Co do ceny to sie zgadzam. Za 300zl myszke G703 mozna bylo dostac w dniu premiery. Teraz w tej cenie mozna nabyc lepsze - przede wszystkim lzejsze modele.

PS. Akurat slizgacze Logitecha sa swietne od kilku lat. Taki Razer Viper ma gorsze slizgacze niz moja starenka G403 (mam obie te myszki).

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no to już brzmi lepiej, generalnie ja lubie cięższe myszki a ta ma cięzarek :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przeciez jesli chcesz to kupuj, kto Ci broni :P 

Na moje to dokonales juz wyboru i szukasz potwierdzenia. Czy G703 to dobra myszka? Tak. Czy w podobnej cenie mozna nabyc lepsze? Tak.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
15 minut temu, amsztel napisał:

Pierwsze zdanie jest nieprawdziwe, po pierwsze sensor HERO to topka a po drugie wiekszosc nowych sensorow jest tak precyzyjna, ze nie ma sensu zawracac sobie glowy jaki to sensor. Tak twierdzi RocketJumpNinja i wielu progamerow np. w Starcrafta2.

Co do ceny to sie zgadzam. Za 300zl myszke G703 mozna bylo dostac w dniu premiery. Teraz w tej cenie mozna nabyc lepsze - przede wszystkim lzejsze modele.

PS. Akurat slizgacze Logitecha sa swietne od kilku lat. Taki Razer Viper ma gorsze slizgacze niz moja starenka G403 (mam obie te myszki).

Sensor HERO to nie topka, topką jest PMW 3370, 3389, czy 3399 exclusive Razera, który jest aktualnie uznawany za najlepszy sensor na rynku. HERO przed aktualizacją do 25k DPI był na poziomie 3360/3389, po aktualizacji bliżej mu do tego pierwszego, a nawet jest od niego gorszy. 

Edytowane przez Qxi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zdaje sobie sprawę że można znaleźć coś lepszego tyle tylko, że na chwilę obecną nie ma nic lepszego (mniej zajechanego) na olx

 

Edytowane przez milosh

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

P.S. akurat Viper (nowa rewizja) ma jedne z lepszych ślizgaczów montowanych stockowo w myszkach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 minut temu, Qxi napisał:

Sensor HERO to nie topka, topką jest PMW 3370, 3389, czy 3399 exclusive Razera, który jest aktualnie uznawany za najlepszy sensor na rynku. HERO przed aktualizacją do 25k DPI był na poziomie 3360/3389, po aktualizacji bliżej mu do tego pierwszego, a nawet jest od niego gorszy. 

Owszem, ale jak juz wczesniej pisalem nie ma to zadnego znaczenia gdyz wszystkie te sensory trackuja flawless. Just saying. Nie ma co ulegac magii cyferek.

 

7 minut temu, Qxi napisał:

P.S. akurat Viper (nowa rewizja) ma jedne z lepszych ślizgaczów montowanych stockowo w myszkach.

Mialem Mamby Wireless i Vipera i slizgacze byly w najlepszym wypatku mocno srednie a w najgorszym po prostu slabe. Moze w najnowszych rewizjach to poprawili. Niestety czesto nawet w ramach jednego modelu producenci lubia po cichu zmieniac specsy (np. sensor, slizgacze,itp). Ciezko wiec o ocene sytuacji poki nie mamy sprzetu fizycznie w rekach. 

9 minut temu, milosh napisał:

daje sobię sprawę że można znaleźć coś lepszego tyle tylko, że na chwilę obecnmilosh i tak i nie, z używek tylko ta mi wpadła w oczy a raczej jej stan, gdyby było coś lepszego (innego)

Za 400zl mozna miec nowego Vipera wireless, ktory jest lepsza myszka pod (prawie) kazdym wzgledem niz G703.

Edytowane przez amsztel

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

100 to duża różnica jak dla mnie

Edytowane przez milosh

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Akurat ma znaczenie, kwestia feelingu każdego z w/w sensorów, to nie magia cyferek - miałem naprawdę sporo myszy na różnych sensorach i czuć różnice między nimi. No i jak mówiłem, po aktualizacji firmware HERO stracił mocno na precyzji. 

Rewizja z białymi ślizgaczami - ta rewizja była już po poprawkach bolączek tego modelu.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakiego feelingu? Sensor to sensor - ustawiasz go np. na 800DPI i albo trackuje poprawnie albo nie. Nie ma tu mowy o zadnym feelingu. Sorry :E 

EDIT. Jeszcze chcialem wyprostowac, ze feeling mozesz czuc np. ze wzgledu na LOD, ktory potrafi roznic sie w zaleznosci od sensora. Jedni tego w ogole nie odczuwaja a inni tak. Wiec tutaj faktycznie troche prawdy jest w tym co napisales.

