Skocz do zawartości
Markved

Pomoc przy wyborze SSD

Rekomendowane odpowiedzi

Hejka

Chcę wymienić u siebie w kompie dysk SSD na system i jakieś programy na większy. Obecnie mam GOODRAM IRDM 250GB. Chcę kupić jakiś 500 GB i mam na oku dwa: 

https://www.x-kom.pl/p/400625-dysk-ssd-crucial-500gb-25-sata-ssd-mx500.html

 

https://www.x-kom.pl/p/499481-dysk-ssd-gigabyte-512gb-aic-pcie-nvme-aorus-rgb.html

 

Warty zakupu jest ten od Gigabyte? Zależy mi na bardzo dużej szybkości dysku. Na magazyn będę chciał kupić:

https://www.x-kom.pl/p/477781-dysk-ssd-samsung-2tb-m2-pcie-nvme-970-evo-plus.html

Miałem też na oku na magazyn Crucial MX500 2TB ale nie robi na mnie różnicy cena 200-300 zł więc wolę kupić coś szybszego. 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jaką masz płytę główną? Ten Gigabyte ma transfery na poziomie zwykłych dysków nvme, a zapis nawet poniżej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Płyę mam na chipsecie Z170 Asus Maximus VIII Hero. Mogę podłączyć tylko jeden na M2 właśnie. Ma niższe niż normalne nvme ale nadal lepsze niż na SATA

Edytowane przez Markved

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To nie lepiej kupić zwykły dysk SSD SATA na magazyn i szybki M.2 na system/programy? I zamiast MX500 - Micron 5300 Pro:

https://digicomp.pl/p/70/4538/micron-5300-pro-1920gb-tcg-opal-2-5-quot-ssd-2-5-dyski-twarde-akcesoria-komputerowe.html

Dysk dla profesjonalistów o podwyższonej żywotności.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Proponuje Cruciala MX 500 (chyba, że ten Micron z jakichś powodów wypada lepiej)> Panowie, Micron faktycznie lepszy od  Cruciala?

Przez długi czas to Crucial uchodził za jeden z najlepszych/najekonomiczniejszych dysków SATA SSD.

M.2 Kingston KC 2500. Samsung w dysku powyżej podmienił komponenty. W sumie ciężko powiedzieć jak to wpłynęło na  osiągi. Jedni mówią, że jest lepiej inni, że gorzej,

Zależy jak wielkie pliki zamierzasz kopiować.

Tego Kingstona bym brał. Nie wiem jak to cenowo wychodzi w starciu z tym Samsungiem.

  • Thanks 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten Micron to dysk profesjonalny więc żywotność i bezpieczeństwo danych było priorytetem (lepszej jakości drobne komponenty, grubsze ścieżki itp).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Markved napisał:

Płyę mam na chipsecie Z170 Asus Maximus VIII Hero. Mogę podłączyć tylko jeden na M2 właśnie. Ma niższe niż normalne nvme ale nadal lepsze niż na SATA

Zawsze możesz dołożyć kolejny dysk NVME M.2 w karcie - adapterze PCI-E za 40zł o jest wolny slot.

Edytowane przez Marynarz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Flik napisał:

Proponuje Cruciala MX 500 (chyba, że ten Micron z jakichś powodów wypada lepiej)> Panowie, Micron faktycznie lepszy od  Cruciala?

Przez długi czas to Crucial uchodził za jeden z najlepszych/najekonomiczniejszych dysków SATA SSD.

M.2 Kingston KC 2500. Samsung w dysku powyżej podmienił komponenty. W sumie ciężko powiedzieć jak to wpłynęło na  osiągi. Jedni mówią, że jest lepiej inni, że gorzej,

Zależy jak wielkie pliki zamierzasz kopiować.

Tego Kingstona bym brał. Nie wiem jak to cenowo wychodzi w starciu z tym Samsungiem.

Samsung wychodzi za 379 a Kingston 289. Z tym że Samsung ma transfery 3500/3200 przy 500GB pojemności a Kingston 3500/2500. Wiem, że będą one niższe niż zakłada producent

970 Evo Plus ma bardzo dużo dobrych opinii na x-komie. 

 

@kalderon

Dzięki bardzo. Wezmę tego SSD na magazyn a ogarnę jakiś M2 pod programy 

 

A jaki jeszcze byście polecili zwykły SSD SATA 1TB? Brać wtedy tego Cruciala czy jakiś inny?

Edytowane przez Markved

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kingston ma świetny kontroler, w realnych czynnościach jest równie szybki co topowe dyski.

Crucial MX500 to dobry i dobrze wyceniony dysk.

Edytowane przez kalderon
  • Thanks 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 minut temu, kalderon napisał:

Kingston ma świetny kontroler...

Czy to nie jest czasem SM2262EN? Ten sam co u ADATY sprzed zmianą na ten gorszy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...