Skocz do zawartości
ziebol

Laptop do gier 7000 tys. 17'

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, postanowiłem sprzedać mojego obecnego laptopa MSI GT72VR 7RD i7-7700HQ gtx 1060, dołożyć i kupić coś z serii rtx 30xx.

Zastanawiam się pomiędzy rtx 3060 a 3070 jednak z tego co sprawdzałem to różnica cen jest na poziomie 2-3 tysiące za około 20% więcej wydajności więc raczej zostanę przy rtx 3060.

Laptop w głównej mierze będzie służył do grania w gry typu PoE, CS:GO, CP2077, Fortnite, RDR2 itp. 

Nie zależy mi aby laptop był piękny, cichy, lekki a żeby miał dobre temperatury, był wydajny i starczył na kolejne 3-4 lata.

Przekątna ekranu jaka mnie interesuje to 17', laptopa używam bez dodatkowego monitora więc chciałbym jak największy wyświetlacz. 

Dysk najlepiej 1TB lub, 512GB SSD + jakiś dodatkowy dysk, bo zawsze mam zapchanego lapka grami, dokumentami itp i sam SSD 512GB będzie niewystarczający.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z systemem:

Lenovo Legion 5-17 Ryzen 7/16GB/512/Win10X RTX3060 144Hz

lub taniej bez:

Lenovo Legion 5-17 Ryzen 7/16GB/512 RTX3060 144Hz

Ta wersja Legiona ma dobrą 144Hz matrycę, mocną kartę RTX 3060 (TGP 130W) oraz wydajny procesor Ryzen 7. Wykonanie jest całkiem przyzwoite, a układ chłodzenia ogarnia te podzespoły.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@przemekanZapomniałem dopisać, że szukam bez windowsa także dzięki za 2 opcje. Ten Legion wygląda naprawdę przyzwoicie a jest jakaś opcja z dodatkowym dyskiem lub większym SSD ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dysk SSD musisz sobie dobrać- jest tam drugi slot m.2 2280- wszystko zależy czy chcesz 512- ~300zł, czy też 1TB ~500zł, ale jeżeli ma być bez systemy i do 7000zł to wyrobisz się też z większym SSD np.:

Lexar 1TB M.2 PCIe NVMe NM620 lub drożej Samsung 1TB M.2 PCIe NVMe 980

Ewentualnie jest jeszcze taka wersja:

Lenovo Legion 5-17 Ryzen 5/32GB/1TB RTX3060 144Hz

Jest tu już 32GB pamięci i 1TB SSD, ale procesor jest słabszy, bo to Ryzen 5 (6 rdzeni i 12wątków)

Edytowane przez przemekan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co czytałem to te ramy co dają są średniej jakości i może w przyszłości zmieniłbym sobie na jakieś lepsze, np HyperXy więc na początek 16GB by starczyło i wolałbym Ryzena 7 z dyskiem 1 TB albo po prostu dokupię tego Samsunga 1TB, instalacja dysku nie powinna być raczej jakaś problemowa ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja od siebie polecam Dream Machines. Sam mam jednego od ponad dwóch lat i nie miałem żadnych problemów, a dodatkowo wspieramy polskiego producenta. Ceny są wporządku, jakość tak samo. Dodatkowo na ich stronie jest konfigurator, gdzie sam możesz dobrać sobie podzespoły typu RAM/dyski. Z tego co widzę to w Twoje oczekiwania wpisuje się np. RT3060-17PL26 z Ryzenem 7 5800H za 6899, a jeśli wolisz Intela to model RG3060-17PL26 z Intelem i7-11800H za 6499. Osobiście bardzo polecam tą firmę, byłem pozytywnie zaskoczony. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, szymmos123 napisał:

A ja od siebie polecam Dream Machines. Sam mam jednego od ponad dwóch lat i nie miałem żadnych problemów, a dodatkowo wspieramy polskiego producenta. Ceny są wporządku, jakość tak samo. Dodatkowo na ich stronie jest konfigurator, gdzie sam możesz dobrać sobie podzespoły typu RAM/dyski. Z tego co widzę to w Twoje oczekiwania wpisuje się np. RT3060-17PL26 z Ryzenem 7 5800H za 6899, a jeśli wolisz Intela to model RG3060-17PL26 z Intelem i7-11800H za 6499. Osobiście bardzo polecam tą firmę, byłem pozytywnie zaskoczony. 

Z Dream Machines jest taki producent jak z Hyperbooka, Krüger&Matz itp. Zwyczajni importerzy / resellerzy. A te ich laptopy na bazie Clevo to też jedne z najgłośniejszych i najbardziej gorących jakie można dostać wśród gamingów. 

Legion od "przemekan" ma najlepszy stosunek jakości do ceny przy względnie dobrej kulturze pracy.

Edytowane przez Wybredniak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
12 minut temu, Wybredniak napisał:

Z Dream Machines jest taki producent jak z Hyperbooka, Krüger&Matz itp. Zwyczajni importerzy / resellerzy. A te ich laptopy na bazie Clevo to też jedne z najgłośniejszych i najbardziej gorących jakie można dostać wśród gamingów. 

Legion od "przemekan" ma najlepszy stosunek jakości do ceny przy względnie dobrej kulturze pracy.

Nie uważam, żeby laptopy tej marki były gorące. Sam mam tego laptopa i jestem bardzo zadowolony. Nie wiem jak inne modele, ale w moim chłodzenie jest naprawdę przyzwoite i bez przesady nie takie głośne. Brat wykorzystuje Lenovo IdeaPada i jest tak samo z resztą w HP Omanie tak samo. Tyle, że HP jest dopiero ciepły.

Co chodzi o tego Legiona wydaje się być naprawdę bardzo fajna opcją. Tylko nie wiem czy te 32GB są aż tak niezbędne. Na tą chwilę 16GB jest najbardziej optymalną opcją.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...