Skocz do zawartości
Thermite001

Jaka karta najlepsza?

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, postanowiłem ulepszyć trochę kompa pod premierę nowego BFa, a że jestem niedzielnym graczem oraz znawca ze mnie żaden, chciałbym zapytać Was jaka byłaby najlepsza karta do 1500zł?

Tak dodatkowo:

płyta głowna: Gigabyte GA-Z87X-D3H

Ram: 16Gb, Hyper Fury 1600, ddr3

CPU: I7 4770k 3,5ghz

Obecna karta: gtx 770 2gb windforce OC

Z góry bardzo dziękuję za podpowiedzi i propozycję :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej,

Za taką cenę, 3xxx, czy nawet 2xxx chyba odpadają (nawet używki), więc o RTX raczej nie ma co marzyć.

U zielonych, jeśli chodzi o nowe, to w tej cenie (a nawet nieco więcej), widzę GTX 1650, co IMO nie bardzo się opłaca (choćby dlatego, że tylko 4GB pamięci). Bardziej polecałbym poszukać używanego GTX'a 1080; ja takowego mam do dzisiaj (używka kupiona ~2-3 lata temu) i radzi sobie dobrze, na pewno lepiej niż ten GTX 1650; w BF5 mam średnio 100-120FPS w 1080p, większość ustawień na najwyższe (nie wiem czy ze swoim CPU nie miałbyś mniej, bo ja mam w miarę świeżego Ryzen'a 3700X). O czerwonych się nie wypowiem, bo dawno się nie interesowałem.

Dodam, że warto byłoby, żebyś napisał:

  1. Jaki masz monitor / w jaką rozdzielczość celujesz?
  2. W ile klatek celujesz? Czy wystarczy 60?
  3. W jakie gry grasz / planujesz grać (poza BF)?

To może mieć bardzo duży wpływ, bo eg. większa rozdziałka przeważnie potrzebuje więcej pamięci, natomiast nie wiem czy to CPU (4tej generacji) nie będzie bottleneck'ować, jeżeli chciałbyś iść w wysokie klatki. Ja za dużo więcej nie napiszę, ale bardziej zaznajomionym z tematem pewnie to pomoże.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
45 minut temu, Szynek napisał:

Hej,

Za taką cenę, 3xxx, czy nawet 2xxx chyba odpadają (nawet używki), więc o RTX raczej nie ma co marzyć.

U zielonych, jeśli chodzi o nowe, to w tej cenie (a nawet nieco więcej), widzę GTX 1650, co IMO nie bardzo się opłaca (choćby dlatego, że tylko 4GB pamięci). Bardziej polecałbym poszukać używanego GTX'a 1080; ja takowego mam do dzisiaj (używka kupiona ~2-3 lata temu) i radzi sobie dobrze, na pewno lepiej niż ten GTX 1650; w BF5 mam średnio 100-120FPS w 1080p, większość ustawień na najwyższe (nie wiem czy ze swoim CPU nie miałbyś mniej, bo ja mam w miarę świeżego Ryzen'a 3700X). O czerwonych się nie wypowiem, bo dawno się nie interesowałem.

Dodam, że warto byłoby, żebyś napisał:

  1. Jaki masz monitor / w jaką rozdzielczość celujesz?
  2. W ile klatek celujesz? Czy wystarczy 60?
  3. W jakie gry grasz / planujesz grać (poza BF)?

To może mieć bardzo duży wpływ, bo eg. większa rozdziałka przeważnie potrzebuje więcej pamięci, natomiast nie wiem czy to CPU (4tej generacji) nie będzie bottleneck'ować, jeżeli chciałbyś iść w wysokie klatki. Ja za dużo więcej nie napiszę, ale bardziej zaznajomionym z tematem pewnie to pomoże.

Cześć, dzięki za odpowiedź :)

Zapomniałem też dodać, że celuję w używana kartę :)

Odpowiedzi na Twoje pytania:

1. Samsung 27" zakrzywiony, interesuje mnie rozdzielczość 1080p.

2. Chciałbym mieć stałe 60 fps'ów na jakichkolwiek ustawieniach, nie potrzebuje mieć więcej niż te stałe 60 :)

3. Obecnie gram tylko i wyłacznie w BF1 (zoptymalizowany jest przez GeForce Experience, mam tam przez 95% czasu stałe 60 fpsów). W przyszłości planuję grać tylko w nowego BFa2042.

