Skocz do zawartości
milosh

Mysz Logitech G703 do gier warto?

Rekomendowane odpowiedzi

Napisano (edytowane)
17 minut temu, Qxi napisał:

DM1 FPS / DM6 Holey ma coating niby jak guma, ale na dłuższą metę ani to nie poprawia chwytu, ani odczuć z użytkowania, bo ten materiał jest najzwyczajniej w świecie IMO niezbyt przyjemny dla dłoni.

dlatego wszyscy piszą, że ta "niby guma" jest tak zrobiona, że ludzie o wysokiej potliwości dłoni praktycznie się nie pocą używają tych myszek - sam Dreammachines oraz ekipa z test-gearu to przyznała
No ale tak, jakiś Qxi z pclaba wie lepiej
Tak samo jak porównywanie topowych sensorów bez jakichkolwiek anomalii z praktycznie ruchem 1:1 do tego co robi użytkownik używając do ~5000dpi
Za dużo się naczytałeś inżynieryjnego bullshitu na reddicie. 
Myszka ma być przede wszystkim wygodna do swoich zastosowań, mieć przyjazny shape dla użytkownika i switche bez pretravelu a reszta to już sprawy umowne. Teraz przez 2 miesiące siedziałem na Kryptonie 550 z 3325 i tak tania myszka bije na głowę spasowaniem switchy większość myszek zowie za 300zł+ gdzie dragclick praktycznie jest niemożliwy  

17 minut temu, Qxi napisał:

Jeżeli grasz na naprawdę niskim poziomie, to prawda, nie odczujesz różnicy, ale wciskanie, że nikt nie odczuje różnicy to bullshit.

Nie wiem co dla Ciebie wysoki poziom, ale kiedy miałem blisko 40 myszek rocznie i poziom CSGO na faceicie 2300+ to jedyną różnicę jaką odczuwałem to shape myszki, waga oraz switche - to jaki miały sensor to bardzo mała różnica, najważniejsze żeby LOD był niski i nie było akceleracji - gdzie praktycznie każde dobre myszki powyżej 100zł to zapewniają. Ślizgacze to sprawa umowna, jedyna myszka której switche  ślizgacze nie były używalne to Logitech G305 

Autorze : masz budżet ograniczony do 300zł. Tutaj dużego wyboru myszek bez kabla do grania nie ma. Jeśli G703 Ci się podoba to jak najbardziej jest to myszka godna polecenia, a wypociny Qxi bierz z przymrużeniem oka. Jak najbardziej ma rację, ale są one odrealnione dla 99% graczy. 
Jeśli akceptujesz używki lub będziesz szperał po okazjach to znajdziesz coś lepszego

Edytowane przez fliperpl
  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Tak, wszyscy, oczywiście.

Jeżeli wyznajesz zasadę "ja nie widzę, więc różnicy nie ma" - to nie tędy droga.

Otóż nie, za dużo miałem styczności z przeróżnymi konstrukcjami, od taniochy, po topowe modele.

Z tym, że ma być wygodna się w pełni zgadzam, aczkolwiek autor nie "pomaga" w tej kwestii, nie podając ani chwytu, ani rozmiaru dłoni, a to dosyć istotne. A pre-travel to wada fabryczna podlegająca reklamacji i może wystąpić na każdym praktycznie switchu, to samo post-travel. I no, jeżeli dla Ciebie jakość mychy wyznacza możliwość draga, to nie, tak nie jest.

Ślizgacze to nie jest w żadnym wypadku sprawa umowna, im lepsze ślizgi, tym lepsza precyzja ruchu. Nie wiem tylko, po co wstawka z G305 i switchach w niej w momencie mówienia o ślizgach.

P.S. ale jak mówię, jak chce G703 to niech bierze i niech mu służy jak najlepiej. Byle później nie żałował wyboru :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)

nie potrzebne emocje

nie widzę na chwilę obecną lepszej myszki niż ta w cenie 279 zł, a jeżeli tak owa jest to zapraszam z linkami...

Edytowane przez milosh

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)
1 godzinę temu, milosh napisał:

nie potrzebne emocje

nie widzę na chwilę obecną lepszej myszki niż ta w cenie 279 zł, a jeżeli tak owa jest to zapraszam z linkami...

Już ci ktoś to napisał wcześniej, ale ewidentnie widać iż ty już dokonałeś wyboru a teraz chcesz abyśmy go potwierdzili.
No nie. Większość z nas za lepsze uważa inne myszki - sam ci podałem przykład Vipera. Zresztą nawet Aeroxa czy Orochi V2 uważam za lepsze, i chyba nawet Basilisk X bym wolał (lepiej leży mi w ręce).

Edytowane przez _rdk_
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi