Skocz do zawartości
Equisetum

Koszmarny internet LTE - prośba o pomoc

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Przeprowadziłem się do nowego domu i mimo, że mam raptem 70m do słupa ze światłowodem nie chcę mi podpiąć (nawet jeśli zadeklarowałem, że postawię własny słup). Zostaje mi LTE, fartownie mam z firmy gdzie pracuję całkowicie darmowy internet bez limitu (magenta T-mobile). Problem polega na tym, że w domu działa fatalnie. Speedtest pokazuje raz 20 Mb/s, za chwilę 5/Mb a potem 1 Mb i tak w koło macieju. Dokupiłem zewnętrzną antenę jakąś podstawową, wystawiłem na dach, żeby sprawdzić czy coś to dało - poprawiło to siłę sygnału, ale prędkości dalej są fatalne. Nie wiem co zrobić żeby było lepiej, czy router do wymiany, czy coś z ustawieniami trzeba by zrobić. Najgorsze, że kompletnie się na tym nie znam. Poza dokupieniem tej anteny ( siła sygnału to generalnie 4-5 kresek w 5 stopniowej skali), próbowałem coś czytać o stacjach nadawczych i ustawieniach ale szczerze mówiąc nie bardzo wiem jak zlokalizować moją stację. Na komórce w tym samym miejscu pokazuje mi 52772-58181136.  Najzabawniejsze, że to wszystko na obrzeżach małego bo małego ale jednak miasta wojewódzkiego :( Ktoś byłby w stanie mi powiedzieć co zrobić? Nie mam wielkich wymagań starczyło by żeby gry online jakoś chociaż działały.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masz super wielgachną stopkę, a w treści wiadomości nie umieściłeś kompletnie żadnych precyzyjnych danych. Po pierwsze jaki dokładnie masz sprzęt (router, anteny, najlepiej podaj linki). Po drugie z usług jakiego operatora korzystasz. A jak chcesz zlokalizować nadajnik z którego korzystasz, to szukaj na http://beta.btsearch.pl/. Możesz też podać jego namiar.

PS. Weź ogranij swoją stopkę pod wiadomością, bo jest zdecydowanie za wielka. Możesz zrobić zwijaną tak jak tutaj.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
34 minuty temu, Qwinto napisał:

Masz super wielgachną stopkę, a w treści wiadomości nie umieściłeś kompletnie żadnych precyzyjnych danych. Po pierwsze jaki dokładnie masz sprzęt (router, anteny, najlepiej podaj linki). Po drugie z usług jakiego operatora korzystasz. A jak chcesz zlokalizować nadajnik z którego korzystasz, to szukaj na http://beta.btsearch.pl/. Możesz też podać jego namiar.

PS. Weź ogranij swoją stopkę pod wiadomością, bo jest zdecydowanie za wielka. Możesz zrobić zwijaną tak jak tutaj.

Całą sygnaturę wywaliłem, żeby Cię nie wkurzała. Router jaki mam to Huawei b315s-22 https://consumer.huawei.com/pl/support/routers/b315/ - podpięty do PC kablem. Wi-fi mnie nie interesuje kompletnie. Antenę kupiłem najtańszą możliwą kompatybilną, żeby sprawdzić czy cokolwiek da - https://allegro.pl/oferta/antena-lte-sma-huawei-b315-e5186-b525-zte-11dbi-7063764324?snapshot=MjAyMS0wOS0xNFQxMTo0NDo0MS4wMTNaO2J1eWVyOzJlZTM3OGY3MGU4ODc5NWQwMjRiMjY0YWJjODJjMGE1ODBhNTk1YWE2NTQ2MGMyODY4NDYwNDliYWJlODljZmI%3D Operator to T-mobile usługa magenta LTE bez limitu (akurat to napisałem) bts to (chyba) (26002) ID: 55131.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten "patyk" wystawiłeś na dach ? Jakiej długości kabel ? Router też badziew. Zainstaluj Hmanagera i wymuszaj po kolei pasma. Ten router nie agreguje pasm. Podejrzewam, że przełącza Ciebie między pasmami/BTSami ? Możesz też wrzucić kartę do telefonu z Androidem i wstawić screena z NetworkCellInfo. Podaj swoją lokalizację. 