 Na przyszły rok na pewno pomyślę też nad nowym prockiem :)

Pozdrawiam :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakby były w podobnej cenie to mimo wszystko brałbym GTX 1080 (chyba, że GTX 1660 miałby jeszcze długą GW przed sobą). Porównanie 1:1 (i to z wersją Ti) tu:

 

Ah i jeszcze jedno, tutaj jest bardzo podobny temat -->

 

Edytowane przez Szynek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
14 minut temu, Szynek napisał:

Jakby były w podobnej cenie to mimo wszystko brałbym GTX 1080 (chyba, że GTX 1660 miałby jeszcze długą GW przed sobą). Porównanie 1:1 (i to z wersją Ti) tu:

 

Ah i jeszcze jedno, tutaj jest bardzo podobny temat -->

 

Dziękuję bardzo za pomoc! :)

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niesamowite, potem się dziwić że ludzie wysyłają masowo takie GTX 1080 kupione za1500 na Alledrogo albo olx-ie do Foresta. Nie kupuj takiej karty bez gwarancji, szkoda Twoich pieniędzy i potem nerwów. Teraz to już za uszkodzone GTX-y 1080 chcą ponad 1000zł..... 

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

60 FPS na tym sprzęcie możesz zapomnieć, bez względu na to jaką kartę tam wsadzisz. Za ~1500 nie wierzę, że kupisz cokolwiek pokroju 1080/1660Ti/S o ile bitcoin nie spadnie do $10k :D Jak coś kupisz do premiery, daj znać heh. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm, w Chinach wyprzedają karty z 4GB RAM, bo już nie można na nich kopać Eth.

Np. używany Radeon R9 380 4GB jest w cenie ok.  900-1000 zł. na Aliexpress.

https://pl.aliexpress.com/wholesale?catId=0&initiative_id=SB_20210916130816&SearchText=radeon+380+4gb

 

 

Edytowane przez Andree

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tu Ci odradzają używki, a Ty wyskakujesz z chińskimi szrotami z kopalni... Borok rozum.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co widzę to Geforce GTX 1080 na Allegro jest po 2100, a jest niewiele szybszy. Oczywiście też używany.

https://gpu.userbenchmark.com/Compare/Nvidia-GTX-1080-vs-AMD-R9-390/3603vs3481

No dobra, jest o tyle szybszy, o ile jest droższy.

W każdym razie właśnie kupiłem na Ali Radeona R9 380 4GB za 858 zł. z VAT.

Edytowane przez Andree

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Andree napisał:

Z tego co widzę to Geforce GTX 1080 na Allegro jest po 2100, a jest niewiele szybszy. Oczywiście też używany.

https://gpu.userbenchmark.com/Compare/Nvidia-GTX-1080-vs-AMD-R9-390/3603vs3481

No dobra, jest o tyle szybszy, o ile jest droższy.

W każdym razie właśnie kupiłem na Ali Radeona R9 380 4GB za 858 zł. z VAT.

Masz fantazje :E po co kupować radeona 380   i to jeszcze od majfrendów  przeca za 9 setek tutaj kupisz  rx470 ,570 i to nawet z jakimiś szczątkowymi gwarancjami 1-3miesiace mimo że te gwarancje w wiekszości to pic na wodę to jeżeli kupujesz od firmy to one jednak wystawiają jakiś siakiś papierek :E zawsze to masz 50% szans na tą gwarkę niż nie mieć nic we chinach :-P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przejrzałem Allegro, w tej cenie są same zbuki i karty jawnie po-miningowe, być może odważyłbym się kupić tego RX 570 za 1100.

Chińczyk deklaruje że ta karta R9 380 nie była w kopalni (non mining) i że ją testowali m.in. Fur-markiem.

Zresztą Aliexpress pobrał mi tylko 698 zł. z karty, zobaczymy jak to będzie z cłem.

Edytowane przez Andree

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aha, i nie jest tak że na Aliexpress nie ma żadnej ochrony kupującego, już mi się zdarzyło że towar nie dotarł, otwarłem spór i dostałem zwrot kasy.

https://www.chinskiraport.pl/blog/aliexpress-gwarancja/

Cytat

Sprzedawca musi respektować standardy ochrony konsumenta obowiązujące w kraju konsumenta. Zgodnie z prawem konsumenta w Unii Europejskiej, nabywca ma prawo do zrealizowania zwrotu zamówienia w przeciągu 14 dni od daty zakupu. Gwarancja ponad to przyznawana jest przez AliExpress. Lecz jeżeli sprzedawca nie oferuje darmowego zwrotu, koszty ponosi jego kupujący.

Poza tym kupuję od firmy, która już sprzedała prawie 200 tych kart.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bez jaj ja mam R9 380 w dobrej wersji  MSI kupiona w 2016 za 899 zł.... 

Moim zdaniem źle zrobiłeś, mogłeś szukać w PL i szukać taniej. 

Edytowane przez Raven325

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dawno, dawno temu, jeszcze zanim zaczęła się epidemia, kupiłem "na przeczekanie" używanego Radeona RX 580 8GB za ok. 800 zł. I to w oryginalnym pudełku! Teraz to mój skarb, z którego nadal korzystam.

A tego 380 kupiłem na prezent dla siostrzeńca, i tak jego Core 2 Duo nie wykorzysta w pełni lepszej karty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...