Skocz do zawartości
Flik

Funbox 2.0 nie zapisuje haseł.

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Mam dwie kwestie dotyczące Funboxa 2.0

1. Mam problem z modemem jak w temacie. Chce sobie zmienić domyślne hasło dostępowe do strony startowej modemu. Zmieniam, wszystko elegancko zapisuje i wylogowuje się ze strony.

Przy ponownym zalogowaniu muszę jednak użyć starego hasła (po prostu jakby nowe się nie zapisywało). Wszystko robię poprawnie. Identyczna sytuacja jest gdy chce zmienić hasło do WiFi.  Modem uparcie tkwi przy domyślnym.

Macie na to jakąś receptę? Da się coś zrobić? Dodam, że zmiana częstotliwości (z 5Ghz na 2.4 Ghz) zapisała się bezproblemowo. Coś mam wrażenie, że problem jest poza modemem (serwery Orange?)

2. Mam sobie VOIP-a. Czy w tej sytuacji zadziałałby u mnie jakikolwiek inny modem spoza Orange? Telefon pewnie nie, a Internet? Teraz już jestem skazany na Funboxa?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Funbox 2.0 to już staroć.

Zadzwoń na infolinię i poproś o wymianę na 3.0.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma szans bo 3.0 dają tylko do światłowodów, ADSL/VDSL dostaje 2.0.

Moja rada jest taka abyś kupił sobie router z modemem we własnym zakresie, oddał Funboxa do Orange i tym samym nie będą Cię co miesiąc kosić na 2zł dzierżawy za to gówno.

Możesz zainteresować się serią TP-Link Archer, np. model VR400.

Edytowane przez caleb59
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam gdzieś TP-Link TD-W8970 (muszę poszukać, ale do zrobienia) Problem polega na tym, że mam VOIPA i nie wiem, czy ta technologia współgra z modemami innymi niż te od ORANGE.

Słyszałem, że wówczas tylko te ichnie Funboxy działają.  Zresztą, pytałem o to w pierwszym poście. Z pewnych powodów wolałbym zachować telefonie stacjonarną.

Przed Voipem ten TP-Link działał ok. Jak przeskoczyłem na VOIPA to szczerze mówiąc- nie sprawdziłęm sobie tego.

Ktoś wie jak to jest, czy musze sam sprawdzić po odszukaniu starego modemu?

Edytowane przez Flik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie mam u siebie tej usługi ale mam fizycznie telefon stacjonarny, wystarczyło w tym wypadku użyć splittera ADSL/VDSL i nie ma z tym problemów jednak VOIP działa na zupełnie innej zasadzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Funbox 2 to niezły router. Po co zmieniasz hasło? Zapisz sobie w notatniku i wklejaj. Ja własnego routera używam jako AP.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. Trzymanie haseł w Notatniku w kompie podpiętym do neta to chyba nie jest dobry pomysł. To już lepiej jakiś menedżer haseł.

2. O ile 8 znaków w domyślnym haśle dostępowym jeszcze jest do przełknięcia, tak domyślne hasło do WIFI ma ponad 20 przypadkowych znaków u mnie. Nie zniesę.

Naprawdę jedynym rozwiązaniem na to ma być wymiana modemu? Nie da się prościej?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Reset do ustawień fabrycznych, nie tylko z przeglądarki, ale głównie wsadzając do dziury lub naciskając przycisk (zresztą w dziurze zwykle jest przycisk), może być nawet kilka razy. Nie raz mi to naprawiało problemy w różnych routerach. Wystąpią błędy i już nie ustąpią, reset pomaga ale może być jeszcze gorzej i błędy jeszcze głębiej (że po resecie część danych nie jest zresetowana  - tu choćby "piję" do telewizora).

Hasła możesz sobie trzymać, jeśli ktoś się włamał to już jest na kompie więc i tak sobie przechwyci (choćby keyloggerem). Możesz też je "zaszyfrować" umieszczając fałszywe znaki, nigdy nie wpadnie które są potrzebne choćbyś dodał np. 2, ale i tak gdy je usuniesz i skopiujesz hasło z notatnika to już je ma. Oba te hasła są mu zbędne, chyba że to sąsiad.

Edytowane przez sino
  • Thanks 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i to był strzał w dziesiątkę...Jednorazowy reset na urządzeniu po prostu pomógł. Dla pewności wylogowywałem się kilka razy i po ponownych logowaniach było już nowe hasło do WIFI zapisane.  Dostępowe chyba nie jest pokazywane na stronie startowej (albo źle szukam), ale na pewno działa już nowe. Na próbe zmieniałem częstotliwości z 5 Ghz na 2.4 i też się zapisywało (z tym chyba jednak nie miałem problemu-tylko te nieszczesne hasła).  Dzięki za pomoc.?

Najzabawniejsze jest to, że już parę razy zdarzyło mi się resetować tego Funboxa. Nigdy jednak nie przyszło mi do głowy zrobić to na urządzeniu-zawsze tylko przez stronę.

Może gdybym głębiej pomyślał...?

 

Edytowane przez Flik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...