  • Thanks 1
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, mattpl napisał:

Ten "patyk" wystawiłeś na dach ? Jakiej długości kabel ? Router też badziew. Zainstaluj Hmanagera i wymuszaj po kolei pasma. Ten router nie agreguje pasm. Podejrzewam, że przełącza Ciebie między pasmami/BTSami ? Możesz też wrzucić kartę do telefonu z Androidem i wstawić screena z NetworkCellInfo. Podaj swoją lokalizację. 

No więc tak, patyk "przykleiłem" na metalowej podbitce dachu (z balkonu), kabel ma 2,5m. Jak router badziewny i trzeba wymienić to wymienię. Mam też taki co dostałem z T mobile z tym netem czyli Huawei HB434666RBC, ale zdaje się że chyba nie lepszy. Mam też  w domu Tenda AX 1800, ale tam karty sim nie włożę.  Screen z Networkcellinfo załączony. Moja lokalizacja to Kielce, ul. weterynaryjna. Hmanagera instaluję i będę wymuszał. Rozumiem, że mam po każdym razie testować czy jest lepiej czy gorzej.

Screenshot_20210916-221050_Network Cell Info Lite.jpg

Mam zainstalowanego Hmanagera, mogę zmieniać pasma, ale nie wiem czego szukać i na co zwracać uwagę. Największa prędkość pobierania ~12 Mb pojawia się przy 2100 Mhz.

Edytowane przez Equisetum

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po wymuszeniu robisz speed testa. Sprawdzasz na którym paśmie masz najlepsze wyniki.  Pokrótce patrzysz na RSRP na tym screenie widać, że masz słaby sygnał i to na paśmie zasięgowym LTE800 więc potrzebujesz prawdziwej anteny  + ewentualnie routera min. B535 najlepiej B818 (jak zależy na agregacji pasm i wyższych prędkościach). Telefon połączył się z BTSem z Kielce, Świętokrzyskie ul. ks. Piotra Ściegiennego 270 - elewator.  masz tam komplet pasm ale odległość od twojej ulicy to około 4 km... Masz też dwa inne BTSy ale po drugiej stronie lasu. Kielce, Świętokrzyskie Góra Telegraf - wieża PSN Infrastruktura oraz Kielce, Świętokrzyskie ul. Wojska Polskiego - maszt Orange  odległość około 2 km. Jeśli nie zależy Ci na prędkościach to weź samą antenę (do grania z tego co testowałem najlepiej i tak wymusić jedno pasmo najniższy ping osiągałem na LTE2600) i czym krótszy kabel tym lepiej. Antenę bym spróbował tą Antena Dualna LTE-A/4G 17dBi MIMO 1800-2600MHz :: CYBERTECH

Edytowane przez mattpl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciągle gdzieś tam walczę, żeby ten internet światłowodowy podpiąć ale to raczej dłuższa perspektywa, dlatego nie chcę ładować się w jakieś bardzo duże koszty, zwłaszcza, że nie jestem bardzo wymagającym odbiorcą i wystarczy mi żeby ping był stabilny. W idealnym scenariuszu żeby równocześnie móc oglądać telewizję internetową i grać w grę (obecnie jedno wyklucza drugie, więc jak żona coś ogląda to pozostają mi tylko gry single). Tą antenę którą mam mogę po prostu oddać w 14 dniowym terminie. Wezmę na razie tą antenę którą polecasz i zobaczę czy będzie lepiej. Jeśli wciąż będą problemy to kupię router (choć raczej ten b535, bo b818 na tą chwilę przynajmniej jest za drogi). Niestety wszystkie nadajniki w mojej okolicy są "za lasem" nawet ten na ściegiennego 270, na logikę zdawało mi się, że nadajnik na górze telegraf jest najlepszy, bo najbliżej i najwyżej (choć z miejsca umieszczenia anteny go nie widać). Jest jakiś sposób żeby wymusić odbiór sygnału z konkretnego nadajnika i sprawdzić? Na marginesie jak ustawiłem pasmo 2100 Mhz to wydaje mi się, że ping spadł. W testowej grze oscylował w okolicach stabilnego 50-60 ms (bez używania innych źródeł), więc już w tym momencie widzę delikatną poprawę z dotychczasowych 65-75 ms (ze skokami do 20 000 ms ;))

 

A ten patyk który kupiłem z przewodem 2,5m realnie cokolwiek daje pozytywnego czy szkodzi? Tak z ciekawości.

Edytowane przez Equisetum

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Według mnie nic nie daje. Kup samą antenę. Wymusić aby połączyło z konkretnym BTSem możesz tylko anteną skierowaną w stronę tego BTSu. Jak zakupisz antenę to wymuś pasmo LTE2600. Powinno być lepiej.

