Skocz do zawartości
different

Podłączenie amplitunera do PC kablem optycznym

Rekomendowane odpowiedzi

Uwaga najważniejszy punkt, że to musi być kabel optyczny, bo taki od paru lat mam położony w posadzce i ze ścian wychodzą toslink.

Problem jest taki, że w starym kompie na płycie głownej było wyjście optyczne i tak to działało. Jak zmieniałem peceta, to zapomniałem o tym i nowa płyta główna nie ma takiego wyjścia. 

 

Najchętnie bym to tak rozwiązał tylko nie wiem czy taki konwerter istnieje.

PC wyjście audio jack -> jakiś konwerter wejścia jack - wyjście optyczne ?? -> kabel optyczny -> amplituner

Czy pozostaje kupić kartę dźwiękową? Dodam jeszcze, że zależy mi na przednim panelu audio bo tam mam podpięte słuchawki czasem uiżywam słuchawek i czasem je wypinam, żeby puścić coś na ampli.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sa przewody jack-toslink ale karta muzyczna musi mieć wyjście optyczne w postaci jacka.

Moge się oczywiście mylić...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co mu niby da przewód mini-toslink przecież jak by OP miał złącze hybrydowe to by tematu nie zakładał.

Tak możesz kupić urządzenie które wydziela audio z HDMI (DS-40132) co też by zadziałało, co do wersji z jack to nic konkretnego nie znajduje oprócz starych wersji z RCA S/PDIF

 

Edytowane przez _Unix_

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 15.09.2021 o 17:48, different napisał:

Problem jest taki, że w starym kompie na płycie głownej było wyjście optyczne i tak to działało. Jak zmieniałem peceta, to zapomniałem o tym i nowa płyta główna nie ma takiego wyjścia. 

Jaka to płyta? W niektórych modelach są 4 piny na płycie, do których można podpiąć coś takiego:

yTTSPRT.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To niestety - zostaje zakup k. dźwiękowej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...