Skocz do zawartości
Lindenovsky

Komputer do gier 1440p

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich. Chcę złożyć nowy komputer do gier ale jestem daleko w tyle jaka jest teraz sytuacja na rynku z podzespołami. Planuje kupić kartę RTX 3080 lub 3080Ti i to na ich oparciu chcę zbudować zestaw. Co możecie mi doradzić i czy to jest dobry moment na zakup procesora i płyty głównej czy czekać na kolejną generację, która nawet nie wiem kiedy wychodzi.

 

P.S. Może ktoś przenieść ten temat do zestawów komputerowych?

Edytowane przez Lindenovsky

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moment czy dobry? 

Jak Ci nie brakuje siana, to dobry. O budowaniu komputera do gier w oparciu o to GPU bez pięciocyfrowej sumy nie ma co startować. 

Rozsądne zestawy z RTX3600/RX6600XT zaczynają się od ok. 6000zl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Jeżeli chodzi o ceny płyt i procesorów to stosunkowo wzrost jest nie wielki. Ja jakieś 5 miesięcy temu kupowałem procesor to on jest teraz o 70zł droższy niż w tedy co go kupowałem. Płyty główne puki co też nie wiele podrożały. Gorzej z kartami graficznym bo cena tego urządzenia w niektórych przypadkach poszły o 100% z wyż, a nawet więcej.

Jeżeli chcesz montować taką kartę to już musisz mieć porządną płytę jak i procek. Na byle czym średnio będzie działać. Polecam:

procek:

https://www.x-kom.pl/p/626765-procesor-intel-core-i9-intel-core-i9-11900k.html

płyta:

https://www.x-kom.pl/p/625733-plyta-glowna-socket-1200-msi-mag-z590-torpedo.html

Co do kupowania płyt i procka nie wiadomo do końca jak będzie. Straszą że szkoła za 2 miesiące, a nawet mniej znowu pójdzie na zdalne. Więc może być znowu bum na kupowanie sprzętu komputerowego co za tym idzie ceny mogą jeszcze bardziej pójść do góry. Wydaje się że najlepszym momentem jeżeli chodzi o procki i płyty jest ten moment.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja posiadam paździerza 3700x(wczesna produkcja) z 3070. Do 1440p75 jest ok. 3700x zamieniasz na 5600x lub jakiegoś intela i można się bawić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...