Edytowane przez mattpl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, mattpl napisał:

Według mnie nic nie daje. Kup samą antenę. Wymusić aby połączyło z konkretnym BTSem możesz tylko anteną skierowaną w stronę tego BTSu. Jak zakupisz antenę to wymuś pasmo LTE2600. Powinno być lepiej.

Tak zrobię, dziękuję. Jak już zamontuję wszystko to dam znać jak wyszło.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 17.09.2021 o 10:16, Equisetum napisał:

Ciągle gdzieś tam walczę, żeby ten internet światłowodowy podpiąć ale to raczej dłuższa perspektywa, dlatego nie chcę ładować się w jakieś bardzo duże koszty, zwłaszcza, że nie jestem bardzo wymagającym odbiorcą i wystarczy mi żeby ping był stabilny. W idealnym scenariuszu żeby równocześnie móc oglądać telewizję internetową i grać w grę (obecnie jedno wyklucza drugie, więc jak żona coś ogląda to pozostają mi tylko gry single). Tą antenę którą mam mogę po prostu oddać w 14 dniowym terminie. Wezmę na razie tą antenę którą polecasz i zobaczę czy będzie lepiej. Jeśli wciąż będą problemy to kupię router (choć raczej ten b535, bo b818 na tą chwilę przynajmniej jest za drogi). Niestety wszystkie nadajniki w mojej okolicy są "za lasem" nawet ten na ściegiennego 270, na logikę zdawało mi się, że nadajnik na górze telegraf jest najlepszy, bo najbliżej i najwyżej (choć z miejsca umieszczenia anteny go nie widać). Jest jakiś sposób żeby wymusić odbiór sygnału z konkretnego nadajnika i sprawdzić? Na marginesie jak ustawiłem pasmo 2100 Mhz to wydaje mi się, że ping spadł. W testowej grze oscylował w okolicach stabilnego 50-60 ms (bez używania innych źródeł), więc już w tym momencie widzę delikatną poprawę z dotychczasowych 65-75 ms (ze skokami do 20 000 ms ;))

A ten patyk który kupiłem z przewodem 2,5m realnie cokolwiek daje pozytywnego czy szkodzi? Tak z ciekawości.

Mogę podpowiedzieć, żebyś teraz czy później po zakupi anteny ustawił priorytety dostępu do internetu na routerze, sobie wiadomo wyższy...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@mattpl No więc tak: kupiłem i zainstalowałem antenę (trochę zeszło, bo problemy z kurierem się pojawiły). Efekt jest taki, że uzyskałem Przy 2100 Mhz 4 na 5 kresek zasięgu (wcześniej były 3) i parametry (za Hmanagerem) RSSI - 77 sBm, RSRQ waha się od 7 do 16 dB, RSCP -145, RSRP  Między 101 a 105 dBm, SINR (wcześniej było między 105 a 110) od -10 do 6, ECIO -32. Nie mam pojęcia co to znaczy. Nie da się anteny ustawić lepiej, tzn lepszego zasięgu nie łapie gdzie bym jej nie przeniósł. Jak zmieniam na 2600 to sygnał spada do 1-2 kresek i RSRP to okolica -115. Ogólnie internet według mnie chodzi identycznie jak poprzednio jedynie 160 zł wydałem. Może muszę coś zrobić w ustawieniach żeby było lepiej?

 

EDIT: Za to wyraźnie lepiej jest przy 1800 Mhz tzn 5 kresek i -96-98 dBm może lepiej to ustawienie wybrać? Choć prędkość pobierania 9 Mb/s nie powala.

 

Edit2: Na pewno efektu pozytywnego brak. Jak żona ogląda telewizję internetową w czasie gry ping waha się w przedziale 75-145 co czyni każdą grę online niegrywalną. Testowałem przy maksymalnym zasięgu 1800 Mhz i na słabszym 2100 Mhz bez różnicy. Pytanie co teraz?

 

Edit 3: Miałeś rację, że nawet mimo dość marnego zasięgu przy wymuszonej 2600 Mhz ping i ogólnie interent jest najszybszy.