Edytowane przez amsztel

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

ta myszka w tytule to g403 tyle, że bez kabla.

Nie chcesz myszki na kablu? Lekkie myszki to duża ulga dla nadgarstka. Tylko nie ma takich bezprzewodowych.

Nowe g403 kosztują jakieś 130zł. Wyjmiesz ciężarki i będzie bardzo fajna.

Ta myszka razer viper fajnie wygląda ale nie wiem jak tam u razera z jakością produktów bo kiedyś to było 3/10.

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 minut temu, wompierz napisał:

ta myszka w tytule to g403 tyle, że bez kabla.

[...]

Not true. G403 a G703 to inne myszki - roznia sie sensorem: PWM3366 vs HERO 12/16K oraz tym, ze G703 wspiera bezprzewodowe ladowanie a G403 nie.

 

8 minut temu, wompierz napisał:

[...]

Nie chcesz myszki na kablu? Lekkie myszki to duża ulga dla nadgarstka. Tylko nie ma takich bezprzewodowych.

[...]

Viper Wireless ma 74g, G Pro Wireless ma 80g, G Pro X Superlight ma 63g. Nie nazwlabym ich ciezkimi myszkami ;)  

Edytowane przez amsztel

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chłop odklejony od świata - myśli, że dostanie lepszą myszkę bez kabla za 280zł niż G703. Co najwyżej chińczyki z wątpliwym QC 

G703 to bardzo udany gryzoń, tylko na teraźniejsze czasy trochę za ciężki. 
Coating tej jest unikatowy i jak dla mnie to jeden z lepszych materiałów jakie można użyć (zaraz obok DM1 FPS czy DM6 Holey S) 

Jakąś alternatywą jest DM6 Holey Duo - posiadam ten model z kablem (holey S) - profilowanie jest bardzo dziwne a switche twarde (w porównaniu do logitecha) 
G305, Harpoon Wireless i inne nie wspominam  - bo to nie ta liga

10 minut temu, wompierz napisał:

ta myszka w tytule to g403 tyle, że bez kabla.

Nie chcesz myszki na kablu? Lekkie myszki to duża ulga dla nadgarstka. Tylko nie ma takich bezprzewodowych.

Nowe g403 kosztują jakieś 130zł. Wyjmiesz ciężarki i będzie bardzo fajna.

 

Kabel w G403 jest gówniany, sztywny i gruby - akurat tego wariantu tej myszki bym nie polecił

Jak waga nie przeszkadza i chcemy bez kabelka to dobra alternatywa dla G703 to Hyperx pulsefire Dart, który w RTV EURO AGD jest za 199zł
https://www.euro.com.pl/myszy/kingston-mysz-dla-graczy-pulsefire-dart.bhtml?from=ceneo&p=299.00&cr=0&t=20210915-1241&utm_source=ceneo&utm_medium=referral

a szczypanie się który sensor będzie lepszy czy gorszy to już paranoja umysłowa - nikt normalny nie zauważy różnicy pomiędzy 3389, 3360, 3366, Hero czy innych.. 

 

Edytowane przez fliperpl
  • Like 1
  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odklejony od rzeczywistości jesteś Ty myśląc, że G703 to dobra bezprzewodowa mysz w tej cenie. Chyba, że się zatrzymałeś parę lat temu, to może tak. 

DM1 FPS / DM6 Holey ma coating niby jak guma, ale na dłuższą metę ani to nie poprawia chwytu, ani odczuć z użytkowania, bo ten materiał jest najzwyczajniej w świecie IMO niezbyt przyjemny dla dłoni.

Bardzo dziwnie profilowana... standardowe profilowanie pod palm gripa i prawą rękę. Podobne co DA V2, czy inne tego typu konstrukcje.

Pulsfire Dart też jest jakąś opcją obok G305 Lightspeed / Galacta Pro / DM6 Holey Duo. 

Jeżeli grasz na naprawdę niskim poziomie, to prawda, nie odczujesz różnicy, ale wciskanie, że nikt nie odczuje różnicy to bullshit.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
12 minut temu, amsztel napisał:

G703 wspiera bezprzewodowe ladowanie a G403 nie.

Nie powiem, ciekawe spostrzeżenie :szczerbaty:

@milosh - mogę Ci w cenie tego G703 sprzedać praktycznie nowego Vipera Wireless

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...