Hmanager.png

speedtest 2600 mhz.png

Edytowane przez Equisetum

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W ustawieniach routera zmieniłeś na anteny zewnętrzne ? Manewruj anteną i testuj nic innego nie wykombinujesz. Gdybyś miał router z agregacją pasm to miałbyś wyższe prędkości pobierania. Z tego co pamiętam to nawet jak miałem ponad 60 Mb/s i odpalił ktoś np. youtube to miałem skoki pingu tak już jest na mobilnym internecie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Anteny zmieniłem, przy 2600 Mhz jak telewizję internetową ustawi się na sztywno na 480p (co na szczęście żonie starcza) to da się równocześnie pograć z pingiem w okolicach 55-75 ms. No nic, na razie musi wystarczyć, będę walczył z tym światłowodem, może coś się uda. W sumie 200 m ode mnie koleś już ma 5G (na granicy zasięgu mieszkam) więc może tez w przyszłości będzie to jakaś opcja. Kupię wtedy ten router za 1600 zł będę unikał włączania youtube :) Dzięki za pomoc.

Edytowane przez Equisetum

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • Ale tak bylo od wiekow to na prawde zejdz na ziemie i nie skladaj klockow. Wyplata opodatkowana a podatek od nieruchomopsci to calkowicie odmienne tematy. No masz racje na 2024 co wychodzi na duzy + bo drugi spada na 12% do 85K
    • @kola01Ok, dzięki za ogólne wyjaśnienie jak działają chłodzenia i stwierdzenie czy moje chłodzenie, którego nigdy w życiu na własne uszy nie słyszałeś jest ciche lub głośne😆 Bardzo wiele to zmienia w moim życiu, dobra robota👏  Jak "głośny" jest Fortis 5 dual przy swoim maksymalnym RPM 1400 w porównaniu z różnymi aio możesz przeczytać tutaj:  https://www.purepc.pl/test-silentiumpc-fortis-5-i-fortis-5-dual-fan-coolery-dla-procesorow-z-dobrym-stosunkiem-ceny-do-wydajnosci-i-cichymi-wentylator?page=0,7 Może uwierzysz 
    • Nic sobie nie pomyliłem. Z premedytacją nie użyłem nazwy gdyż mowiny o tanich asrocakch, model nie ma znaczenia. Ogólnie beka bo gdy mówię o karcie dźwiękowej narracja zmieniana jest na taką że dobra karta dźwiękowa nie jest potrzebna, można kupić inna, można kupić dac itp (TO SĄ DODATKOWE KOSZTY). Jak mówię o sekcji zasilania to narracja brzmi że pomylelem się z modelem płyty. Cały dowcip polega na tym że to 400zl to nie wiele jak na różnice w tym co dostajemy w tych mobasach. Tzn lepsza dźwiękowka, lepsza sekcja zasilania, lepsze wyposażenie. OGÓŁEM LEPSZA PŁYTA. Jeśli komuś wystarcza biedny kodek audio czy biedna sekcja zasilania to fajnie ale niech nie mówi że ta płyta jest dobra. Jest WYSTARCZAJĄCA dla niego i to wszystko. To tak jak z tymi bułkami z biedronki, dla kogoś są wystarczające, ja wolę kuoic 3x droższe i nie jest odnrazanego barachła. Argumenty że za 900zl płyty też mają kiepskie kodeki audio jest śmieszny bo wystarczy poszukać w specyfikacji technicznej i znaleźć taka która ma normalne audio, wyposażenie czy co tam nas interesuje. Nadal nikt nie odpowiedział, dlaczego nie polecają tanich asrockow na am4? Bo różnica pomiędzy dobrą płyta jest po prostu mniejsza i mówimy o mniejszej skali.  Edit: teraz spojrzałem na morele, nowy tomahawk kosztuje 871zl. Różnica pomiedzy "wystarczającymi" asrockami zaczyna topnieć wiec za niedługo ten post będzie nieaktualny bo i tak wszyscy będą polecali MSI. Obecnie to już 350zl czyli żaden pieniądz. 
    • Masz calkowita racje. 1 kwietnia lece na Florida zakupic dzialke i zaczac budowe domu. Nie dosc ze tax ma sprzedaz jest 6% to jak dom bedzie jako glowny nie bede placil stanowego podatku od zarobkow w moim wypadku to 10.75% ze stanu NJ. Tym sposobemdom wybuduje sie z tax z NJ.
    • No nie wiem jakim cudem ale w pit masz ustalone progi procentowe od zarobkow/ Kosz pracodawcy pracownika nic nie obchodzi bo to dwie oddzielne dzialalnosci. No to najprostrza droga. Z tego co sie orientuje to jak dobrze sie uczysz to studia nadal w Polsce sa bezplatne?.
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...